Ktorý je nejlepší kočárek do terénu?

lucy.l
8. únor 2009

Ahoj všem,

bydlíme na vesnici a tak bych chtěla kočárek vhodný do terénu - pole,lesy...
Máte někdo terénní kočárek se kterým jste spokojení ?

zanetka82
11. únor 2009

Petru- mě se teda líbíl a moc byla jsem sním moc moc moc spokojená. 🙂 A paní co si ho ode mě koupila byla nadšená. 😉

yanna.o
11. únor 2009

roany se mi líbí a v diskuzích jsou všichni vcelku spokojení 😉
http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f...

silente, pro starší mimi ta huggy není špatná, jelikož má trochu delší opěrku zad. Pokud mimčo není buřtík nebo velké, tak se tam vejde do roka, u drobnějších dětí i roka a čtvrt.. (dokud nezačne přesahovat hlavičkou přes zádovou opěrku). Doporučuje se jezdit proti směru kvůli několikrát vyšší bezpečnosti a kvůli nezpevněným svalům mimča 😉 Já plánuju příště koupi nějaké pohodlnější pro malé mimi 😉

yanna.o
11. únor 2009

astrane, fakt jo?? 😀 😀 😀
Tak ono je víc kočárků s dobrou váhou a těžištěm (bez ohledu na cenu). Ty znáš oba typy. Pro starší dítě bude lepší asi nehoupací podvozek ne? Nebo ono to bude spíš kočár od kočáru. Jsou sportovní podvozky, s kterými by se jezdilo hůř, s jinými zas stejně a s jinými třeba líp 😉

musko, to mi připadá jako rozumná volba 😉 🙂 🙂 Fakt. Roan je prostorný houpací kočárek za rozumnou cenu. Nomád mám ráda, pokud jde o váhu a těžiště. Váží podobně jak těžší golfky (zippy apod.). Golfky hartan buggy, bebecomfort loola, peg perego SWITCH, jsou určitě těžší. A oproti golfkám má větší a odpruženější kolečka. 😉

jinak jak se furt dáváte odkazy na bolder a další kočárky s předními gumovými otočnými koly, tak mám chuť si je povozit 😀 právě s nimi nemám zkušenost..

silente
11. únor 2009

Yanna - moc díky za zhodnocení sedačky. S tou vložkou do kočárku počítám (navíc se mi hrozně moc líbí), ale tu matraci jsem v tom obchodě neviděla. Kde bych ji mohla sehnat?

Ten Dorjan Danny Sport taky doporučuji k projetí se na zkoušku 🙂

astrane
11. únor 2009

Do terénu je podle mě lepší houpací podvozek i na starší dítě-třeba u toho Roanu je sporovní sedačka níž,než hluboká a jezdí se s tím dobře.Většina sportovních nehoupacích kočárků už má trochu jinde těžiště a mě to teda moc nevyhovuje.I proto jezdím pořád tak,že mám malýho čelem k sobě-takhle je to těžiště tam,kde ho chci mít,když to otočím,je to rochu horší...Ale teřba tříkolku jsem nikdy nezkoušela-nikdo známej nevlastní.
Ten Voyager má 16 kilo(já mylsela že 15),což je podle mě maximální horní hranice-ale nekup to za tu cenu 😀 je to tento
http://www.aaakocarky.cz/product.aspx?id=568&vy... Jezdí se sním dobře,i když jsem to testovala zatím jen po chodníku 🙂

Já si chtěla dnes vyzkoušet u kamošky ten X-lander s otočnýma kolama,ale nejedu tam,páč mi teče voda z auta,tak bysme cestou někde uvařili motor-mám díru v hadici,snad mi to už dnes manžel spraví 😉

yanna.o
11. únor 2009

silente a proč jsi nakonec radši vybrala Inglesinu? Co tě zviklalo? 😀 Já ty otočný kola musím zkusit. Aspoň v krámě. Nikoho neznám.. Ale možná poznám 😀

astrane, to máš pravdu, že roaní sedačka je níž než roaní vanička. Díky za postřeh ohledně podvozků 😉 Já mám vypozorováno, že když jedu do kopce, je lepší otočit sedačku po směru a z kopce zas opačně. (mimochodem včera nás chytila přeháňka a já se běžela s golfkama schovat. otočení sedačky proti směru a dobré krytí magnumím nánožníkem by mi pomohlo 😉 ).

