Babybjörn mini light vs. Ergobaby adapt. Máte zkušenosti?

oliviek
20. únor 2020

Dobrý den,

má někdo zkušenosti s nosítky Babybjörn mini do 11 kg a nebo Ergobaby adapt? Rozhoduji se mezi nimi pro mou novorozenou dceru. Popřípadě jestli má někdo negativní zkusenosti, budu jen rada.

Dekuji za recenze, hezký den

surikata131
20. únor 2020

@oliviek zkus na FB skupinu nosíme děti...já jsem pro novorozence nosítko neměla, ale často se doporučuje napřed Storchenwiege...

vendes
20. únor 2020

Babybjörn není bohužel ergonomické nosítko. Ergobaby adapt asi je ergonomické, ale za tu cenu určitě seženete lepší. Také doporučím FB skupinu Nosíme děti.

barunka1408
20. únor 2020

Babybjorn určitě ne není to ergo nostiko. Já měli ergobaby, který taky není moc oblíbeny mezi nosnicemi, ale spokojena jsem byla moc. Pak jsem presla na monilu a to bylo oproti tomu pro mne katastrofa děsně nepohodlné

kacenka115
20. únor 2020

@oliviek babybjorn určitě nebrat, jak psáno výše. Ergobaby adapt je ok,ale nevím od jakého věku (novovložky taky nejsou dobré pro miminko). Jinak jakékoli nosítko je nejlepší před koupí vyzkoušet,pokud je možnost. ;)

katgatoo
20. únor 2020

Babybjorny a Chicca nebrat, jak psaly holky výše. Skupinu Nosíme děti, tam je přehled nosítek od novorozenece po batole. Je tam i bazar, možnosti zkoušet a tak. Ať nevyhazuješ peníze za nějaký mučidlo 🙂

danask88
21. únor 2020

Zkuste se podívat i na you tube návody co vám přijde snadné. Na novorozeně je nejvhodnější bavlněný šátek s nižší gramáží okolo 200, nosnější šátek s příměsí, elastický šátek, dále nosítka Caboo nebo Storchewiege, nebo všechna vázací nosítka tai (mei tai, fly tay, wrap tai). Méně vhodná jsou rostoucí nosítka (MoniLu UNI start, Lenny Lamb Lenny up apod.), nevhodná jsou od narození nosítka s novorozeneckou vložkou (Manduca např.) ta jsou všechna vhodná až cca od 4 měsíců. Naprosto nevhodná jsou nosítka typu Chicco s polstrovanými zády a užší látkou mezi nožičkami než od kolínka ke kolínku a nosítka umožňující nošení dítěte čelem ven - to vše dítě už poškozuje a nemělo by se to vyrábět.

prubnihracku
9. bře 2020

zkuste nějakou půjčovnu nosítek, ono každému vyhovuje něco jiného. Třeba Zkusnositko.cz. Babybjorn ale určitě ne, to není ergonomické nosítko. Na novorozence jsou nejlepší měkká, šátková nosítka.