Velikost lůžka a vlastnosti kočárku Concord Fusion?

eva.m
2. črc 2008

Ahoj holky,

má některá z Vás zkušenost s kočárky Concord (podvozek Fusion) ... velikost lůžka, jízdní vlastnosti, atd.???

Díky

lucula73
15. led 2012

@lydka22 ja som si tiež zanadávala,ale podľa mňa vanička je super,tú si chvália viacerí,ale tá športová časť je vhodná asi tak pre deti od 1 roka a viac.....na to prídeš sama....lebo ti už toľko nespí v kočíku a nevadí ti,že napr. padá strecha....moj má presne 2 roky,zmestí s atam úplne v pohode aj s fusakom a tom má cez 15kg,takže kočík má aj výhody...priestrannosť,veľmi ľahko s a karuje,aj jedným prstom ho otočíš.....a je celkom skladný,takže tak... 🙂

lydka22
15. led 2012

@lucula73 A preco myslis, ze je ta sportova cast vhodna az od 1 roka? Vanicka je vraj tak do pol roka, potom je uz vraj bud mala alebo tam dieta neobsedi, tak co potom ten pol rok medzi tym?

lucula73
15. led 2012

@lydka22 niekedy pred Viannocami,alebo na jeseň sa to tu preberalo..my ho máme od 7 mesiacov,ja som vaničku nemala.....malý mi tam bol ako utopený,šmýkal sa z opierky,traky sa nedajú nastaviť,sú na opierke napevno,a keď mi zaspal,tak som muslea kupovať clonu,lebo mu stále slnko svietilo....tá strieška aj keď nepadá,je krátka,proste ju nezatiahneš ,aby bábu nesvietilo....vačšie deti nespávajú v kočíku,tak to potom nevadí....
Ja ťa nechem v žiadnom prípade odhovárať,ja som teraz maximálne spokojná,ale začiatky boli uhundrané 😀
tuto temu čítam už dva roky,tak ti len píšem čo tu baby spomínali 😉
určite ti ešte niekto napíše,ale najlepšie spraviš,ak pojdeš do obchdou a dáš si tú športovú časť predviesť 😉 ,ja som to tiež urobila,videla som ako to je,ak dám kočík do ľahu a napriek tomu som ho kúpila 😀 😀 ,lebo som vedela,že budem mať veľké dieťa a tento je fakt priestrannný 🙂
mala som clonu na leto a celkom sa dalo 😉

manila421
16. led 2012

@lydka22 Dakujem, mas pravdu, nbjednavali by sme ho cez net ale maminkovo ma kamenu predajnu v Prievidza, takze na zaklade toho sme to objednavali, sme chceli ist pon tam, ale pani ze naco pojdeme, ze nam ho zadarmo poslu. Tak sme povedali ze fajn, moze byt. Tak ja dufam ze nebude ziadny problem s nim za tu cenu.
No mate to jednoduchsie co ste z BA, mne sa pokocik tak daleko veru nechcelo ist, a keby bolo potrebne reklamovat tak by sme sa nalietali hore dole No uvidime, zacinam byt trochu nervozna, 8 feb mam termin, snad kocik stihne prist.

mmacko
16. led 2012

@lydka22 ahoj, skusim ti poradit aj ja 😉
Fusion je super kocik. Ten potah sa dral do 2010, od 2011 neviem, ten este nikto na tomto fore nema, alebo nepouziva. Tym padom je fakt lepsie, ked kupis kocik neskor, aby si mala dlhsiu zaruku. Ale vsetkym to vyreklamovali, niektorym to len presili, niektorym vymenia potah (ako aj mne dokonca za kolekciu 2012), len to trosku trva....
Strecha, to je pripad na nepochopenie, mne vobec nepadala, inym v lahu "spadla" o 1 diel dozadu, cize dietatko bolo malo chranene, ale podla mna sa to da riesit, napr aj slnecno veternou clonou (na predchadzajucej strane je link, ja ju mam na scout vanicku a je fajna).
Ta velkost sportiaka....no ono polrocne dietatko je v nej stratene, ale ked je akurat obdobie fusaku, co budes mat aj ty, ze ti pojde do sportiaka v zime, tak podla mna je to ok, v overali a vo fusaku to bude dobre.
Vyhoda je zas, ze kocik je fakt aj do 3 rokov, ten sportak jenajpriesrannejsi na trhu.
Pre mna je jedina nevyhoda, ze sa sportak neda otocit k mame, to som si vyriesila po svojom 😉...inak je to kocik super....ja som pri prvej vystriedala za rok 4 kociky a tento mam od jej roka a nechala som si ho aj pri druhej babulke a necham si ho az min do tych 2 - 2,5 rokov....aj manzel, ktory je na prasky z kocikov a frflal aj ked som isla kupovat fusion, teraz, ked vyskusa kocik niekoho ineho, tak pochvali, ze ten nas je naj 😀...aj to je naj pochvala