Pokud je konstrukce vyvážená, otočením se těžiště moc nepříjemně nezmění. U áčkových konstrukcí už ano a je to pak náročnější na manipulaci. Ještě horší je, když jsou vpředu malá otočná kola. Pokud přehodím rukojeť, tak je jednak špatně šouplé těžiště a jednak přizvednout o ta malá kola je také dost blbé. Tedy mluvím spíš o přehození rukojeti, u sedačky ten rozdíl není tak velký.

astrane
11. únor 2009

Ještě bych dodala,že po mých zkušenostech bych řekla,že klasika na vahadlech nebo řemínkách je o něco málo lepší a když se dobře vybere,tak i lehčí-12-13kg je fakt luxus 😉 A právě ani nejsou až tak drahý(ale zase mají ten drátěnej košík... 😖 )
jak říkám-jestli bude nějaký příště-bude to nejspíš babyactive balerina

silente
11. únor 2009

Yanna - opticky větší korba a houpání 😀 Ten Dorjan je takový tvrdý, prostě bych si nemohla sednout na lavičku a lehce houpat kočárkem (ne že bych to měla v plánu permanentně 😀 ). A pak jsem dumala, jak budu projíždět sněhem ... 😨

yanna.o
11. únor 2009

astrane, balerina je o 2 tisíce levnější než výprodejový magnum.. Kdybych s Magnumem jezdila normálně, tak by mi klidně vydržel na čtyři pět dětí (kdybych měla tolik dětí 😅 ), a to když si pak vydělíš, tak 10:5=2.. Ale to asi ne.. by to chtělo změnu.. 😀

Ty houpací podvozky se budou ovládat podobně, pokud nejsou těžší (a některé jsou těžké teda dost 🙄 ). Balerina vypadá pěkně. 😉 🙂 🙂 🙂 Ten drátěnej koš má svý výhody - dáš tam vysoký věci, je dokonale přístupnej, bytelnej a tak. U báglu to chce zastrkávat popruhy a malý věci dávat do igelitek nebo tak něčeho.. stejně jako věci v zimě, resp. špatném počasí, aby se neušpinily od cákajících kol. Extra problém jsem s tím osobně nikdy neměla. Nelezlo mi to na nervy natolik, abych na to brala větší ohled při výběru kočárku. Naopak jsem si ho vyloženě pochvalovala. Ale jak vidno, opět je to individuální 😀 😀 😀 Jo.. už vím, co mi vadilo.. Když byl ten košík prázdný, tak na nerovnostech rachtal.. Já v něm vozím ale furt něco, i takovou tu tašku, co má správně viset na madle, protože tam mi vyloženě překáží. Jo a je přístupný, takže je přístupný i zlodějíčkům..(v Praze běžný jev). Pokud jde o poruchovost, tak jedině může třeba prasknout pružinka - to jsem někde četla, ale byla to prý otázka stovky za výměnu. A většině nepraská.

Kočárky s blbým těžištěm (a víc těžké) bych nebrala v žádném případě, jelikož otočná kola se na nerovnostech zaaretují a to by mě zajímalo, jak ten kočár pak budu ovládat.. 😒 Pár takových jsem v ruce měla v krámě a to se fakt nedalo přizvednout na zadní ani trochu, musela jsem vyloženě silou. Šílený. A to u některých udávali poměrně slušnou váhu. 😉 Moon - fakt síla, Takka, Hoca, Knorry, Dorjany, I coo... atd.

astrane
11. únor 2009

Jojo,psaly třeba 14 kg a já s nima ani nehla,kolikrát byl lepší 18 kg kočár,když byl dobře udělanej.
mě ten košík teda vadí hodně,tašku na rukojeti totiž taky nevozím(jen do města) a tak to všechno hážu do koše jak to padne pod ruku a nemám strach,že se to třeba ušpiní.No třeba to někoho časem napadne a bude koš na výběr. 🙂

