Sporťák pro velké dítě. Máte nějaký?
Ahoj holky, chtěla jsem moc poprosit o radu. Plánujeme pořídit na jaro nový kočárek, ale malá má už teď v 11 měsících přes 10kg a 77cm.Potřebovala bych nějaký hodně prostorný kočárek, který by nám vydržel i na příští sezónu, v zimě se do něj vešla oblečená i s fusakem, dobře se ovládal i ve špatném terénu (nafukovací kola?) a taky aby se dalo něco uvézt v košíku. Chtěla jsem golfáč, ale teď to vidím kvůli kolečkům spíš na sporťák. Byla bych totiž ráda, kdyby se s ním dalo jezdit i v zimě a tady teda silničáři prohrnují hodně zřídka. Nemáte někdo doma něco takového?
Stručné shrnutí
- Pro větší dítě (v diskuzi příklad 11 měsíců, přes 10 kg a 77 cm) se nejčastěji doporučují prostorné sportovní kočárky nebo robustní čtyřkolky s nafukovacími koly, například Jané Slalom, Cam Cortina Evolution X3 Tris nebo Phil&Teds Vibe.
- Použité bazary a inzertní servery (mimibazar, modrykonik.cz, emimino, mimiaukce.cz, Seznam bazar) slouží k nalezení prostorných modelů za nižší cenu; v diskuzi byl uveden PP GT3 v bazaru od 5 000 Kč a DorJan za cca 7 000 Kč.
- Volba přináší kompromisy: lehké trojkolky jsou obvykle obratnější, ale méně stabilní, zatímco „tank“ modely jako PP GT3 nebo Peg Perego AT4 jsou těžší, stabilnější a lépe zvládají terén a sníh.
Nejčastější otázky
Q: Jak vybrat sportovní kočárek pro větší dítě (cca 11 měsíců, >10 kg)?
A: Hledejte prostorné sedadlo a delší lůžko, nafukovací kola, přehazovací rukojeť nebo otočnou sedačku a pevný velký košík; v diskuzi byly doporučovány Jané Slalom, Quatro Rally, Teutonia, DorJan Danny Sport, Deltim Voyager, Phil&Teds Vibe, PP GT3, Peg Perego AT4, Cortina X3 (CAM) a Quinny Freestyle XL.
Q: Které modely mají nafukovací kola vhodné do terénu a sněhu?
A: V diskuzi byly explicitně zmíněny Jané Slalom a Phil&Teds Vibe jako modely s velkými/nafukovacími koly, Peg Perego AT4 byl popisován s více stupni odpružení, Cortina X3 (CAM) nabízí možnost dokoupit nafukovací kola a DorJan má také variantu cross country.
Q: Kde hledat levné použité prostorné kočárky?
A: Doporučené zdroje z diskuze jsou mimibazar, modrykonik.cz (diskuse/bazar), emimino, mimiaukce.cz, Seznam bazarové zboží a zahraniční tip o-baby.de.
Q: Jaké jsou zkušenosti s Cam Cortina Evolution X3 Tris?
A: Uživatelka uvedla, že Cam Cortina Evolution X3 Tris se lépe řídí než předchozí Hocco, zvládá se jednou rukou, stabilita je mírně horší při nájezdu na obrubník, košík je menší a řešení košíku méně praktické, ale sedadlo je prostorné.
Q: Je Jané Slalom vhodný pro velké dítě?
A: Jané Slalom je v diskuzi označován za jeden z největších modelů; jeden konkrétní údaj uvádí, že dítě 92 cm a 14,5 kg jezdilo ve Slalomu skoro do dvou let; model Jané Slalom Pro Reverse 2010 má přehazovací rukojeť, ale verze 2010 může být užší.
Q: Jaké jsou rozdíly mezi trojkolkami a čtyřkolkami pro velké děti?
A: V diskuzi je shrnuto, že lehké tříkolky bývají obratné a vhodné do města, ale mohou být méně stabilní u větších dětí, zatímco čtyřkolky (např. PP GT3, Peg Perego AT4) jsou těžší, stabilnější a lépe zvládají terén a sníh.
Závěry z diskuze
Shoda
- Golfové (lehké) kočárky nejsou vhodné do zimy a do terénu; pro těžší dítě se doporučují prostorné sportovní nebo robustní modely s nafukovacími koly.
