Nejlepší kočárek? Trojkolka...zkušenosti

wanhedaa
8. srp 2018

Hezký den,
jsem sice teprve na začátku těhotenství, ale již bych ráda slyšela různé zkušenosti s kočárky. S přítelem jsme přemýšleli nad trojkolkou...Líbili se nám dva druhy kočárků, co se týká parametrů a funkcní - jen to nejsou trojkolky. https://www.arecenze.cz/test-kocarku/moon-nuova... a https://www.arecenze.cz/test-kocarku/kunert-rot... Chci relativně hezký - což je u trojkolek asi problém. Jde mi o kočárek především do vesnice a spol., s tím, aby pak bylo možné jej přeměnit i na sportovní, až bude dítě větší - takže nejlépe dvojkombinaci. Také bych uvítala nižší hmotnost a větší skladnost (případně aby se krásně vešlo do kufru auta). Líbí se mi také upevnění i proti směru jízdy a hlavně chci bud' nafukovací kola, nebo nejlépe pěnová. Dítě by se mělo narodit v půlce března, tak chci stabilnější atd.

Vás se tedy ptám...jaké máte zkušenosti s trojkolkami? Jaký kočárek Vám nejvíce vyhovoval a proč? Dvojkombinace, trojkombinace? Případně výrobce? Nějaký nápad na kočárek, který by splnoval mé požadavky?

Děkuji moc za odpovědi...🙂👽

mamach
11. srp 2018

Ahojky. Ja mam hartan gts - ctyrkolka, nemec, vyborna konstrukce kocarku, vetsi vaha. Jsem z dedinky, kde je ale dost teren, jezdim s nim na 7km prochazky i vice, projede vse za jakehokoliv pocasi a ja mam pohyb. Potom, kdyz byl maly vetsi jsme poridili trojkolku starsiho data.... neresila jsem to a vozila ho v tom pouze do soukrome skolky. Zase jsem ho mohla bez problemu nechat venku a nikdo mi ho nevzal. Trojkolku cam cortina jsem mela pujcenou, tez dobry kocar do terenu, ale hartan ma lepsi konstrukci, vydrzi dost. Cena 24000 kc - softtasche mi vyhovuje, je velika, prostorna, do sportaku jsem maleho dala tak do 2 let, potom mi zacal nicim operku, byl tezky. Zalezi opravdu na kazdem. Kamaradka mi rikala, ze ma rada ten city elite. Koukni se, uvidis. Verim, ze je tez dobry. Ahojky.

pokoda
11. srp 2018

My měli trojkolku Britax BM3 a byl to super sporťák, malá se v něm vyspala po obědě na cestách ještě ve 3 letech, i když nožky už trochu čouhaly ven, ale v pohodě. Jsme z vesnice, terénem jsme jezdili šíleným a super, sněhem taky. Ale teda je pravda, že trojkolky jsou trošku nestabilní, že v lese na velkých kořenech a hlubokých vymolech se muselo dávat trochu pozor. Stejně tak s odaretovanym kolem na obrubníku. Teď v prosinci jsem ho prodala v domnění, že druhé se nám nepoštěstí a v lednu jsem zjistila, že jsem těhotná a musím říct, že jsem měla jasno v tom, že ten sportak chci zase. Byl super skladný a stačilo k tomu zmáčknout čudlik a zatahnout a bylo hotovo. U druhého už vím, že hluboká korba je jen na půl roku, takže sporťák byl priorita. Nakonec jsme ale pro jistotu koupili Britaxe BM4 právě kvůli té stabilitě, protože naše čtyřletá dcera se těší, že bude brachu vozit. Další priorita byla, aby na podvozek šlo vajíčko, protože občas se fakt hodí, když to můžeš převézt a ne přenést, je to fakt tíha. Autosedačky vždycky kupujeme Römer, takže taky bez problému. Už se těším, až kočárek otestujeme.

