Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

mina_
11. črc 2013

@helen_8 máme by you a eskalátory zdolávám běžně, je to brnkačka, to natrénuješ. Když jedeš nahoru, tak musíš s kočíkem pozadu, tzn, že jedeš madlem nahoru a brzdou si kočárek jistíš, ale jde to dobře i bez brzdy a když jedeš dolu, tak kočárek máš před sebou. Vždy jsou přední kolečka ve vzduchu a celý stojí jen na zadních kolech.

@babyrenka mám blbej dotaz 😉 šla by nějak nasadit korbička z r. 2005 na by you?

helen_8
11. črc 2013

Holky, ještě prosím, poslaly byste mi odkazy, kde se dají Teutonky koupit? Třeba kde mívají i různé akce a slevy. Moc díky. Začínám teď spíš přemýšlet o novém. Děkuji.

babyrenka
11. črc 2013

@mina_ : korbička z roku 2005 na BeYou nasadit nepůjde, protože její rám pro uchycení na podvozek kočárku bude mnohem širší, než je uchycení nástavby na podvozku BeYou.

daisyr
11. črc 2013

@helen_8 Právě záleží, na jaký kočárek narazíš a za kolik, 10 tis. za méně použitý (záleží na výbavě) je asi dobrá cena a uvidíš, když se osvědčí a bude ok, tak necháš i na druhé nebo prodáš, koupíš jiný 🙂 Mně teda přijde, že na 3 děti asi vydrží, má to ale svá ale.... u nás právě přední kolo, rozbitá ta aretace, což jsem někde četla bylo dost reklamací. Dále po 3 letech používání (ze začátku třeba ježdění i 2x denně - ale to je asi normál, ke konci třeba 1x za týden) jsou docela dost ojetá kola a uvídím, zda mi teď u druhého dítka vydrží ještě přes zimu, nová jsou docela drahá, tak i na ta si dej pozor v případě bazarového. Jinak se o kočárek opravdu pravidelně staráme, promazáváme apod., ale jsme z Jablonce, takže docela už zespodu orezlý apod. Něco jiného je třeba Praha, kde přecijen sněhu moc nebývá 😉
Prodejců je již hodně, krom Babyrenky i třeba Špuntík v Praze, dětský ráj apod., určitě najdeš více

mooncaa
11. črc 2013

@helen_8 Na podzim (září) bývají dny Marianne (nebo jak se to jmenuje) a kamarádka koupila Teutonku s velkou slevou, jen nevím kde, jestli to byl malvik, nebo něco jiného, jen nevím jestli to nebylo jen na omezený výběr barev.

helen_8
11. črc 2013

@daisyr Díky. Začínám se přiklánět spíše k novému, ale neumím si představit, na kolik to v závěru vyjde, když nebudu chtít vyloženě nějaký nejnovější model. Vím, že je k tomu potřeba spousta kravinek. Kdy pořídím tedy sporťák s podvozkem a hlubokou korbu, co dál je třeba? Nánožník, atd.,??? Díky.
Nekupovala jsi náhodou v Babyrence v Liberci?
Kamarádka totiž kupovali Teutonii Be You loni v zimě a narazili na akci vše komplet za 25tis., to mi přijde tedy dost, ale dost věcí jde koupit bazarových, ne? Co je lepší nové a co z bazaru? Moc děkuji.

daisyr
11. črc 2013

@helen_8 jj, kupovala jsem v Libci 🙂 Pro nás nejblíže, ale tehdy akce žádná nebyla, já mám originál sporťák s korbou (tu bych teď možná řešila bazarovou, jsou už teď za krásné peníze, tehdy to bylo jen o něco mále levnější než nová), pak mám moskytiéru - už bych asi koupila obyč, zas tak jsem nevyužila, určitě nánožník na sporťák (u korby je už ve výbavě + tam je pláštěnka), pak mám takovou tu nylonovou pláštěnku na sporťák, tu bych už taky nekupovala, leží mi ve skříni 🙂 možná bych teď brala ten prodlužovací nástavec, ale přežila jsem i bez, pak lze taška (mám obyč. z dm), a jak jsem psala, slun stříšku bych možná také řešila neoriginální. Já teda nemám autosedačku a adaptéry, sedačku jsme zdědili obyč., která nám stačila, bo moc nejezdíme a když už, tak berem celý kočár.

hojda
11. črc 2013

@helen_8 Pokud ti nevadí i starší kolekce tak přímo babyrenka mají celé sety za zvýhodněnou cenu
http://www.kocarky-teutonia.cz/outlet/

