Mamas & Papas, máte zkušenost s kočárky?

cokoladovakocka
1. led 2018

Ahoj, chtela jsem se zeptat, jestli mate nejake zkusenosti se znackou mamas and papas a jejich kocarky. Libi se mi nejvic, vypadaji, ze hodne vydrzi, ale moc zkusenosti na ne nemohu najit. Jedna se mi hlavne o ty jejich kombinace 6ti kusu, tj. sedacka, sportak a velka korbicka, baze na sedacku. Moc dekuju!

martasl
4. led 2018

Ahoj,já na tyto kočárky taky koukám.Snažíme se o další dítko a pokud nám bude přát štěstí,chci kočárek od této značky koupit jako městský.Prošla jsem už hodně diskuzí i recenzí a nenašla jsem snad jedinou negativní reakci.Jsou hodně kvalitní-také trochu dražší.jen je potřeba si ujasnit,do jakého terénu chcete kočárek.Vyplatí se i koupit z druhé ruky,tyto kočárky jsou fakt kvalitní a vydrží i několik ,,dítek".Já mám v merku solu2 nebo armadillo XT.Moc se mi líbí Urbo,ale je to vyloženě městský kočárek a do obchoďáků,na kostkách by se asi dítko moc natřásalo,ikdyž píší,že má solidní odpružení.Ale je fakt krásnej.Velké plus u těchto kočárků je,že jsou lehké,ideální pro převoz a skládání do auta.Koukala jsem,že je mají nyní v tomto obchodě za skvělé ceny...http://www.happybabies.cz/category.php?id_categ... .Volila bych možná nový sportovní a korbičku z druhé ruky-jen bych si ověřila,jestli bude pasovat na zvolený sportovní kočár.

cokoladovakocka
autor
6. led 2018

@martasl Ahoj, moc děkuju za postřehy a info - promin, že odpovídám později, nedostala jsem se k PC. Ja prave koukala na ruze doporucovane kocarky, ktere jsou udajne "vynikajici" - Inglesina atd. , ale proti Mamas and Papas na osobni osahani a funkce teda jsou to chudy pribuzny.
Ja zatim koukala na priam, tu 6ti kombinaci. Chtela bych vsechno nove, nechce se mi kombinovat treba ani ruzne designy, ale prave sonduji, zda se tedy ta investice vyplati.
Mel by byt do vsech terenu (zrejme ve smyslu na ven, sjezdovky asi krosit nebudu, ale zase chci neco vic, nez co projede po trave), libi se mi strasne, ze se da vajicko rozlozit do polohy lehu, takze pri kratsich cestach nemusim mit jeste korbicku, ale muzu nechat dite ve vajicku a nestresovat se, ze si huntuje zada. O skladani ani nemluvim - budu muset hodne jezdit autem a skladat a prenaset ho byla parada.
Co zvazuju, aby proste ten sportovni byl fakt "sportovni"...nechce se mi za rok dva kupovat novy bezecky sportak...Protoze ta cena u tehle kocarku je proste z meho pohledu vyssi, tak chci, aby vydrzel.

Ten odkaz mi bohuzel nefunguje ☹

bayt
6. led 2018

@cokoladovakocka Nakonec jsme kupovali Babyzen YOYO, protože je lehoučký, dá se skládat, a zatím nemáme v baráku výtah. Ale kdybysme nekupovali ten, tak jdeme do SOLA2. Super po všech stránkách, ozkoušela jsem i naživo.

cokoladovakocka
autor
6. led 2018

@bayt Děkuju moc moc! Ta SOLA2 opravdu vypada uzasne, pokud to dobre chapu, je treba vsechno dokoupit zvlast, ze? Sedacku, korbicku, nastavce atd. Predpokladam ale, ze to maji uz v jednotnem designu pripravene..Jen to naskace o tochu vic nez za 6ti kombinace asi, ale to musim spocitat o kolik 🙂

bayt
6. led 2018

@cokoladovakocka To asi záleží, kde to kupuješ. Já mám autosedačku Maxi Cosi, ty autosedačky ke kočárům ve mně nebudí důvěru, takže to jsem neřešila. A nevyužiju ani nasazování autosedačky na kočár. Tam kde jsme byli každopádně prodávali dohromady buď set i s korbičkou, nebo dokonce velký set i s tou autosedačkou. Sola2 mi přišla bezvadná, pěkný design, dobré ovládání, dost lehká, skladná, ale přitom dobře odpružená do terénu, dá se měnit směr jízdy dítěte atd. Plus rozumná cena.

