Sourozenecký kočárek pro 16M a novorozené dítě. Tipy?

dlabinecka
2. kvě 2011

Ahoj maminky. čekám druhé miminko, rozdíl mezi dětičkama bude 16měsíců. Starší holčička mi ještě ted nechodí, a jen tak nebude, cvičíme vojtovku. a přebírám sourozenecké kočárky a nevím, který by byl ten nejlepší. Podmínkou pro mě je to, aby se mi v kočárku obě děti vyspinkaly a abych minimálně na novorozence viděla. Můžete se mi svěřit se svými zkušenostmi a tipy?

dlabinecka
autor
12. srp 2011

@dana3262 Jasný, já tu kombinaci ještě prodávat nechci, protože chci mít i solokočárky 🙂 kdyby se třeba babička chtěla ujmout jednoho z dětí 😅 Tak ještěže jsem tu pláštěnku nevybalila, protože bych jí už nikdy nezbalila 😀 Takže to budu muset taky nějak vyzkoušet, až bude manžel doma, ten to zabalí. Zkusim se vyhecovat o víkendu 😉 Jinak teda paní mi odepsala, že neví, jak by nánožník šel dole uchytit ☹ takže se na to zkusím podívat, jak by to šlo vymyslet, kdyžtak zkusim ještě někoho, kdo to šije 😉

dana3262
12. srp 2011

@dlabinecka ja mam trojkonbinaci dorjan a nasi pred par mesici koupili Patrona, kterej ma luzko asi o 30cm delsi nez ten dorjan, tak jsem rada. Je sice neovladatelnej a ma snad 100kg, ale malej tam ma uplnou postel 🙂 a pak mam ty golfky, tak to bude ok. To musi nekdo delat ty nanozniky preci..to je desny, jak je to slozity. Psala jsem na kocarky.cz a odepsali, ze tam jde jakykoli univerzalni nanoznik, ale je fakt, ze by mel bejt poradne dlouhej.

dlabinecka
autor
12. srp 2011

@dana3262 No to nevim, paní mi psala, že neví, jak ho dole uchytit, takže bych pochybovala, že tam půjde univerzál ☹

dana3262
19. srp 2011

@dlabinecka tak jsem zkoumala plastenky. Mam 2 originalni. 1 na 2sport.sedacky a 1 na 1hlubokou korbicku, takze zbyva vyresit, co na 1sport.sedacku. Klasicka na sportak tam nejde, ale jakz takz tam jde plastenka z golfek. Dole u prednich kol jsem privazala provazek na zahaknuti a nahore jsem prichytila knoflik na gumu, jinak to padalo cely do strany. Latka za boudickou trochu couha, ale myslim, ze to takhle prezijem.

dlabinecka
autor
19. srp 2011

@dana3262 To vypadá dobře 🙂 Tak uvidíme, co nám tam půjde a nepůjde 🙂 Já nahnala jednu paní z MMB, která mi ušije nánožníky -za 330jeden + 50poštovný, kdyžtak Ti na ní pošlu odkaz 😉

dana3262
19. srp 2011

@dlabinecka to bych urcite chtela! Dik! A nechas si usit 2? Nebo jeden single a jeden duble? Edovi budou pristi zimu (az mrnous bude uz ve sportaku) 3 roky. To asi uz nevyuziju, ne? Jedine 2 single, to je asi nejlepsi. Nebo jeden a kdyz bude potreba, tak druhej. Dneska, jak jsem zkousela ty plastenky, tak jsem s tim kocarem vlastne poprve vic manipulovala a ze by tam ta hluboka korbicka sla nejak extra snadno nasadit jednou rukou, to moc ne teda. Mas taky na brzde pasku? Neco jako ten sichrak na rukojeti (je to jako sichrak, ne?) ale ta paska u brzdy vubec netusim, na co by mohla byt..?