Já prostě víc jak 7 za kočár nedám-leda by měli za 7,5 Inglesinu 😀 Ale já už asi žádnej kupovat nebudu,ten náš zaručeně vydrží ještě jedno 🙂

Včera jsem ho taky ocenila-sníh,že nebylo vidět na dva kroky a dost foukalo a štípalo to do očí,tak jsem tam malýho šupla,zababušila a byl klid.A na 2 hodiny usnul.Předtím šel po svých a bečel,že mu ten sníh vadí.Ale tlačit to sněhem do kopce v neupraveným terénu s 13 kilovým miminem-teda dítětem 😝Pěkně jsem si se svýme 48 kg mákla,to zase jo...

Auto jsem vyhrabala ze závějí a manžel už i spravil,tak sned příští týden podám refence o těch otočných kolech.Jsem dost rozmazlená,co se týče kočárku,tak jsem zvědavá....

yanna.o
11. únor 2009

lucy, pokud jde o projetí terénu, tak čím větší kola, tím lépe projedou.

Váha a těžiště jsou důležité pro člověka, aby to umanévroval (maminky si ale chválí v přírodě i těžší kočárky a na vyšší váhu si prostě zvykly - např. Hoco, Takko, Knorr; na dobrém těžišti bych ale trvala, protože pokud bych měla neotočná kola nebo kola zaaretovaná, tak fakt netuším, jak bych to ovládala.. pokud jsou i těžší, tak to prostě nejde..)

Odpružení nebo houpání pro dítě, aby to s ním méně třáslo (čím je mladší a lehčí, tím víc to s ním klepe). A taky pro kočár, jelikož čím tvrdší odpružení, tím větší nárazy a nápor na součástky, spoje, konstrukci.. 😉

On žádný kočár není vhodný do terénu. Ani nejdražší (předražené 😉 ) kočáry nejsou kvalitní jako nejlevnější jízdní kolo (ač některé se o to snaží). Takové kočáry by vydržely mnohem déle.

silente, matraci na netu maj běžně.. http://www.batolata.cz/detail.php?zbozi=24293
v dětském ráji jí snad budou schopni objednat i s kočárem.. jim napiš, že jí chceš, co s tím udělaj 😉

astrane 😀 😀 s tím autem dobrý 😀 ty otočný kola mě zajímaj 🙂 V blbým počasí taky oceňuji, že tam malého zachumlám. Včera jsem zmokla s golfkama a Magnum s otočnou sedačkou a nánožníkem, co dokonale kryje, by nás zachránil. Košík by mohl mít vyšší stěny. Výhody i nevýhody jsou mi zcela jasný 😀 Já podboný věci klidně prásknu, jsem v tomhle objektivní, nenadržuju ani nejsem zaujatá 🤐 Osobně mi je ten koš fuk. Chci velký a přístupný (ten by mě točil), i když ten tvůj má svý kouzlo 😀

Máš pravdu, že kočáry pod 10 000 tu službu udělají taky. A ve skutečnosti by ani víc stát neměly. Co to je za cenu 15, 20, 30.. tísíc? To jsou umělé cifry. Já dala těch 9 a půl. To jsou ti Pražáci 😕 😒 😀

yanna.o
11. únor 2009

astrane a máš pravdu s těmi udávanými váhami. Kolikrát jsem tomu nemohla uvěřit. Buď jsou ve skutečnosti jiné nebo je to těžiště fakt příšerné a nebo kolikrát oboje 😉 takových kočárů bylo.. např. na ten moon nezapomenu.. 😕

kikimaruska
11. únor 2009

Pokud chceš opravdu obří korbičku, tak největší na trhu mají Trend Line...všechny mají ložnou plochu 103 cm! My už jsme vylezli z vložné tašky a chrníme ve fusaku Combi od Emitexu-vejde se tam uplně celý...a máme tam míííísta. Vzala jsem ho prckovi i na spaní na zahradu, právě až se nebudem vejít do vaniček. Takže na ležato se tam vejdem dlooouho. A samořejmě jsou zádíčka polohovací (po vyjmutí tašky na mimi z toho jde udělat sporťák. Má 2 nánožníky, přehazovací rukojeť, 2 brzdy, plno kapes po celém kočáru a je lehoučký. Opravdu nejdelší ze všech "tanků" a přitom lehký. Porovnálvala sem ho s dosti kočárkama a i s těžším mimi a plným košíkem byl náš Rider lehčí než kamarádek. Samozřejmě je odpružený, má 2 nastavení na mimi lehčí ležící a na sedícího těžšího divocha...