lydka22
16. led 2012

@manila421 Neboj, to mas este tri tyzdne, co je celkom dost casu. To by ti podla mna mal stihnut prist ak sa babo nebude moc ponahlat na svet ;)

lydka22
16. led 2012

@mmacko Dakujem za radu. Dufam teda, ze budeme s tymto kocikom aj my spokojny. Skor ho kupime asi iba ak by bola fakt velmi dobra cena, inak asi pockame, tak ako mi radite ;)

lucula73
16. led 2012

@lydka22 to bude rozumné,ešte počkať 😉
mmacko ti napísala v podstate to isté,je prevda,že mne npr. nevadilo,že na malého nevidím,ale neikomu to može vadiť 🙂
a čo som písala že polročné dieťa je stratené v tom športiaku,tak cez zimu by vám ten fusak značne pomohol,udrží to bábo na tej opierke,takže by ste mohli v pohode prečkať zimu aj polrok,kým bude dieťa vačšie 😉

inak ja nechápem,keby som prečítala túto celú diskusiu ešte raz,tak ho asi nekúpim 😀 ,ale idem s malým do mesta a ja stretne v našom malom meste za jedno poobedie aj tri štyri concordy 😀 ,takže asi bude super ten kočík,len tu na fore sa viac ohundral ako pochválil 😠

mmacko
16. led 2012

No kocky, kazdy kocik ma vyhody aj nevyhody,

@lucula73 tu sa pisalo aj vela dobreho aj zleho, v podstate zle len ta strieska, ze pada na niektorych a ten potah...ostatne len pozitiva. Ja by som ho kupila znovu a mam kamosku, ktora mala uz 2 fusiony pri jednej dcerke a teraz caka tretie a zas kupila fusion 3 kombi 😉

....a dnes som vyskusala neo sedacku na fusione podvozku, boli sme na 2 hod prechadzke a parada...som max spokojna. Tak som to vystlala, ze je to vacsia rovina ako fusion sportak, mam na to nanoznik, sity, co som dostala od kamosky, ze na fusion, ale pasuje aj sem, ziadna parada, cisto cierny, ale posluzi. Mala spi uz skoro 3 hodky...som spokojna ako som to vymyslela. Necham si to takto par mesiacov, potom asi ako vyjde mala z vajicka, tak predam neo ako 3 kombi (predaj samotneho podvozku padol) a v lete chcem este menit moj golfac za otocny, ale to az ked predam neo aj moj golfac, aby som mala doma len 2 kociky a nie 3 😉...uf, som spekulant, ale fusion si nechavam ako jediny na stale, takze 😉

lucula73
16. led 2012

@mmacko ano,má pozitíva aj negatíva,ale ty si tu asi jediná z tých,čo sem píšu,že ti nepadala strieška.....nezažila si tie nervy,ja som si aj poplakala,bolo elto,malý mnal 7 mesiacov a kočík otvorený jak šľak...ja si myslím,že kočík za také prachy !!! a padá strecha a derie sa poťah...však to sú zakladné veci...
Pre mňa sú výhodou priestrannosť a veľmi ľahučké karovanie....nič viac na tom kočíku nevidím.... 🙂 😀
Podľa mňa sa vačšine mamičiek páči aj dizajn 😉

mmacko
16. led 2012

@lucula73 hehe, nechapem, ze mne nepadala a to som nemala ani 2 krat obtocene, mala som kocik skoro v lahu. A kamoske tiez nepadala, mala chilli farbu 2009. Ale podla mna sa to da vyriesit tou clonou, co som hodila link, ale je pravda, ze by mohli tu latku dat trosku dlhsiu, aby to nerobila. A ten potah...no comment...ked im to robila kolekcia 2009, od 2010 to mali razne poriesit (tak isto ako tu strechu) a bolo by po problemoch 😉
A dizajn mne sa na prvy pohlad nepacil, ked som este bola tehu s Ninkou pred 3 rokmi, ale pred asi 2 sa mi zapacil a stale sa na neho obcas zahladim, ze aky pekny je 😀

