Používáte starý fusak beránek?

zuzacek26
2. pro 2014

Holky mám ještě po sobě fusak - beránka, zvenku šusťák, nechala jsem ho právě vyčistit, ale je to 30 let starý fusak, má délku 95 cm (tehdy do Liberty ideální), ale nyní mám korbičku cca 75 cm, přesto bych ho ráda využila, myslíte, že bude vadit, když ho mimču složím jakoby pod hlavu, abych ho zkrátila, není to žádný velký schodek,ale přece jenom vím, že miminka mají mít pod hlavou rovné...Nebo mám rovnou radši koupit fusak, který nám bude pasovat do kočárku akorát?

hanivasi
2. pro 2014

@zuzacek26 ja taky pouzivam stary, po nas. Je uzasny, prijemny.

elana
2. pro 2014

@zuzacek26 používala jsem u obou dětí (syn je červnový, takže tam ne celou zimu, jak už se pak nevešel do korbičky, koupila jsem mu mumii Odenwälder Mucki L...prosincová dcera v něm odjezdila celou zimu) a pro ležící mimčo není nic lepšího, chraň si ho jako poklad 😉 . Nicméně určitě bych ho nezakládala pod hlavičkou, já jsem ho prostě "umačkala" v nohách, vždyť to nevadí, stejně je tam ještě nějaká deka nebo dekl přes kočárek, tak to nevadí, že je to tam namuchlané.

zuzik24
2. pro 2014

Ahoj, já používala jenom starý fusak po nás 🙂 My tedy neměli šusťákový, ale zvenku jakoby pletený nebo jak to popsat s krásným norským vzorem a uvnitř beránka a nemůžu si ho vynachválit, další jsem nekupovala. My měli hodně dlouhý kočárek, jsem zastánce co nejdelší korbičky, takže jsme měli přes 80cm korbu a to, co přečnívalo jsem nedala pod hlavu, ale přivázala jsem (na fusaku jsme měli takové tkalouny) ho ke konstrukci kočárku. Horší to bylo, když byly děti větší a v beránku nebyly díry na pásy, to jsem je pak jen do fusaku dala a "zaklínila" jsem je madlem s kočárku a navlékla na kočár nánožník. A pokud by fusak nešel nijak dát za hlavu, tak bych ho složila miminku pod hlavu, ale dala bych do kočáru třeba nějakou složenou deku, aby ta hlavička nebyla moc vyvýšená, aby leželo v rovině 😉 Ale další fusak je, myslím, zbytečný 😵

zuzacek26
autor
2. pro 2014

Další věc je i šířka, ta je 50 cm a ta moje korba má tak 35-40 cm max. Zkrátka mi jde o to, jestli je použitelný, jestli s tím máte někdo zkušenosti, jako nějak nacpat nařasit tam jde, ale...

pisisvori
2. pro 2014

@zuzacek26 na prvni dceru jsem taky pouzivala. Koukni co dnes pravy beranek stoji-tisice a rozdil je pouze v te latce navrchu,ktera je nepromokava. slozeni nebude problem.

zuzik24
2. pro 2014

@zuzacek26 Jako já byla opravdu spokojená, nacpala jsem ho i do golfek, sice to nevypadlo trendy, ale co je mi po tom, hlavně, že je děťátko v teple 😝 😎 Určitě jde použít i do menších kočárků 🙂

sibara
2. pro 2014

Hlasuju pro starý fusak za pomoci nějakých úprav. My máme beránka po manželovi, je super! (já teda měla po manželovi i perfektní retro kočár, kam se fusak bez problémů vešel, ale to určitě nějak vymyslíte 😉 ). Nejde prostě jen zahnout nahoru konec u nožiček (pokud teda prcek nemá délku až na doraz, ale to asi ne, co)?

zuzacek26
autor
2. pro 2014

Díky holky za reakce, jsem vám na začátku zapomněla hodit fotku, tak přikládám teď. No ono asi to bude funkční, ale celkem mi jde i o to, jak to bude vypadat... Má právě jenom ty zipy na boku, takže to nějak zmenšit - stáhnout nejde. No uvidíme v praxi, právě mi jde hlavně i o tu estetičnost, jsem hrozná, nejradši bych, aby všechno ladilo a bylo tip ťop, ale zase dávat za nový 2500,-Kč, když malá se narodí v půli ledna...I když do sporťáku nevím, jestli ho budu dávat a pak by stejně přišel na řadu nový (nebo spíš nějaký bazárkový). Jo a na toho berana je nutná dávat deka? Ty mám samé růžové, tak to byl asi vypadalo dost šíleně, jsem si říkala jenom tu slídu nahoru, kočárek je hnědý.

