Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

janinek
14. bře 2013

@michal_spuntik ja manzelovi tvrdila, ze se tam ma neco utahivat a on si klepal na celo, tak mel holt pravdu. Diky. Tak budeme dal mazat.

hojda
14. bře 2013

@janinek Já mám potah trend 2009, to okénko je celé průhledné.

alibaba256
16. bře 2013

Kočky zhanam predlžovaci diel na Teutoniu Spirit-trojkolku -červenej farby.Nemožem zohnať,neviete poradiť kde,alebo niektora maminka nepredava tu? dakujem.

ninison
16. bře 2013

@michal_spuntik dobry den, chcem sa opytat ci neviete poradit aj k autosedacke tario. chcela som dat dole potah a vyprat, to sa mi nepodarilo. zaroven sa mi prekrutili popruhy na ruky a jeden je teda prekruteny a neviem si poradit ako ho dat naspat. dakujem za radu ci sa teda potahy na autosedacke daju vyprat a ci je ten popruh mozne nejakym sposobom napravit.

bibko2
17. bře 2013

Ahojte neviete na akých stránkach sa dajú objednať náhradné diely alebo musím do servisu padá mi strieška!

bibko2
17. bře 2013

@bibko2 a ked to dotiahnem vydrží to chvíľu a potom znova padá asi sú vydraté zúbky ☹

hojda
17. bře 2013

@alibaba256 Byl na aukru.

mafinka219
17. bře 2013

@hojda dakujem,ale už ho tam nevidim ☹

hojda
17. bře 2013

@mafinka219 Byl tam tento týden☹

hojda
17. bře 2013

@michal_spuntik Mohla bych se zeptat, zda někde na kočárku je uveden rok výroby? Kupovala jsem kočárek na jaře a nevím, jestli je to ještě nová nebo stará kolekce v daném roce. díky moc

babyrenka
18. bře 2013

@ninison : normálně stačí na zadní straně autosedačky vyháknout konce ramenních pásů ze spojovací kotvy a pak je vytáhnout horními otvory skrz potah směrem do autosedačky. Protáhnete konce pásů i ramenními ochranami. Pak je protáhnete i s přezkami bočními otvory a protáhnete skrz potah i střední spojovací přezku pásů. V tu chvíli již máte potah autosedačky volný a zároveň vidíte i vlastní ukotvení pásů v autosedačce a můžete zkontrolovat, jestli je pás překroucený nebo ne, případně ho můžete srovnat. Jinak k autosedačce patří i několik malých knížek s návodem k použití a obsluze autosedačky, první stránky té nejsilnější nabízejí celkem podrobný obrázkový návod, jak sedačku používat. Pokud ty návody k autosedačce nemáte, dá se návod získat na stránkách www.teutonia.com, kde se Vám nabídne po načtení výběr země, když si dáte Slovenskou republiku, otevře se Vám slovenská varianta. Pak kliknete na informace, po otevření si najdete soubory ke stažení a po kliknutí se Vám nabídnou návody k použití. Po kliknutí na rok 2013 si najděte návod pro Tario a můžete to prostudovat buď rovnou z počítače nebo si návod ve slovenštině vytisknout.

bibko2
18. bře 2013

Neviete kde na Slovensku je servis? mám spirita 09 a už sa v ňom vozí druhý syn a potrebovala by som náhradné diely na striešku polohovanie už je asi zodraté nepomôže ani dotiahnutie.

babyrenka
18. bře 2013

@bibko2 : servis pro Slovensko má Babymarket v Bratislavě.

mmacko
19. bře 2013

Bratislavcanky, Teutonacky, nechcete niektora vymenit moj podvozok Spirit S3 s rucnou brzdou za podvozok Cosmo (nemusi mat rucnu brzdu). Chcela by som, aby bol v super stave, nie vela skrabancov .
Moj je velmi pekny, kolesa absolutne nevyjazdene, na rucke novy kozeny potah (nakolko sa mi ta pena natrhla), vpredu na konstrukcii je minimum skrabancov. Tu je foto kolesa a rucky. Piste mi IP 😉 Dik

babyrenka
19. bře 2013

@hojda : modelový rok je na podvozku kočárku uveden na samolepce formou například Spirit S3 09 HB. Tato samolepka, označující, že se jedná o typ podvozku Spirit S3, modelový rok 2009 a podvozek má ruční brzdu, je na podvozku Spirita umístěna obvykle na trubce spojující zadní nohy podvozku mezi pružícími jednotkami společně se samolepkou s čárovým kódem a výrobním číslem podvozku. Toto číslo nemusí na přelomu roku úplně přesně korespondovat s označením modelového roku kolekce, protože třeba výrobní číslo 09001XXX02 může být výrobcem použito v rozmezí od listopadu roku 2009 do prvního čtvrtletí roku 2010 a podobně.
U podvozků, které mají užší zadní nápravu, jako třeba Cosmo nebo Fun System a kde by se všechny samolepky vedle sebe nevešly, můžou být tyto identifikátory umístěny na zadních nohách konstrukce podvozku, donedávna tam byly umístěny i na konstrukci podvozků Mistral P a S, ale protože se třením přepravního koše o konstrukci údaje stíraly, mají dnešní Mistraly identifikátory na té trubce, stejně jako Spirit a BeYou.

