Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

bobicek
12. únor 2007

majkeela, kuk na forum - "tehotenstvo" a tam je rubrika KOCIKY!!! isto tam niekoho najdes, kto poradi... 😵

nici
12. únor 2007

ahoj majkeela,
tak ja ta potesim, my mame aj Teutoniu ale typ Solano a Casualplay S4...
a ked to porovnam, tak som spokojna maximalne s obidvoma...
Teutoniu sme kupili kvoli tomu, ze sme mali autosedacku znacky Romer a ta pasovala jedine len na tento druh kociara....a nelutujem....lenze akurat ze to nie je kociar na zimu a krkolomne tereny ako su tu v BA, a tak sme kupili Casualplay S4....Ale ten Spirit, co chces ty je myslim hlboky ze?
Takze si myslim,ze budes spokojna aj ked sa rozhodnes pre Teutoniu, vo vacsej miere si sa uz rozhodla, a aj spokojna, keby si si kupila Casualplay....

snemcurka
12. únor 2007

ahoj majkeela
my sme pred tyzdnom kupili teutoniu primus (fotku mam v albume). Kamosky maju tiez teutoniu a su maximalne spokojne. Predavacka mi ho odporucila z dovodu, ze nase mimco sa narodi v aprili, takze cele letu bude lezkat vo vanicke, kde ma dostatok miesta e je to vsetko dobre "prevzdusnene".

majkeela
autor
12. únor 2007

Holky jste moc hodné a díky za reference.

nici - můžu se ještě zeptat - nemá casualplay příliš nízkou opěrku hlavy u sporťáku?? Přiznám se, že to je jediná věc, která mě odrazuje...

snemcurka - mně zase doporučili tutonii, že má velkou korbu, miminko budeme mít v srpne a bude moct celou zimu jezdit pohodlně ve fusaku a nebude na něj foukat🙂

nici
13. únor 2007

ahoj majkeela,
jasne, ze sa mozes opytat... 🙂 mne sa nezda, ze by mal prilis nizko opierku, ked je ako sportak....prave ze sa mi to zda byt dost pohodlne, ked tak maly sedi a asi aj jemu ( kedze nerozprava 🙂 ) , pretoze inokedy sa mi pyta von, ale v poslednej dobe sedi ako prikovany a pozera na okolie 🙂 ....

a inak ako si ho chces kupit, myslim Teutoniu? u vas ci cez net?lebo mi ked sme ho zohanali, skoro pred dvoma rokmi, tak som to musela objednavat cez internet az z Nemecka, kedze tu na Slovensku ich vobec nedrzali a v Cechach sa mi zdali byt fakt dost drahe....mna vysiel z Nemecka o polovicu lacnejsie ako keby som ho objednala vtedy v Cechach....

majkeela
autor
13. únor 2007

Ahoj Nici, my máme ve Zlíně obchod, kde se přímo dá objednat Teutonia i Casualplay. U Teutonie mě upozorňovali na dobu bododání - až 12 týdnů. Prý se vyrábí přímo na zakázku v německu. Cena je 15.500 sporťák a 4500 hluboká korba + MaxiCosi sedačka... Je to opravdu dost. A ty jsi objednávala přímo přes stránky www.teutonia.de?? Já pořád ještě trošku váhám i nad Casualplay - abych byla upřímná, tak se mi designově víc líbí, ale teutonia má větší vaničku... Díky za odpověď. Pokud by to finančně vyšlo lépe, ráda bych si jej taky objednala přes net.

nici
13. únor 2007

ahoj majkeela,
ja som objednavala www.autoteile-shop.de a kociar ma vysiel na 5OOO SKK = 140 EUR a v Cechach viem, ze stal na slovensky prepocet 10 000SKK...
A s dodanim to bolo raz dva, behom nejakych dvoch tyzdnov....takze som bola maximalne spokojna....akurat ze vyhodu som mala, lebo mi ju kamoska priviezla sem, kedze ona tam zije, a akurat mala cestu domov...ale nebol u nich problem aj s dorucenim mimo Nemecka...
Casualplay sme uz kupovali tu v BA, normalne v obchode....lenze neviem porovnat s vanickou, lebo mi sme uz vanicku nekupovali, kedze sme ju uz nepotrebovali....totizto to sme mali este aj treti kociar, ked sme zacinali po porode.... 🙂 klasicke Bambino, ale mne uz potom nevyhovovalo, kedze som tam nevedela poriadne maleho zapasat, ked uz bol vacsi....tak som si povedala, ze musime nieco nove vybrat a tak padol vyber na casualplay...

daj vediet, ako si sa rozhodla...ci Casualplay alebo Teutonia....

zuz11
30. čer 2008

blankad. • 21tt • Dnes o 10:40
Dobrý den,

vážně uvažuji o koupi kočárku Teutonia Spirit S3 HB. V ČR není moc prodejců, kočárek je tady celkem předražený. Slyšela jsem od jedné maminky, že koupila sadu sporťák + hluboká korba v Německu o 6.000,- Kč levněji. Záruka prý sice v ČR neplatí, ale prodejce je velice vstřícný, stačí prý závadu nafotit, poslat e-mailem a oni pošlou nový díl. Máte někdo zkušenosti s nákupem kočárku v zahraničí?

