Sourozenecký kočárek, máte zkušenost?

zuzikajdicek
14. říj 2013

Holky pomalu ale jistě začínám vybírat sourozenecký kočár Máte někdo z nějakým zkušenosti? Malý bude mít rok jak budeme mít doma novorozence.... 😉

jenny.kay
14. říj 2013

@zuzikajdicek Budu mít baby jogger city select. Zatím ho používáme jako single, přestavovat na sourozenecký budu za měsíc, tak pak můžu hodit první opravdové dojmy. Doteď jsem si ho vyzkoušela jen doma, bude to se dvěma dětmi asi chvílema fuška (hlavně zvedat do MHD, na vysoké obrubníky apod.), ale to nejspíš s každým sourozeňákem. Tenhle váží při přestavbě na sourozenecký ani ne 16 kg, což je míň, než některé "normální" kočárky. Volila jsem raději kočárek "za sebou" než "vedle sebe", protože mi tam přijdou hodně úzké ty sedačky. Hlavně jsem chtěla takový, který bude možné používat na jedno i na dvě děti nezávisle - tj. sourozenecký přestavím rychle na jednokočár a naopak. V tomhle mě ještě zaujal Bugaboo donkey, ale jak jsou právě děti vedle sebe, přišly mi ty sedačky hrozně úzké.

majatob
14. říj 2013

já jsem měla Jané Powertwin a naprostá spokojenost 🙂

amabilis
14. říj 2013

@zuzikajdicek Nejdřív si musíš srovnat priority - jak často jezdíš MHD případně jinou dopravou, jaké máte auto, případně výtah apod. Existuje totiž spousta sourozeneckých kočárků, od těžkých tanků po kočárky, které mají 12kg a ještě se vejdou i do dveří, kam se kolikrát nevejde klasická trojkombinace se čtyřma kolama. Pak záleží i na tom, jaký máte terén, jestli máte němáte nějaký ten kopec, nebo je u vásspíš rovinka. Nejlehčí tandemové kočárky dělá asi phil and teds, pak snad britax b dual a teprve za nimi jsou váhově ostatní. A taky záleží na délce. První dva uvedené jsou dlouhé jako normální kočár, ale další kočárky s dětmi za sebou bývají docela dlouhé, takže špatné otáčení v MHD a pod.
Protože ono se to nezdá, ale dět rostou velice rychle a na váze kočárku se to pozná, pak je důležitá i ovladatelnost. Dá se kočárek ovládat jednou rukou v případě, že starší dítko bude chtít ťapat? A třeba co bude za rok, kdy starší dítě bude mít dejme tomu 16 kg a mladší 12 kg, pak už se docela pozná, jestli má kočárek 12 nebo 18kg a takhle bych mohla pokračovat 🙂