Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Rozměr korbičky 33x73. Není úzká?

KočárkyTermín poroduJsem těhotná
elca_27
25. čer 2020

Dneska jsem si poprve zkusila Britax Romer Smile 3 a jsem nadsena jak krasne se s nim jezdi, jenom se bojim te korbicky (miminko cekame v rijnu), aby ji nebyla mala.. mate nekdo zkusenosti? Me prisla hrozne uzka, ale zjistila jsem, ze je 33 docela standardni velikost

hojda
25. čer 2020

33 cm se mi zdá málo, vejde se tam fusak na zimu?

elca_27
autor
25. čer 2020

Me to taky prijde ale treba stokke trailz ma dokonce 32x74, fusak by se mel vejit

drahotka
25. čer 2020

My jsme presne tenhle tip kočárku zavrhli právě kvuli velikosti. Mam z toho strach. My teda cekame uz v srpnu, takze jsem si nedovedla představit, ze bude mala v breznu 7 mesicni a ve fusaku a vejde se tam... V obchode byli uprimni a sami rekli, ze jsme oba smanzelem vyssi (ale zase ne dvou metrovi ) a ze je to risk. Nikdo ale nemůže vedet, jak velke jeho dítko bude. Vzali jsme ABC design Salsa 4 air... Ale jinak tenhle Britax krasnej, super ovladani. Nedivim se, ze se libi 😉

zuzroko
26. čer 2020

My máme rozměr korbičky 36x80, malá je narozena v prosinci a zimní fusak jsme použili bez problému ještě v květnu 😀 ale je pravda, že ona je celkem skladná a máme korbičku stále a ještě s ní nějakou chvíli vydržíme. V 6 měsících má 64,5 cm a 6,5kg. Jenže nikdy nikdo neví jak velké mimčo bude a jak rychle poroste.

mona91
26. čer 2020

@elca_27 pozor na to, často se všichni boji ze rodí v zimě a ditko se nevejde ve fusaku, pokud rodite v prosinci tak úplně s přehledem do dubna vydrzite s ,,malou,, korbou a fusakem. Horsi je když je termín v létě a pak narvat do malé korby půlroční dítě s fusakem. Já měla na syna peg perego sice ale korba 32x72 myslím ze to bylo a v půl roce v létě jsem ho musela dat do sportaku protože mu byla úzká a krátká potřebuje proste velký prostor okolo. Osobně se mi hrozne líbí Noordi fjordy kočárek, kamarádka ho má kluk je velikej už od porodu a v půl roce má v korbe místa na tanec

marti89
26. čer 2020

Malý se narodil v květnu (byť předčasně, ale velikostně jako leckteří donošenci), jsme vyšší oba rodiče a měli jsme kočárek dvojkombinaci Dorjan. Korbička krásná velká, vešel se v klidu i v 7. měsíci s fusakem, i sportovní nástavba byla mezi dvojkombinacemi o něco větší, než co jsem vypozorovala u kamarádek, ty měly v roce a půl problém tam dítě nacpat, my až ve 2 letech (ale to jen proto, že prcek vypadá velikostně jako o 2 roky starší dítě).

me_druhe_ja
26. čer 2020

Naprosto ale naprosto s přehledem. Já osobně moc nechápu trend těch obřích koreb. 😀 a kor u podzimních miminek, kde první zimu se to dítě v korbě skoro ztratí a druhou už bude ve sporťáku. 🙂 Já mám rozměr korby 74x29, syn narozen 11.11. s průměrnou výškou a váhou (3,5kg, 50cm) a měl tlustej zimní fusak, ve kterým úplně v pohodě byl až do jara. A to od půlky prosince až do konce února nosil Frejkovu peřinku na kyčle, takže měl ještě široký a roztáhlý nohy. 🙂 Určitě se toho neboj. 🙂

purplerain
26. čer 2020

Měla jsem korbu na Baby Jogger, rozměry vnitřní 33x75, dítě říjnové a přešli jsme do sporťáku v půli dubna a to jenom proto, že už dítě chtělo vidět ven a vztekalo se. Teď má 72 cm, bude mu 9 měsíců a teoreticky by se pořád vešlo 🙂 Za mě jsou tyto rozměry v pohodě.