kikimaruska
11. únor 2009

Barevné kombinace Ti udělají na přání, stejně tak si můžeš vybrat druh kol...jen cena je vyšší. Ale za jetý dáš kolem 3-4,5 tis. a udělá službu také. Já se na ten svůj nemůžu vynakoukat a nikdo by neřekl, že je po 2 dětech 🙂

astrane
11. únor 2009

Dneska bych potřebovala na kočár nasazovací lyže-už tady 3 dny prakticky nepřetržitě sněží,tak by se to hodilo,dneska teda berem sáně,ale nemají košík(jdu cestou nakoupit)
a dítě se v nich neschová 😉 No snad nebude moc fučet...

Já měla původně zájem o knorr Nizza air-bože to bylo těžký jak prase! a patron Zephyr se mi líbil,ale viklala se mu rukojeť už v obchodě,tak jsem měla obavy,jak bude vypadat za rok...A taky Freeline Pati sport na řemínkách-ten byl super,ale už v obchodě mu tak divně šmatlaly kolečka...A potkala jsem paní a té taky jeli jak kdyby měli osmice,tak byl taky zavržen
Mým druhým favoritem byl tenkrát tento http://www.ajuty.cz/shop/index.php?loc=detail&i... a jsem si jistá,že bych s ním byla taky moc spokojená 😉

kikimaruska
11. únor 2009

http://www.trend-line.cz/ tady jsou hlavní stránky, RIDERY už se nevyrábí, ale jdou sehnat jeté, ložná plocha 103 cm je stejná u všech typů jejich kočárů....

http://www.mimibazik.cz/kocarky-a-preprava/koca...

astrane
11. únor 2009

kikimaruska-trend line jsem objevila,až později,to už jsem měla malýho.A tady je bohužel nemám kde osahat a zkusit anaslepo bych to neriskovala(poštovný je drahý,tak abych ho neposílala zpět),ale ta ložná plocha je fakt úžasná-větší už se určitě nedělá...

kikimaruska
11. únor 2009

Bylo mi řečeno, že je to největší ložná plocha vůbec...běžné kočárky jí mají kolem 80-90 cm...holky maj většinou těch 80. Rozchod kol je taky dobrý, vejdu se do všech výtahů...a i na délku do toho mini (to musím dát ale uplně nahoru rukojet a stoupnout si šikmo)...ale já to moc neřeším, nemáme výtah...jen co jsem byla u kamarádky 😉 . S Bolderem jsem se do výtahu nenarvala 🙄 .

astrane
11. únor 2009

Ten X-ranger vypadá dóst dobře,ten by stál za povšimnutí a omrknutí... 😀

astrane
11. únor 2009

Jen je na můj vkus pořád ještě moc drahej ☹

kikimaruska
11. únor 2009

Jinak já si myslela, že česká firma je jen Patron Bohemia...pak jsem viděla u kamarádky jetého Alu Dakara od Trend line a koukala jak puk, že tak suprový kočár se dělá, a je od české firmy...a já nic netušila...a moc ani nejsou k vidění. Tak jsem hledala taky starší a našla si Ridera...paní vše do detailu nafotila...a poslala poštou a byla sem mile překvapená. A dělaj i ty kytky jak jsou ted populární, kámoška má černo-bílou kombinaci s kytičkama...

kikimaruska
11. únor 2009

astrane-pro nás jako druhý kočár taky...tak máme jetej... 😉 A ta kvalita je na něm znát. Kamarádky ho už chtěli koupit, když jsem si pořídila GT 3...ale ne ne ne, ten je na zahradu a k rodičům 😀

yanna.o
11. únor 2009

silente, já se furt nemohla rozhodnout, nakonec jsem to zúžila na Inglesinu a X-lander (typově 2 úplně odlišné 😀) a zeptala jsem se prodavačky (paní už sama děti měla), co by si koupila ona..