Jinak se dá také levněji pořídit na dětském veletrhu v Praze myslím, že Malvík tam mívá vždy akci, kamarádka ho tam kupovala, nebo si udělat výlet do Německa🙂

lacikagr
11. črc 2013

Mame bee you, spokojnosť nadovsetko!

hojda
11. črc 2013

@daisyr A z jakého roku máte kočárek? Nám ho zdarma měnili i když jsme s ním problém neměli, byla nějaká vadná série, tak si je zdarma mohl vyměnit každý kdo si zažádal do 3 dnů jsem měla nové kolečko doma rovnou z Německa.

helen_8
12. črc 2013

@hojda Díky, včera jsem se tam dívala. 😉 Určitě nepotřebujeme tu nejmodernější kolekci. V závěru je mi asi jedno, zda to bude trojkolka či čtyřkolka. Růžné maminky mají přeci různé kočárky a jsou spokojené s obouma. Uvidíme, ale opravdu se přikláním spíš k novému.

daisyr
12. črc 2013

@hojda až 2010, což by mělo být ok

barboo
15. črc 2013

@tono_babymarket
nikdy som nepisala na ziadne fora, ale toto mi naozaj neda. Pred pol rokom sme prostrednictvom mailu ziadali o cenovu ponuku na kolieska pre kocik teutonia. Predajna babymarket sa neobtazovala odpovedat, tak sme tam zasli osobne. Bolo nam vysvetlene, ze vsetky maily z yahoo im idu do spamu a teda ze si napisu nasu mailovu adresu a cenovu ponuku nam zaslu. Do dnesneho dna sme od nich nic nedostali. Tak sa pytam, ako je mozne, ze jedna predajna, v ktorej sedia tri krasavice predavacky (sorry, asistentky predaja) nie je schopna poslat jednu obycajnu ponuku, resp. hned tie kolieska objednat? Nehovorte mi, ze pol roka je standardna doba 🙂. Od vtedy sme v predajni neboli ale chystam sa tam urobit riadny vietor.

helen_8
15. črc 2013

@barboo Taky nemám ráda, když mi neodpoví. Asi jsou to zaměstnankyně. Já teď jednala s pánem z Babyrenky a je velmi ochotný. Asi když člověk podniká sám na sebe, tak se více snaží.

Holky, o víkendu si asi zajedeme omrknout ten kočárek do Babyrenky, budu ráda, když to budeme mít z krku, navíc je to náš favorit a za super cenu. Díky všem za rady!

lucieandrlova
15. črc 2013

@helen_8
My máme kočárek Teutonia že Špuntíka (www.spuntik.cz) nebo prodává i Malvík (www.malvik.cz) - ten má i zpětný výkup zboží za 40 % původní ceny... Oba obchody mají často akce a slevy. Na kočárek jsme čekali 14 týdnů, ale byl z výroby. Samozřejmě mají i kočárky na prodejně k zakoupení ihned.

helen_8
15. črc 2013

@lucieandrlova Tento mají ihned, i když my na to nespěcháme. Vím, že kamarádka koupili v jednom z těchto komplet za super cenu. Jenže já jsem náročná i v tom, že se mi musí líbit barva, asi jako každá ženská, ne? 😀

lucieandrlova
15. črc 2013

@helen_8
My jsme měli taky komplet. Barva se samozřejmě musí líbit mamince, ta s ním bude nejčastěji jezdit ... 🙂 doporučuji vybrat světlý vnitřek. My máme u hluboké korby fialový a když se začalo stmívat, dcera se tam bála. Museli jsme jezdit s baterkou. 🙂 před nákupem doporučuji prolistovat časopisy jako např. Maminka. Často jsou tam slevy z různých obchodů. A pro těhulky mají v obchodech dárky. Jen se musí člověk zeptat. Ve Špuntíkovi mi dali fleecovou deku a v Malvíkovi celou krabici dárečků (samozřejmě při nákupu zboží). Ke kočárku Teutonia doporučuji rovnou dokoupit příslušenství. Potom se to špatně shání: něco proti Sluníčku - Je buď slunečník na kočárek nebo takový paravánek (my máme Emitex), dobrý byl prodlužovací nástavec do sporťáku (s nástavcem se nahradí hluboká korba) a návleky na kola (bydlíme v paneláku a nemáme odvahu nechat drahý kočárek ve společných prostorách, takže navlečeme Teutonia návleky a kočárek s námi "bydlí" v chodbě.

helen_8
15. črc 2013

@lucieandrlova Děkuji. Uvidíme o víkendu. Příslušenství k tomu celkem mají za tu zvýhodněnou cenu, zbytek když tak dokoupím i bazarové. Moskytiéru jsi hodně využívala? Ta tam není.
Kamarádka měli takovou clonu proti sluníčku, něco jako plínka, ale proti UV, což se mi líbilo, pěkně se to dalo připnout ke kočárku. A ten nástavec funguje jak přesně? Díky moc. My budeme mít kočárek hned v chodbě, tam se i chodí v botech, tak to asi vadit nebude.

