Ojetý nebo nový kočárek? Co byste doporučili?

kochichak84
24. srp 2015

Holky, případně chlapi, co byste mi doporučili. Peněz není nazbyt, takže hledám vhodnou variantu 🙂

ojo
24. srp 2015

Kupovala jsem ojetý, našla jsem tenkrát na aukru kočárek Patron Bohemia F4 komplet za 2500tis( vč. autosedačky i nástavce), byl už po dvou dětech a to byl teda tereňák, výborný kauf, šel komplet svléknout a vyprat, tak byl jako nový 🙂 odvozila jsem v něm oba kluky, nový jsem si kupovala akorát pak sporťák za 3tis, který byl spíše cestovní, skladný do auta a tak...
Kočárky už jsem dávno prodala (škoda), tak teď jsem sehnala ten samý sporťák za půlku z druhé ruky, protože jsem s ním byla spokojená a na hluboký se také půjdu podívat po bazárcích 🙂

rezza
24. srp 2015

Ahoj.. My jelikož budeme mít malou v lednu v zimě.. Tak jsme přistoupili na ojetý kočárek🙂 Uz kvůli tomu, aby jsme nezničili přes zimu nový.. Az potom na léto si pořídíme nový.. 🙂) Typuji, že také budete mít zimní mláďátko🙂

kochichak84
autor
24. srp 2015

Jj, únorové, pokud se "zadaří", tak možná lednové, neb asi kvůli očím to půjde císařem... Takže bych právě chtěla něco velkého... mám možnost koupit cam cortinu za 3300, ale už po dvou piškotech... tak si nejsm jistá 😖

lv
24. srp 2015

po zkušenostech - na 1.dceru nový, na 2.ojetý bych šla do ojetého, rozhodně.

mandala
24. srp 2015

Moje tchýně nám kdysi radši přidala na kočár, přece pro první dítě musí být nový - ten vydržel ještě na druhou dceru, a pro syna jsme už koupili ojetý a šla bych do něj zas. Nechá se sehnat pěkný a o polovinu levnější. At ti ho manžel pořádně prohlédne a zkontroluje - brzdy, kolečka a tak a pokud bude v pořádku, myslím, že vůbec nevadí, že v něm dvě děti už jezdily. 😉

smallinka
24. srp 2015

určitě ojetý, ikdyž budeš kupovat nový, musíš ho pak prodat těžce pod cenou protože tím že kupuješ nový se už tím kupem v podstatě snižuje cena. podle mě hloupost, spousta mamin pak stejně kupuje sporťák uplně jinej pač jim ten kočár nevyhovuje. neříkám že to bude tvůj případ. ani nevíš jestli budeš chtít druhé dítě....takže pokud opravdu nemáte peníze nazbyt, tak jasně nějaký pěkný bazarový kočár 😉

shine2015
24. srp 2015

Klidně z bazaru, ale jela bych se na něho podivat osobně 😉

kochichak84
autor
24. srp 2015

NO právě sporťák a golfky budu mít od ségry.. mě jde jen o hluboký kočík a třeba cam cortina nebo firkon mají velký... nebo mi nabízejí camarelo. Máte s těmi třemi zkušenosti?

klaire22
24. srp 2015

Pro první jsem měla nový, pro druhou ojetý a za mě teda s ojetým jsem spokojenější víc než s novým. Takže asi tak 🙂

ojo
24. srp 2015

@kochichak84 nemám zkušenost ani s jedním, kámoška měla firnom a prý byl "moc" houpací...záleží co chceš, já mám požadavky nafukovacích kol, odpružení a délku lůžka těch 80cm a radši bych s vložnou taškou, jako jsem to měla u toho patrona...a rozhodně nechci ty přední otáčecí kola...

smallinka
24. srp 2015

Tak to nevím já měla pořádný teréňák Dorjan danny sport (nafukovací kola). Jsem z vesnice a nějaká tenká kolečka do města asi dobrý...ale ne případně na nějaké polní cesty.

mandala
24. srp 2015

@kochichak84 Musíš si sama ujasnit, co od kočáru očekáváš, jaký chceš kolečka, jestli využiješ větší korbu- hodně kočárů má korbičku malinkou, houpací, nebo nehoupací atd. a podle toho se rozhodni. My např. projeli recenze, vybrali kočár, a ten pak hledali v inzerátech v okolí. A sehnali. 😉

ojo
24. srp 2015

Dorjan taky měla kámoška a spokojenost, jiná kámoška si koupila nový v lednu s plnými koly (ne ty nafukovací), bydlí v Praze a nemohla se projít ani do nedalekého parčíku, protože na sebemenších nerovnostech jako je trocha štěrku to s tím kočárem děsně házelo...teď po půl roce pořídili jiný 😅

mydvaapes1
24. srp 2015

Ojetý jsem měla u prvního miminka a už nikdy víc.

kochichak84
autor
24. srp 2015

NO mě jde spíše o hlubokou korbu a velkou, neb nacpat do toho fusak bude horší a ideálně s taškou co se dá vytáhnout.. neb nemáme výtah a bydlím ve 4 patře. Jen si nemůžu vybrat. Mě je i v podstatě jedno jak vypadá, hlavně jak se bude dobře ovládat.