U nás musím tahat kočárek do patra, to by se Solou prostě nešlo. To YOYO složím do šestikilového balíčku včetně korbičky a vynesu s popruhem přes rameno, celkem 6 kg. Zkoušela jsem Sola korbičku a teda byla to dost tíha do ruky i prázdná. Samotný kočár byl lehounký, překvapila mě tíha té korby.

martasl
6. led 2018

tak zkus čistě jen www.happybabies.cz je to firma v Prostějově.Ano,koupí se kočárek a zbytek se dokupuje.Ta sola2 je už lepší než první sola a to ve větších a lepších kolečkách.spoták se dá dát do úplného lehu-takže není potřeba korbyčky.No já právě pokud narazím na akci bych si koupila nový sporťák a korbičku z druhé ruky.sedačku bych si pořídila taky kvalitnější,stačí dokoupit adaptéry.ten priam se mi moc líbí a hodně ho chválí-ale ta cena je děsná a to by mi doma nikdy neprošlo.ale pokud bych čekala první dítko a počítala s dalším,tak se koupě určitě vyplatí,když člověk musí koukat na peníze.....já mám dospělé dcery a další dítko by byla taková třešnička na dortu...tak doufám,že se na nás štěstí usměje 🙂
@bayt tak ten kočárek mi přijde spíše jako golfky,do našeho venkovského terénu nepraktický,ale do města určitě super a je moc hezkej.ta sola mi teda přijde trošku bytelnější....

bayt
6. led 2018

@martasl Je to určitě městský kočárek, ale viděla jsem v něm drandit ve sněhu, po starých dlažebních kostkách, kupodivu to není kostitřas. Ale jo, jsme z Prahy, primárně bude využívaný tady, ne na polňačkách nebo tak. Ale třeba do lesa na tůru bych stejně vzala nosítko, ne kočárek 🙂

martasl
6. led 2018

@bayt jasně,ovladatelnost je určitě super a jak jsem se dočetla,je vhodný i do letadla,což je paráda 🙂...tak pak dej foto kočárku,co máte a třeba i s broučkem 🙂

martasl
6. led 2018

@cokoladovakocka teď jsem na sbazaru narazila na mamas and papas armadillo city2 úplně nový,jen je růžový.a za krásnou cenu....a korbička se dá určitě taky dokoupit.mrkni na sbazar a bazoš-někdy se tam prodávají i úplně nové nebo krátce ježděné kočárky za super ceny.🙂

cokoladovakocka
autor
6. led 2018

@martasl Ten priam byl uzasny, jeste si najdu nejaka srovnani, ale ona totiz i ta autosedacka k nemu je kvalitni, protoze co jsem pak koukala na ruzne testy, tak ty top vajicka vychazi kolem 20 000 a to fakt nedam, jen za autosedacku na nemluvne na par mesicu na to nemame... Takze mi stejne vychazi jako nejvyhodnejsi celkova kombinace.
A potrebuju, aby nebyl jen mestsky, musi byt do terenu, jinak bych musela koupit rovnou jeste druhy kocarek :D
Jinak ja chci urcite novy, navic chci tmavy design, ja na ty barevne vubec nejsem 🙂 Me to vychazi kolem 35-40 000, coz mi prijde ok, kdyz je to kombinace, ale zase mi prave rikali, ze kdyz si to skladas z komponentu, korbicku zvlast, autosedacku atd., ze to skace az k 60-70, a to proste uz za to nedame, to je nam lito... Takze koukam na ty kombinace a uz s podvozkem do terenu.

martasl
6. led 2018

@cokoladovakocka jasně,když se vše koupí jako set naráz-tak to finančně vychází levněji,než kupovat po něčem.ale pro mě by i tak ta částka byla moc.ale na první a další dítko,pokud se nebude pak kupovat další kočár je ta cena ok.

cokoladovakocka
autor
6. led 2018

@martasl Tomu uplne rozumim. Je to nase prvni dite a asi zustane posledni, tak je to i tak, ze si to chci "uzit" a mit neco pekneho, zaroven ale potrebuju fakt funkcnost a mobilitu a ten cenovy limit tam mame, nemuzu zase koupit neco jen na chvili nebo "hodne draheho". Rekli jsme si, ze kocarek, nabytek jsou "investice", ostatni zase se priznam neresim 🙂

martasl
6. led 2018

@cokoladovakocka no a pokud nebude další dítko,tak ho určitě za rozumný peníz prodáš-o tyto kočárky je zájem 🙂 a už víš,který konkrétně chceš?myslím barvu...

