Sporťák nebo golfky. Pro který se rozhodnout?

kfitecko23
14. čer 2011

Ahoj, mám 6-ti měsíčního syna. Prodávám kočárek 3kombinaci, protože mi sporťák nevyhovuje a teď zvažuji, jestli mám koupit sporťák (x-lander XA2011) nebo golfky (Inglesina Zippy Free 2010). Bydlím v menším městě MHD nejezdím a na nějaké výlety mam starší malé golfky, které jsou fakt dobré, jen když někam pojedeme a ne na každodenní ježdění. Vím, že sporťák je asi pohodlnější. Budu vůbec někdy golfky potřebovat????????

ffiinnkkaa
14. čer 2011

My jsme si koupili golfky a měli měsíc a už je prodávám 🙂 Koupili sporťák x lander a je super..a naše využití golfek? Když jsme šli nakupovat do tesca a tak, aby neseděl v košíku 🙂

medan29
14. čer 2011

Já mám sporták quinny speedy a ted jsme koupili golfky chicco ale jen proto abych měla něco u našich když k nim jedu nebo do obchodu když jedeme autem, jinak bych je ani nechtěla

rozarka65
14. čer 2011

@kfitecko23 Ahojky, tak já pořídila takové lepší golfky u prvního dítka....protože jsou lehké,skladné....ale trochu jsem je přetěžovala a rozvrzaly se...taky taky když jsem pospíchala,tak mi moc nevyhovovaly....Teď čekám druhé a moje první dítko je nosící,tak jsem to v zimě musela začít řešit...pořídila jsem sporťák (x-lander)...je trochu delší a do vlaku trochu těžší (hodně jsem cestovali),ale jinak naprostá spokojenost...🙂 Takže teď jsem vyprala hluboký a jen co bude mimi sedět měním za sporťák a golfky už vytahovat nebudu...Jinak bydlím na vesnici...a sporťák je super do města, na vesnici i do zimy....🙂 A ještě než jsem pořídila x-lander,tak jsem koupila sportovní kočárek typu golfových holí zn. Inglesina zippy (nevím,jestli to píšu správně)...byl taky super, lehký,snadno ovladatelný....jen jsem se s ním ve sněhu hrozně nadřela...

kfitecko23
autor
14. čer 2011

takže si myslíte že na běžné ježdění i když to přeženu 2letého dítěte určo lepší sporťák pokud budu fakt je jezdit. Na nákupy atd. bych měla potom ty staré golfky. Jde mi o to že si letos koupím sproťák za 7tisíc a příští rok si vzpomenu že chci golfky..tak bych to chtěla vzít jedním vrzem! Mě se právě taky líbí ten Inglesina Zippy ale říkáš na zima je na prd?

jop
14. čer 2011

Já mám golfky za 7tis, ale už bych je nechtěla. Nedá se s nima vyjet na žádný terén mimo dlažbu ve městě... Už to s nima nějak dojezdím, ale příště bych si koupila jedině sporťák s gumovýma kolečkama.

rozarka65
14. čer 2011

@kfitecko23 No Anince v září budou 3 roky a normálně mi už chodí,ale když cestujeme někam dál,tak si to nemůžu vynachválit...i se v něm hezky vyspí....🙂 Inglesina Zippy je něco mezi sporťákem a golfkama...má ty kolečka o něco větší...když pojedeš po vytažené cestě tak ok, ale když je čvachtanice apod.,tak jsem neměla šanci....holt kola u sporťáku jsou lepší....🙂 Jinak hezký, dobrý kočárek se dá sehnat i s druhé ruky...🙂 Já ho sehnala za 1000Kč (Inglesinu) a za 1500Kč (X-lander)....🙂

kjajule
14. čer 2011

@kfitecko23 Tak pokud na lítačku nějaké golfky máš tak bych určo volila sporták...pro dítě je pohodlnější má tam více místa a větší kola jsou určitě výhodou do terénu, do sněhu atd...😉

rozarka65
14. čer 2011

@kfitecko23 Ano a ještě dlažba ("kostky") ve městě, jak píše
@jop ...to je další problém...špatně se přes to jezdí a "pospíchá"...a když dítě spinká,tak je to hrůza....Ale zas když někam cestuješ autem,tak jsou golfky skladnější....nebo busem...jsem z vesnice a když se sejdou v buse 2 kočárky,tak je to problém...proto já radši vlakem...🙂

kjajule
14. čer 2011

A nebo vilit kompromic a koupit prostornejší golfky vyhlížející spíš jako sporták -) Jedny takové se mi celkem zamlouvají...lehké, skladné...
http://www.ffi-kocarky.cz/index.php?main_page=p...