zuzacek26
autor
2. pro 2014

@sibara No asi se to opravdu jenom zahne u nožiček nahoru, maličká se teprve narodí, takže 95 cm uričtě na ty cca 2-3 měsíce určitě potřebovat nebude.

sibara
2. pro 2014

jo, a dámy generace našich matek mě na ulici zastavovaly, obdivovaly a dávaly se do řeči, jak ty staré beránkové fusaky byly super a jak se miminko v něm má jako v bavlnce...ehm, ve vlně 😀

zuzacek26
autor
2. pro 2014

Musím to pak pozkoušet, kočár mám teď u našich, ale jsem nadšená, když vidím kamošky, jak jim to všechno krásně ladí a pasuje rozměrově a toto asi moc hezké nebude, ale zase hlavně, že malé bude teplo a nebudu ji muset tak moc oblékat jako do nějakého fleecového.

soleilll
2. pro 2014

@zuzacek26 Nejlepší fusak, co můžeš mít. Pokud bude do korby moc dlouhý, můžeš ho ohnout v nohách. Za hlavou bych ho neohýbala, mimino má ležet na rovném. Pokud bude -10°C nebo míň, stejně s novorozencem ven nesmíš a cokoli nad tyto extrémní teploty beránek v kombinaci se slídou a zimní kombinézou hravě zvládne. Jestli řešíš estetiku, tak to neporadím, podle mě je ladění barev blbost, ale každýho věc.

betelgeuzz
2. pro 2014

Také jsme měli beránka po manželovi, byl modrý, kočár černočerný, no nijak extra to neladilo. Ale stejně jsem dávala na kočár nánožník, bouda byla zvedla, tak dovnitř moc vidět nebylo. Měla jsem ho nakrčený dole v nohách. Pak jsem ale na další rok kupovala do sporťáku emitex (bazarový), do toho beránka by se už ani nevešly.

curdibilka
2. pro 2014

U dcerky jsem ho taky měla. 🙂 Je narozená na zimu, takže ideál, měla jsme korbičku taky cca 76cm a skládala jsme ho pak u noh, vůbec to pod slídou nebylo vidět. 🙂 Druhátko čekáme na jaro, tak to zvažuju, že bych koupila pak jiný, protože do sportáku to není moc ideální - hodně sjíždí. 🙂

zuzacek26
autor
2. pro 2014

@curdibilka ten samý jsi měla? no já právě s tím počítám, že do sporťáku bude jiný, tak právě zvažuju, jestli to neudělat rovnou, ale zase tohoto je mi líto, je velice hezký zachovalý. a používala jsi přes něj ještě deku nebo stačí jenom ta slída? a jak jsi do něj oblékala malou?

elana
2. pro 2014

@zuzacek26 hele, ten novorozenec a malinký kojenec jsou v tom kočáru tak zababušený, že je úplně jedno, jestli fusak je nebo není trendy. Za rok budeš kočár pořád ještě potřebovat, ale už asi pořídíš něco víc šik, mimčo bude sedět, koukat ven a přece jen to jsou už ty dnešní fusaky asi lepší, jsou hezky utáhnout,takže netáhne na ramínka, mají prostřihy na pásy, odepínací spodek nohou pro špinavé botičky atd. Takže já osobně bych odjezdila zimu v beránku a šetřila korunky na příští zimu na jiný fusak.

raada
2. pro 2014

fusak máte krásný, úžasný, určitě využijte, taky jsem měla starý po manželovi, z vrchu jsem na něho dávala tenkou bílou dečku a vrch od kočáru, takže byl stejně vidět jen ten bílý beránek, na tom byla stejně ještě zavinovačka a fusak překrytý dekou a vypadalo to pěkně, mimi bylo v teple. Pak jsem ale stejně kupovala velký fusak emitex, který vydrží do 3 let, ale pro miminko je tento beránek nejlepší, u druhého jsme v hlubokém taky měla beránka🙂 Přikládám fotky, snad pomůžou v rozhodování🙂

lu777
2. pro 2014

@zuzacek26 podle mě naprosto v pohodě 😉 nový bych nekupovala, škoda peněz, za to můžeš koupit něco později 😉 ono to miminko z toho vyroste dost rychle a fusak je docela drahý....