kkukk
6. led 2018

@cokoladovakocka Hezký den, pokud se můžu přidat k recenzi, mohla jsem vyzkoušet pár kočárků, mezi nimi i mamas papas sola a urbo, za mě krásné kočárky se skvělým praktickým sedátkem (hlubokou jsem nezkoušela), byly i skvěle ovladatelné, ale do terénu určitě ne :( to bylo jediné negativum...do terénu jednoznačně nejlepší joolz, ten miluju, ale dceři se nelíbil ten sed ve stylu vajíčka, proto jsem kočárek měnila :( byla jsem se dívat i na cybex priam nebo balios, ale i dle prodavačky kvalita nic moc, s joolz nesrovnatelné 🙂 ideální kočárek bohužel neexistuje

bayt
6. led 2018

@cokoladovakocka A v čem je ten PRIAM speciální? Mně přijde, že by se ti mohl líbit Stokke. Ten je super, jeden z jejich modelů je jak do terénu, tak do města, má speciální funkce, třeba i vyjížděť do schodů a tak....

bayt
6. led 2018

@kkukk
@cokoladovakocka holky a když píšete "do terénu", co tím myslíte - co je pro vás ten terén?

cokoladovakocka
autor
7. led 2018

@martasl
@kkukk
@bayt

Puvodne jsem chtela a stale chci cernou, v obchode jsem ale videla studenou, hodne temne hnedou se stribrnymi prvky a taky nevypadala vubec zle, zase neobvykle. Ale myslim, ze to spis budu smerovat k te cerne.

Bayt, diky, mas pravdu..ja jsem rada za vase tipy a postrehy. Ja mam problem, ze kdyz se mi neco libi, tak se na to upnu, nekdy uplne blbe a bez duvodu. Specialni neni Priam asi moc vubec, koukala jsem tam na ruzne a tenhle byl ten, u ktereho mi bylo receno, ze neni jen mestsky, ze je i "all terrain", plus mel tu neobvyklou hnedou barvu. Ja "vyhazuju" z vyberu vsechny ciste mestske. Vidis, u Stokke jsem prave cetla, ze je ciste mestsky, tak jsem blbe koukala, musim to zase projet.

Jo, s tim terenem, pro me jsou to polni a lesni cesty s koreny, hrboly, louky, ve meste rozbite nebo neexistujici ulice (to pocitam na cestovani) s bahnem a sutry atd.

Jinak ja vim, ze uplne idealni kocarek nesezenu - rikali jsme si, ze az uvidime, ze vyuzijem napr. ciste behaci kocar, ze ho proste pak budem muset koupit, nebo minigolfky, to jinak nepujde, ale zase vim, ze takove ty "univerzalnejsi" kocary, se kterymi projedu jak les, tak mesto, jsou..A spis o to mi jde.

prominze ze pisu bez diakritiky, tady ted nemam ceskou klavesnici.

bayt
7. led 2018

@cokoladovakocka Stokke má víc modelů kočárků, třeba Crusi, Trailz, ty budou víc do terénu. Třeba u našich máme takové upravené lesní stezky, ve městě rozbitý chodník a to teda Sola určitě v pohodě zvládne. Do hor nebo fakt na lesní cesty s velkými kořeny si nedovedu představit brát jakýkoliv kočárek, vzala bych nosítko. Jestli to dobře chápu, tak chceš hlavně univerzální kočárek - ale jak píšeš, ideál to nebude nikdy 🙂 Čím lehčí kočárek váhou a na ovládání, tím spíš nebude mít všechny funkce nebo třeba nebude tak odpružený....dej vědět jak si vybrala. A ten Priam, to je ten kočár, co má ty křidýlka?🙂)

martasl
7. led 2018

@bayt stokke trailz se mi mooooc líbí,a ten nordic!!ale je dost drahej,teda pro mě.v bazarech je jich málo a s cenou cca 30tis.-což je pořád hodně.
terén pro mě znamená nezpevněné cesty,rozbité chodníky,kočičí hlavy,štěrk.....nemyslím lesní hrbolaté cesty s kořenama,to je jasný,že nosítko je lepší....

cokoladovakocka
autor
7. led 2018

Tak ja chci snad vsechny kocarky, ten Trailz je prekrasnej! 😀
Urcite dam vedet, co jsme poridili, zatim porovnavam.

bayt
7. led 2018

@martasl Aha tak to bych se zase tak nebála 🙂 To ti Sola fakt zvládne 🙂 Kamarádka má Bugaboo Bee, nějaký ten novější model, a jezdí i po rozbitých chodnících bez problémů. Ale ta Sola má přece jen lepší, víc "terénní" kolečka.

