Máte zkušenosti se sourozeneckým kočárem?

milkywei
6. led 2017

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na zkušenosti se sourozeneckým kočárem. Syn má za měsíc 2 roky a tou dobou se nám narodí druhé. Myslela jsem si, že ho pořizovat nebudeme, ale syn se prostě seknul a chodit nechce, neujde teď sám ani metr. Nosit ho nemůžu, má 15,5kg. Viděla jsem na bazarech kočárky typu phil&teds e3, explorer a pak např. graco. Máte to někdo podobně a máte tento typ kočárku? Ještě chci podotknout, že bydlíme v bytovce a potřebuji aby se vešel do bytu a hlavně výtahu. Děkuji moc za názory.

mrazulkav
6. led 2017

A nebyl by praktičtější takový ten skejtík? Já sourozenecký viděla u známé, osobní zkušenost nemám. Ale přišel mi nepraktický, dlouhý. Horší vyjíždění zatáček, hůř jsme se s ní vešli do lokálky, při vjíždění / vyjíždění z krámu jí někdo musel držet dveře (to je vždycky horší okamžik s normálním kočárkem, takhle v podstatě nereálná situace). Výtahy u nás nejsou, takže to se ani nemůžu případně zeptat...

milkywei
autor
6. led 2017

@mrazulkav ten jsme pořídili, ale mám strach že na něm nebude chtít stát.

nedbi
6. led 2017

Mame dvě deti od sebe o 1 rok a 10 mesicu. Starší dcera veliká (ve dvou letech 15kilo), chodila sice pěkné, ale kdyz člověk někam pospíchal nebo na delší trasu, tak to bych si netroufla s ni pěšky a s kočárkem. Mame Bugaboo Cameleon 3 a pořídili jsme k němu stupatko se sedatkem a bylo to nejlepší, co jsme mohli udělat. Kdyz chtěla jít šla, kdyz ne, tak si sedla. Přes léto jsme ho používali opravdu hodne. Ted uz spis jen příležitostně.

mulgrew
6. led 2017

@milkywei neporizovala bych. mam mezi detmi mensi vekovy rozdil a kocar nemel.taky existuji motorky.ted tedy ne, ale snih vecne nebude, muze drandit vedle tebe na motorce, pak na koloodražedle.spis bych tedy to chozeni podporovala, je velkej, kocar nepotřebuje.ja mam teda deti sportovne založene, neumim si predstavit tahat takovy obr kocar, dle mne, zbytecne.on chodit zacne, kdyz mu nic jineho nezbyde a skejtik kdyztak mas.dej mu vybrat, bud bude slapat, pojede na motorce nebo na skejtiku.

mrazulkav
6. led 2017

@milkywei a nemá někdo v okolí? Že by to okoukl... třeba by se mu to líbilo...

milkywei
autor
6. led 2017

@mulgrew Joo já se chození nebráním, on už rád šel, i na motorce. Já jsem s ním hodně chodila všude jsem si zařídila spoustu věcí pěšky. Tak jsem chtěla bych být mobilnější i nyní. Třeba má jen období, spíš mě zajímalo, jestli si někdo pořizoval 🙂

suzief
6. led 2017

Pokud nechce chodit ani být v košíku je dobře kočárek pořídit, já pořídila Jane powertwin a spokojenost teď už prodávám dál ale měla jsem stejný problém, syn nechtěl chodit a všude máme silnice nechat ho běžet jen tak nepřipadalo v úvahu a v nositelů odmítal, díky kočárku jsem se dostala ven na procházku s oběma nebo jsem střídala když spal jeden šla jsem s druhým naopak, ovšem měla jsem je na chuvicce a po ruce byla mamka když se probrali dříve ( pracuje ve stejným baráku ) bez kočárku bych to nedala opravdu. Počítejte s tím že stejně bude jen na pár měsíců, menší sourozenecké kočárky na déle nejsou, nejdřív jsem chtěla Phila ale přišel mi až moc malý a vadí mi že dítě je dole kór teď v zimě.

suzief
6. led 2017

Jo a skejtik mám a syn na něj nechce a ani asi nebude takže asi tak no

milkywei
autor
6. led 2017

@suzief díky za odpověď, no mě se to právě taky nezdá, že je to mimčo u země. Chtěla jsem právě něco do léta. Taky bydlíme na sídlišti a chodíme kolem silnic, zatím si to nedokážu představit. A plastová kola jsou určitě také naprd že? Hlavně pro novorozence.

verunka_korunka
6. led 2017

@milkywei sestřenice měla holky od sebe 16m, měla kočárek bugaboo donkey a byla nesmírně spokojená. Dál se pak zmenšit na jednokocar plus je tam prostor na harampádí jako třeba oblečení, jídlo, motorka atd... Taky nad tím uvažuji... Ale v podstatě jej využila jen 6 měsíců (přes zimu) kdyby zima nebyla tak asi min, protože ta starší už jezdila na motorce. Já právě zjišťuji, čekám jak na tom malá bude a pak se na poslední chvíli rozhodném. Kromě již zmíněných prkýnek a sedátek za kočár jsem ještě nasla přídavné sedátko ke kočárku, myslím že se to jmenuje Buggy pod. Třeba se ti to bude hodit líp než celý sourozenecký kočár ;)

patrusa
6. led 2017

@milkywei zkuste ten skate treba doma na chodbe, syn kdyz to videl, tak se moc netvaril, ale pak to vyzkousel a bylo vyrizeno, skate miloval.

vilibalda
6. led 2017

Mám děti 20 měsíců od sebe. Původně jsem myslela, že budeme mít skate, ale dcerka byla drobná a navíc přes zimu odmítala venku chodit, proto jsem místo skatu koupila sourozenecký kočár (ABC design zoom - nevybrala jsem ho protože by se mi líbil, ale v tu chvíli to byla v podstatě jediná nabídka v ceně, kterou jsem chtěla investovat). Nedokážu si představit, jak bych to bez něj zvládla. Dcerka šla a když se zasekla, naložila jsem ji a jelo se. Cestovala jsem i mhd a v pohodě. Snad jen jednou jsem šla jen s kočárkem pro jedno dítě a druhé měla v manduce a bylo to náročné. To jsem raději před sebou tlačila ten skoro 40kilový kočárek. Jinak moje děti se rády vozili a tak jsme dvojkočár využívali asi rok a čtvrt (až měla dcerka 3 roky, odmítla jsem ji vozit). Další pozitivum bylo, že se v kočárku obě děti krásně a pohodlně vyspaly. Mohli sme po obědě vyrazit na procházku, oni se prospali a vzbudili se, až někde na výletě. Co se týče výtahu, tak ten doma nemáme, ale u babičky v paneláku je. I přesto, že jsem měla dlouhý kočár, který má sedačky za sebou, vlezla jsem se, když jsem odepla jednu sedačku a dala ji do košíku.

lucinka58
6. led 2017

Tyyyy joooo, ten Buggypod se mi líbí. Budu v létě řešit to samé. Na Kubíkovi druhé narozeniny se nám narodí holčička a Kubík teda taky není moc chodící (zatím). Uvidím co na jaře - ale tohle se mi zdá jako dobrá volba 🙂

lichtakova
6. led 2017

@milkywei ahoj,ja mam prvni dve od sebe 19 mesicu,poridila jsem skate,le vubec jsem ho nevyuzila,pak jsem mela Hoco Tanden,dobra cena,hezky,deti sedi za sebou,na mimino jsem mela vloznou tasku.Zpocatku super,ale zacalo byt mimco vetsi,uz tam nechtel byt,visely mu nozicky...pak asi na dve vetsi by to zas bylo ok...ovladatelnost teda horsi,hlavne kdyz jedes napric svahu/kopce.Pak jsem si poridila dvojgolfky cybex,ty jsou super,jeste je mam,jdou az do lehu,blby je,ze jsou uprostred sedatka tak uzke,ze tam zadnou vloznou tasku nedas,aby tam mohlo byt miminko hned od zacatku. Na druhe a treti jsem si poridila easywalker z druhe ruky a super,nejdriv jsem mela sedacku a korbicku,pak dve korbicky,vodila jsem nejstarsi kolem silnice do skolky,tak jsem byla rada,ze dve sedi,navic si obcas sedla na podnozku a svezla se taky. Phill&Teds je hodne popularni,mne vadilo,ze to jedno sedi skoro na zemi (ale do vytahu se ti vejde dobre).Zalezi,jak jsi limitovana financemi a i prostorem doma...

