Jaké nosítko pro velké děti 15kg+ na delší treky?

crawler
11. srp 2015

Moc prosím o Vaše zkušenosti s nošením velkých dětí od 15kg výše. Malé děti jsme řešili šátkem,kočárkem, nyní kombinujeme tříkolku-kočár a v náročném terénu jedou děti na koni za krkem - já nosím lehčí (15kg) a manžel těžší 20kg. Co vám budu povídat- krk trpí 🙂 Rádi děláme už trochu delší výlety, ale ani 5letý neujde těch 15km a více bez poponesení - ráda bych tedy ergo nosítko, ve kterém budeme moci poponést i staršího - 20kg/115cm/5let.

Máte zkušenosti?
Četla jsem si o českém Skaldinu, ale paní neuvádí maximální nosnost ani max. vhodnou výšku dítěte.
Budu ráda za zkušenosti a odkazy🙂
Děkuji moc

mysonek
11. srp 2015

A nebyla by lepší krosnička na záda? Malá má 13kg a nosíme v krosně a moc se jí tam líbí.

xdany
11. srp 2015

Tula Toddler?

finezuza
11. srp 2015

My jsme loni měli krosnu, na dlouhé trasy super, malá měla okolo 11kg, myslím, že krosny jsou do 20kg. A máme ergobaby nosítko a to je myslím taky do 20kg, malá má teď 12kg a pohodlně se tam vejde.

xdany
11. srp 2015

Krosny prý nejsou ergonomické.

crawler
autor
11. srp 2015

@mysonek když krosnu právě nechci, ale děkuji.
@xdany a máš prosím osobní zkušenost?případně někdo ze známých? děkuji 😵

evulina77
11. srp 2015

za mě jednoduše manduca nebo jiné ergonomické nosítko, dá se dát v pohodě na záda a je pro děti pohodlné, není to těžké, váha a těžiště dobře rozložené a nezabere to moc místa. Manduca je do 25 kg a dají se v tom nosit v pohodě děti i 2+

xdany
11. srp 2015

@crawler No já mám standardní Tulu a spokojenost, kdybych neyla těhotná, tak bych pořídila i batolecí, ale předpokládám, že za pár měsíců mi nošení v nosítku nebude příjemné.

crawler
autor
11. srp 2015

@evulina77 opravdu je manduca pro takto velké děti vhodná? Já dost četla o dětech,co ještě neměli 2roky a už jim byla těsná, tak jsem z toho jelen,ale právě jsem ji hned zavrhla, že náš 5leták se do ní nevejde. 😲

crawler
autor
11. srp 2015

@xdany nemáš prosím odkaz, kde ji lze koupit?kamenný obchod,kde bych si ji mohla osahat nebude v dosahu, ale aspoň,kdybych viděla nějaká fota nošenců a nosnic,to by bylo fajn.

xdany
11. srp 2015

@crawler manduca je pro větší děti malá, není pak od kolínka ke kolínku, podobně jako je i 16m synovi ta standardní Tula trochu malá, ale furt se to dá. Zkusila bych googlit, případně Brána k dětem, kdysi jsem dala do googlu "batolecí tula" a vyjely my obchody, já tu svojí kupovala přímo ze stránek výrobce (v Estonsku se nic takovýho neprodává)

crawler
autor
11. srp 2015

@xdany moc děkuji za tip - prostuduju😵

sikulik
11. srp 2015

my jsme letos už strávili dovolenou v Krkonoších a na túry jsme brali krosničku i manducu. Teda náš pětiletý už ušel skoro 14km sám, ale musel mít vždy motivaci - na další zastávce si dáme klobásku, na další zmrzlinu, atd. 😀 . Sem tam ho manžel poponesl za krkem (ale má už 25kg, takže se pronese) a občas já na zádech 😀 , ale to bylo max 1km. Krosničku máme od hudy a myslím, že je do 22kg, takže jsme ji používali jen na dceru (2 roky). Ale ještě víc se nám osvědčila ta manduca - je hodně lehká (krosna váží 2kg ale zase v ní jsou ještě různé kapsičky a místa na uložení různých věcí co nesete s sebou) a hlavně když v ní dítě usne, můžete fixovat hlavičku, kdežto v té krosničce jí hlava trochu lítala 😀 . Taky jsme s sebou vezli kočár a prostřídávali to. Občas byl v kočáru batoh a mikiny, občas dcera 😀