surikata131
26. čer 2020

@elca_27 já bych se toho nebála, přes zimu bude mimčo malé a na jaře pak přijdete do sporťáku nebo se bez fusaku třeba do korby ještě vejde...já mám malou začátkem listopadu, někdy v 7m jsme přešli na sporťák, i když by se do korby ještě vešla, ale už se jí tam nelíbilo. Problém by to byl, kdybys měla mimčo v létě a nechtěla ho půlroční dávat na sporťák na zimu...moje korba byla 32x75 a naprosto na pohodu

pe_tu_ss_ka
26. čer 2020

My měli cybex priam (korba vnitřní rozměry 76x30), malý je prosincový, sice narozený předčasně, ale brzy dohnal vrstevníky.. A v hluboké korbě jezdil ještě na přelomu srpna/září úplně pohodě.. Jak si sedl, tak šel do sportovní, která je prostornější 95,5x57,5cm, a ještě teď tam má krásné natazene nohy a krásné se venku vyspí..

elca_27
autor
26. čer 2020

Moc dekuji vsem!

ninolleta
28. čer 2020

Já měla šíři korbičky dokonce jen 29cm, ale dcera se narodila v únoru, takže končila v korbičce po šesti měsících bez fusaku.

elca_27
autor
30. čer 2020

@ninolleta a jaky fusak jsi mela prosim do teto korbicky?

elca_27
autor
30. čer 2020

@me_druhe_ja
@zuzroko
@me_druhe_ja
@surikata131

Date mi prosim tip na fusak, ktery jste pouzily na zimu?

elca_27
autor
30. čer 2020

@pe_tu_ss_ka ty jo tak zrovna priam mi prijde, ze tu korbu ma obrovskou, nebo mnohem vetsi nez ten britax

zuzroko
30. čer 2020

@elca_27 měla jsem fusak gmini 3v1 do korbicky jsem odepla spodní část a teď v zimně ho použiju do sporťáku a přidám zvětšovací spodek ☺️

pe_tu_ss_ka
30. čer 2020

@elca_27 no ona mi velká taky přišla, teď na novější verze ještě opticky taky větší, ale ono je to snad skoro stejně velký 👀

surikata131
30. čer 2020

@elca_27 já jsem měla takový poděděný z beránka kožešinový a potom fleecový od emitexu

elca_27
autor
30. čer 2020

@purplerain a jaky jste pouzivala fusak pres zimu prosim?

elca_27
autor
30. čer 2020

@zuzroko ten je krasny, jenom se bojim, ze bude i tak velky :( preci jenom vase korba byla 36x80 a nase 33x73

elca_27
autor
30. čer 2020

@pe_tu_ss_ka ja jsem ho dneska zkousela a je vetsi o dost oproti britaxu 🤷🏼‍♀️

zuzroko
30. čer 2020

@elca_27 dá se ještě krásně ohnout za hlavičkou, takže se tím může ještě o něco zmenšit a já ze začátku měla za fusakem nad hlavičkou okrasný polštářek ve tvaru mickey😀 a i tak se vešel, takže si myslím, že do korby 73 bude úplně v pohodě ☺️

pe_tu_ss_ka
30. čer 2020

@elca_27 ta nová korba je o pár cm větší než naše 2018, oproti britaxu je uvnitř určitě delší.. 🙂 ale asi bych se nebála jít do toho britaxu, jak začne být teplo, tak tam bude mimčo bez fusaku, a prostoru bude kit zase o fous víc 🙂

purplerain
30. čer 2020

@elca_27 v říjnu bylo ještě příjemné, tak fleecovy a potom jsem přešla na fusak s beránkem. Nevím teď přesně značku, ale vypadal jako tento https://www.maxim-kocarky.cz/detsky-fusak-babyl...

ninolleta
1. črc 2020

@elca_27 jelikož nebyla tak tuhá zima, dávala jsem takový slabší fusak a na něj ještě fleesovou deku a nánožník. Fusak to chce co nejmekci, aby se dal dobře formovat v té korbičce.

Sem začni psát odpověď...

Odešli

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru