Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

avenev
25. led 2011

@zuzasss Kukla som 🙂 zvazujeme tmavomodry a neviem ci to vnutro vanicky mam objednat biele alebo tmavomodre. Ty mas biele alebo sede ako vidim. Da to to prat? dakujem

mooncaa
25. led 2011

Korbička se mi zatím zdá široká akorát, ona je v místě hlavičky širší než u nožiček. Fusak mám péřový šitý na míru ve výrobně spacáků před 15 lety. Chtěla jsem nový, ale tento krásně hřeje a není objemný.
Prodlužovací nástavec je dlouhý od boudy ke konci polohovací části na nožičky, on tu část u nožiček uzavře z boku a tak to vypadá jako větší korbička, jen to není tolik hluboké jak korbička.

2010 korbička na placato jde, jen ta placka tolik placatá není, bo je tam matrace (a já skládám ještě s fusakem), ale rozhodně se tím krásně uspoří místo.

Do korbičky bych doporučovala vnitřek bílý nebo světle šedý, ale je to otázka vkusu, mě se ty vnitřky tmavé nelíbí. Mám světle šedý v tmavě šedé korbičce. Doporučuji konfigurátor.

babyrenka
25. led 2011

@tina424 : konstrukce korby je stále stejná, po stažení drátěných výztuh z plastové pojistky jde korby složit úplně naplocho.

anvi
25. led 2011

@mirka285
chtěla jsem se zeptat, právě jsem si přivezla ze Špuntíku Teutonii Spirit S3 2010.Jela jsem s kočárkem pouze při převozu domů a zdálo se mi, že komorová kola opravdu drncají, oproti tomu, když jsem jela jednou s kočárkem kamarádky s nafukovacími koly.Opravdu se jich nemusím bát? chtěla jsem si přiobjednat na Spirit ještě nafukovací.Docela se toho bojím.

hojda
25. led 2011

@avenev Ano, je to stejné velké, ale vytvoříš tím vlastně velkou vaničku ze sporťáku. Je to takové uzavřenější, pokud ditě ještě neumí sedět a vozíš ho ve spotáku.

tina424
25. led 2011

Tak to je super, ze jde korbicka splacnout, a nevite jeste nekdo kde v Hradci Kralove nebo okoli prodavaji Spirita?

zuzasss
25. led 2011

@avenev vnitřek korbičky mám světle fialový.Na fotce to vypadá jako šedá, ale ve skutečnosti je fialová. Na fotce je to špatně rozlišené. Prát se to dá bez problémů, prala jsem to jednou. Někdo si tu už i stěžoval, že má po pár měsících vnitřech korbičky žmolkatý, já mám vnitřek jako nový, bez žmolků.S korbičkou jsem byla spokojená.

babyrenka
25. led 2011

@tina424 : v Hardci je to Kočárky John Nell a nebo v Pardubicích Baby Centrum

mirka285
25. led 2011

@anvi naozaj sa ich nemusis bat,tie kolesa su uzasne,ved uvidis sama po tyzdni pouzivania povies,ze ine by si nechcela 😉

brusnica1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anvi
26. led 2011

tak to jsem ráda,že jsou tato kola OK.Moc děkuji za odpovědi

teodorka
26. led 2011

tak aj ja sa od vcera pripajam k Teutonkam 😵 😵 dufam ze budem spokojna za tie loove 😝 😝 😝

sylvajs
26. led 2011

Ahoj!
Nevíte, kde se dá sehnat nová samolepka na rukojeť?
Díky moc!

lodicka30
27. led 2011

Dotaz - lze pořídit kolečka nafukovací jak u spirita nebo mistral s a koupit náhradní nenafukovací, nastřídačku samozřejmě myslím ty 60. Lze to měnit,,,,,, děkuju za odpověď

hojda
27. led 2011

@lodicka30 Já myslím, že by to mělo jít, dokoupit můžeš v podstětě cokoliv, jen mi to přijde zbytečné, ty nenafukovací jsou fakt dobré.

sylvajs
27. led 2011

@lodicka30
Já bych taky nafukovací neřešila, měla jsem na první dvě děti kočárky s nafukovacími kolečky, jako dobrý, ale nakonec stejně musíš řešit duše, pumpičky a tak...
Teď mám Spirita a komfort jízdy je naprosto srovnatelný....a nefoukám nic.