Nevím také, jak je to s barvami. Na německých stránkách výrobce píšou, že si kočárek můžete nakombinovat sami na zakázku. V ČR nabízí pouze omezené kombinace barev (ty z katalogu). Ráda bych si kočárek uzpůsobila dle svého, jinou barvu třeba dovnitř boudičky (abymimčo nekoukalo do tmavého), jinou ven.

S materiálem mám také dilema - příjemnější je mi látka ze vzorníku barev 2008, ale střihem se mi více líbí ta ze vzorníku Fashion (má možnost složení boudičky a nechání jakéhosi protislunečního kšiltu). Fashion je prý také více odolný. Ale není na dotek moc příjemný a není oboustranný jako 2008.

Spirit S3 se mi moc líbí, jízdní vlastnosti se zdají skvělé, podvozek super. Líbí se mi, že má nenafukovací kola, takže se nedá píchnout a přitom pruží. Divný se mi zdál pouze systém nandavání korbičky nebo sporťáku - je to celé upevněné na takových silnějších drátech a celkem složitě (alespoň pro nás na první pohled v prodejně - i prodavač s tím válčil) se to nandavá. Možná je to ale o zvyku. Kvůli tomu nandavání přemýšlím, zda nekoupit místo korbičky vložnou tašku - Teutonia je prý má vymakané. Má někdo zkušenosti?

Pokud tento kočárek máte, budu ráda, když napíšete své postřehy k němu. Díky 😉

pierra • 1d • Dnes o 10:47
ahoj blanka
ja mam tento kocik, sice starsi model, zdedeny po neteri ale som s nim spokojna.. ma fakt vsetky vymozenosti,ktore moze detsky kocik mat.. jedinou nevyhodou je,ze poskladany zabera vela miesta.. ak mate velke auto,tak ziadny problem, my sa s nim vsak dost pasujeme.. kvoli tomu ho nemozme zobrat ani na dovolenku..
inak fakt super.. ta vkladacia taska je prakticka, nas drobec sa narodil na jesen,takze celu zimu sme ho vlacili v tej taske, vosiel do nej aj s fusakom, navyse je termo a nepremokava.. a k tomu pripinaniu sportovej casti.. neviem sice ako vyzera model 2008 ale na nasom sme prave minuly tyzden "maturovali" pretoze sme chceli otocit "korbicku" tak aby bol drobec otoceny chrbtom k nam.. fakt prvykrat sme si trochu aj ponadavali kym sme prisli na system ako sa korba upevnuje ale na dalsi pokus to bolo za minutku.. 🙂

blankad. • 21tt • Dnes o 14:03
Ahoj Pierra,
díky za odpověď 🙂
Můžu se zeptat jaké máte auto? Asi budu řešit stejný problém - máme celkem malé auto - krátkou Felicii...

tilly • 1d • Dnes o 14:08
ja som mala dve teutonie a boli super, inak túto teutoniu trojkolku má aj eliška dospivová 😀
pierra, ten systém je úplne jednoduchý

pierra
30. čer 2008

blani, mame fabiu sedan.. kocik vojde v pohode ale okrem neho takmer nic 😒

zzz
30. čer 2008

caute, aj my mame teutoniu spirit S3......a kupovali sme v zahranici.... zatial nemam skusenosti s reklamaciou, lebo je super...

question
6. srp 2008

ahojte...chcela by som obnovit tuto temu,bo som nasla tieto kociky na nete..a je ich kvantum od teutonie.. potrebujem poradit.. plusy a minusy.. kedze na nakup sa chystam do Viedne buduci tyzdne a po nemecky neviem ani fn... tak potrebujem infosky od bab,co uz s nimi maju skusenosti..ale konkretne s ktorymi..kedze ich je vela..

rovni
7. srp 2008

question my sme kupili teutoniu Mistral S s fusakotaskou-mam v albume-pred cca mesiacom vo Viedni v obchode Lutz,tiez neviem po nemecky,ale v pohode sme komunikovali s predavackou po anglicky,bola velmi ochotna,dala nam aj zlavu 10%.Povodne sme chceli namiesto fusakotasky klasicku hlboku vanicku,ale tie su len na objednavku,ktora trva niekolko tyzdnov.A fusakotaska sa da vyuzit aj neskor(je rozoberatelna) ked babo uz sedi v sportovej casti.Kedze nase sa zatial este "vozi" v brusku,kocik ako taky nemam odskusany,ale velmi sa mi paci,vela som predtym pozerala a porovnavala,a tento splnal v podstate vsetko co som ocakavala-prehadzovatelna rucka,nenafukovacie kolesa aj do terenu s tym ze predne su otacacie a daju sa zaaretovat v jednom smere,lahko sa sklada,zmesti sa do mensieho kufra auta,....

