Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

zuzasss
26. srp 2011

Prosím děvčata, už jste některá prali potah z madla od sporťáku? mám ho už dost ošmudlaný a chtěla bych ho vyčistit. Mám obavy aby se mi v pračce nějak nezdeformoval. Z rubní strany má totiž takovou zateplovací pěnu a bojím se aby se to v pračce nezničilo. Poradíte mi někdo prosím.... díky díky 😉

akcull
26. srp 2011

@zuzasss prala jsem v pračce často - ušmudlaný byl každou chvilku (na ruční praní, na 30), nic se mi s tím nikdy nestalo a byl zase jako nový. Já prala i potah na sportovní sedačku a v poho🙂

babyrenka
26. srp 2011

@zuzasss : potah madla se pere celkem jednoduše, zateplovací pěny se nemusíte bát, pouze rozepnete zip a stáhnete látkový potah, pěna je součástí madla, zůstane na něm.

zuzasss
26. srp 2011

@akcull
@babyrenka díky moc, hned jsem klidnější 🙂)). Myslím že potah na sportovní sedačku brzy vyperu taky, poslední dobou nějak dostává zabrat.

luckar
26. srp 2011

@mirka285 @veve39 souhlasím s oběma...skládání a běžné přenášení a kočár je odrbaný, jak kdybych s ním jezdila nejméně rok. A teda o nálepce uprostřed madla taky pomlčím 😝. Jinak dobrý, ale za ty peníze by mohl být detailněji promyšlený ve všech směrech.

hehena
26. srp 2011

@inna12 Ino a kolik malý měří, že se ti tam vejde? našemu prckovi v roce stříška lízala hlavu, jak už tu někdo psal, a neustále do toho naštvaně bouchal. já bych od kočáru za tolik peněz prostě čekala, že tohle nebudu muset řešit. dala jsem na doporučení, typu německá výroba, super kvalita, bla bla... nakonec jsem docela zklamaná. jezdíme na celodenní výlety a nejednou nás už zastihl déšť.... kočár bez stříšky pro mě nějak není kočár..... v 16m už samozřejmě ta stříška ani nijak stáhnout nešla. pořídila jsem novej kočár a s tím jsem tedy spokojenější ve všech směrech i co se jízdních vlastností týká, mám pocit, že se snad ani srovnat nedá a ještě nemusím při skládání sundavat sezení, prostě pohoda a z velkýho sporťáku mám rázem placku. ten budu pořád vychvalovat, ale teutonka mě prostě zklamala na plný čáře. asi i proto, že za ty peníze jsem měla jednoduše velký očekávání...

hehena
26. srp 2011

@pett7 já měla jak Cosmo, tak Spirit a pro mě byl spirit lepší, přestože při překonávání překážek, jako najíždění na chodník a tak, mám fakt výhrady. no a jelikož mi z toho dítě vyrostlo brzo a já potřebovala sporťák, neb tady golfky neužiju, tak jsem šla opět do trojkolky a kupodivu se ovládá znatelně líp, nemám ani potíže při najíždění, jako se spiritem, to bylo občas o hubu, s tím jsem se to prostě nenaučila, ale říkala jsem si, že je to moje chyba a že jsem holt počítala s tím, že v tomhle je trojkolka trochu problém. takže jsem nakonec překvapená, že je trojkolka s mnohem lepším těžištěm a stabilitou.... 😕

