Nafukovací kolečka X kolečka z paměťové pěny

lenka_zde
27. led 2017

Ahoj, jake kolecka jsou podle vas lepsi...nafukovaci, nebo z pametove peny? Dekuju za radu 🙂

puresin
27. led 2017

Nejsem si jista, jak vypadaji kola z pametovky, ja muzu srovnat kola nafukovaci a plnena plynem, a to vyhravaji nafukovaci. Pruzi a muzes ovlivnit tvrdost vzhledem k terenu (ted na ledu jsou podhustena k nezaplaceni). Plynova byla uplne tvrda, jakoby cela z pevneho materialu, a zaryvaly se do nich kaminky, ktere tam zustavaly. S mimcem to hazelo jako na rodeu i na vychazkove ceste. Bohuzel jsme tehdy kocarek zkouseli jen v prodejne na koberci, a prodavacka nas nevarovala, naopak vychvalila ta tvrda. Nakonec jsem dokoupila nafukovaci aspon na zadni napravu, kde sly vymenit.

eliskaxox
27. led 2017

Taky nevim co jsou kolecka z pametove peny ale mam kolecka plnena gelem a mela jsem i nafukovacky a narovinu. Bez dobreho odruzeni kocarku idealne vsech 4 kol jsou nafukovacky k nicemu. Navic pokud si je ufouknete aby byli mekci tak je kocarek spatne ovladatelny a tezsi. Mam na terenim Concordu plnena gelem a po 3 letech jsou jak nova a teren zvladaji na 1. Coz se treba o takove britaxu b motion 4 s nafukovacimi koly rict neda

puresin
27. led 2017

@eliskaxox Aha, tak plněná gelem jsem měla, taky právě Concord, Fusion. Takže bohužel nemůžu souhlasit, byla to hrůza.. Koupila jsem si pak zadní foukaná tuším od Jané a o 50% lepší. Nakonec jsem úplně vyměnila kočár.
Lehce podhuštěné je mám teď na led a zasněžené polní cesty, tam ovládání jednou rukou ani nepředpokládám a naopak líp sedí na povrchu.
No bude to zase o názoru. 🙂

duf3
27. led 2017

My měli přední kolečka z paměťovky (nebo gumy nebo co to je 🙂) a zadní nafukovací, řekla bych, že ta gumová nejsou úplně super do většího terénu, ale do města v pohodě, ale pozor my jsme nad nima měli blatníčky a mokrý sníh nebo větší bláto se tam strašně zanáší nejde ven a potom my nezbylo než se pověsit na kočár a jet jen po zadních. Každopádně za běžných podmínek ta kombinace obou zvládla i terén já jsem se hodně najezdila v lese i mimo cesty a kočár to zvládnul bez problémů, ale mít ty gumový i vzadu tak to je tak na chodník a nikam mimo něj - v každém případě paměťovka je hlučnější než nafukovací. 🙂

eliskaxox
27. led 2017

@puresin Fusion ma ale plastova kolecka, to chapu ze vam nevyhovovalo

myshoun
27. led 2017

Mam kočáry od Peg perego, Gt3 ma nafukovacky a s tim fakt projedete cokoliv. Pak kocar do města- z gumy, na léto fajn, ale v zimě nanic...