- Bazary a inzertní servery jsou běžná cesta k nalezení větších kočárků za rozumnou cenu.
- U velkých dětí je třeba upřednostnit prostorné sedadlo a pevný podvozek před ultra‑lehkou konstrukcí.
Sporné názory
- X‑lander: někteří diskutující považují X‑lander XA za „pidi“, jiní uvádějí, že XA 2009 pohodlně pojme dítě 13,3 kg a 90 cm.
- DorJan: jeden příspěvek označil DorJan Danny Sport za příliš malý („sardinka“), jiné zmínky uvádějí variantu DorJan cross country jako vhodnou.
- Přehazovací rukojeť/Reverse modely: JANÉ Slalom Pro Reverse 2010 má přehazovací rukojeť, ale verze 2010 může být užší, takže názory na vhodnost pro větší dítě se liší.
Otevřené otázky
- Který konkrétní model optimálně kombinuje nafukovací kola, přehazovací rukojeť/otočnou sedačku, velký košík a zároveň se vejde do cenového limitu do 10 000 Kč?
- Jaká je dlouhodobá odolnost vybraných „tank“ modelů (PP GT3, Peg Perego AT4) při každodenním používání s těžším dítětem?
- Jak nejlépe vyřešit kompromis mezi stabilitou čtyřkolky a obratností trojkolky u těžších dětí?
Zmíněné značky a firmy
Jané Slalom, Teutonia, Quatro Rally, DorJan, Deltim, Phil&Teds, Phil&Teds Vibe, Hocco (Hocco Winner), Cam Cortina, Cortina X3 (CAM), Cam Cortina Evolution X3 Tris, PP GT3, Peg Perego AT4, X‑lander (XA), Quinny Freestyle XL, Quinny Speedy, Trend‑line, Patron Fenix F4, Inglesina Zippy, Joggster TFK, Red Castle, EasyWalker QTRO Plus, mimibazar, modrykonik.cz, emimino, mimiaukce.cz, o‑baby.de, Seznam bazar, zbozi.cz, Trend‑line.cz, Tesco
Zmíněné produkty a metody
Jané Slalom, Jané Slalom Pro Reverse 2010, Quatro Rally 2010, DorJan Danny Sport 2009/2010, DorJan Cross Country, Deltim Voyager, Phil&Teds Vibe, Hocco Winner, PP GT3, Peg Perego AT4, Cam Cortina Evolution X3 Tris, Cortina X3 (CAM), X‑lander XA 2009, Quinny Freestyle XL, Quinny Speedy, Joggster TFK, Red Castle, EasyWalker QTRO Plus, Inglesina Zippy (2011), Patron Fenix F4, nafukovací kola, přehazovací rukojeť, otočná sedačka, fusak (spací pytel), velký košík, trojkolka vs čtyřkolka, poloha obličejem k dítěti
Místa a osoby
žádné
Já bych do golfáče nešla právě kvůli těm kolečkům. V zimě nebo v terénu jsoou nepoužitelný.
eatygrenee.... to si delas srandu?! dor jan?! to je nejmensi kocarek na trhu 😀 😀 😀 a doporucovat ho pani s elkym ditetem 😅
My když jsme byli kupovat kočárek pro nejmladšího, zkoušeli jsme i Phil&Teds Vibe, je to 3-kolka a náš nejstarší (tehdy měl 4,5 roku) si tam sednul úplně v pohodě, stříška je celkem vysoko, takže měl krásně místo i nad hlavou a i kolem sebe. Nevím, jak by to bylo ve fusaku, ale myslím že taky OK. Tento kočárek má i velká nafuk.kola.... já bych asi zašla do velkého obchodu s kočárkama prostě zkoušela, třeba zajdi i s kamarádkou, co má větší dítě a zkuste to s ním ať si to porovnáš ...
