Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

caboonek
1. pro 2013

@hojda Díky, je to docela vysoká cena. Máme model 2012, tak asi zkusím jestli někdo neprodává....

babyrenka
1. pro 2013

@rebelie : autorizovaný servis včetně skladu náhradních dílů má Babyrenka v Liberci, další servis je v Bratislavě. Pokud si uděláte výlet do Liberce, opravujeme to na počkání.

janinek
2. pro 2013

@hojda Jo, ja take snad po pul roce rekla muzi, ze porad jezdiem s adaptery. Ktere me tocily, pri davani veci do kosiku.

hojda
2. pro 2013

@janinek A já proč tam mám pořád tak blbý přístup do košíku 😀

hojda
2. pro 2013

@caboonek Tak jsem šla hledat za kolik se prodávají a našla jsem ceny 400,- až 450,-, ale všimla jsem, si že je jich více druhů podle druhu kočárku, tak pozor, aby to opravdu pasovalo, na každý typ kočárku je asi jiný adaptér.

janinek
2. pro 2013

@hojda ty mas spirit, ne? Nevim, zda to ma trochu jinak nez Cosmo, ale u mne nsly ty veci dat dost do vysky, ze tam bylytyadaptery. Pritom to vypadalo, ze se vyssi taska vejde, ale nevesla 🙂

hojda
2. pro 2013

@janinek to je stejné, vyšší věci jsem tam nedostala 😒 teď už to půjde líp.

caboonek
2. pro 2013

@hojda ty jsi zlatá!!! A kde ses dívala? My máme teutonia BeYou 2012

babyrenka
2. pro 2013

@caboonek : na Váš kočárek BeYou potřebujete pro autosedačku Maxi Cosi buď adaptér z roku 2011 určený pouze pro BeYou, nebo od modelového roku 2012 univerzální adaptér pro autosedačku Maxi Cosi, protože systém uchycení adaptéru na dvou středových trubkách konstrukce pro uchycení nástavby dostaly po vzoru BeYou i ostatní podvozky Teutonia. Tím se seznam adaptérů pro různé autosedačky na různé podvozky Teutonia zúžil z někdejších asi 27 na pouhé 3.

caboonek
2. pro 2013

@babyrenka děkuji za informaci. Můžete mi poradit který typ shánět?

babyrenka
2. pro 2013

@caboonek : dá se předpokládat, že ten, kdo měl adaptéry pro autosedačku Maxi Cosi namontované na podvozku v roce 2011,tak je pravděpodobně prodá i s podvozkem kočárku v okamžiku, kdy již podvozek ani autosedačku nebude potřebovat. Jak jsem již napsal dříve, tak od loňského modelového roku, tedy 2012, jsou pro Teutonii pouze tři adaptéry pro tři značky autosedaček. Tedy univerzální pro Maxi Cosi, podobně vypadá univerzální pro Römer a také univerzální pro Teutonia Tario. Pokud chcete používat sedačku Maxi Cosi, potřebujete ten univerzál pro Maxi Cosi. Ten typ i cena, kterou uvedla paní Hojda, asi bude v současnosti všude stejná, protože odpovídá ceně ceníkové. Pokud někdo nakupoval plnou sestavu kočárku Teutonia s autosedačkou v loňském roce, pak měl možnost docela výrazné slevy na kompletní autosedačku Tario s bází i příslušný adaptér. Pro variantu autosedačky Maxi Cosi však tato nabídka nebyla.

hojda
2. pro 2013

@caboonek Na MMB

hojda
2. pro 2013

@caboonek Teď mí došlo, že vlastně nevím, co se ti zdálo hodně, jestli ta cena nového, nebo ty bazarové 😉 . Dala jsem do bazaru ten můj za 400,-, ale nevím jestli by ti pasoval.

caboonek
2. pro 2013

@hojda jakože ten nový za těch 1170,-Ale stejně bych to musela koupit.... Ty máš jaký rok?

hojda
2. pro 2013

@caboonek je to rok 2010, ale na Spirita, tak to bude asi jiný 😒

caboonek
3. pro 2013

@hojda škoda...

babyrenka
3. pro 2013

@hojda : BeYou nemá na rámu prouchycení nástavby ty příslušné otvory pro nasazení adaptéru pro Spirita, má ho jinak tvarovaný, takže by je nebylo na co instalovat.

hojda
3. pro 2013

@babyrenka já si to myslela, takže ten ze spirita lze použít pouze na Spirita?