smardik
7. srp 2008

question poptej se na MMB tam mi přijde že ohledně kočárků poradí o hodně víc

tilly
8. srp 2008

mala som fun system... neviem, čo považuješ za nevýhodu, ja som žiadnu nenašla... do auta sa mi zmestil v pohode, malý sa mi tam ako 2,5 ročný s fusakom vyspinkal (netrvdím, že pohodlne, ale vyspal)... je to nemecká kvalitka, neviem, pýtaj sa konkrétne 😉

tekvica
11. srp 2008

tilly,
prosim ta, ako sa da sklopit sport. cast, ide do lahu celkom, alebo len ten pololah-polosed, ako ma speedy napr ?

a da sa otocit proti smeru jazdy?
ako zvlada teren, nie je to len do shopping centier?
nie je tazky?

nemala si skusenost s quinny speedy, nemozes potovnat tieto dva kociky?
alebo ktory viac odporucas?
dakujem.

tilly
11. srp 2008

ide úplne do ľahu, pri vložení fusakotašky je to ako kombinácia, čiže hlboký kočík

sedačka sa dá otočiť aj do smeru aj v protismere (mala by som to mať nafotené v albume), terén zvláda relatívne v pohode, samozrejme, že kočík s pevnými nafukovacími kolieskami je na terén lepší, ale ja som nemala problém ani s ťažším dieťaťom v teréne, takom miernom teréne, žiadne brutálne kopce

nie je ťažký, do 11 kg celkovo

speedy som nemala, ale na speedy sa nedá otočiť korbička a je to trojkolka, teutoniu trojkolku som nemala, len 4kolku s otočnými kolesami... trojkolku by som už nechcela...

odporúčam viac teutoniu, zdá sa mi to kvalitnejšia značka, predsa len je to nemecko... ale speedy sa mi zdá širší, neviem, či je to len zdanie, ale tá športová časť sa mi zdá širšia... a teutonia má madlo, čo speedy nemá

tekvica
11. srp 2008

tilly, vdaka.

tak ja kym porodim, budem mat hlavu ako balon z tych kocikov.

doteraz bol favorit quinny speedy, teraz som studovala teutoniu, zaujal ma fun system a spirit S3- trojkolka.

a viac sa naklanam k tej teutonii...
preco by si nechcela trojkolku? isla som s nou a bolo to vyborne, lepsie ovladatelne ako 4-kolka.

chcela by som novy kocik, resp. manzel, keby bolo na mne, kupim aj od ruky, aj od teba 😉 , v rakusku , ako citam sa oplati viac, ze?

idem zistit este su sirku sedacky jedneho aj druheho...

vsak to je viac spekulovania, ako 😀 ked sme byt kupovali

tekvica
11. srp 2008

tak teutonia je sirsia, aj fun system, aj spirit... je to asi len opticke, teutonia je viac taka vypolstrovana, maksia, tak sa asi zda, ze je uzsia...

tekvica
11. srp 2008

tak nie, zle som pozerala, quinny je sirsia 😀 , asi o 4 cm

tilly
11. srp 2008

v rakusku sa oplatí, ja by som brala fun system, mala som ho a bol super, ja neviem, nejako mi už trojkolky nesedia...

bambi7
12. srp 2008

ahojte babulky ja len pre info neviete kolko ma hmotnost kocik lambda ?dakujem

bambi7
12. srp 2008

alebo tem mistral S jeho hmotnost a je dobry?

bambi7
12. srp 2008

tusim tak sa vola 😒

tekvica
12. srp 2008

12-13 kil

bambi7
12. srp 2008

dakujem 🙂

chala
20. srp 2008

Ahoj, nevíte někdo o prodejně v německu poblíž přechodu Rozvadov?

klementina
27. zář 2008

ahojte, dnes som objavila tento kocik, len moc tu o nom neni. ozve sa este niekto, kto je s nim spokojny?

albireo
28. zář 2008

Ja byvam v Dansku, kde sa teutonie predavaju celkom bezne a po poriadnom obzreti v obchode a porovnani s podobnymi kombinovanymi kocikmi ako Bugaboo Cameleon alebo Brio Joy (vyskovo nastavitelna a prehadzovatelna rucka, otocne predne kolieska, sexi vanicka a sportovy kocik), sme sa rozhodli pre Teutoniu Mistral S. Zavazilo hlavne ze kvalita spracovania vyzera ovela vyssia ako pri tych dvoch ostatnych, a pritom za nizsiu cenu. Dobra sprava pre zaujemcov zo Slovenska a Ceska je, ze napr. server http://www.mypram.de ponuka kompletny sortiment teutonie a dopravu zadarmo pri nakupe nad 250 EUR.

smardik
28. zář 2008

klementina zeptet se na něj na MMB tam ti poradí 🙂, co se týče výběru kočárku ptala jsem se jen tam

bubula64
29. zář 2008

tak ja chcem pre druhe jednoznacne teutoniu fun system nedavno sme boli v rakusku v scs a tam som si ho
konecne vyskusala a som nadsena, splna vsetko co chcem,aby splnal