barunka1985
11. srp 2018

Mám peg perego gt3 je to tak a projede vše, ale zabere v octavii combi celý kufr a je těžší. Jako top ma ale velký košík a boudu až k madlu před dítě. Dlouhá zadova operka.
Ale kočárky co ukazujete tak ten první si nemyslím že je vhodný do sněhu.
U toho druhého pozor jak je pak skládá když máte už sportovní sedacku- u toho perega se složí vše spolu,nemusí se ta sportovní část sundat. Ale x-lander otocny se musí sportovní část sundat.
Autosedacku doporučuji nekupovat v kombinaci.
Kouknete třeba na značky hartan a geslain, mají vlozne tašky a vše se dá složit dohromady.
Myslím že i bazarovy se dají koupit za dobrou cenu a na vesnici dle mého ideal. Akorát já bych třeba koupila aretovaci kolečka zvlast

yerry
11. srp 2018

Jane slalom pro... maximální spokojenost. Ss sedačku Jané strata je to luxusní trojkombinace. Sportovní kocarek nejde dát proti směru jízdy ale ti nám vůbec nevadilo. Zvládne i horší terén, je lehký má jen 12 kg, což u kombinovaných kočárku je celkem malo..... (u prvn8 dcery jsem měla tak jo a ten vážil 17 kg)
Jedinou nevýhodou je menší koš..

felinegrace
11. srp 2018

Máme Moon Nuova, do města super krásný a praktický, ale v žádném případě nedoporučuji do terénu, nevím kdo píše ty recenze ale je to nesmysl. Je znát každý kámen, odpružení na kolečkách je jen na okrasu. 4 pěnová kolečka (z toho 2 malá, ta jsou největší problém) prostě do terénu nejsou. Dítě pak v kočáru drkotá a samozřejmě se hned probudí (leda by vaše dítě mělo rádo velké otřesy 🙂 ) Proto jsme kupovali druhý kočárek do terénu Britax B Motion 3 (sporťák s možností úplného lehu, korbička se přidělává adaptéry) - trojkolka, nafukovací kolečka - a jsme spokojeni, používáme od 6m, skladný. Menší nevýhody jsou - nelze otočit proti směru jízdy (dceři to někdy vadí, korbičku už jsme nekupovali, ale počítám že kolem 9m už bude dobře sedět a vůbec nebude potřebovat koukat na nás) - a starší model má ve stříšce síťku kterou prosvítá slunce dítěti do očí (zadělali jsme plínou).

zelenaesmolda
11. srp 2018

@barunka1985 ja mam PP book S a je to fajn skladny lehky kocar s velkym kosem,snih nemuzu posoudit,jeste jsem nemela tu cest 🙂

zelenaesmolda
11. srp 2018

@kejt29 tak da se koupit na netu i liberta za par stovek,mamka rika,ze to byly lepsi kocary nez jsou dneska...

kejt29
11. srp 2018

@zelenaesmolda souhlasim, jenze jsou velke a tezke, takze do auta nebo do kopce to bude zahul. Ale jinak parada.

zelenaesmolda
11. srp 2018

@kejt29 tak do auta to samozrejme neni,tezkost neposoudim,nikdy jsem ji nemela.co je teda tezsi,ty moderni retro 4 kolaky nebo liberta?

kejt29
11. srp 2018

@zelenaesmolda liberta, poctive zelezo 😂

zelenaesmolda
11. srp 2018

@kejt29 a odkud?z NHcka nebo Vitkovic? :D

kejt29
11. srp 2018

@zelenaesmolda jooo to uz nejsem tak znala, ale uvezla krasne dve deti plus nakup 😁

zelenaesmolda
11. srp 2018

@kejt29 a to si pamatujes nebo vis z vypraveni?

kejt29
11. srp 2018

@zelenaesmolda pamatuju, jsem v nejlepsich letech 😂

zelenaesmolda
11. srp 2018

@kejt29 no,nejlepsi leta je siroky pojem,pro nekoho 20,pro nekoho duchod :D ty se blizis vic cemu?

kejt29
11. srp 2018

@zelenaesmolda do duchodu daleko a 20 mi bylo 16 let zpatky 😳🤭

zelenaesmolda
11. srp 2018

@kejt29 tak nejezdi v mercedesu a davej si pozor na tunely :D

katushenka
25. srp 2018

K trojkolkám: Jané Slalom Reverse ( otočení po i proti směru) a nebo třeba Quinny Freestyle Concord ( asi už jen z bazaru) obojí do úplného lehu, polohovací, otáčení proti směru, lehkost, nafukovací gumy, který vydrží terén a odpruží. Polohovací madlo. Ruční brzda do terénu a kopců je taky fakt super. Spíš je lepší si říct priority a pak hledat...já mám všechny tyhle a třeba zase velikost košíku je mi fuk - nosím baťoh a košík nevyužiju.

svobodpetika
25. srp 2018

Já bych ti doporučila EasyWalker Sky klidně bazarový.Popravde kvalitní kočárek za 10 a aby byl super sporťák prostě nekoupíš.Hlavne pokud chceš lehký a skladný většina levnějších jsou těžké a neskladné.