evulina77
11. srp 2015

já v manduce poponášela teď i naši skoro čtyřletou princeznu a šlo to. Nevím, teď jsem se dívala na tu Tulu a je to ergonomické nosítko a pokud je vhodné tohle, tak i manduca. Takhle velké děti nepotřebují mít látku od kolínka ke kolínku, tam to jde samo a to o záda nosiče. Ale myslím, že pětileťák už musí hodně pochodit sám a pokud ne, měli byste mu přizpůsobit trasy, né ho tahat za krkem 😀, není to zdravé a ani nosítko moc nepomůže, je to už velká váha a hmota. Já sama mám krk zhuntovaný a věčně zablokovaný a představa, že nosím takový náklad, tak si to rovnou střelím...

zo_ja
11. srp 2015

Pro takhle velké dítě budou i batolecí nosítka malá (BlueBear, Tula Toddler) i to standardní Skaldino. Ale paní má větší http://www.skaldino.cz/skaldino-xl2/ - Skaldino XL.
Tady dole je srovnání velikostí http://www.skaldino.cz/o-nositku/
Buď zkus zagooglit a sehnat z druhé ruky, když by nepasovalo, prodáš. Nebo si objednej nové, a když nebude pasovat, prodáš. Nebo se zkus s paní domluvit, jestli by si ho případně vzala zpátky a za jakých podmínek, když by vám nepasovalo a jen jste ho vyzkoušeli. Skladem má teď jen standardní velikost dle webu.
Je ochotná a vstřícná, spolehlivá, úpravy na nosítku (např. kepr místo manšestru, event. bez zipu atp. po dohodě udělá, neboj se optat.

werunqa
11. srp 2015

co KIBI?my ho máme a je do 20kg psáno,ale vím,že hodně maminek využívá i pro větší děti.Manduca co vím,tak je do 1 roku??
http://www.kibi.cz/

sikulik
11. srp 2015

@werunqa manduca je do 20kg, 2,5 letá dcera se do ní krásně vejde, to máš asi špatné info.....

crawler
autor
11. srp 2015

@sikulik prosím prosím - nemáte fotky z túry, abych mohla vidět "naživo" takto velké dítě? Já vidím všude jen fotky s miminkama, tak si tam právě nedovedu představit našeho 5letého habána -každopádně veliké díky za zkušenosti!😵

crawler
autor
11. srp 2015

@evulina77 on už nachodí hodně,ale mívá krize a většinou ten 1-2km ca v polovině trasy touží poponést.Mimo to máme ještě mladší holčičku -která by se nesla třeba 3/4 trasy, takže bych potřebovala 1 nosítko, v kterém budu moci nosit tu menší,ale i poponeseme toho 20kg pětileťáka.

@zo_ja já ji tedy napíšu,protože když jsem pročítala FAQ a fotogalerii, tak kdykoliv se jí tam někdo ptal na max.nosnost, tak neodpověděla a na fotkách tam jsou vždy max. 16kg děti

vilibalda
11. srp 2015

@crawler Čtyřletá dcerka má jen 14 kg a nosím ji občas v manduce. Asi před měsícem jsem narazila na jednu diskuzi, kde jsem zjistila, že i když je manduca do 20 kg, děti v ní pak prý nesedí dobře, protože nemají látku až ke kolenům. Mám pocit, že pro větší děti bylo doporučováno jako vhodnější Kibi (snad se nepletu). Mrzí mě, že na tohle nikdo v obchodě neupozorňoval, když jsme nosítko vybírali. Pořád jsem si říkala, že 20 kg u nás dlouho nehrozí a můžeme nosit ještě pár let. 😖 Nicméně jsem našla, že je od června 2015 existuje novinka Manduca extend, což je prodloužení ke kolínkům pro děti od 18 měsíců... Jen tento doplněk stojí zhruba 700-1000 Kč (podle obchodu) ☹