dlabinecka
autor
19. srp 2011

@dana3262 http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=277387. Nechám si ušít dva - my nejspíš využijem i na podzim. Za ty tři stovky se mi to zdálo dobrý 🙂 A chci dva single, to mi přijde rozhodně lepší, než dva spojené -mrnous může spát a Elí nemusí atp 🙂 Mě ta korbička celkem šla, chce to grif 😉 ale jinak jsem ten kočárek ještě moc nezkoumala, takže nevim. O žádné pásce dole u brzdy nemám tušení 😅

dlabinecka
autor
5. zář 2011

@dana3262 Ahoj, tak máme doma nánožníky 🙂 Jsou super 🙂 Při té příležitosti jsme zkusili vybalit pláštěnky... No, jedna je pláštěnka jenom na jednu korbičku a v druhém balíčku byla nějaká univerzální od emitexu na sporták -no v životě tam nemohla jít nandat 😅 Takže ještě asi budeme schánět pláštěnku na dvojsporták. jinak na sporták dokážu dát pláštěnku ze svého starého sportáku....

dana3262
6. zář 2011

@dlabinecka hmmm..dobry jsou ne? Jak moc jsou teply? A jak se pridelavaj? Myslela jsem, ze by nebylo spatny tam usit jeste takovej ohrnovaci zvedaci limec proti vetru. Treba na snurku. Ja se na to nejak musim uz zamerit taky..sakra. Cas leti.

dlabinecka
autor
6. zář 2011

@dana3262 To jo- za chvíli rodíme 😀 já mám za sebou dnes první křivku 🙂 Přidělaný jsou na sucháče kolem tyček -do středu se hůř dostává, ale to nechám přidělané a budu to jen odklápět zvenčí. Jsou docela teplé -vypodšité nějakým fleecem nebo něčím 😉 A jsou dost vysoko - mimčo se tam schová dost, Eliška tam byla po ramena 😉

dana3262
6. zář 2011

@dlabinecka krivku jako monitor nebo krivku jako stah? Na monitoru uz jsem taky 1 byla. Ty jo.. Mam jen vyzehlenych par svrsku. Porad nejak neni prilezitost. Ted mi jeste odesla zehlicka, tak aspon, ze uz snad nebudu potrebovat nic zehlit.. Uz vidim, jak mi po mesici nekdo vola, ze jsem si to zavinila sama. Smejdi.. No, musim si to vsechno aspon sepsat, co je jeste potreba. Hlavne teda doresit ten kocarek..

dlabinecka
autor
6. zář 2011

@dana3262 Jako monitor, ale nic se neděje -malý se ven nechystá. Uvidíme, nějak sbalim tašku, kočárek jsem vyřešila ty nánožníky a uvidíme -se to pak nějak udělá 😅 oblečky jakžtakž připravené mám, taky jsem to tentokrát moc neřešila, ono to nějak dopadne.

dana3262
6. zář 2011

@dlabinecka je to ponekud jednodussi kdyz zhruba vime, co je treba. Ja si delala takovy balicky po velikostech na pudu, tak jsem jen capla 56 a 62 a je to. Je toho hrozne malo 😀 ale asi to staci no, kdyz to stacilo..

dlabinecka
autor
6. zář 2011

@dana3262 No jo, když to to máš zjednodušené tím, že čekáš druhého kluka -já musela vyřadit růžové věci a pak už mi toho zrovna moc nezbylo 😝

dana3262
6. zář 2011

@dlabinecka vidis, to je fakt, i kdyz my mame vsechno bily az do 74. Ale pak to asi bude horsi, co? Mozna mas spoustu sukynek, halenek.. Obracene by to bylo lepsi.. Rikala jsem si, ze kdybych mela prvni holku, budu kupovat vsechno neutralni, ale postupem casu jsem zacla slintat u tech holcicich veci a za zadnou cenu bych se neudrzela 😀

dana3262
6. zář 2011

@dlabinecka a uz vite, jak se bude fesak jmenovat?

dlabinecka
autor
7. zář 2011

@dana3262 To je přesně ono - to se neudržíš koupit holčičce něco holčičího 🙂 Navíc mnohdy máš na výběr modrou nebo růžovou. Taky jsem se snažila být neutrální - v chlapečka jsem strašně doufala 😅 Jenže to se neudržíš a přesně v těch větších velikostech je to ještě horší, sice má Eliška zelený tepláčky, ale do zvonu 😝 atp. Obráceně je to v klidu, Eliška taky rozhodně občas chodí v modré, ale mít chlapečka v růžové chlupaté kombinézce, to mi přijde trochu moc..😀 😀 Chlapeček bude Filip-nejspíš, diskuze byla vášnivá 😅 a co u vás?