inna12
26. srp 2011

@hehena ahoj, me normálně přijde, že máš snad jiný kočárek! 😅 už jsme si jednou skrz teutonku psali, ja si opravdu spirita nemuzu vynachvalit a to ja jsem teda celkem naročná 😅 už jsem měla v ruce kočárů několik, ty máš myslím ted joggera vid, jezdila jsem s ním taky, ale za teutonku bych ho nedala, opravdu je to asi o nazoru, pohodli, pocitu, nevim 😅 😝 no malej je vysokej dost, právě že, je vysokej jako tříletý děti, některý převyšuje, ted jsem ho dlouho neměřila, ale můžu poměřit, ale prostě je vytáhlej a patří k větším dvouletým dětem, mě ta stříška nikdy nevadila, kor v roce, to mu byla krásně, i s čepicí a bambulí se vešel, ted po tom roce a pul je mi ta stříška nejak šumafuk, jezdí neustále se sklopenou, a když jednou za čas prší, tak v pohodě uplně se vejde 😅 ma to teda taktak ale na ten pršák uplně v pohodě, tak ja fakt nevím 🙂 mě teutonka hrozně vyhovuje, na teren je bezvadná, přijde mi stabilní, a kvalitní, nikdy jsem s ní neměla problém, a to ty tereny krosíme teda hoodně 😝 sedačka je prostorná, ma tam pořád hodně místa, ani nevím, co by mi na tom kočáru vadilo, nejak nic nenalezám 😵 jo a jinak když ho skládám do auta, tak taky nemusím sundavat sedačku, normáolně skládám s ní! 😉 podle mě ten kocarek za ty peníze stojí, ale opravdu to každá maminka vidí asi jinak, ja bych do jinýho už nešla a všem ho jen doporučuju, jediný teda co bych jim vytkla je ta chabá hluboká korbička, na ty by teda mohli zamakat, ta stříška je děs! 😝 ale ta je chvilinku, sporták celkově je super 🙂

ikke
29. srp 2011

ahojte, potrebujem radu 😅
mala teutonia niekedy v poslednych rokoch model "Quadro S"?
http://link.marktplaats.nl/468048114
alebo je to Mistral S a dotycny (pre nas nastastie) ani netusi,co doma ma? 😕 😀

kilian
29. srp 2011

@ikke nepocula som este ,ze existuje aj quadro s.ten kocik vyzera ako mistral 🙂

babyrenka
29. srp 2011

@ikke : kočárek Quadro byla varianta kočárku Mistral, vyráběná od roku 2006 pro holandské zastoupení Teutonie. Kočárek na snímku je vlastně holandská varianta Mistralu S, podle způsobu provedení střechy pravděpodobně z kolekce 2008. V podstatě každý prodejce si může zvolit vlastní provedení kteréhokoli modelu Teutonie, nebo nějaké jeho vylepšení, podmínkou je výroba a odebrání minimálně 500 ks. Proto může mít trochu jiné modelové provedení rakouské, nebo ruské zastoupení, stejně jako dánské nebo norské.

ikke
29. srp 2011

@babyrenka dakujem za vysvetlenie 🙂

ivanek
29. srp 2011

@babyrenka Hezký den, mohla bych taky poprosit o radu? Chtěla jsem dnes zprovoznit Spirit (měla jsem ho přes léto schovaný) a nejde mi nasadit jedno zadní kolo. Jakoby se nezacvakne a nedrží na ose. Když kola přehodím, tak to jde, takže kolem to není. Nevíte, čím by to mohlo být? Děkuji

babyrenka
29. srp 2011

@ivanek : je možné, že jsou v lůžku pojistky kola nějaké nečistoty, které brání pojistce, aby se vrátila do původní polohy, ve které kolo na ose zajišťuje. Obvykle stačí pouze vstříknout olej do otvoru ve středu kola pro nasazení na osu kola a následně zkusit pojistku rozhýbat. Kdyby to nepomohlo a máte kola vyrobená po roce 2007 ( pozná se to podle toho, že střed kola je na vnitřní straně u ložiska kola, které vidíte, dělený ), vyklepnout střed kola ven z disku a na druhé straně již uvidíte uložení pojistky ze spodní strany. Pak již můžete uložení pojistky očistit a promazat. Pokud by Vám to nešlo, stačí se obrátit na svého prodejce, aby Vám zajistil opravu kola. Většinou se to řeší v servisu výměnou středu kola za nový. U starších provedení před rokem 2007 nebylo možné střed kola vyměnit, byla nutná výměna celého kola.

mooncaa
29. srp 2011

@ivanek To znám, stávalo se nám to při skládání kočárku do auta a bylo to brzdou ruční. Tak zkus párkrát promáčknout ruční brzdu a nebo ty brzdové destičky oddálit rukou v uložení.

