Sourozenecký kočárek 6 a 24 měsíců. Máte doporučení?

m.kucerova
12. únor 2020

Prosím o radu sourozeneckeho kočárku, který umožní umístění dětské korbičky pro 6 měsíční miminko ve fusaku a vození i spaní v kočárku pro staršího sourozence/ 24 měsíců. Ideálně vedle sebe... Děkuji za doporučení

tercula
12. únor 2020

Ahoj, vedle sebe mě napadá Bugaboo Donkey, vypadá moc dobře, dá se později využít jen pro jednoho (dá se celý zúžit a vozit třeba jen sporťák), ale teda cena nic moc, kolem 30 tis. :( taky něco hledám, budu mít prcky 26 měsíců od sebe a syn je velký milovník kočárku 🙂 uvažuji na Joolz Geo, ale tam jsou sedačky za sebou/pod sebou - ale to je zase praktické skrz výtahy, dveře atd.. všude se vejdeš. No bude to těžké rozhodování,

olga_
12. únor 2020

Měla jsem pro dvojčata Bugaboo Donkey, ale jen hluboké korby, u sporťáku mi vadil raketový sedoleh, který není vhodný: https://www.ivafis.cz/kocarky/
Teď mám sportovní verzi Bumbleride indie twin a max spokojenost. Je i lépe ovladatelný než Bugaboo.
@tercula Jinak k té průjezdnosti: Tyto kočárky jsou dělané tak, že splňují normu pro vozíčkáře, tudíž dveřmi projedeš. Nenarazila jsem nikde s průjezdem na problém (teda ano, když jsem měla na podvozku nacvaklá dvě vajíčka, tak jsem dvěřmi už neprojela, protože madla autosedaček kočárek do šířky zvětšila, to byl už mega opruz, ale řešitelný).

muhehehe
12. únor 2020

Já používala variantu za sebou (resp. to větší dítě ,,v podpalubí" po směru jízdy a miminko klasicky nahoře v protisměru), konkrétně Phil and Teds Voyager, kdybys nakonec zvažovala i takovouto variantu, klidně se ptej, jinak to tu nechci spamovat když hledáš primárně něco jiného. Ale zvažovala jsem i kočárek se sezením vedle sebe, zkoumala jsem to docela dost a pokud bych se nakonec rozhodla pro tento typ, líbil se mi nejvíc Easywalker.

tonicka16
12. únor 2020

@m.kucerova nemám zkušenost, ale líbí se mi Valco Duo, má buď korbicku nebo vložnou tašku🙂 my to snad už zvládneme s obyc kočárkem a satkem/nositkem, ale uvažovala jsem nad ním🙂

amazonkajanik
12. únor 2020

Sourozenecke kombinace nabízí zn.mutsy. Já mám tedy ten starší typ urban rider, ale rozhodně pokud by se nám podařilo mít děti brzy po sobě,sáhla bych po téhle možnosti ...

ellias
13. únor 2020

Já jsem teda ještě neměla šanci vyzkoušet, jsem 34tt, ale mám doma připravený Easywalker duo. Chtěla jsem Bugaboo, ale cena byla šílená, takže jsem šla do bazarovýho EW a kromě toho, že je těžkej, je fakt poctivej. Mám ho k nám na ves a myslim, že projedeme vše. Jen mi vadí, že sportovní korba jde jen čelem ven, ale předpokládám, že se malá do léta rozchodí a budeme pak už chodit jen s klasickym kočárkem. A vejde se do klasických dveří, ale do většiny výtahů ho asi nedáš 🤔

hermia
13. únor 2020

ja uz bych klidne miminko dala do sportaku do uplneho lehu. muj maly tak byl od 4m a byl spokojeny vic jak v korbe. pokud budete korbu porizovat, vyuzijete tak 2-3m jen, pak uz si ty deti fakt sedaji.
za me thule urban glide 3double, je to sportak a da se koupit i ta korba pro miminko, sama ho tet kupuji-deti budou od sebe 17m

tercula
13. únor 2020

@olga_ ja vim, ja uvazovala i treba kvuli mistu v aute, nakupy (uzke ulicky mezi regaly) a taak, me se treba Donkey libi mooc, ale mame male auto 🙄 treba Joolz Geo jde slozit v kuse s obema sedackama...ale fakt jeste nevim, je toho strasne moc na trhu

zirafka11
13. únor 2020

Easywalker sky duo. Je dělaný tak, aby prošel dveřmi. Já mám tedy nesourozenecký, ale jízdní vlastnosti super.