Určitě Jané slalom pro, náš malý v něm spával skoro do dvou let ve fusaku a má 92 cm a 14,5 kg a i do terénu a do sněhu super
Díky moc za rady, ten Jané slalom, a Quatro Rally mi taky přišly dobré, Teutonia, Dorjan danny sport a Phil&Teds Vibe taky, ale už jsou bohužel mimo naše finanční možnosti. Taky jsem přemýšlela, že si nechám poradit v obchodě, ale u prvního kočárku jsme to tak udělali a musím říct, že moc spokojení nejsme. Doporučili nám Hocco winner, který na první pohled vypadal dobře, ale korbička byla hrozně úzká a krátká a u sporťáku nám malá pořád hrozně klouže dolů a popruhama se nedá moc dobře utáhnout, takže bída. Říkala jsem si, že bude lepší osobní zkušenost někoho, kdo už s tím najel pár kilometrů a třeba i v horším terénu, v těch obchodech taky občas vědí pěkný kulový... 🙂 Takže ještě jednou moc díky za rady a jestli má někdo ještě nějaký jiný tip tak sem s ním! 🙂
Ten Dor Jan uvádí šířku 34, délku tuším okolo 90 cm, obdobně tak Quatro Rally. Průměrně mají sporťáky šířku 30 cm a viděla jsem ještě menší. Ještě jsem našla DorJan cross country. Cena oko 7.tis. je dost, ale ten Jaké slalom je ještě dražší. Ale asi je fakt největší ze všech kočárů, co jsem viděla, a že jsem toho prošla dost. Bohužel u Jane slalom mi vadí, že nemá otočkou sedačku, jinak by byl už asi můj.
Kdyby měl ještě někdo tip, tak sem s ním 🙂 Pokud možno né za víc jak 10 tisíc....
Já jsem viděla pár moc hezkých Jane slalom v bazárcích, tak jsem přemýšlela o nich. Jinak jsou opravdu dost drahé. Už jsem byla skoro rozhodnutá pro Quatro Rally kvůli té přehazovací rukojeti, ale právě jsem našla recenzi, že je v poloze obličejem k dítěti hrozně špatně ovladatelný, takže se to v podstatě nedá ani využívat. Tak jsem zase na vážkách... Nejlepší by byla prostorná trojkolka s přehazovací rukojetí....ale to se snad ani nevyrábí, nebo jo? 🙂
Teď koukám na JANÉ Slalom Pro Reverse 2010 a ten má i tu přžehazovací rukojeť... škoda jen té ceny.... 😝
suvicka, ale ten 2010 je zase užší, takže pokud to chceš pro velký dítko, tak nevím nevím. Mrkni sem https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/jane-sla..., teď se to tam řešilo, ta šířka. A co se týče ceny, tak bych šla buď do jetého nebo dobré ceny nových jsou na o-baby.de
Suvicko, o Jane reverse ani nepřemýšlej, to je kočárek pro prťata, viděla jsem ho na živo a Jonáš se do něj v 10 měsících vůbec nevešel, i prodavačky z toho byly v šoku, jakej mrnavej ho udělali.
Ten quatro rally je opravdu špatně ovladatelný čelem k tobě, to je pravda. Ale nejlépe to zkusit osobně. Dnes se na něj jedeme podívat.
Další tipy jsou: Patron Fenix F4 myslím , kočárek Trend- to je ale kombinace a je to monstrum.Nebo ten deltim....
Tak favoriti jsou asi zatím Jane slalom a Deltim - ty se mi sice tolik nelíbí, ale splňovaly by zhruba všechny naše požadavky. Jen mi připadají dost těžké. A jak jste dneska dopadli s tím Quatro rally? Ten by se mi taky docela líbil nebýt těch špatných referencí. A cena by byla super i u nového... Jo a nemáte někdo zkušenost s X-landerem? Ten mi taky připadal docela dobrý...
X-lander je pidi, já můžu za sebe doporučit PP GT3 je stejný jako jané, jen lůžko je ještě o kousek delší, košík má výstavní, vlezou se do něj 3 plné tesco tašky. Já si jej kupovala právě proto, že mé první dítě je obr. Tak kdyby druhé chtělo být taky. Projede všechno, je to tank- ale lepší kočár jsem neměla. 🙂 V bazaru se dá koupit už od 5000,- ale není na něm co zkazit.
Jo a Suvičko já bych určitě do lehké trojkolky nešla,ono je to jenom přeci trojkolka a stabilita je jiná než u čtyřkolky- musím říci, že PP je asi těžší, ale je to dáno těžištěm nízko u země, a převrátit se fakt nedá.