Teda příčina může být jiná, ale u nás to byla ta ruční brzda.

hehena
29. srp 2011

@inna12 tak to mám fakt asi jinej kočár 😀)))) teda měla jsem! bych se teda docela hádala, ale Jogger je teda stabilnější. chodím ještě na jinou diskusi a tam si ho mamky taky nemůžou vynachválit, taky trošku maniačky, který měli vícero kočárů, že je tenhle ten nej a ta prostornost je nesrovnatelná, v tom může jen opravdu i 4letý dítě, ve spiritu těžko. mě se ovládal Spirit jednoznačně hůř, tenhle koráb jede prostě sám.... já si zas o sobě myslela, že náročná nejsem 🙂))))

srovnávací foto prcka v teutonce a BJ, tak já nevím, jestli ten můj prcek má velkou hlavu jak pytel od banánu nebo co 🙂))) 😀 (je to focený v 16m a to ta stříška u teutonky nešla už stáhnout.... ) nevím, jestli to může být i tím, že on se v kočárku většinou nechce opřít, jezdí v úplným sedu, sem tam se položí, aby si jakoby odpočal.....

hehena
29. srp 2011

ty jo to je síla, když si to po sobě čtu. pardon. omlouvám se všem :( asi se mi vypíná mozek....

ivanek
29. srp 2011

@babyrenka @mooncaa děkuji za rady

Nakonec to bylo tou ruční brzdou

hehena
29. srp 2011

@inna12 ještě k teutonce. mě hodně vadila ta stříška, nemyslím teď teda tu prostornost (to mě pak doslova nas-alo), ale často jsem musela použít sluneční clonu. to mi prostě u tak drahýho kočáru fakt vadilo. stejně tak to okno na boudičce. když mi v tom malej jezdil v lehu, nedalo se to pořádně zakrýt a malýmu svítilo sluníčko přímo do očí, takže jedině zase plína, nebo šál...... tady je asi vidět ten rozdílnej úhel pohledu, já si prostě za hodně peněz představuju fakt luxusní kočár! vychytanej do posledního detailu...... s jízdními vlastnostmi jsem byla spokojená, myslela jsem si, že moc lepších jich není, jestli vůbec nějakej, zadní kola parádně odpružený. no jenže pak jsem teda koupila BJ a přehodnotila jsem. v všech terénech se mi s ním jezdí líp, bže si myslím, že má prostě líp vyřešený těžiště a i když vezu přes 12 kilo, moc se nenadřu. s teutonkou se mi prákrát stalo, že jsem blbě najela na obrubák a málem jsem vyklopila... no asi jsem jednoduše chromá!

jediný co bych vytkla je že rozchod kol je 66 a jak jsem byla zvyklá na teutonku 62, tak mi to občas dělá potíže. no a s druhošem mi možná bude chybět otočná sedačka. s prckem jsem jí využila teda jen když jezdil ve sporťáku na bříšku a koukal stříškou ven, jinak mě vidět nepotřeboval, ale těžko říct, jak tohle bude snášet druhoš... ale zatím mě to trápit nemusí 🙂) .)

inna12
29. srp 2011

@hehena tak to ja se zase hadat nechci, protože jak známo, každej to vidí prostě jináč, sto očí, sto pohledů! 😀 Mně se totiž jogger nelíbí moc vizuelně, blbý, pro někoho nepodstatný,ale je to tak 😀 teutonka taky neni žádná krasavice, ale ten jogger mi nejak nejde do oka, asi těma kolečka, nevím 😅 JInak věřím, že je fajn a šikovnej, jela jsem s ním chvilku, jel krasně, ale prostě tak nejak stejne jako teutonka, jinak me ničím jiným nenadchl, v teutonce občas vozím 3letýho synovce a vyspí se tam opravdu ještě krásně! Někdy nafotím 😵 Se čtyřletým už sporták tahat ven nebudu 😅 Muj malej v kočárku od mala nespí, jenom doma, takže to je mi uplně jedno, na sezení je prostorná ažaž! JInak koukám na tvoje fota rozdílů, ale teda musím říct, že nejsou moc objektivní (to nemyslim nejak zle, spíš ve srandě 😉 ), protože na jedný fotce je malej ve vzpřímeným sedu vytyčenej dopředu nebo jak to napsat 😅 a v joggeru je vzadu povolenej, tak to vypadá teda fakt hodně rozdílně, ja schválne zítra nafotím prcka v sedu pod stříškou, fakt mu to nejak nedela problém tam sedět a to už mu byly dva ročky 🙂 my s chlapem na ní fakt nedame dopustit, ještě se mi teda líbí Peg Perego GT3 ale to už je takovej tančík a Gesslein, ale na druhý dítě bude zase Teutonka, to už je prostě srdeční záležitost 😀 😅 😝 Navíc už nikdy bych nechtěla nafukovací kolečka a malokterej kočárek ma takový jako ma teutonka, prostě na věčný časy 🙂
JInak chromá určitě nejsi 😀 , ale ty najezdy na obrubník jsou jenom o grifu, zlobilo mě to jen na začátku, je to fakt jen cvik, nebo nevím, ale vím co myslíš, když na to nekdo není zvyklej, tak to dělá problém