dana3262
7. zář 2011

@dlabinecka ja si rikala, ze u miminka nevadi kdyz chlapecek bude mit treba mirne naruzovele dupacky, ale kdyz jsem mu to mela obleknout..proste to neslo. Bylo by mi ho uplne lito 🙂 Kupuju mu veci treba z H&M i divci, ale takovy neutral. Treba ma kostkovany kratasy ruzovo-modry a nebo neco, z ceho jde neco sundat. Odparat kytku nebo sundat pasek se srdickama. V chlapeckym meli treba jen 1 kratasy, ktery byly ke kotnikum a 1 teplakovy takovy spartakiadni a v divcim jich meli snad 20druhu. To je nespravedlnost 🙂

dlabinecka
autor
7. zář 2011

@dana3262 😀 fakt? To jsem si nikdy nevšimla...Je fakt, že ty holčičkovský věci jsou takový sladoučký. Já si taky myslela, že toho vytřídím dost, co by šlo použít i na chlapečka, ale většina fakt nešla, mám pár kousků, kdyby byla nějaká krize, tak na doma, nebo třeba pyžamka moc neprožívám, ale zase co je moc, to je moc 😅

dlabinecka
autor
10. říj 2011

@dana3262 Ahoj!! TAk koukám, že už je brouček venku!! gratuluju!! My už taky dva týdny drandíme, můj Filípek musel na svět dřív. A kočárek? Luxus, spokojenost, nadšení. jenom teda menší tip -zaaretuj si přední kolečka, jinak kočárek celkem dost táhne ke straně, kde sedí starší dítko 😉

majkl81
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dana3262
10. říj 2011

@dlabinecka ahooj! Tak taky gratuluju 🙂 Muzeme si vzajemne blahoprat-haha. Ted jsme jeste v porodnici. Zitra mame jit domu, ale nejak se mi komplikuje odchod ocistku.. Ach jo. Strasne se mi stejska po Edovi. S tema koleckama to zkusim, potrebovala bych spis, aby slo dobre zatacet. Prece jen..ulice, silnice, lidi..uvidime. Musel ven driv? Rodila jsi cisarem? Jinak je vse ok?

dlabinecka
autor
10. říj 2011

@dana3262 Jejda, jaké potíže? Já si pobyla v porodnici týden -myslela jsem, že steskem po Elišce umřu ☹ Vrazila se do mě nějaká infekce, bylo mi zle -vysoký tlak a horečka a malý měl špatné ozvy, takže fofrem na císaře. Ale jsme v pohodě. Jo, zatáčení je super, to je dobrý někdy, ale někdy to je na obtíž. no, uvidíš sama 😉

dana3262
11. říj 2011

@dlabinecka nejak mi to cisteni hodne ustalo. Uz mi pichli 3x oxytocin a i me cistila doktorka tamponama, ale porad nic moc. Hlavne, ze jste stastni doma. Uz se taky hrozne tesim. Jak Eliska reagovala? Ja se bojim, aby snad na nas Eda nezapomnel..

dlabinecka
autor
11. říj 2011

@dana3262 jej, tak to mě mrzí, tak hlavně, at jsi brzy v pohodě a doma 😉 Máš stejné myšlenky jako já -taky jsem se bála, aby Eliška nezapoměla, ale ne -byla v pohodě. Až ted, po víc jak týdnu začíná drobek mrzoutit, ale nechá se to, na Filípka je hodná, dělá mu malá malá a tak -je opatrná 🙂

isabell87
26. zář 2012

Ahoj, potřebuji poradit. Existuje nějaký tandemový kočárek (za sebou) pro sourozence - takový, aby se tam i starší dítě prospalo? Jediný, na který jsem zatím narazila, který jde trošku sklopit je jane powertwin. Nemáte tipy na nějaký jiný? Díky moc..