Jo a jaká se na Teutonii spirit hodí autosedačka, prosím? Ten isofix je asi lepší pořídit, že? Díky moc, holky! 😉

lucieandrlova
15. črc 2013

@helen_8
Moskytiéru jsme neměli. Dávala jsem plenku přes kočárek. Ale asi je to hodně dle bydliště. My jsme z Prahy, tak hmyz nijak neobtěžoval. Kromě toho záleží, jaké se narodí miminko. To naše nechtělo ze začátku jezdit v kočárku vůbec. Teď tam sedí i doma. 🙂 ještě co mi pak chybělo, tak rukávník na madlo - v zimě na ruky. Myslela jsem, že to je zbytečnost, že mám rukavice, ale pak když dcera brečela a chtěla hladit, tak jsem musela sundávat rukavice. Nástavec se dává na sporťák u nohou. Je to prodloužení kočárku a bezpečnostní zábrana pro miminko. Když potom spinká, je jako v hlubokém kočárku. Nám se dcera narodila velká a v 5 měsíci jsme museli přejít do sporťáku. Ale zároveň ještě neseděla, takže nesměla být posazená ve sporťáku. Teutonia jde dát do vodorovné polohy + nástavec a bylo to na pohodlné spaní většího miminka.
Spirit nevím, máme Teutonia Mistral S, ale myslím, že to je stejné. Autosedačku máme Teutonia (ještě nám doporučovali Maxi cosi), na kočárek musí být adaptér. Isofix je podle mě dobrý.
Autosedačku s adaptérem a hlubokou korbu můžeme v případě zájmu prodat...

franzovka
16. črc 2013

Maminky, se zájmem čtu vaši diskuzi. Kočárek jsem vybírala stejně pečlivě jako teď vy (nakonec zvítězilo cosmo), používám ho už 4. rokem - vydržel "obě děti" a po tak dlouhé době už můžu shrnout svoji zkušenost.
Volba to byla správná, znovu bych šla do teutonky, jinak bych udělala jen pár věcí. Co byl výborný tah- vyzkoušet před koupí kočárek plný tj. vezměte si s sebou kamarádku s miminem a zkuste si kočárek zvednout, napolohovat apod. "naostro" s dítětem, dole s nákupem... Zkusila jsem si to a hodně to ovlivnilo mé finální rozhodnutí (kočárek totiž denně vynáším do patra). U cosma se mi líbila i možnost otočení sedačky (využívali jsme hlavně v létě, aby malému nesvítilo sluníčko do očí, ráda jsem ho měla čelem k sobě, abych na něj viděla anebo naopak od sebe- např. v zoo viděl dobře před sebe). Skvěle se nám osvědčila měkká vložená taška (malý v ní usnul a já jsem ho v klidu přenesla domů), navíc je lehounká a osvědčilo se mi, že z ní jde udělat takový druhý fusak (pokud byste měly zájem, písněte, pošlu foto a posléze budu nabízet i k prodeji), spokojená jsem byla i se zimním rukávníkem na madlo, dál barva - máme kombinaci světle šedé s tmavě šedou a moc se líbil a líbí (strach ze špíny na světlejší části byl neopodstatněný) a šedou jsem rozjasnila výraznou dekou nebo v létě stínící stříškou, takže vypadá pěkně. Na co jsem nadávala a nadávám, jsou připínací pásy, dítě hodně pnou, ale asi jde o zvyk, vadí to víc mně než synovi 🙂 . Využili jsme i prodlužovací nástavec, když syn vyrostl "z tašky" a venku ještě nebylo teplo, skvěle to ochránilo kočárek odspodu a vlastně jsme měli rázem velký hluboký. Adaptér, báze a autosedačka tario za mě také plus, vozili jsme tam obě děti do více než 1 roku věku a upevňování autosedačky do báze je fakt super rychlé. Taky se mi osvědčila přebalovací taška, tu má teutonka vychytanou, každá věc má svoje místo, je přehledná a ač se to nezdá, tak i prostorná. Autosedačku, obě tašky a stejně tak prodl. nástavec bych dnes ale klidně koupila bazarové, co se týká kočárku, pokud máte v plánu více než 1 dítko, běžte do nového.
...a ještě jedno velké plus závěrem - obě děti jsem odvozila (a stále vozím) na jediném kočárku, nepotřebovali jsme žádné golfky apod. a přitom je kočárek pořád krásný a bez vad. Přeji hodně štěstí a spokojenosti s teutonkou

helen_8
16. črc 2013

@franzovka Díky za příspěvek, to mě ujistili ve výběru Teutonie, o víkendu se na ni jedeme podívat, akorát tedy na Spirit, tak snad nebudeme litovat. Já myslela, že všechny typy korbiček u Teutonek jdou dát pro i proti směru jízdy. Ale teď už se to snad vyrábět nebude, co jsem se dočetla.
A ta vložná taška funguje jak, jak a kam přesně se dává? Díky.