...ako si ty vlastne vyriesila fusak? 😉

lucula73
16. led 2012

@mmacko používame emitex combi a ten cocoon nikto nehce,zatiaľ som ho nepredala,ale mne to neponáhľa,ak ho nepredám na jar tak na jeseň si mylsím že určite 🙂

renisco
17. led 2012

@lydka22 to je pěkná blbost! intense se upíná taky pásem, jen se pás nevede přes nožky, ale spodem pod sedačkou

renisco
17. led 2012

@manila421 není pravda, že ion se zapíná pásem a na intense musíte mít isofix.... obě se zapínají pásem, pouze u ionu se vedou pásy vrchem přes nožky, kdežto intense se pásy zapínají spodem pod sedačkou, takže pásy nezavazí nožkám

renisco
17. led 2012

@lucula73 já ještě nereklamovala 😀 a potah mám ok, ale to bude možná i tou vystuženou deskou 😀

renisco
17. led 2012

@mmacko skus to prodat pak jako 3 kombi a kdyby ne, rozhodnout se můžeš kdykoliv. já to právě beru jen skrz tu záruku, no uvidíš sama.

jinak já kupuju ten britax agile, příští týden bych ho mohla mít doma a rozhodnu se, jestli nechám gesslein buggy nebo britax. ale nevím nevím - na buggy jsem se nadřela - všechny ty úpravy a nervy, tak bych si nejradši nechala oba... 😀 😀

lucula73
17. led 2012

@renisco 🙂 ,ale búdu si si vymenila,dosku vystužila.... 🙂 🙂

renisco
17. led 2012

@lucula73 .... ale nafukovací kola nekoupila .... 😀 😀

lydka22
17. led 2012

@renisco Tak ja neviem, ja som to niekde tak nasla na nete, ze k Intense musi byt ISOFIX

renisco
17. led 2012

@lydka22 ano, máte pravdu, že k sedačce intense se dá dokoupit i isofix, ale autosedačka jde pásat i samotným pásem. takže buď isofix nebo pás...

https://www.youtube.com/watch?v=aOeQPGDtRqw

autosedačka intense je to same, jako autosedačka od Jane - strata. mají stejnou skořepinu, způsob zvedání podhlavníku, jen se liší barevností a materiálem. obě se dají pásat dvěma způsoby - buď základnou isofixu, nebo pásem z auta...

lydka22
17. led 2012

@renisco aha, tak som zas mudrejsia ;)

renisco
17. led 2012

@lydka22 no ale pokud chcete kočárek concord, tak bych stejně volila autosedačku maxi cosi.

mmacko
18. led 2012

@renisco ...ale na tu maxi cosi treba adaptery, nie? Je sice fajna, ale nechcelo by sa mi davat adapteri...toto je velka vyhoda concordu, ze na nic nepotrebujes adaptery 😉....inak, segra ma tu autosedacku jane (2010) a zda sa mi menej hlboka a viac siroka (co je nevyhoda pri novorodencovi, ze sa tam strati, ale zas vyhoda pri vascom dietatku, ze sa tam nemacka)

renisco
18. led 2012

@mmacko to jo - musí se dokoupit adaptéry, ale zas ta autosedačka MC je rozhodně prostornější než concord nebo jane. Obě - jane i concord - jsou úplně stejné co se velikosti týče. měla jsem obě, oboum jsem sundala potah a měřila a fotila - žádný rozdíl. Právě ta jane se zase mě zdála více propadlá (i podle fotky to je vidět, kde mám malou vyfocenou v obou sedačkách) a raděj sem si nechala ION než Stratu.

mmacko
19. led 2012

@renisco moja, pls este jednu radu. Sedi vanicka concord proton na Jane rider? Kamoska ma 3 kombi fusion a zalubila sa do ridera, ze by len sportaky vymenila, ci tam sedi protonka a intense. Dakujem . Podla mna sedia 😉

renisco
19. led 2012

@mmacko když na něm sedí vanička transporter, tak si na 99% myslím, že tam bude sedět vše. je na nich jeden a tentýž adaptér... můj názor. takhle daleko jsem to nezkoumala, ale můj názor je, že URČITĚ.

mmacko
20. led 2012

@renisco diky, ja si tiez myslim 😉)

strihalka
20. led 2012

holky, mam dotaz, dnes mi dorazil kocik, je z druhe ruky z anglicka.... mam tedy concord neo, tak snaad budete vedet kdyz se tu specializujete na fusion...
po nakliknuti hluboke na konstrukci je vanicka jak koliska, nedrzi na tom pevne,je taka kinklava viz video...

https://www.youtube.com/watch?v=7kPTQrm8kzo


pokud nakliknu vajko jet o ok, sportak to dela tez ale ne az tolik.... v cem muze byt problem?nemate kontakt na nejaky servis v BA, ktery se venuje kocikum concord, prosim poradte

mmacko
20. led 2012

@strihalka to tak ma byt, to nie je chybne 😉. mne dokonca len to hupanie vanicky uspalo dcerku :D

strihalka
20. led 2012

@mmacko to fakt?a to az tolik? anejde to nejak zmirnit?
me t prijde hrozne nestabilni....fuha, teda tak to jsem prekvapena