olga_
13. únor 2020

@tercula Je fakt, že u Bugaboo by bylo potřeba i ty sportovní korby vždy odcvaknout, což je sice otázka chviličky, ale místo navíc to zabere. Bumbleride jde ve sportovní verzi složit v jednom kuse, v kombinaci s hlubokou nevím. Možná zkusit kontaktovat také obchod dvojcatka.cz, kde má paní o těchto kočárcích asi největší přehled a má letos vydané i velké srovnání včetně fotodokumentace atd. Všechny věci má i v kamenné prodejně v Ostravě.

piggy123
13. únor 2020

Já teda děti ještě nemám, ale pomáhala jsem kamarádce při výběru kočárku. A objevila jsem tento. Velice mě zaujal a myslím, že jestli se mi někdy poštěstí, a budu mít děti, tak vyberu asi právě tento. Dá se používat i jen pro jedno dítě 🙂 a časem, když přijde přírůstek, transformuje se pro dvě děti.

Thule Sleek zde na obrázku vidíte všechny možné kombinace, jak kočárek transformovat.

sabcav
Autor odpověď smazal
Zobraz
sabcav
13. únor 2020

Mám holčičky narozené brzy za sebou, sourozenecký kočár byl nezbytnost , jinak bychom nikam nedošly, natož včas ... tfk twinner twist duo - pan kočár, co projede fakt vše, nemáme tu na vesnici všude chodníky, chodíme hodně na různé procházky do lesoparků v ML apod. ... kočár jde dát téměř do lehu, lehký hliníkový podvozek, nosnost 25 kg, a vejde se tam fakt velké dítě, cca tak do 2,5 -3 let (na fotce má starší dcera 2,5 roku a ještě má nahoře místo )

zlatoja
13. únor 2020

My mame Easywalker Duo, jezdi se s nim dobre, je lehky, ale ma male korbicky, syn sel do sportaku v 5 mesicich, mel 7,5kila a uz se tam v zimnim baleni nevesel. Ale sportak jde do uplneho lehu. A nikdy jsme ho teda neskladali, do auta bereme normalni kocarek.

monaluza
13. únor 2020

Taky jsem mela EW pro deti 21 mesicu od sebe, jedina nevyhoda byla, ze jsem musela maleho presunout do sportaku v lehu uz asi ve trech mesicich, s fusakem se do korbicky proste nevesel... Projela jsem vsude, v kazdem obchode maji vzdy min. jednu pokladnu rozsirenou kvuli vozickarum, tak jsem chodivala na ni. Kocarek stal par korun a pak jsem ho obratem ruky zase prodala s minimalni ztratou.

miba10
14. únor 2020

Máme valco snap duo. Dost místa pro oba a pěkně ovladatelný 🤗já mám verzi, kde nejde korbička (nechtěla jsem s korbickou, mám vloznou tašku), ale je i verze kde se korbička nasadit dá. Můžu doporučit

xtina123
14. únor 2020

Já si teď kupovala nového Donkeyho. Děti budou rok a půl od sebe, zatím spokojenost. Jede krásně, je lehký a navíc i pěkný.

m.kucerova
autor
12. dub 2020

Moc děkuji za všechny rady a doporučení. Prošla jsem jednotlivé kočárky a srovnala.... Nakonec jsme pořídili z bazaru 2 roky starý Bugaboo donkey 2. Jeho velkou předností jsou velká kolečka, poměrně vysoká zustatkova cena a hlavně pokud by staršího omrzela jízda v kočárku, tak možnost zúžení na 1 místo...