alboo
24. srp 2015

Koupili jsme novy, za pomerne dost a nakonec nejvic vyuzili stary ojety za 1000. Ten novy byl sice krasny, ale do mesta, tady sem s nim neprojela. Korbu sem prodala a sportak vyuzivam, je skladny.

konidana
24. srp 2015

@kochichak84 Jestli šetříš, tak nový fakt nekupuj. I mezi ojetými se určitě najde to, co ti bude vyhovovat. Dokonce bych řekla, že se vybírá líp. Já měla starý hluboký kočár, který jsem dostala a nemohla jsem si ho vynachválit. Krom těch předchozích dětí(dítěte?) odvozil i ty moje dvě (další 3 roky nonstop). Nakonec jsem je vozila i oba najednou:D

bajana
24. srp 2015

@kochichak84 vôbec nepotrebuješ extra veľkú korbu, v zime bude mimi malé a v lete už bude bez fusaku...veľkú korbu potrebujú letné deti, moja augustová sa v Camarele q12,vozila do apríla,

anniesfibis
24. srp 2015

@kochichak84 koupila jsem novou inglesina magnum dvoukombinace za cenu 7995- coz se prodsvaji po 2 detech...mrknete maji vyprodej tfhu na tento typ v cr

korin
24. srp 2015

Cam cortinu měla švagrová, 3. patro bez výtahu. Mohla pohodlně vynést mimčo nahoru v korbě (což bych se svou inglesinou magnum nezvládla, nemá na korbě rukojeť, ale jen uši, při nesení člověk korbu neudrží v rovině), ovšem kočár je podle mě mizerně odpružený. Zase se s ním ale snadno otočíš na místě. Tchánovci ho nicméně nesnášeli 😀 Uvažovala bych i nad tím, v jakém terénu budeš jezdit. Jela jsem s cortinou po panelové cestě a mimčo jsem litovala. Kamarádka má taky i. m., ale koupila si ještě hlubokou korbičku s madlem.

ellisabet82
25. srp 2015

Na první dítě jsme koupili nový kočárek, v podstatě jsem netusila co od nej očekávám a tak jsem vybirala hodne podle toho, co jsem viděla v okolí. Vybrala jsem oatron bohemia s pevnymi koly, po 2 měsících se mi zlomila rukojeť, koukalinna mě jak když jsem ji zlomila schválně. Po opravě se to stalo pak ještě jednou, a pak už to drželo ale už jsem zacala koukat po jiném, bazarovém a klidne bych teď šla do bazaroveho i pro první dítko. Koupila bych kvalitní, bytelný. Prošlo mi rukama asi 10 kočárů. Jak psaly ženské výš, záleží co od nej očekáváš a po jakych cestách budeš jezdit. Jestli chceš otočná kola nebo pevná, nafukovaci, pěnová?

K vynášení do toho patra bych volila vloznou tašku. Korby sami o sobě váží 5kg a více, když k tomu přidáš vahu dítěte, fusaku, tak se za nějaký 3 měs až mimčo třeba trochu přibere, tak se proneses. Vložné tašky mívají pevná, vyztužená dna, aby se neprovesily. Na toho prvního jsem ji měla taky( kluk byl zářijový) . Pak jsem vyzkoušela několik sporťáku. Na druheho jsem měla trojkolku Jane slalom s korbou, malej byl březnové mimčo. A na podzim jsem pro změnu sháněla sporťák aby šla sedačka otočit ke mně(slalom nejde) a aby byl dost prostorný i pro větší dítě s fusakem. Tak jsem narazila na značku hartan a u toho už jsem zůstala a budu používat i teď na třetí mimčo a nedam na něj dopustit. Jsou to sice trošku těžší kočáry, ale pokud ho denně neskladas do auta, nebo celý netáhneš po schodech, tak super bytelný a příjemně odpružený. Ojetý (starší kolekce) s taškou se dá sehnat i okolo 3-4tis a pak ti zůstane i super sporťák.
Cortina mi vždy přišla taková rozhrkana, ale kamarádka v nem odvozila dvě děti a byla spokojená. U těch camarel si nekdy myslím, že je to kus od kusu a podle toho co je to za konkrétní typ. Mam kamarádky, co používali jen korbu, protože byla prostorná, ale sporťák kupovaly jiný. A korbu nikam nenosily, měly kočár u dveří.

mandala
25. srp 2015

@bajana Já mám lednové dítě a v hlubokém se vozilo ještě přítí rok v zimě, protože jsem neměla to srdce ho v zimě strčit do sportáku. Blahořečila jsem za velkou korbičku. 😉

bm77
25. srp 2015

Jednoznačně ojetý. Koupila jsem si nový, německý Gesslein, dala za něj 25 tisíc, používala jej 9 měsíců, pak malá šla do golfek Maclaren a já ho prodala za 5 tisíc..... Peníze vyletěly komínem. Takže dnes bych volila jinak. Určitě bych koupila na bazárku.