Pokud bych si měla volit mezi slalomem a deltimem, tak jednoznačně slalom, ale za mě PP.
suvičko, jestli bys nechtěla tříkolku, tak jsem nedávno našla kočárek peg perego at4, sporťák je prý stejně velký jako PP GT3, ale je to čtyřkolka s přední natáčecí nápravou, jsou tam tři stupně odpružení, myslím si že je do terénu jak dělaný....
akorát už ho nevyrábí, jedině koupit nějaký zachovalý v bazaru...
PP je dost velký a pak se ještě zkus podívat na Cortina X3 (CAM), nafukovací kolečka je třeba ale dokoupit (nabízí se jako option)
Holky, díky moc, jste všechny zlaté a rady se mi určitě hodí. na začátku jsem vůbec nevěděla na co koukat a teď si pro změnu nemůžu vybrat. Prohlídnu bazary a asi kouknu, co z vámi doporučovaných bych našla za dobrou cenu a v dobrém stavu. Sama jsem zvědavá, co vybereme. 🙂 Kdyby ale některá z vás měla ještě nějaký vyzkoušený tip, budu ráda, když se se mnou podělí!
Jo a nemáte ještě některá nějaký tip na dobrý bazar kočárků? Já většinu hledám na mimibazaru, ale třeba je někde ještě něco lepšího....
suvičko, ještě se podívej na tohle, jsou tam kočárky trend line, mají prý ložnou plochu až 103 cm....
http://www.trend-line.cz/
K těm bazarům, taky se většinou dívám na MMB, modrého koníka, emimino a nebo si to zadám na seznamu v kat. zboží bazarové. Zkusila jsem tam zadat to PP at4 a tohle mi vyjelo....
http://www.zbozi.cz/items?q=peg perego at4&prev...
Přeji šťastnou ruku při výběru🙂
tak koukám, že ten odkaz s vyhledanýma kočárkama moc zkopírovat nešel, musí se to tam znovu zadat.....
Akcull díky, už jsem si to na tom Seznamu v bazarovém zboží našla a asi se tak dají najít nejlepší ceny. Jen některé inzeráty (většinou ty nejvýhodnější🙂 už jsou občas neplatné. Ale i tak to zkusím prohledat a na něco určitě narazím.
a co tak Quinny freestyle XL? Ja jsem resila stejny problem a nakonec jsme koupili tento kocarek a super. 🙂
akull: on jenom vypada, ve skutecnosti je jen super vypolstrovany, vejde se mi do neho krasne aj starsi dcera-33 mesicu, vazi 18 kg a meri 96 cm🙂 A je tam uplne v poho 🙂
Tak jsem se v tom zase nějak zamotala. Prohlídla jsem už spoustu kočárků, ale nějak nemůžu pořád narazit na ten pro nás úplně ideální... Nemáte doma někdo třeba ještě nějakou jinou značku,co by měla nafukovací kolečka do terénu (pokud možno aretovací i do města), přehazovací rukojeť, velký košík a velký prostor pro mimi? Zatím mají všechny kočárky jen něco a nebo jsou na ně tady špatné reference. 😢 Poraďte nám někdo prosím něco opravdu vyzkoušeného!
suvicka, když ideální kočár není 😒 , obávám se, že něco z toho budeš muset oželet
Hmm, tak to máš asi pravdu... To jedině, že bych si ho vyrobila sama... 🙂 Když ono je toho na trhu tolik, že pořád ještě doufám, že někdo něco podobného doma přece jen má. Než jsem sem napsala ten první dotaz, neměla jsem o existenci všech těch kočárků ani páru... Je super, že se tady člověk může poradit.
Tak holky, nakonec jsme objednali Cam Cortinu Evolution X3 Tris. Na obrázku se nám moc líbila a na Netu jsem na ní četla taky skoro samé dobré reference, tak jsem zvědavá, jak bude fungovat v reálu. Držte nám palce!
🙂
suvicka, tak to bylo rychlé rozhodnutí, tak ať se vám dobře jezdí 🙂 , dej pak vědět, jak jste spokojení 😉

Ahoj,ja bych rekla, že Jane Slalom, nebo Teutonia maji hodně velká kola do terénu jak ulitá, dneska jsem se byla číhnout 🙂
Také potřebuji takový kočárek a ještě bych ráda otočnou sedačku nebo přehaz rukojeť. Taky se mi pozdává tento kočárek:
http://www.slune-cz.cz/kocarek-quatro-rally-2010/