suzief
6. led 2017

@milkywei vlastně ani nevím jaká mám kola🙂 jezdí dobře a hluk nedělají, tak asi v pohodě, kolečka bych tolik neřešila

majus6
6. led 2017

@milkywei Hlavne nedej na rady ostatnich a rid se hlavne sama sebou a vlastnim zivotnim stylem. Ja mam deti 2 roky od sebe (nyní 2 a 4 roky) a Phil and Teds e3 (z nekolikaty ruky bazarovej, opravovanej asi za 3000,-) pouzivam dodnes. My delame celodenni vylety, starsi mi do 3 let musela po obede spat, coz se bez kocaru nebo se stupatkem neda. Metro mame 1200m daleko, takze kdyz tam chci byt rychleji nez za pul hodiny, tak se dvou a ctyrletou to nedame, kor kdyz dneska bylo -8 C a v sedmym mesici je neponesu, kdyz se mi seknou. Starsi samozrejme ted uz vetsinou chodi, ale spodni sedatko je vyborny zavazadlovy prostor (v pohode tam vozime i koloodrzedla) a uprimne - po celym dnu venku, ji vecer z toho metra radsi nalozim, nez ji tahnout za ruku za sebou a nicit nervy detem i sobe. Deti rozhodne zhyckany a nechodivy nejsou (ve 3 letech dala 30km na kole...), jen zkratka podnikame delsi vylety, tak si myslim, ze po nekolika km si zaslouzi obcas popovezt. Vysledek je, ze dcery vylety miluji, protoze je nikdy neznechutime tim, ze bychom je vycerpali do padnuti.

Opravdu zalezi co se s detma chystas delat a jak co mate daleko. Kamaradce Phila kamosky rozmluvily, pak se seznamila se mnou, videla naseho a do 2 mesicu ho kupovala pro rocni a 3 lety dite a litovala, ze to neudelala davno, ze ten rok s nima radsi nikam dal z domu nechodila, nebot jen cesta na mhd je totalne vyridila.

Maminky co maji mensi akcni radius, hriste 200m, zastavku busu pred barakem a obchod za barakem ti budou radit zas neco jineho a verim, ze sourozenecky kocar by se jim nevyplatil.

Stupatko jsme meli taky a vyuzivala jsem ho na polodenni prochazky, kdy jsme se na odpoledni spani vraceli domu. Satek a nositko vyuzivame taky. Vetsinu veci jsme kupovali bazarovy, takze se to zvladnout da a zase pujdou stejnou cestou z domu 😉.

majus6
6. led 2017

Jinak novorozenci je jedno, ze spi dole, je ve vlozne tasce a fusaku a videt ven nepotrebuje. Phil neni odpruzeny, coz nevyhoda je, ale zase to spodni misto, kde je mimino je jakoby zavesene, takze nejaky mensi drncani nevadi, kola ma nafukovaci. Phil je velmi skladny, skladnejsi nez kdejaky kocar pro jedno, nicmene dvouleta se mi tam presto porad jeste vyspi, sice ma pokrceny nohy, ale zada ma nalezato, takze rozhodne pohodlnejsi nez treba golfky.
Tady je nejpodrobnejsi (nekolikadilova) recenze na Phila, co jsem nasla:
https://maminator.cz/2013/07/30/testovani-souro...

milkywei
autor
6. led 2017

@vilibalda
@majus6
@lichtakova
Holky díky moc za rady, bydlíme právě taky v městě a ráda bych se někam dostala dál než kolem baráku, tak si ho asi pořídíme. Bazarový snad seženu.

milkywei
autor
6. led 2017

@majus6
A u toho phila je v pohodě trojkolka? Do města? Nechce se mi investovat přes 10 tisíc

lichtakova
6. led 2017

@milkywei kamaradka ho mela,myslim,ze viber nebo takovy nejaky nazev,taky trojkolku a v pohode v Praze po sidlisti. Za me ze skusenosti s Hoco,gofkama a Easywalkerem lepe ovladatelny vedle sebe nez deti za sebou. Treba ten easywalkr se zda velky,ale projede vsude,kam se vejde invalidni vozik,takze ve dverich projede. A krasne se s nim jezdi i v lehcim terenu-velka nafuk.kola.