zuzka_b2
25. srp 2015

Já měla Inglesinu Magnum, už po dvou dětech a byla jsem z ní nadšená. Za mě je lepší kvalitní ojetý, ta Inglesina podle mě odvozí třeba deset dětí, je bytelná. Jinak vše super, spousta místa na nákupy, pérování, super do terénu.

bbn
25. srp 2015

@kochichak84 klidně z bazarku jety, jen si dobře přečti recenze na jednotlivé tebou zmiňované kočáry. CAM cortina ani Camarelo nejsou špatné, své příznivce si najdou, ale zrovna tyhle kočáry bych si já z bazaru nekoupila. CAM měla kamarádka a po dvou dětech byl na vyhození, Camarelo druhá kamoska a nadávala na něj po měsíci. Takže si spíš vyber 2-3 druhy kočárů, které by ti seděly podle terénu a velikosti (vesnice\mesto, zimní dite\letni dítě) a pak hledej v bazarcich ten vybrany. Stačí se podívat i tady na bazarek, je plný pěkných kočárů, to samé mimibazar,.....

anniesfibis
25. srp 2015

@zuzka_b2 a ted ji prodavaji za uplne super cenu 7995 :DD ...kolik stala Tebe prosim?

faraya
25. srp 2015

Taky bych koupila ojetý. Mám 3. dítě, rukama mi prošlo dost kočárů a jednala bych takto: Nejprve ojetou Inglesinu Magnum a do kufru pod sedačku třeba Baby Jogger Citi Mini GT, nebo nějaké superlehké golfky se spojenou rukojetí a možností nacvaknutí sedačky. Měla jsem ještě Brio go, to je asi nejlepší kočárek všech dob, houpe stejně jako ta Inglesina, jen má užší korbičku a s větším dítětem se mi pak nechtěl tahat. Měla jsem i Cortinu(tu teď prodávám) a ta byla taky dobrá, má už nafukovací kola, takže je i měkká, ale už je na nás prostě moc velká.

babyrenka
25. srp 2015

@kochichak84 : důležité bude ujasnit si, jak a kde budete Váš kočárek používat, jak máte vyřešenou jeho přepravu v autě, jak budete manipulovat s miminkem v případě, že přijedete z procházky domů a potřebujete ho odnést domů ještě spící, jak budete muset třeba dopravit kočárek v takovém případě z ulice domů. Ideální je třeba půjčit si od kamarádky její kočárek i s dítětem, pokud se Vám její typ kočárku líbí a vyzkoušet si manipulaci s kočárkem při plném provozu na vlastní kůži, protože na fotografiích vypadají všechny kočárky krásně. Bohužel obvykle nejlépe ty nejhorší. Pak bych si zjistil, jak má Váš favorit vyřešený záruční a hlavně pozáruční servis. Protože u kočárku z druhé ruky už nezáleží na běžící zákonem stanovené dvouleté záruce, nositelem záruky za prodávanou věc je vždy prodávající, tedy ten, od koho kočárek koupíte Vy a ten Vám určitě záruku delší, než 6 měsíců nebude nabízet, nic ho k tomu nenutí a pokud by Vám tvrdil opak, pak z nějakého důvodu nemluví pravdu. A pak se na první pohled výhodná koupě může změnit v noční můru, protože i u značkových kočárků, vyráběných v Číně, může být náhradním dílem za poškozený třeba celý konstrukční prvek, který může stát víc, než Vaše nákupní cena kočárku. Hodně tedy u kočárku z druhé ruky záleží na tom, jak používal kočárek Váš předchůdce a i na tom, zda má kočárek dlouhodobou použitelnost již ve své genetické výbavě. Vždy bude důležité, aby kočárek odpovídal hlavně Vašemu životnímu stylu, Vašemu způsobu používání a to, do jaké míry budete ochotní udělat určitý kompromis mezi potřebným a možným, zda je pro Vás dvouletá záruka nového kočárku důležitá nebo ne. Ostatně abyste si mohli koupit levnější kočárek již používaný, vždy si ho napřed musel někdo koupit jako nový.

zuzka_b2
25. srp 2015

@anniesfibis nějak kolem 7tis i se zimnim fusakem a vajíčkem. Ale to bylo už pár let zpátky. Jezdila jsem s ni rok a žádná vada, a to byla už po dvou dětech.

kubinkov
25. srp 2015

@kochichak84 Pokud se miminko narodí v lednu nebo únoru, tak velikost hluboké korby není nutné moc řešit. Pohodlně se i s fusakem do konce zimy a další zimu bude jistě ve sporťáku. Jsem také pro kočárek z druhé ruky. Můžete si vybrat kvalitní kočárek za výbornou cenu a mnohokrát i s velkou osvědčenou výbavou. Pokud koukáte na peníze, tak byste pravděpodobně koupily polský "výhodný" superkomplet a ve chvíli přechodu na sporťák byste litovali vynaložené peníze. Mluvím z vlastní špatné zkušenosti, která se v mém okolí několikrát opakovala.