lulii
11. srp 2015

@crawler Já jsem si taky právě podle recenzí našla, že manduca je pak pro větší dítě malá. Proto jsem si pořídila KIBI a maxi spokojenost 😉

veruska007
11. srp 2015

Za mne pro větší děti krosničku. Nejmladší ještě sem tam dáme do manducy na záda, ale už se jí tam moc nelíbí a když se zpotíme, tak jí to není příjemné. Krosničku máme taky, takovou obyčejnější, ale je skvělá. Dítě tam sedí pohodlně, kouká ven, nepotíme se navzájem, sedí vzpřímeně, záda má rovná.

vilibalda
11. srp 2015

Mimochodem krosničku máme taky a na výlet právě chodíme manduca+krosna. Pokud nastane situace, kdy potřebujeme obě děti nést, mladší (13 kg) jde do krosničky, protože v té už je jídlo a pití (+samotná krosna něco váží) a starší (14 kg) jde do manducy. Krosničku totiž nosívám já, manželovi fakt nesedí, tak abych netáhla o tolik těžší náklad, ale abychom měli spíš stejně. Nejdraději bychom měli 2 nosítka typu manduca, ale pak by nebylo kam dát věci (jídlo, pití, plínky, ubrousky,...)

ladie
11. srp 2015

@vilibalda rozšiřovače šije třeba maggion .cézet za tři stovky 😉

Jinak já čtyřročáka poponáším v klasické tule, ale na delší nošení už to není. Uvažovala jsem, že pořídím Tulu Toddler, Skaldino, Blue Bear, Little Panda... Ale pak mě odradila jak cena, tak to, že by syn už odmítal chodit pěšky vůbec 🙂 Takže na poponesení mu musí stačit to, co máme. Pokud mu to není pohodlné, může šlapat pěšky 😉

vilibalda
11. srp 2015

@ladie Díky, to je cena, kterou bych ještě byla ochotná investovat 🙂

sikulik
11. srp 2015

@crawler fotky ještě nemám vytažené z foťáku, ale každopádně v ní nesl manžel 2,5 letou dceru, ne toho pětiletého 25-ti kiláče 🙂, to by se asi prohnul 🙂

sikulik
11. srp 2015

@veruska007 to je pravda, ale jak to vypadá, když usne? my když máme krosničku, tak když dcera usne, tak jí ta hlavička trochu plandá ze strany na stranu a chudák se pak u toho budí, kežto v manduce jsem jí hlavičku zafixovala a měla ji v jedné poloze

werunqa
13. srp 2015

@sikulik
asi ano 😉 mě to řekla kámoška,co taky nosí v Kibi,že je Manduca jen do 1 roku..já se po tom dál nepídila..

annaluciapetrzel
13. srp 2015

@crawler ahoj nectu prispevky viz vyse. Pkd mas uz takto velke dite, Manduka/ergo je zbytecnost. Jako unese to, ale primarne pro vetsi deti to NENI. ja tedka mam Kibi (kopovano kdyz dcera mela ca 8kg) a stejne planuju prodat a poridit Tula Toddler (shanela jsem neco podobneho, levnejsiho, ale zatim nic a bez vyzkouseni nechci)

crawler
autor
13. srp 2015

@annaluciapetrzel Moc děkuji! Jsem téhož názoru. A Tula Toddler - víš o někom,kdo v něm nosil i větší děti nebo nějaké reference jsi našla ? Díky 😵

diamanta
13. srp 2015

Já mám Tula toddler pro sebe, ale manžel je tak xxxxxxl, že i když to zapne, tak malá u něj není ráda. On musí mít krosničku, a kupodivu mu to nevadí. Mně přijde krosnička neutáhnutelná, jak je váha dítěte mimo tělo.