Sporťák. Dávaly jste tam mimčo ve 3 měsících?

cimroska
18. kvě 2020

Ahoj, dávaly jste někdo mimco do sportaku brzy(3 měsíce)?Třeba jen v úplném leze, nebo jen malicko zvednute?

puhelin
18. kvě 2020

Az kdyz se mi uz nevesly do korby. V 10 a v 8 mesicich. Na jare.

marti89
18. kvě 2020

Také až když se nevyšel do hluboké korby (cca v 6 měsících) na zimu. Přizvednutí má smysl u dětí trpících refluxem. Rušivé elementy mohou podněcovat zvědavost a dítě se může zkoušet přitahovat za ruce do sedu (což pro vývoj svalů není úplně žádoucí) - to je lepší jej otočit na bříško v korbě, ať pase..

cimroska
autor
18. kvě 2020

@marti89 no já spis nechápu, co by vadilo na tom, kdybych ho měla ve sportaku úplně v leze.

marti89
18. kvě 2020

Tak hlavní problém bych viděla v otevřeném zakončení, kdy takto malé mrně budeš těžko poutat a může ti z kočárku snadno vypadnout. A když ho přeci jen připoutáš, tak mu vlastně znemožníš jakýkoliv pohyb, který má v daném období přirozeně trénovat. Ty sporotvní mají i tvarované (polstrované) opěrky, což v klasické korbě nemáš - pokud se ti nějak dítě stočí, můžeš mu deformovat páteř či hlavičku, je lepší klasická korba. Samozřejmě je rozdíl, jestli budeš s dítětem chodit jen na nutný nákup, nebo plánuješ i delší procházky, nějakou chvilkovou záležitost by v plně polohovatelném lehu "přežilo".

cimroska
autor
18. kvě 2020

@marti89 aha, dobře. Děkuji 🙂

95newmommy2020
18. kvě 2020

Ahoj, malý se narodil 3.2 a do sportaku půjde do týdne. 🙂

zuzita15
18. kvě 2020

@cimroska proc spechas?? 🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

miba10
18. kvě 2020

@cimroska Syna jsem vozila od narození. Nejdříve ve vložné tašce a pak normálně ve fusaku.

isobara85
18. kvě 2020

Uplne v pohode. Ja dceru taky vozila ve spirtaku vleze od cca 4 mesicu, nebot v korbe rvala, protoze nevidela ven. Dalsi vyvoj probihal uplne normalne. V jizanskych temich korbicky skoro nepouzivaji, protoze tam nemaji takove zimy, nepotrebuji mimco toluk chranit pred povetrnostnimi vlivy.

veruuu_kubesovic
18. kvě 2020

@cimroska proč nemůže být 3měsíční dítě v hluboké korbě? i kdyby se tam prckovi nelíbilo, můžeš ho dát přece na bříško ne?
@95newmommy2020 proč tak spěcháš? 3měsíční dítě ve sporťáku který by šel sebevíc do lehu nemá co dělat....
A to mi mladší syn od narození plakal v kočárku jen co jsem ho do něj položila, plakal v hluboké korbě, ani změnou v 10měsících na sporťák se nic závratného v tom, že nesnášel kočárek nezměnilo...

ninolleta
18. kvě 2020

Já dávala do sporťáku jedno dítě v 8 měsících a druhé v 6. Ve 3 je to brzy. Miminko má rádo uzavřený omezený prostor a to ve sporťáku v létě nejde, jelikož ho nemůžeš dát do fusaku nebo do něčeho takového.

zelenaesmolda
18. kvě 2020

@cimroska mela jsem sportak od narozeni

muhehehe
18. kvě 2020

Když bude v lehu a celé to nebude tak hloupě řešené, že bys ho mohla při jízdě do kopce vysypat, tak proč ne.. a taky záleží, co za sporťák... třeba do takových těch lepších golfek typu Valco bych takového drobka nedávala, ať není vyhrkaný 🙂 A taky bych určitě nevolila sporťák, který nejde otočit proti směru jízdy, at na sebe vidíte.

cimroska
autor
19. kvě 2020

@95newmommy2020 s myslis, ze to nevadi tedy?

cimroska
autor
19. kvě 2020

@zuzita15 protože semi casto stává, ze se mi probudí na procházce anrchce spinkat. Je Hrozne zvedavej a chtěl by se jen koukat. Tak jsem myslela, ze bych ho měla jen v leze, ale dlyz budu potrebovat, jen malicko ho narovnam, aby mohl koukat..🙂

cimroska
autor
19. kvě 2020

@miba10 a bez problému Jo? Oni všude totiž říkají, ze je nějak spatnej na zadicka a tak...

ivis_b
19. kvě 2020

@marti89 uplne souhlas. Ani sebevetsi leh ve sportaku ti neudela rovnou podlozku, jako hluboka korba. Je to pro tak male miminko nevhodne, rekl by to naprosto kazdy detsky fyzioterapeut. Navic z totalniho lehu ve sportaku vidi dite to samy, co v hluboky korbe. A zvedat mu zada ve 3 mesicich, no to snad ne...

ada22
19. kvě 2020

Jestli to je z důvodu zabavení, tak je lepší dítě položit na bříško a zvednout boudičku korby. Ono se pak snaží koukat ven. Ale holky takto jezdily spíše později. A nebo ho vzít do šátku nosítka. Jinak druhou dceru jsem někdy vozila ve sporťáku i když byla menší, ale měla jsem v něm přenosnou tašku. Bylo to hlavně z důvodu, abych mohla dát do sporťáku spinkat starší.

