Jaké máte zkušenosti s nošením miminek?

25jajinka
5. kvě 2016

Ahojky, všechny chceme to nejlepší pro mimčo a je strašně moc diskuzí o tom, v čem a jak nosit mimčo a pokud vlastně bude chtít. Jaké s tím máte zkušenosti? Mám kolem sebe maminy, co mají malé v kočáře a jejich procházka je po cyklostezce anebo po dědině, pak znám asi dvě urputné s šátky co vůůůbec nemají kočárky a děti mají extra fixované . V každém způsobu je určitě trocha pravdy. Já rozhodně doma nechci malé nosit, bude postýlka na kolečkách, nechci jej mít tak navyklé že se ani v klidu nevyčůrám. Jsme ale dost aktivní, mám dva psy a do toho kočár to je teda noční můra, protože se v tom moc do lesa nepodívám. A protože běháme canicros přijde mi dost vhodné vzít šátek a pás na chůzi se psy a vyrazit. Jen nevím zda už teď se po něčem rozhlédnout? Přeci bude mimčo zimní, v šátku aby mi neprochladl a na druhou stranu ty psy budu potřebovat vypustit aspoň na poli kde určo prohrnutá cesta nebude.. Poradíte a povyprávíte zkušenosti či doporučíte ? 🙂

lezdr
5. kvě 2016

Ahoj, na šátek se dají koupit různé nosící mikiny, bundy, kapsy.... A malé hřeješ vlastním tělem, oblékáš ho míň, než do kočárku. Můžeš používat šátek i kočár, uvidíš, co miminko. Ale na procházku se psy skvělá volba, neboj, půjde to.

olga_
5. kvě 2016

My nosíme s manželem oba dva v podstatě výhradně. Taky jsem se ze začátku bála, že by mimčo mohlo prochladnout, ale opak je pravdou. Jak píše @lezdr, do šátku se obléká méně (např. v zimě jsem ročnímu synovi oblékla při -5 merino body, teplé punčocháče, mikinu, vyteplené kalhoty plus hodně zateplit nožky, které čouhají z šátku - např. merino capáčky - ty mi dělala kamarádka - pak už jen šátek, nosicí mikina a nosicí bunda, plus na hlavu merino kukla a teplá čepice). Je to super, protože se s tím oblékáním netráví tolik času a při samotném nošení máš dobrý přehled o tom, zda je miminku horko nebo zima. Mimčo si navíc může zabořit hlavu a dýchá teplý vzduch, takže je to i lepší než v kočáru. Já pak naopak měla potíže s oblékáním do kočáru. Tam přece jen nemáš takovou kontrolu. Vše je o zvyku. Šátek je neuvěřitelná svoboda. My začali výhradně nosit od synových 6 měsíců a byl to natolik osvobozující pocit - vylezla jsem si hned na kopec, kam bych se s kočárem nikdy nedostala. A totálně jsem té svobodě propadla. Kočárek je u nás heblo, které překáží, ale máme ho pro ty ostatní nenosicí.
Chce to na začátek hlavně někoho zkušeného, kdo přijede domů, v klidu ukáže, poradí, zklidní. Psychika hodně rozhoduje i o úspěchu nošení. A chlapi jsou na to taky často dobří. Můj muž si vždycky hrdě vykračuje 😉.

konidana
6. kvě 2016

Podle mne je ideál kombinovat šátek s kočárem. I doma se mi šátek dost osvědčil - lepší nevrlé a prudící dítě uspat v šátku než vůbec:D Malému miminku v zime nemusí ze šátku čouhat vůbec nic, ani nožky a pokud bys náhodou byla vyšší a hubená (jako já) tak není třeba ani speciální nosící oblečení - prostě jsem si vzala svoji volnější rozepínací mikinu a bundu přes (nebo manželovu:D) Do lesa nebo v zimě ve sněhu není nad šátek, ale zase na nákupy jsem tedy jezdila s kočárem, abych nemusela všechno tahat na zádech. Šátek lze mít pro případnou potřebu furt s sebou , dá se využít jako deka, podložka, ....

lucyp13
6. kvě 2016

Já kombinuji,dcera spatne snasela hlubokou korbu,takze jsem mela v kočárku nositku a pokud plakala hodně tak jsem ji nesla s tlačila si kočár před sebou. Doma jsme meli taky postýlku na kolečkách a le dcera tam nechtěla byt,takze misto revu jsem ji unosila,odlozila a byl klid.fixovana neni,prave naopak,je hodně spolecenska,jen prostě má větší potřebu kontaktu..nebojte se toho a udělejte to podle sebe a ditete.

suzief
6. kvě 2016

Dobrou, teď mi to chybí js těhotná a kvůli břichu nemůžu syna nosit, snad si neodvykne, ráda bych zas zkusila po porodu🙂