babymarket_sk
16. črc 2013

@barboo
Kľudne napíšte Vašu požiadavku do IP, preverím.
Pokiaľ chcete mať istotu, že Váš e-mail bol príjemcovi doručený, je potrebné si zapnúť žiadosť-potvrdenie o doručení.

franzovka
17. črc 2013

@helen_8 vloženou tašku jsem měla namísto korbičky (v porovnání s kamarádkou, která měla korbičku, my využili tašku mnohem déle, protože je alespoň myslím prostornější) a protože jsem věděla, že budu kočárek nosit, chtěla jsem ho co nejlehčí a krásně se do ní v zimě vešel i fusak

h0sher
17. črc 2013

to vobec neexistuje kocik ako tieto modely,ze sa tam vpredu nedaju dokupit velke aj male kolieska?to je cele ale naozaj cele zle, ten co navrhuje tiekociky asi zaspal dobu

BeYou!
Cosmo
Mistral S
Mistral P

babyrenka
17. črc 2013

@h0sher : otázkou je, proč byste chtěla měnit na kočárku přední nápravu za jinou, jako třeba u Gessleina. Teutonia nabízí ve své modelové řadě Mistral S a BeYou řešení pro jízdu do lehčího terénu tak, že prostě přehodíte rukojeť na druhu stranu a jedete většími koly napřed. Tak se Vám menší otočná kola nezasekávají v nerovnostech a zároveň nemusíte při každé změně směru nadzvedávat jednu nápravu, jako u klasické pevné čtyřkolky. Navíc pokud chcete zachovat torzní tuhost konstrukce kočárku, musíte přerušení hliníkových profilů v místech, kde se nasunuje výměnný díl konstrukce, řešit jiným, většinou dražším a těžším řešením, které ale stejně životnost konstrukce zkracuje.

h0sher
17. črc 2013

@babyrenka btw som muz :P vsetky tie malililinkate kolieska sa mi zdaju velmi labilne,rychle znicitelne,hlavne aby znacky zarabali na vymenach/kupach tychto castiach kocikov.Skoda,ze nemaju tie kolieska aspon tak velke ako BGB Buffalo,Som presvedceny,ze velkost kolies rozhoduje pri kazdej kupe kocika.O tom ma ziadna z Vas nepresvedci.
Ako zistujem,tak neexistuje najkompatibilnejsi kocik na trhu,kazdy ma nejake chyby. 🙂

ikarkulka
17. črc 2013

@h0sher Pane, kupte si trakař 😉 Narazila jsem na vás už i v jiných diskusích o kočárcích, všechno je podle vás "celé zle".
Tak např. Teutonia má kočárky Elegance s velkými koly.
My jsme např. měli Mistral S, velikost i těch menších předních koleček je úplně v pohodě, navíc, jak píše @babyrenka, rukojeť lze překlápět.
A nebudete tomu věřit, nikdy jsem nevybírala podle koleček, ačkoli nebydlíme v obchodním centru. Ono totiž samotné kolečko ještě o ničem nevypovídá. Záleží i na samotné konstrukci atd.
Promiňte, vy potřebujete radu s výběrem kočárku?

teegreen
17. črc 2013

@h0sher
IMHO absolutne netušíš, čo je pri kočíku doležité SRY 😉

h0sher
17. črc 2013

@teegreen facepalm,hlavne ze ty to tusis :D :D nie som zvedavy,ked mi niekto da takuto radu ako ty, asopn vidim, ze forum splna ucel o cennych radach a expoch userkach ako si ty
@ikarkulka zatial co som pocul z kazdej strany, kazdy ma odradza od malych koliesok, rad sa necham poucit :O

ikarkulka
17. črc 2013

@h0sher V tom případě kuk do mého fotoblogu, dle většinových názorů mají malá kolečka skoro všechny kočárky, které jsme měli. Můžete se podívat, ani u jednoho jsme nikdy s velikostí koleček neměli problém. Pokud byste potřeboval něco bližšího, klidně se podělím o zkušenosti.