hojda
19. bře 2013

@babyrenka děkuji za informace 🙂

bbberta
19. bře 2013

@babyrenka dobry vecer, mam takovy dotaz - je pravda, ze servis teutonek v liberci se uz nedela, ze to zkrachovalo?!!! a ze servis si uz dela sam kazdy prodejce, prip. pres nemecko? nejak se mi tato informace nezda 😝

babyrenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bbberta
20. bře 2013

@babyrenka dekuji moc za rychlou presnou odpoved... ja mela prave kocarek na reklamaci prave primo u prodejce a rekl mi, ze si o zpusobu vyrizeni reklamace rozhoduji sami, ze liberec zkrachoval a do nemecka to ani posilat nebudou. tak me to dost prekvapilo a premyslim, jak resit dal, protoze zadnou z reklamovanych zavad neuznaji.

lukleky
20. bře 2013

Nemate niekto skusenosti na be you s prednymi koleckami? Ked prechadzam cez medzery medzi chodnikom alebo vydutymi kopcami ,tak strasne mi cvakaju predne kolecka .Je to valstne to pruzenie. Rozmyslame o reklamacii, urcite to nerobilo na zaciatku zimy,ale aj ked ideme po dlazbe ,kde su kocky, tak to neskutocne svaka .... Poradte. dik

bibko2
21. bře 2013

@alibaba256 videla som na MK cierny

babyrenka
21. bře 2013

@lukleky : cvakání předních koleček se u podvozků čtyřkolek, tedy nejen BeYou, ale i Cosmo, Mistral S nebo FunSystem může ozývat, protože čepy vidlic předních kol mají u čtyřkolek širší drážku pro zajišťovací pojistku, než třeba Spirit S3. A díky tomu, že u čtyřkolky se na nerovné povrchu neopírá podvozek neustále pevně o zem, podobně jako u židle nebo stolu na nerovné podlaze, pohybuje se i čep vidlice při jízdě neustále nahoru a dolů a doráží na horní a dolní konec drážky, což způsobuje to cvakání. Obvykle stačí čepy vidlic předních pravidelně namazat hustším olejem, který to cvakání dokáže omezit. Pokud by ani to nestačilo, lze pohyb vidlice vymezit speciální silikonovou podložkou, tato podložka by ale měla být vždy slabší, než je vůle, po níž se čep vidlice pohybuje, aby nebyla pojistka neustále v tahu a nepoškodila pak drážku na čepu vidlice. V takovém případě by pak začala vidlice při nadzvednutí předního kola z uložení vypadávat a bylo by nutné vyměnit celou vidlici. Pokud jste z Nitry, asi by bylo dobré obrátit se na bratislavský Babymarket, oni by ty speciální podložky mohli mít, pokud by promazání uchycení předních kol nestačilo.

lukleky
21. bře 2013

Dakujem za radu. Manzel riesil nieco s drazkou.Skusal ju niecim vyplnit, ale pravdepodobne to ide z odpruzenia tej hlavnej mohutnej casti, kde sa nastavuje aj tuhost tlmenia. Volali sme do babymarketu, takze cakame na zapozicany podvozok a davame reklamovat. Urcite sa tu ozvem ako sme dopadli. Ale i tak este skusime podlozky a premazanie vidlice, ci to nahodou neprestane. Ale zaujimave je, ze to predtym nerobilo. A este pri ostrejsej zakrute do prava na predne koleso dvihne a ma snahu sa otocit . PRave nema taku tendenciu. Dufam,ze toto tiez nezabudnem pripomenut pri reklamaci...ale to je len detail.

alibaba256
21. bře 2013

@bibko2 ahoj ,ano su tam dva jeden šedý a druhý tmavohnedý a ja potrebujem červený 🙂 ale dakujem za info 🙂 😉

bibko2
22. bře 2013

@alibaba256 ja len tak ked nezozenies, alebo novy z netu 🙂

zuba
22. bře 2013

Ahojte, tak aj ja by som potrebovala zohnat predlžovací nadstavec na teutoniu a momentálne sa nedá objednať, n a a čakacia doba je dosť dlhá a mňa čas pomaličky súri, tak sa chcem tiež opýtať, či sa niekto v priebehu mesiaca nechystá predávať predlžovací nadstavec takej tej svetlo hnedej farby (capucino).

lucises
23. bře 2013

@bbberta
v pátek jsem byla v Liberci a servis se tam dělá, ptala jsem se na to 🙂

bbberta
23. bře 2013

@lucises dekuji, uz to vim, byla to jen fama..

lea162
24. bře 2013

Baby chcem sa opytat . .hocijaka vanicka od teutonie sa hodi ku hocijakemu typu teutonie? Nevyznam sa v nej velmi .. no cosmo sa mi najviac paci ... je aj tak dobre odpruzeny?

hojda
24. bře 2013

@lea162 Myslím, že vaničky jsou ve dvou typech uchycení, jedna Spirit, Cosmo, Lambda, Beyou a druhá je Mistral P, dálší typy bohužel nevím, do které skupiny patří.