Babyvak, baby bag nebo šátek? Jaké máte zkušenosti?

allean
2. lis 2010

Zajímal by mě váš názor a zkušenosti s těmito typy dětských nosítek. Právě se rozhoduju, co z toho si pořídit a nejsem si jistá 🙂 Zatím je favoritem babyvak, ač bych možná radši šátek, ale trošku se bojím, že jeho uvázání bude složitější a budu s tím mít potíže. A co vy, maminky? Co preferujete a co se vám osvědčilo?

dlabinecka
2. lis 2010

@allean Ahoj, moje malá po narození nechtěla být vůbec v kočárku, takže mě okolnosti donutily stát se "odbornicí" na nošení 🙂 Rozhodně šátek!!!! Je zcela určitě nejpohodlnější jak pro tebe, tak pro mrňouska!!!! Eliška chtěla být spíš na stojáka a to většina dětí, což v babyvaku nelze. navíc v šátku je váha hezky rozložená a pevně drží u těla a nikde neplandá 🙂 A později, až mimi povyroste, tak ergo nosítko...

allean
autor
2. lis 2010

@dlabinecka Děkuju ti za odpověď 🙂 Asi ten šátek zkusím, je mi taky sympatický 🙂 Jen doufám, že zvládnu úvazy, nejsem moc zručná ani trpělivá 😀 Spousta maminek píše, že se jejich děti nosit nechtěly. Když jsem tak koukala po bazarech, baby vaky jsou celkem levné, tak bych koupila i ten, tři, čtyři stovky mě zase tak mrzet nebudou a uvidím, co mimčo na to 🙂 Když to bude "nosílek", pořídím určitě i šátek 🙂

dlabinecka
2. lis 2010

@allean ty jo, tak to nevím, pokud já vim, tak všechny děti kolem mne se rády nosí!!! je to pro ně přeci přirozené, byt přicucnutý k mamince. Akorát si na to musí zvyknout. Eliška zpočátku trochu knourala, ale pak jsem s ní poskočila a spinkala. Nikde mi nespala líp, než v šátku. Uvazy zvládneš. Najdi si na internetu videa s úvazy. Když to uvidíš, tak zjistíš, že na tom fakt nic není. a na začátek si poid pružný šátek ( já měla z aukra od firmy medley asi za 400 kč🙂). Je to nejlepší, dobbře se váže a přizpůsobí se miminku. na novorozence je určitě nej 😉