Děkuji

babyrenka
3. pro 2013

@hojda : Teutonia od modelového roku 2012 sjednotila uchycení nástavby na podvozku kočárku u všech modelů kromě Elegance, všechny podvozky dostaly v podstatě stejný systém uchycení, jako se používá u modelu BeYou. Mezi plastovými pojezdy pro usazení nástavby jsou nyní dvě hliníkové trubky, na které se univerzální adaptéry pro autosedačky Maxi Cosi a Römer našroubují. Takže ani Spirit od roku 2012 již nemá po stranách konstrukce pro uchycení nástavby, ted před a za plastovým pojezdem, otvory pro nasazení původních adaptérů a tak původní adaptéry na Spirita již není kam nainstalovat. Od letošního modelového roku také Spirit ztratil možnost otočit sportovní sedačku proti směru jízdy, protože letos došlo také ke sjednocení sportovních sedaček, všechny modely kromě Elegance používají sportovní sedačky původně určené pouze pro BeYou.

hojda
3. pro 2013

@babyrenka děkuji

hojda
7. pro 2013

@babyrenka Ještě mě napadlo, že ten můj adaptér ze Spirita je z roku 2010, ten třeba na cosmo nepasuje? děkuji

babyrenka
8. pro 2013

@hojda : pasuje na Cosmo do roku 2011, od modelového roku 2012 již ne.

hojda
8. pro 2013

@babyrenka Děkuji, hledala jsem to na netu a nemohla najít, ale na obrázcích mi přišly oba adaptéry podobné.

katja8
8. pro 2013

Mala by niektorá maminka záujem o predaj čokoládovohnedých poťahov? Alebo je možná i výmena za béžovohnedé v TOP stave. Odpoveď prosím cez IP. Dakujem 🙂

torkan89
11. pro 2013

CHCI UPOZORNIT VŠECHNY MAMINKY nad nákupem kočárku nebo čehokoliv jiného v obchodě babyrenka? Jejich přístup k zákazníkovi mě doslova šokoval, před osmi měsíci jsme si tam koupili kočár za bez mála 20 000, to byli strašně miloučký a když jsme ho šli reklamovat se 3 závadama, div sem se nerozbrečela, jak na mě štěkali, že jsem si boudu vyšroubovala sama a přední kolo bouchalo o nákupní košík, pže jsem narážela do obrubníků a uvolnil se tam čep, takže reklamaci neuznali, přesto opravili a že příště už si všechno pěkně zaplatím, pže se o něj dostatečně nestarám... ☹

dzejnysek
11. pro 2013

@torkan89 Bohuzel mam uuuuplne stejnou zkusenost. Koupili jsme v Babyrence Teutonii za temer 25tis. Po mesici pouzivani se rozbila parkovaci brzda, tak jsme to sli reklamovat. Pan Pichl (majitel) byl nevrly a tvrdil mi ze jsem si to zpusobila sama spatnym zachazenim. Ja tam vozim svuj nejvetsi poklad a on rekne tohle? Jak bych s nim asi mohla spatne zachazet? Navic si kvalitnich drahych veci vazim a hyckam si je. Brzdu mi tedy sice opravil, ale reklamaci do zarucniho listu neuznal! Za mesic se rozbila znova. Tak jsem tam sla i s manzelem, ale i tak me natolik zpucoval,ze jsem se tam rozbrecela. Reklamace opet neuznana. Jelikoz on je jediny oficialni distributor a servisman na tuhle znacku, nebylo ani mozne poslat kocarek nekam jinam na posouzeni a na to on hraje. Takze nakup v tomto obchode si velmi dobre rozmyslete! Btw. sem pise stejna osoba prispevky pod nickem "babyrenka". Takze pane Pichl, prestante se na lidi pretvarovat, abyste je k sobe nalakal, protoze jiste vite, ze Teutonia neni tak kvalitni kocarek, za jak y se vydava ☹ Coz jiste sam vite podle poctu reklamaci....

hojda
11. pro 2013

Mě poslední dobou trápí polohování sporťáku, Když malá usne v sedě a jí chci pak položit, tak mi ta prostřední poloha nedrží ☹ . Když je kočárek nezatížený, tak to v pohodě jde, ale jak tam dám malou, tak drží jen poloha sed, nebo úplný leh, což nám moc nevyhovuje. Malá bude mít 2 roky v únoru a váží cca 12 kg , takže mi to nepřijde jako nějaké enormní zatížení. Nemáte někdo stejný problém? Občas se mi podaří do té druhé polohy sedák dát, ale jakmile jen malíčko drncneme s kočárkem, tak to samo spadne dolů☹.

hojda
11. pro 2013

A je tady tedy někdo, kdo reklamoval a reklamace mu byla uznána?

scai
11. pro 2013

@hojda taky mi to někdy drželo špatně. Ale většinou to šlo. Ale neřešila jsem to, koupila nový kočár 🙂) Mě tam stejně chybělo víc poloh. Malá už chtěla sedět, ale to ještě v rovném sedu nemohla a ten pololeh, skoro leh je na prd, to taky nechtěla ☹
Takže mám jiný kočár, za mín než poloviční cenu a ten je mnohem lepší a vychytanější! 8 poloh, není tak nestabilní jako spirit, je mnohem lehčí, vejde se i do kufru malé fábky 🙂 , má mnohem lepší pásy...no prostě vše co mi vadilo na teu jsem vyřešila 🙂

hojda
11. pro 2013

@scai Mě to začalo až teď, když je malá větší. Já jsem s ní jinak spokojená, poloh víc nepotřebujeme ,malá chce jen sedět, ve všech ostatních polohách prostestuje, takže jí musím pokládat až usne. Nestabilní mi nepřijde, jezdíme i do lesa a dobrý.A jaký byl problém s pásy? Nějak jsem nic nezaregistrovala. Ale každému vyhovuje něco jiného, my ten výběr kočárku trefili na poprvné 😀 .