Kočárek s velkou korbou. Máte tip?

haninka83
2. srp 2020

Zdravím mamči, jdu si pro radu a zkušenost zkušenějších 🙂. Máme 4,5 měsíční mimčo a už je mu malá korba. Krátká i úzká. Neumím si představit strčit ho do sporťáku, dokud neumí sedět. Ale to bude trvat ještě několik měsíců. Jak jste to řešily? Máme Gesslein F10 a ta korba (spíš vyndavací taška) je hrozně úzká i nízká. Nicméně na délku má 80 cm, což, jak jsem hledala, má skoro každý kočár. Nebo máte někdo kočárek s větší korbou? Moc díky za tipy a rady.

olga_
2. srp 2020

@haninka83 Nad 80 cm se těžko dostaneš. Přeměřila jsem Inglesinu, kterou mám doma a má taky 80 cm. Kolik má miminko? 80 cm na délku snad ne?!

zelenaesmolda
2. srp 2020

@haninka83
a co sportak,ktery jde dat do uplneho lehu?ja jsem hlubokou korbu vubec nemela...

hezz17
2. srp 2020

My máme tako acoustic. Korba je fakt veliká. Ale že bych jinak byla vyloženě nadšená, to nejsem no 😀

hezz17
2. srp 2020

@zelenaesmolda nás prcek-necelých 6m třeba sportak do leží odmítá. Ve 2 kocarech-kdyz jsme brali na výlet. V korbě spi jak medvěd, ale sporák mu vadi. Asi jak ma moc vjemu...

zelenaesmolda
2. srp 2020

@hezz17
tak s tim jsem problem nemela,podle me kdyz zatahnes strisku tak nevidi o moc vic z toho sportaku jak z hluboke korby.ale kazde dite je samozrejme jine.

purplerain
2. srp 2020

Korbu, která bude mít vnitřní délku nad 80 cm asi nesezenes. Dala bych do sporťáku (pokud má pevná záda a jde do lehu).

agnes1ka
2. srp 2020

Jestli mate gesslein, tak zkuste jen dokoupit ten U-dil. Je to takove to uzavreni spodni casti sportaku. Hodne se tim ten prostor zvetsi, i kdyz je pravda ze neni to klasicka vyska jak.hluboka korba. Je pravda ze ta taska je docela uzka, me tam deti vydrzely tak do pul roka. Co me prijde pak fajn, tak ze dite muze i hezky jezdit na brisku, kdyz sportak je v lehu ( kouka pres tu sitku v boude). Ja ten kocar milovala.

iren_nmu
2. srp 2020

Mému synovi je 4,5 měsíce a taky už sotva vejde do korby. Navíc v těch vedrech je tam dusno, tak jsem ho dala do sporťáku úplně do lehu a dobrý.

blenny
2. srp 2020

Máme tutis uno 2020 a vnitřní rozměry korby 84cm, proto jsme ho kupovali abych tam pak malou mohla dát i s fusakem je narozená 5.7. a má i polohování, z kočárku jsem zatím nadšená.

hanulkaha
2. srp 2020

Meli jsme Adamex Barletta a syn se do korbicky vesel jeste v 8 mesicich a to je docela dlouhan 😉
Sice uz ho byl kocar plny, ale stale se vesel 😁

haninka83
autor
2. srp 2020

@olga_ Má 70 cm 🙂. Ale přijde mi, že 10 cm v tom kočáru už fakt není 🙂

ivis_b
2. srp 2020

@haninka83 To je jen zdání, pokud má 70cm, tak ještě pár měsíců v korbě vydrží, minimálně do doby, než se začnou dávat fusaky, fakt.

sarrita
2. srp 2020

Roan Bass soft má uvnitř korbu 83 cm. Je to jeden z největších kočárků.

haninka83
autor
2. srp 2020

Děkuju za postřehy. Tak holt půjde do sporťáku 🙂. Dá se dát do roviny, tak to nebude snad problém. @agnes1ka Děkuju za tip, zkusím pohledat ten U-díl. On už bude muset mít ty kšíry tak jako tak. Už teď na boku přehazuje nohu přes okraj, takže to ve sporťáku nebude velká změna.
To mě zmátla maminka, že když jsem byla malá já, tak jsem se vozila v korbě dokud jsem pomalu nezačla chodit 😀 Jóó to byly jiný lodě 😀

haninka83
autor
2. srp 2020

@ivis_b Tak uvidím. Byla bych jedině ráda 🙂

ivis_b
2. srp 2020

@haninka83 určitě vydrž, v 70cm je fakt ještě brzo na výměnu, pokud má korba 80cm. Pokud máš v kočárku nějaké deky, polštářky za hlavou, všechno dej pryč. Pak by se mělo dítě v pohodě vejít...