Já užila kočár velmi často tak do roka. Na procházkách několikrát denně. Kolem roka jsme jen dojeli na louku a tam lezli/chodili.. cestou domů malý spal. No a teď je to už jen o rychlém přemisťování nebo dle situace. Takže proto jsem vzala radši tento typ podvozku a korby. Magnum a goflky mi stačí 😉 Vyhovuje mi mj. to polohování zad dle momentální potřeby a otočná sedačka.
Sporťák používají dřív ti, kteří do něj dali dítě kolem půl roku proto, že měli malou vaničku nebo neměla polohování zad a dítě řvalo, že nevidí a v podstatě nebylo možné kvůli tomu nikam jít (v tom případě je jedno, zda je krátká nebo dlouhá). Po roce se rozhodneš, zda zůstaneš u Magnuma nebo koupíš jiný sporťák nebo golfosporťák nebo jen golfky jako to dělá kde kdo.
Já teda za něj dala 9 a půl za nový. Včetně hyg. vložky. Antialergickou matraci, pláštěnku, tašku od Emitexu a autosedačku (ale tu bych do výčtu neřadila) jsem dokupovala.
Hele a nechceš radši kol. 07 s větším větráním v boudě? Mám letní mimčo a využila jsem dost. Ještě se dá sehnat 😀 Nebo zvítězí barvička? 😀 U kol. 09 myslím necvaká bouda při sklápění. V jané říkali, že je cvakání je prý záměr – nějak aby to drželo, když je vítr..

silente
11. únor 2009

Yanna - díky za odkaz na matraci! Do kolekce 07 nepůjdu, i když jsem na to větrání koukala. Stín to bude řešit 😵
Jakou tašku od Emitexu máš? Já bych totiž origo brala asi jen v soupravě se vším, jinak bych za ni tolik nedala 😝

yanna.o
11. únor 2009

silente, když myslíš, dělej samozřejmě, jak chceš 😉 😀 (všude stín není a někdy bývá dusno atd. 🤐 lepší něco než nic a případně sklopíš boudu 😉 ) Na druhou stranu kol. 09 nemá cvakací boudu (jestli nekecám). Tašku mám takovou placatou, velká je, ale tašky porovnávat neumím. Jak je placatá, tak je sice i hluboká, ale je měkká, takže se umí dobře vyboulit. Víko se dá odepnout a je z něj přebalovací podložka. Vnitřek je omyvatelný, rozdělený na několik částí. Zezadu je myslím velká kapsa na zip a vpředu 2 kapsičky.. Dá se i hodit přes rameno, vypadá pak jak taková sportovní příruční taška.. My jí nejdřív používali jen občas, více až po roce, když jsem začala chodit víc mezi lidi 😅 Tahle: http://www.detskeboty.cz/taska-emitex-s-prebalo...
barvy maj různý, já za ní dala 400,- (byla asi ve slevě.. ze 6 nebo 700,-, ale koukám, že někde jí mají klidně za 1100,- 😅 )

kikimaruško, aha.. takže ho asi nikde vidět nemůžu ten Rider.. 😖 Tys měla docela dost kočárků. Bys nám je tady mohla porovnat 😀 Ale pouze kdyby se ti chtělo!!!! 😉 Jinak ne. 🙂

astrane, knorr nizza by u nás také neprošel. Mně přijde těžký vážně dost (jsou samozřejmě i těžší). Stejně jako Hoco big foot, dorjan cross country, i coo nebo ten moon (byl přímo otřesný na přizvedávání) atd.. Ale jsou maminky, které si do přírody třeba právě ten knorr nizza chválí. 😉 Na tu váhu si zvyknou a díky těm kolečkům projedou a na poruchy si moc nestěžujou.Těch knorrů tady moc neprodávají, dřív občas někde měli, ale dneska už ne. Já od nich sehnala golfky, ale přes net. Podobné je Hoco, někdy hodně..
Je ale pravda, že čím je kočár lehčí, tím horší terén zvládnu, protože ho přes něj umanévruju. S těmi těžkými kočárky do určitých míst nevjedeš a když ano, tak se jim stejně budeš vyhýbat a nerada tam budeš jezdit. Já už taky nějaké trasy nejezdím, co malý vyrostl. Sice to vyjedu, ale je to namáhavější a musím si různě vypomáhat a nadzvednout třeba kolečko přes drn ručně na takovém krátkém prudkém bahnitém kopečku 😒 Dřív jsem tam jezdila denně, ale dneska se seknu a prostě to do toho kopce přes ty hrboly neutlačím. Ale ani normální kopcovité trasy už nevyhledávám. Jsem s tím batoletem nějaká pohodlnější. Zlenivěla jsem 😅