kfitecko23
autor
14. čer 2011

no tak to je rozhodnuto ... Bude X-Lander 🙂 holky moooc díky za rady 🙂 já jsem prvně taky chtěla spíš sporťák ale tak jsem potkala kámošku a právě se mi zalíbily ty golkfy ale na zimu by to byl děs.
Rozarka65 jaký máš ten X-Lander??

rozarka65
14. čer 2011

@kfitecko23 Jé to nevím,ale nějaký starší typ....Lepší je možná ten s otočnými kolečky...snadnější manipulace....

rozarka65
14. čer 2011

@kfitecko23 I když nevím,jak "hodně" budeš kočárek využívat, někdy se ty přední kolečka pokazí,ale jdou koupit nová...maminky si ta otočná kolečka dost chválí,že je dobře ovladatelný jednou rukou...🙂 Já třeba kočárek skoro nevyužívala,protože jsem malou hodně nosila a druhé mimi mám taky v plánu nosit...i když kdoví, jak to bude dvě dětma...🙂

kfitecko23
autor
14. čer 2011

Malý právě nechce vůbec být v kočáru, takže když někam jdu tak ho na střídačku nesu a vezu bo těch jeho 7kg není zrovna málo. Už jsem uvažovala i o nějaké klokance ale mám zas strach aby si na to nezvykl a nenosila ho do 10let :D :D

rozarka65
14. čer 2011

@kjajule Tak to bych neřekla,že to jsou golfky...🙂

rozarka65
14. čer 2011

@kfitecko23 A má vůbec smysl uvažovat o koupi kočárku,když v něm nechce být? A když máš golfky? Kolik mu je...7kg to bude ještě mrňousek....🙂 No malá má 13kg a ještě nedávno jsem ji nosila...ergo nosítko je super....🙂 No malá byla závislák a nosící typ...v kočárku jsem vozila jen na začátku a pak až teď,kdy mi doktor řekl,že nesmím nic nosit...A nemám strach,že ji budu nosit do puberty...v září jde do školky a jak je mezi dětmi ani nosit nechce...🙂

rozarka65
14. čer 2011

@kfitecko23 A nosítko bych doporučovala nejdřív půjčit, ne všem dětem se v tom líbí...

kfitecko23
autor
14. čer 2011

já mám problém se zádama takže nějaké delší nošení nepřipadá v úvahu ... už teď jsem každý večer KO a fakt jsem ráda že se natáhnu! Malý má 6měsíců. 🙂

kjajule
14. čer 2011

@rozarka65 Psala jsem že to jsou golfky vyhlížející spíš jako sporták...mě to taky nepřijde jako golfky i když výrobce to tak uvádí...beru to spíš jako sporták ale s lehkostí a skadností golfek...🙂

rozarka65
14. čer 2011

@kfitecko23 No jestli máš problémy se zády,tak o tom ani neuvažuj a navykni ho na kočárek...je ještě maličký,tak by si mohl zvyknout...a na poponášení je toto nosítko...http://www.hipseat.cz/ Ale vyzkoušené nemám...

rozarka65
14. čer 2011

@kjajule Takže spojení obou kočárků do jednoho... 🙂

kjajule
14. čer 2011

@rozarka65 No já ho tak určitě vnímám...samo že má i své mouchy...např že nejde polohovat do lehu Škoda že jsem na něj nepřišla dříve asi bych do něj šla ...ted už mám prcka moc velkýho a v kočáře už tolik ani nejezdíme...

rozarka65
14. čer 2011

@kjajule Tak třeba pro druhé....🙂

kjajule
14. čer 2011

@rozarka65 Za 5-10 let už budu mít určitě zase jiného favorita 🙂

rozarka65
14. čer 2011

@kjajule 🙂

ratatooy
14. čer 2011

ahoj máte někdo skušenost s těmato golfkama?

kfitecko23
autor
14. čer 2011

http://www.malvik.cz/Kocarky/sportovni-kocarky/... příjde vám tento kočárek holčičí?? Mě se ta barva líbí moc ale mám chlapečka a někdo mě od toho odrazuje

rozarka65
14. čer 2011

@kfitecko23 Myslíme si (já a přítel),že je to neurální...tedy klidně i pro kluka...🙂

kjajule
14. čer 2011

@kfitecko23 Já mám pro kluka červenej schválně...takže fialová mi holčičí určitě nepřijde 😉 právě naopak myslím že je neutrální 😉

rozarka65
14. čer 2011

@kjajule Já myslím,že jdou všechny barvy kromě růžové...🙂

kfitecko23
autor
14. čer 2011

mě říká můj přítel že u dětí se to tak nebere,až teda na tu růžovou jak říkáte. 😉 a v dnešní době znám u muže kteří chodí v růžové 🙂