antoinet
7. led 2018

Měla jsem Urbo a nadšení, byl to můj vysněný kočárek, nesmírně krásný, praktický, pohodlný pro dítě, taky superpevná konstrukce, šikovná střecha, výborné ovládání, dobře se skládal, otáčel sedák, prostě kvalita.
Mínusy - opravdu jen do města, terén nedá, ani polňačku. Krásné materiály hodně choulostivé, brzy škaredá kolečka, škrábance na konstrukci, poškozená kůže na madle (je to jen ekokůže, tenká vrstva), sedák se blbě čistí a nejde s sejmout a vyprat - tohle by mohli líp domyslet.

martasl
8. led 2018

@antoinet urbo je nádherný,ale opravdu jen do města.ale z těch mamas kočárků má nejhezčí potahy,škoda,že je nedělají i u ostatních modelů....i když,viděla jsem armadillo s těma pavíma peříčkama a krása

cokoladovakocka
autor
9. led 2018

Tak mi byl doporucen jeste Egg, takze fakt nevim 😀 Ale koukam a dam vedet, uz to chceme uzavrit a objednat 🙂

marti_111
11. led 2018

Hezký den, ráda bych se přidala k Vaší diskuzi o kočárcích Mamas and papas. Zvažujeme typ Ocarro. Nemáte s ním někdo zkušenosti? V sobotu se na něj jedeme podívat. Není na něj žádná česká recenze :(. Je dražší ale vypadá bytelně a krásně zároveň. Jen nevím co ta kolečka, asi nebudou nafukovací. Ještě se nám líbí - a to hodně z důvodu terénních vlastností Emmaljunga NXT 90 F. Jsme dá se říct z horské oblasti a tak je to pro nás důležité. Nemáte nějaké info o těchto kočárcích? Oba jsou už dražší, ale zase je to pro mě jedna z nejdůležitějších věcí. Děkuji 🙂

martasl
11. led 2018

@marti_111 bohužel zkušenosti nemám.ten ocarro je opravdu nádherný,ale myslím,že emmaljunga NXT90 bude do horské oblasti lepší-podle mě má větší kolečka.a je také moc krásný,s velkým výběrem barev 🙂

cokoladovakocka
autor
12. led 2018

Tak jsem si prijela Stokke trailz a je uzasnej, sice bytelnej, ale porad lehkej na ovladani.. Vyjede snad vse. Jen teda cena za komplet vcetne sedacky a sportaku a hluboke korby je dost, takze jeste si necham na rozmyslenou, jestli se mi to chce davat..

martasl
12. led 2018

@cokoladovakocka také dobrá volba.taky se mi moooc líbí.ale ta cena!pak dej vědět,jak jsi se rozhodla hoď foto 🙂

cokoladovakocka
autor
22. led 2018

Holky, jsme rozhodnuty - Stokke Trailz, v deep blue. Fotku zatim nemam, protoze ruzne koukame, kde vyjde nejlevneji. Nepujdeme ale do sedacky do auta Stokke, ale do Cybex.

ammisha
22. led 2018

Já jsem měla Urbo, ještě ten starší typ, který neměl tak dobré odpružení (ten novější typ je na tom lépe, ale ne nějak zásadně) a znovu bych si ho nekoupila (a to jsem ho koupila nový, se slevou 40%, byl to náš sekundární kočár). Myslím, že za ty peníze jsou na trhu lepší kočárky, především, co se JÍZDNÍCH VLASTNOSTÍ týká.

Výhody:
- kvalitní zpracování (žádný rozvrzaný křáp, pevná konstrukce, kvalitní textilie, polstrování)
- zajímavý design
- sporťák jde úplně do lehu (v UK atestovaný od narození) - toho jsem využívala na výletech, mám děti 23 měsíců od sebe a střídavě se vezly obě (mladší nošená v šátku, starší pěšky)
- slušně velká stříška
- jednoduše otáčecí sedačka po i proti směru jízdy
- slušná ovladatelnost (ale kočárky, které mají lépe umístěné těžiště a jedou rozhodně lépe)
- kompaktní, složený má malé rozměry

Mínusy:
- tvrdý
- přední kolečka se zasekávají při sjíždění vyšších obrubníků
- vyloženě městský kočár (a na kočičích hlavách také žádná sláva)
- při jízdě v nákupním centru dochází ke kumulaci statické elektřiny na konstrukci, kočárek dává rány
- kola se rychle sjedou (ale pak vypadají stejně)
- snadno se poškrábě
- hůř se čistí (u spoustu kočárků je to mnohem jednodušší)

Kamarádka měla Solu, po prvním dítěti si koupila Urbo, Solu s velkými problémy a dlouho prodávala za zlomek ceny ☹ Podle mě nejsou tyto kočárky úplně dělané na české chodníky (obzvláště v zimě - sůl a kamínky)