majus6
6. led 2017

@milkywei Je to trojkolka (a i ta jejich ctyrkolka je takova ta, co ma ty dve kola vepredu bliz u sebe, ale ty jsou drazsi). Ja nikdy trojkolku nechtela, ale u Phila jsem ji akceptovala - proste neco za neco, holt kocar, ktery by mi vyhovoval 100% jsem nenasla. Do mesta je to uplne v pohode, spis to vadi v terenu, kdyz jdes napriklad po lesni pesine, ktera je ve svahu, tak se ma tendenci prevazovat na bok vic nez ctyrkolka (nemyslim rovnou lesni cestu po ktery jezdi lesaci, myslim pesinu, kam normalni maminky s kocarem nejezdi 😅). Ty Phily se pred dvema lety prodavaly jety kolem 8000,- ale i to mi prislo na bazarovej kocar dost, tak jsem si vycihala ten levnejsi, diry zasila, manzel opravil co bylo treba (drobnosti) a dela super sluzbu. Mne na nem vyhovuje, ze je to fakt hodne skladny, do kufru je z nej za par vterin placka, ani golfky porizovat nebudu. Sice to starsi dite nema extra komfort, ale nikdy si nestezovala, je rada, ze muze vubec jet a kdyz jde po svych, tak aspon netahnu nejakou kravu.
Jestli jste ze sidliste, tak za mne je lepsi prosvistet sidliste s obema detma v kocaru a nechat je behat v lese nebo parku, nez se pul hodiny strachat s nima jenom skrz to sidliste, nez nekam dojdes.
Jo a kdyz se ti nebude libit, tak ho bez ztraty prodas dal 👍.

mulgrew
6. led 2017

@majus6 no vidíš a mne dvouletá v létě usla skoro deset kilometrů,praktický denně nebo ujela 15 na kole.kočár jsme nemeli;zrusila jsem ho oboum v roce a pul.za to skolky jsou narvany detma,ktere i po tretim roce maji problem ujit kilometr,aby jim to netrvalo pul dne a nestezovaly si na nozicky😉

majus6
6. led 2017

@mulgrew Proto prvni co jsem radila zakladatelce bylo at si to udela podle sebe, protoze kazdy mame jinej zivotni styl a predstavy. Ja bych treba nechtela aby me dvoulete dite chodilo tolik co pises ty, protoze to povazuji za neprimerenou zatez, ale souhlas s tim, ze v dnesni dobe maji deti pohybu spise malo nez moc.

verusky
6. led 2017

@milkywei ja mam levny graco a jsem za nej vdecna. myslela jsem si, ze na zimu nebude treba, ale deti mam porad nemocne... takze nasadim i tu starsi, ktera se tam sotva vejde. oni se tam teda skoro nevejdou uz oba (syn 1 rok, dcera 2 roky a ctyri mesice). takze za me- je to vyborna vec 🙂

milkywei
autor
6. led 2017

@mulgrew každý dítě je jiný, některé chodí víc a některé míň. Já toho svého nedonutim, nechce, lehne si na zem a nepůjde. Než takový stresy, radši ho naložim, popojedem a zase vyndam. Rozhodně se nechci zbláznit.

milkywei
autor
6. led 2017

@verusky díky, zatím budu hledat a až nastane ta situace, rozhodnu se jestli bude kočár nutný

lichtakova
6. led 2017

@milkywei presne,hlavne ja jsem to brala i tak,ze jsem rada,ze ta moznost kocaru pro 2 a nemusi zarlit,ze mimino se veze a on musi po svych...a kolikrat neni taky od veci,ze treba pospichas-k doktorovi,domu (dest...),do/ze skolky a to je pak nesrovnatelne rychlejsi a pohodlnejsi...

septums
6. led 2017

Zkus ještě mrknout na tenhle, nemecka vyroba, lehký, ovladatelný, pokud starší pospi i v polosede tak super kocar za dobré peníze http://m.heureka.cz/kocarky/hauck-duett-2-2017-...

milkywei
autor
6. led 2017

@verusky a mohla bych případně poprosit o rozměry? Vejde se do výtahu v bytovce? Děkuji.

verusky
7. led 2017

@milkywei graco, myslim, moc vhodny pro Tebe nebude. je dost dlouhy. slusne se sklada, to jo. ale nedovedu si predstavit manipulovat se dvema detma a skladat kocar... ja jen uvedla, ze je to dobra vec. nebo mate vetsi vytah? jak je Vas vytah dlouhy?