haninka83
autor
2. srp 2020

@ivis_b Když ta taška/korba má u nohou takovou síťku (jejíž funkci jsem opravdu nepochopila) a malý jak kope, tak má nohy na ní a tím se i zmenšuje ten prostor pro nohy😩. Prostě zlatá pevná vysoká korba.

xxx3d
2. srp 2020

@haninka83 ahoj,
my jsme měli Chicco active3, korba parádní, prostorná, 88 cm, do 10kg váhy miminka.

muhehehe
3. srp 2020

to se divím, že je mu to ve 4,5 m malé... ale - neřeš, tašku pryč! alespoň se ti tam teď v létě nebude péct... však ,,ve sporťáku" jezdí tak jak tak, akorát ještě nacpaný v tašce.... ;) Mám taky Gesslein... v některých ohledech mne fakt šíleně štve, znova bych do něj nešla, ale korby mají náhodou suprové. Mrkni na ten U-díl, pokud se ti nezamlouvá představa, že by to měl pod nohama úplně volné

hanulkaha
3. srp 2020

@haninka83 mam doma starou Libertu, ve ktere mamka vozila me...oba kluci mi v 8 mesicich sli do sportaku, protoze korba uz jim byla opravdu mala a v Liberte na zahrade se mi oba vesli v pohode jeste v roce 😁

lenatko91
3. srp 2020

Náš Adbor Tori má 86cm, nebyl ani nijak moc drahý.. Kupovali jsme ho hlavně kvůli té velikosti. Malá tam v 8m (66cm) má ještě spoustu místa. Osobně bych ve 4,5m do sporťáku mimčo ještě nedala, max na krátký přesun jednou za čas..

sarkoc
3. srp 2020

Máme Takko Dalga Lift a super, tuším, že korba 86 a hlavně je i dost široká 👍

nikoulinka
3. srp 2020

Ahoj, nemám změřeno sice, ale mám za sebou dva kočáry. A můžu doporučit Adamex Vicco. Korba tak velká, že mi tam malá vlezla i s fusakem bez problémů do cca 13 měsíců. Navíc výhoda te hluboké korby je, že se dají i polohovat záda, jsou tam tři polohy 🙂

ninolleta
4. srp 2020

Kočárek Tudore trapper má délku korby 84cm. Otázka je, jestli ty 4cm nějak pomohou. Mně třeba dcerka jezdila v korbičce stejně furt s pokrcenymi nožičkami, takže délku korby ani nevyuzila. Řekla bych, že důležitější je šířka.

ninolleta
Autor odpověď smazal
Zobraz
vendes
4. srp 2020

Polský kočárky mají velký korby. Třeba můj Dorjan má 85 cm, dcera v něm byla do 10 měsíců. Tak třeba sehnat bazarový, a pak ho dát k babičce na zahradu, protože sporťák od něj není žádná výhra, je úzký.

haninka83
autor
4. srp 2020

@lenatko91 @sarkoc Tyjo, 86 cm jsem nikde neviděla. Díky za tip. @vendes Tak nějak jsem to měla v plánu- koupit bazarový. Protože to je fakt otázka velmi krátké doby.
@ninolleta To ten náš je taky věčně roztažený jako žabák, tak mám problém i s tou šířkou. Ale občas si potřebuje natáhnout nohy a nemá kam. Pak když ho vyndám na deku, tak se protahuje, jak kdyby byl hodinu v klubíčku 🙂

haninka83
autor
4. srp 2020

@hanulkaha Přesně 🙂. Jak jsem psala, to jsou ty kočáry našich mamin 🙂

haninka83
autor
4. srp 2020

@muhehehe Díky 🙂. Taky bych ho už nechtěla. Má sice pár šikovných vychytávek, ale postupem času jsem víc a víc závistivě koukala po jiných 😀 Naštěstí to není na pořád 😊

g_m
4. srp 2020

Měli jsem Junama Impulse Colors a měl 80cm a krásně se tam prcci vlezli i s fusakem..