kikimaruska
11. únor 2009

Porovnávat, tak mohu porovnat ty co jsem měla a mám...

První: Implast Bolder: příliš široký rozchod zadních kol (nevešla jsem se do výtahů a do některých dveří a na nájezdy 😝 ), otočná náprava - je potřeba si na to zvyknout, není to přeci jen kolo otočné o 360 stupňů. Celkově pro vyšší rodiče-je vysoký a bytelný, vláčet ho do kopce byla docela fuška-není zas tak lehký, byl nejtěžší z těch co jsem měla! Ale zase měl veeelikánskou polohovací korbičku. Sporták je ale zase dost úzký oproti jiným...mnohem užší a ten jeden mini nánožník i na sporták, to je jako když tam není nic. Zato jde dát i proti směru jízdy a do uplného lehu.Taška na kočárek je v ceně ale ten nový model je dost nepraktický /starší modely měli i lepší 2 bodičky a 2 nánožníky, od 08 se to už nedělá -1 bouda, 1 nánožník...a je taky hodně otevřená korbička (ale jako většina těchto typů). Pravidelně jsem ho skládala do auta...ap - jde to snadno, ale je to tíha pro ženskou....Má odpružení, jako jeden z mála...Maj krásný výběr barev...docela i velký košík. Nějaký ten terén jsme s ním projeli - lesní cesty ap...ale ty velké terény - koleje od traktoru ap...to moc ne, přeci jen je veliký a těžší...Autosedačka je pěkná a kvalitní, s tou jsme taky byli spokojeni, lze přidělat na podvozek. Doporučuji pro vysoké rodiče....

X-lander XA - s ním jsem byla velmi spokojená! Vanička je ale menší a nepolohovatelná. S kolečky žádný problém, lehce ovladatelný, lehčí než bolder, po složení ale v autě zabral mnohem víc místa než Implast. Lze nasadit autosedačku X-car - nám nevyhovovala, byla příliš malá a na spec.adaptéry lze Maxi cosi Cabrio - ta je suprová, veliká, spokojenost. Terény jsme projeli všechno...vše o čem jsme tu psali, ale nemá žádné odpružení (tato verze XA). Sportáček nejde do uplného lehu, nánožník je úzký, když do něj chcete narvat i fusak... Košík je dost velký, polohování zádíček je ale takové zdlouhavé (popruhy na batoh-ten styl). My ho vyměnili, protože nesedíme, nešel do uplného lehu...ale hlavně jsme ho vyměnili za kočár s brzdou. Taška velmi praktická. Jinak spokojenost.

Trend Line Rider -(Alu Dakar aj) - Spokojenost. Česká výroba, Ložná plocha 103 cm-největší na trhu. 2 nánožníky, taška na mimi, plno kapes, velký-ale nízký košík, 2 druhy kol,přehazovací rukojeť, na to jak je velký je velmi lehký! Taška opět nepraktická-máme jinou. Rozchod kol dobrý, projedu všude i do výtahů, na to že je to 4 kolka bez otočných kol, je s ním velmi dobrá manipulace (lehký) a kolikrát se nemusí ani tolik přizvedávat. Mnoho barevných variant na přání... Pořizovací cena vyšší, ale starší se dá sehnat za pěkné peníze. Kola nešmajdají. Má 2 druhy odpružení...jak jsem už psala. Doporučuju 😉