ušetřila bych ty peníze na příští rok, určitě se šiknou třeba na botičky 😉

senoritapetra
2. pro 2014

Taky mám beránkový červený fusak ještě po mně 🙂 Nechala jsem ho jen lehce spravit, vyměnit zips, určitě vyčištit a je jako nový 🙂

haniplanetka
2. pro 2014

Já měla ještě, když byl hluboký kočárek, pod fusakem Eisbarchen velké oboustranné ovčí rouno přes celé dno kočárku a maličká byla nádherně teploučká i v největších mrazech. Do sporťáku nám to nejde dát, tak jsme předali švagrové, která čeká za chvíli miminko. A ovčí fusak jsme měly jednou půjčený a SUPER!

zuny
2. pro 2014

@zuzacek26 já mám taky fusak po mě, používala jsem ho u kluků i teď u holčičky, kluci jsou květnoví a užili si ho i druhou zimu, když v něm seděli. Mám trochu větší kočár než teď ty malé korby, ale když byli malí, ohrnula jsem ten spodek nahoru a bylo...

vanule
2. pro 2014

úplně souhlasím s @lu777 🙂 taky jsem používala starý beránkový ještě po nás (odvozil už něco dětí) a neměnila bych, kdyby se usmálo štěstí na druhátko, určitě by byl znovu využitý....

zuzacek26
autor
2. pro 2014

@raada to máte krásně vyřešené 🙂 my toho beránka už máme spíš takového žlutého než bílého, ale i tak si ho asi nechám

zuzacek26
autor
3. pro 2014

Holky a ještě mě tak napadlo, dáváte něco miminkům na krk? Nebo jak je tam zababušíte, aby jim na něj netáhlo?

dokument
3. pro 2014

ano pouzivam uz druhou zimu i do sportaku. Ale mam jeste jeden s dirama pro popruhy, nejaky modernejsi. Na beranek nedam dopustit. Hlavu jsem ale nikdy tim berankem nechranila, syn nosil a nosi cepici ,pripadne pres to kapucu.

mandala
3. pro 2014

Mám taky takový, já to spíš nařasila jakoby u nožiček, tam to není vidět, je opravdu teplý, nevýhoda je, že je dost těžký. Jinak přes zimu stejně dávám vrch od kočáru, takže není vidět, že to přesně nesedí. Na ten krček jsem nic nedávala, měla jsem kombinézu, kde byl zachumlaný až ke krku, a vždy jsem měla přes fusak ještě deku- bud teplou, nebo slabou podle počasí- a tu jsem tak nějak naaranžovala, aby ji měl malinko nad pusinkou, trochu přizvednutou.¨, aby nedýchal studený vzduch.

januchovic
3. pro 2014

souhlas s holkami, určitě bych ho použila, je moc hezký, mimčo bude jako ve vatě 🙂 jen bych ho nerolovala u hlavinky, u nohou to bude lepší,

wynn
14. únor 2015

Ahoj holky, mám doma skoro třítýdenní miminko a konečně nastal čas, kdy máme povoleno vyrazit ven. Vlastním beránkový fusak (ještě po mě), ale nemám vůbec tucha, jak prcka do něj obléct aby mu nebylo ani teplo ani zima. Jak vrstvíte vy? ... řekněme v tomto počasí, kdy je od 0 tak do 5 stupnů nad nulou?

majkoz
14. únor 2015

@wynn Taky vozim už třetího sviště ve fusáčku po mně.. je strašně kráásnej 😉 Tak třeba takto:bodýčko s dl.rukávkem, punčocháče, teplý ponožtičky,flísovej overálek, kombinézka...nebo:body, punčocháče, polodupky, mikča-svetřík, kombinéza(nebo teda bundička+teplý gatě), kolikrát má na nožkách i 4 vrstvy-punčošky, ponožky, ťapky od toho overálku a ještě softshellový návleky, ale na nožičky musí být teplo..možná se Ti ty vrstvy zdaj moc, je fakt, že u nás jsou zimy tužší 😒

zmrz_lina
14. únor 2015

Ano, mam 50 let stary fusak s pravym berankem uvnitr. Pred 25 lety byl obal presit, zvazuju, ze ho necham ted jeste taky presit, preci jen ta leta jsou videt. Ale vnitrek zustane puvodni, je bezkonkurencni.