pett7
29. srp 2011

@hehena s tou stříškou souhlasím, je strašně nízko.... jinak slunce malému nevadilo, ale mě teda štve ta neustále někde plandající bouda...teď jezdím bez zadního dílu a ta sítka zase v některých místech nedoléhá 😒 😒

hehena
29. srp 2011

@inna12 já souhlasím, sto očí sto pohledů. tak je to se vším. mě příde, že elite má právě ty vychytávky, který teutonka nemá... jinad ty srovnávací fota, ona ta sedačka u elita je mírně zkosená dolů, kdežto teutonka já má úplně rovnou, takže to opravdu jen zkresluje. ten prostor právě v boudě je nebe a dudy. samozřejmě 4leťáka tam vozit nebudu, to je jasný 🙂)))
můj muž je teda taky z BJ nadšenej, míň už z těch investic 🙂)) naštěstí pracuju, tak mě to tak nebolí a muž moc neprotestuje. mě se právě v teutonce dítě moc neopřelo v už v roce do tý stříšky bouchla, bže ho lechtala na hlavě, to už jsem tu taky u někoho četla... jako prcek je docela nas-ávačka 🙂)), takže ostatním dětem to asi neva.
a to najíždění, no s elitem mi to jde naštěstí líp...

add ty kola, nejsou nafukovací, ale gelový, prý! defakto podobný, jako má bugaboo, či jak se to píše. takže též nepíchnu, naštěstí, neb i dodání blbýho madla byl 3 měsíční porod, takže bych asi jezdila bez pláště nebo co 😀))

dosti propagace BJ, nepatří to sem 🙂)) samozřejmě všem přeju, aby nadšení z teutonky trvalo a trvalo... 😉

hehena
29. srp 2011

@pett7 já si dokonce ještě objednala na začátku roku novou boudu a tam naštvala už úplně, bže do tý síťky dali nějakou výztuž, se mi to zdálo na jakoukoliv manipulaci ještě horší, často se mi to zasekávalo...

pett7
30. srp 2011

@hehena já si ji chtěla taky objednat, jakože se mi nebude nikde hromadit když je tam ta výstuž...malý si s oblibou sám stahuje střechu před sebe a pak to málokdy dokáže dát zpátky a řve navíc za ní tahá a nebo strká pod ní ruce ven z kočáru..

hojda
30. srp 2011

@babyrenka Dají se někde sehnat ty upínací spony na sluneční stříšku? Bohužel mi jedna praskla. Nevím čím to je, ale mě to za ty sponky na kočáru prostě nedrží, nemáte někdo foto, jak to správně nandat, myslím, že to dávám dobře, ale to padání mi vadí. Díky moc!

mdvori
30. srp 2011

@hojda http://www.babyrenka.cz/kocarky-teutonia-prislu...
tady jsou náhradní,to poštovné je teda okolo 100Kč
mně tam také nedrží,tak jsem je prostě přivázala,už mě to fakt točilo

mdvori
30. srp 2011

@inna12 já ty nájezdy s Teutonkou také nějak nezvládám,prostě se klátí a klátí ☹ a mám ještě jedno dítě 3 letý a už se tam moc nevejde,při stažené stříšce mu to jezdí po hlavě a vézt v ní 15 kilové dítě je nad mé síly,vyrovnávat to je opravdu nelehké.

hojda
30. srp 2011

@mdvori Díky moc, tak to znamená, že by je mohli mít i někde v obchodě, taky mi to nedrželo, tak jsem to pro změnu přišila🙂.

karol84
30. srp 2011

@hojda tak koukám, že to není ani moc velká škoda, že jsem sponky se stříškou vůbec nedostala, když teda nedrží

hojda
30. srp 2011

@mdvori teď jsem to nějak nepochopila, to tříletý dítě se ti tam nevejde??? Co dělá 3 leté dítě ve sporťáku, to už snad šupajdí samo, ne?