Peg Perego GT 3 - tříkolka - já odpůrce tříkolek nakonec jednu mám 😀 ...do terénu - typu štěrkové cesty, polní a lesní cesty, nerovné chodníky, tráva písek bláto, sníh, vše OK. Má 3 druhy odpružení - na rovné cesty, na nezpevněné cesty (štěrk,...) a na cesty typu písek apod. My jezdíme stále na nerovné cesty, jelikož to tu je děsné...chodníky tankodrom. Kočárek pruží, ale není to houpací kočár jako jiné...Ruční brzda skvělá věc, pokud ji využijete (my proto koupili 3 kolku, 4 kolka s brzdou není krom Casualplaye, ale ten má zdvojená kola a to se sem do sněhu tedy nehodí, moc to nejede... 😝 ). Nánožník pěkný, polohovací až do lehu, odvětrávání, ledvinka na řidítkách, přístupný mmmmeeeegakošík i když je mimi v lehu... s pumpičkou,držáky na pití...prostě dost vychytávek (ještě aby ne za tu cenu), ta je tedy vysoká...

Tak asi tak...to vidím já 🙂

astrane
11. únor 2009

Teutonia mistral má mít ruční brzdu-teda by to měla být čtyřkolka s ruční brzdou.ale nikde jsem ji neviděla a jestli jo,tak jsem se nedívala,pže je úděsně drahá 😒
Yanna-souhlas,taky už se do takových terénů nehrnu.kdo to má tlačit,když to s dítětem a zimní výbavou má 30 kg 😝 Takže jedině,když jde i táta,ať si taky trochu užije 😉
ale my už s kočárem na jaře končíme a bude jen na víkend a na dlouhé túry,přes týden už budem drandit na tříkolce nebo odrážedle...takže se budem batolit v těsném okolí naší dědiny 🙂

Ten náš deltim by taky mohl mít ještě jeden nánožník,větší-s fusakem od emitexu je to docela nacpaný.A taky je dobrý,když se dá přidělat a nemusí se přitom hýbat s rukojetí-já musím,má jen otvory.Na novější verzi už je to vykrojený okolo.Nebo kdyby tam byl zip.Nakonec ho prakticky celou zimu nesundávám,protože se mi pořád nechce překlápět rukojeť 😖

kikimaruska
12. únor 2009

Tetonia se mi taky líbila...jiný typ, ale ta cena je opravdu též vysoká. Koukala sem na ty Mistraly a brzdu jsem nenašla, možná jí má jen nějaký typ na přání...

yanna.o
12. únor 2009

kikimaruško, supeeeerrrr!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vygooglila jsem si Trend Line Rider 😀 http://www.baby-land.cz/index.html?pod=_ridsor-...

astrane, malému je rok a půl, takže ten kočárek už moc neužijem. Oni všude píšou, že je to od 0 do 3 let. Ale nejvíc se využije v prvním roce. To jsem chodila na dvouhodinové i delší procházky 2 - 3 x denně. Jak se oteplilo a začal lézt a chodit, tak se to změnilo. Proto mě při rozhodování neděsil houpací podvozek. Když si představím, že jsem mimčo a ležím a sedím tam 😀 , tak by se mi to líbilo. I starší dítě má samozřejmě to poježdění měkčí. Jako užije se sporťák klidně do 2 - 3 let, ale stylem nástup, výstup, výlety, účelově, občas apod. Jen bych se ráda projela někdy s nějakým jiným kočárem prostě 😀

Do Magnuma se mi malý dává v zimě do sporťáku hůř, protože madlo je vysunovací a u sporťáku se zasune a je nízko, takže si i hůř přikrývá dekou a dává do fusaku (musí se to prostrčit pod), fusak se hůř zapíná. Ale je fakt, že se dá to madlo na zimu vyndat, protože dítě je zabalené a navíc zapnuté v nánožníku. Fusak mi tedy vadí i u golfkek. Ono je to hlavně tím, že chodí a má špinavý boty.

Mně by se líbilo, kdyby na Magnum třeba přidali moskytiéru i dopředu, místo aby zmenšovali větrání a dělali jiný voloviny. Když teda chtějí dělat za každou cenu změny..
http://www.darababy.cz/data/zbozi/odstiny/894_s...

jmisa
12. únor 2009

Teutonia má ruční brzdu pouze v případě, že o ní zákazník stojí.