cimroska
autor
19. kvě 2020

@ivis_b to mas pravdu, ale já mám doma jídelní zidlicku pět perego, která je polohovatelna a vhodná od narozeni. Taky v ni malicko sedí..a prodávají ji pro novorozence

ivis_b
19. kvě 2020

@cimroska jenze v zidlicce je dite asi tak deset minut, to mas jako ta detska lehatka, taky je to na chvilicku, dite tam nema byt hodinu. V kocaru je dite podstatne dele. A do jidelni zidlicky nedavas 3 mesicni dite.

cimroska
autor
19. kvě 2020

@ivis_b to Jo...🙂
Tak dekuji

puhelin
19. kvě 2020

Moje deti taky jezdily v korbe na brisku. Posilujou zada, krk, zpevnujou se. Lepsi nez pasivni pololezeni, ve kterem jeste hrozi, ze si zacne sedat pritahovanim.

miba10
19. kvě 2020

@cimroska jak říkám, měla jsem vloznou tašku. Ta má pevné rovné dno a syn v ní byl spokojený. Když jsem ho tam dala bez tašky, tak opěrka není nijak prolisovana (mám valco snap 4 a valco snap duo), takže ležel taky na rovným. Bylo to jen opravdu mírně prizvednute, což pro nás bylo fajn, protože syn měl silný reflux.
Takze ano bylo to bez problémů. Zadicka má v pořádku 😁 dá se i připoutat na 3 body a nemusíš nijak na fest, takže pohybovat se může a nemusíš mít strach ze ti vypadne. Syn spal pripoutany i na boku 😂

fouskovi
19. kvě 2020

@cimroska úplně v pohodě mladší syn šel do sporťáku v necelých 5 měsících ale hlavně z důvodu že mi z hluboké vylejzal

theuska29
19. kvě 2020

Mám od narození kočárek 2v1, takže je to hluboká korba z které mohu udělat sporťák 🙂

zuzita15
19. kvě 2020

@cimroska hodne deti to nebavi, kdyz jsou vzhuru, co satek/nositko? Budu opakovat, co uz tu zaznelo, je to nevhodne. Diteti se postupne rovna pater, takze ma lezet “na prkne”, prakticky zadny sportak ti prkno nevytvori. Mam sportaky dva - peg perego gt3, tam jsou zada alespon pevna, ale stejne to neni prkno, pak mam Baby jogger a u nej jako u vetsiny sportaku je zadova operka “na vode”, neni pevna. Oboje je pro tak male dite opravdu spatne. Navic kdyz dite uvidi ven z polohy na zadech, muze mit tendence se pritahovat, a to uz je totalni masakr. Ano, najdes tady spoustu maminek, co ti napisou “pohoda, od narozeni a nic mu neni”, ale vazne mu nic neni? Skoliozy v puberte nikdo nebude prisuzovat tomu, ze “chytre” maminky davaly deti predcasne do nerovneho sportaku. Zkus davat na brisko nebo ten satek/nositko (ale proboha celem k sobe). Nemuzes ve vsem vyhovet diteti jen, aby bylo spokojene. Kdyz se ti bude v roce sapat po sklenicce vina a bude se rozcilovat, tak mu taky das napit? A ze se pripoutane dite muze v kocare volne hybat? Ehm ehm. Moje dcera se treba v korbe prevalila na brisko a spala, to by pripoutane dite fakt nemohlo....

kuttu
19. kvě 2020

Ja dala dceru do sportaku az v 9.měsících,kdyz začala sedět.V korbe z 99 %spala,chodila jsem s ní ven na spaní,narodila se v září a do sportaku sla v květnu....vedle sousedky dcera...davána do choditka v 5 mesicich,naucila se sedět priahovanim o neco,ne pres sikmy sed,ve sportaku byla asi od 6.teho měsíce...a uz dneska ve 20 měsícich má křivé nohy do x,o spicky si zakopává a nechci videt jeji páteř...takže za mě NE...pockat,az bude sám sedět a pak má uz smysl sportak

cinam
19. kvě 2020

Já teda dávala v 8 měsících, protože už mi v korbě jezdil na stojáka a lidi to blbě komentovali. Chtěla jsem vydržet než bude sedět (mám v kočárku kolébkové sezení) + jsem chtěla korbu co nejdéle, abych měla prostě ještě to miminko 😀 malej měl taky období, kdy ho to nebavilo a řval když se vzbudil. Ale většinou pomohlo vozit na bříšku 😊

mourovatakocka
19. kvě 2020

Rozhodně ne.

martaskaaa
19. kvě 2020

Ja nevím proč se ptáš, když tam evidentně to dítě stejně dáš 🙈 Ve 3 měsících je na sporťák fakt brzo a taky je nesmysl tam dítě poutat, jednak je tak maličké na to a popruhy jsou tam "rozmístěné" na větší dítě. Nechápu co tě k tomu vede, korba určitě malá nebude a to že nevidí ven je taky blbost, 3 měsicni dite tohle fakt ještě nechápe, že chce koukat po okolí.
Já dala syna do sporťáku v 6-7 měsícich, a to jen proto, že už tam byl skrčený a už se snažil vylézat ven.
Radíme ti dobře, fakt chvilku počkej 🙂