babyrenka
27. led 2011

@lodicka30 : dokoupit to pochopitelně lze, máme i zásobu nových duší a pro předchozí tazatelky i samolepky na rukojeť. Jen si nejsem jistý, zda poté, co vyměníte nafukovací kola za ta komorová, budete chtít opět ta nafukovací znovu používat, ale ta možnost tu je.

duracelko
27. led 2011

@teodorka ahoj kde si si kupila tento kočík teutonia?? aj aj rozmýšlam ale v BB asi nekupim, tak neviem či na SK z Bratislavy alebo objednám z ciech... uz som tak kočík objednávala

sylvajs
27. led 2011

@babyrenka Tak jsem si u vás objednala červenou pláštěnku a samolepku....díky 😉

avenev
28. led 2011

Nanoznik na vanicku a na sportak s pouziva ten isty alebo je kazdy iny? A dokupuje sa zvlast? vdaka

mirka285
28. led 2011

@avenev kazdy je iny,a tusim sa nedokupuje zvlast,aspon sa mi zda,ze nie...

druidee
28. led 2011

@tina424 v Hradci K. přímo v prodejně John Nell, zrovna v sobotu jsme si tam Teutonky projížděli 😉 Spirity tam mají 2 na prodejně.

druidee
28. led 2011

Ahoj, můžu mezi vás? 🙂 jsem fanda Teutonek už pár let, ale kočárek budu potřebovat až teď.. Značka byla jasná volba a jelikož přítel nechce 3kol, tak jsme se rozhodli pro Cosmo.. akorát mám taky mišmaš ze všech korbiček, tašek, nánožníků...

ja.na81
28. led 2011

@avenev ja jsem si teda nanoznik musela dokoupit zvlast. Potrebuju ho jen na sportak ale na strankach teutonie pisou, ze je vhodny na oboje (vanicku + sportak)

ja.na81
28. led 2011

@druidee je toho moc ze jo? 😉 Ja taky porad neco resim, s nanoznikem mi tady holky taky poradily (vubec jsem nevedela jestli je to potreba nebo ne). Ja mam teda Fun a mame k nemu mekkou vlozenou tasku. A jsem jak jinak mooooc spokojeni 🙂

druidee
28. led 2011

@ja.na81 ahoj, nojo, nechci kupovat zbytečně věci navíc, tak to tu musím po částech pročíst a přiučit se 😉 Jé, ty žiješ v Německu... já tam pár let byla a právě tam mě Teutonie naprosto oslovily (aniž bych je potřebovala)-taky je to něm.značka, že a jsem ráda, že i v ČR se rozmohla a očividně úspěšně 🙂

ja.na81
28. led 2011

@druidee to je pravda, tady potkavam teutonky doslova na "kazdem kroku". My jsme teda koupili vylozene jen ten sportak plus tasku a ted mam objednany ten nanoznik, protoze pocitam, ze prcek uz za chvilku bude vetsi nez ta taska 😉 Jeee vlastne ne, jeste mame taky tu "prodluzovaci cast" na sportak, tak doufam, ze ji vyuzijem..

yanus
28. led 2011

Ahojte, viete mi poradit? Mam spirit S3 2009 a zacalo mi predne koliesko robit problem na kachlickach, ze sa mi zasekne v mieste najvacsieho odporu, cize v pravom uhle o smeru jazdy a nejde dalej, tak musim vzdy predok zdvihnut a koliesko sa vyrovna. Zasekavalo sa to niekomu z vas?

druidee
28. led 2011

@ja.na81 tak nějak bych to chtěla také vyřešit 🙂 a nekupovat korbičku.mrně se narodí v létě a na zimu už by mohla být i malá... no, chystáme se, že na výstavě pro děti si to vše ještě jednou projdem a vyzkoušíme -už jen cosmo-a prý se dá i dobře koupit, když ne, tak objednáme a tady v čr je čekačka 3měsíce. vyjdou v německu teutonky aspoň levněji? porovnávala jsi to?

ja.na81
28. led 2011

@druidee ta cekacka je i tady, pisou ze tak tech 12 tydnu, my cekali teda "jen" 10 😉 Jinak sportak plus taska nas vysel asi na 470 € (o cenach v CR nemam moc tuseni, tady jsem porovnavala akorat ceny v kamenych a internetovych obchodech a nakonec jsme tedy objednali pres internetu)
Jj, vsechno vyzkouset je dobry napad! 🙂 My tedy museli hlavne zkouset, jak se vejde slozeny kocarek do kufru auta (mame maly kufr, takze se tam nakonec vesel jen ten Fun)