Klokanky na nošení dětí. Jaký máte názor?

janca.mareckova
7. únor 2010

Ahoj maminky.
Paní doktorka nám poradila koupit si klokanku na nošení. Přímo jsem se ptala na šátek a ten prý nee. a ani se mi to příliš nelíbí....je s tím uvazováním moc práce. Chtěla bych se zeptat na vaše názory na klokanky. Objednala jsem si klokanku BABYBJORN SYNERGY o které se píše, že je to nejlepší klokanka na trhu hned po MANDUCE. Máte některá nějakou zkušenost???

zevina
12. únor 2010

jj, přezky fungují, k tomu mé básnění, jaký to bude parádní rozdíl oproti mimivaku, co máme po Jirkovi, no a video na you tube, kdy viděl všechny vychytávky, ho přesvědčilo 😉

fender
12. únor 2010

my máme stejný beco jako má majdula a vzor taky vybíral spíš táta 😵 nebo resp. oběma se nám líbilo něco jiného a tohle byl tak nějak kompromis, ke kterému jsme se dopracovali.

luuca2
16. únor 2010

Ahoj.
Tak máme od soboty půjčené Beco i Manducu. Ale asi si tam prdelka nezvykne. Dám ji tam když pláče s tím,že se uklidní, ale má to opačný efekt, brečí ještě víc. Tak jsem ji tam davala, když byla v klidu. No a to samé, pláč. Přijde mi, že tam je moc na tesno a nemůže se skoro hnout a je tam jak uveznená. Trpíme na prdíky a asi tím, že se nemůže pořádně hnout tak si nemůže ulevit od bolení. Asi z nás nošeneček nebude. ☹

delfi
16. únor 2010

luuca: my jsme kupovali manducu když bylo malýmu 2 a půl měsíce a taky se mu tam nelíbilo. pak jsem ho zkusila dát do tý novorozenecný vložky,aby neměl ty nožky tak moc od sebe a to bylo lepší, ale pořád mi tak za 5-10 min začal brečet. no a pak zhruba ve 3 měsících ho manža vzal v manduce ven (zatím jsem chodila jen doma) a tam byl celu dobu v klidu, čumákoval a pak usnul (byly venku tak hoďku a půl) a zhruba od 5 měsíců manducu miluje a hned v ní zaspí. takže má rada - jste asi ještě malincí na tyhle nosiče, ačkoli tam píšou, že může už od novorozence. nebo zkuste jít ven, ať má nějaký podněty a nenudí se (jako doma). taky si na ten nový pocit a novou pozici musí chvilku zvykat. nevzdávej to 😉 já si taky myslela, že malej na nošení není a teď už ani kočár moc nechce

luthien.k
16. únor 2010

luuca, máme tu samou zkušenost, "roznošení" chce čas a podněty, takže určitě to zkoušejte, jak radí delfi 😉

germik
16. únor 2010

luuca - tak ja mam podobnú skusenost ako delfi. Malá tak prvé 2-3 razy čo sme ju skušali v Manduce plakala jak o dušu, skúšali sme samozrejme doma, nevedeli sme čo s nou a priznám sa že mi to bolo luto vzdat ked som za to vyvalila také prachy 🤐 A obrat nastal fakt tak na ten 5ty pokus - vložila som do Manducy, a šla som s nou na prechádzku...Už na chodbe vypleštila oči a sledovala celý čas kde to vlastne sme a tak po pol hodinke mi spokojne zaspala...Odvtedy bol pokoj, asi ju to doma nudilo 🙂 My sme ju používali asi od 3 mesiaca, ale len niekedy, nikdy by som do nosítka nedala malinké babatko ktoré ešte vobec nevie ovládat svoje telo a nedrží hlavičku.

luuca2
16. únor 2010

Tak další pokus a teď s manduckou. Brečela, ale už to byl jinej pláč a pomalu ustával. Dokonce v ní i podřimovala, nebyl to tvrdej spánek, ale zavírala se jí kukadla. Jo a dala jsem ji do te novorozenecke vložky a je to fakt asi lepší, akorát měla docela hlavinku venku, že jí přečuhovala přes okraj. A jak je nosítek když jdete ven, oblíknout a nosíte je pod bundou nebo ne?
V tom beco je víc schovaná a utěsněná než v manduce a nebo ji tam blbě dávám.

raruna
16. únor 2010

My máme sice Bondolino, ale to je jedno, princip je stejný - oblékám bodyčko, tričko (slabé), mikinu (slabou), na nohy punčocháče, dvoje ponožky, na hlavu kuklu z merino vlny a slabou fleecovou čepici. S tím ho šoupnu do kombinézky, do nosítka, překryju ochrannou kapsou MaM Deluxe a na to ještě manželovu slabou fleecovku (mikinu) a slabou bundu (šusťákovou bez vložky). Já mám pod tím vždy rolák, aby mi netáhlo na krk, nemá tu dvojitou šálu, ale asi by byla dobrá... Takže oblékáme docela dost, ale zpocený nikdy není, ani já 😉

delfi
16. únor 2010

luuca: zkus tu manducu roztáhnout o ten zip uprostřed. já když ho měla v tý novoroz. vložce tak jsem jí měla vždy roztáhlou a ten zip jsem zapla (takže manduca byla menší) až když jsem ho do tý novo vložky nedávala. jinak já mám tu MaM kapsu tu zimní verzi a oblékám následovně : body s dlouhým, triko s dlouhým (když byly ty hooodně mrazy tak místo trika slaboučkou mikču) dvoje punčocháče (trpí na studený nohy a zadek), ponožky, teplejší lacláče a teplej vlněnej svetr podšitej fleecem, čepici teplou + rukavičky lehký. přes manducu má jen tu mam kapsu jinak žádnou bundu. myslím že na tělo a na hlavu je mu teplo dost, občas je i spocenej, ale ty nohy... já mám na sobě jen termotričko + slabou flees mikču s rolákem a šálu na krk fakt táhne, bundu nezapínám.

fender
16. únor 2010

luci, jestli byla v becu natěsno, tak jsi možná měla moc utažený ty boční popruhy, tím se to dá celkem dobře regulovat.
anebo se jí tam prostě nelíbilo a chtěla do manducy 😵

mudr_c
17. říj 2010

@shaula

My, napriklad, jsme v BabyBjorn Comfort odnosili 3 deti. Naprosto perfekni a spickova zalezitost. Vubec nechapu z ceho prameni Tva evidentni zaujatost. Manducu jsem po druhem diteti zkoumal v obchode a zadny supr dupr rozdí tam neni. Mozna bys mela prozkoumat i vyssi modely BabyBjornu - muzu potvrdit ze nejlevnejsi model ma mirne uzsi sedaci cast, ale to je prosim design 1972 - na ten nejspise referujes😀

A jeste k noseni celem/necelem. Myslim, ze to je taky blud. Nase deti jsou naprosto v poradku, po tom, co vlezli do babybjornu uz nic jineho nechteli. Procestovali jsme s nim pul sveta.

Timto nechci rict, jestli je manduca lepsi nebo horsi. Jen rikam, ze BabyBjorn je pro me proste odzkousena spiccka - a pro vsechny me zname taktez🙂 Takze vrele doporucuji!!!

hezky den, jz.

yellowbanna
17. říj 2010

tak jsem to tu poctive procetla a vidim, ze se opakuji stejne znacky, o kterych jsem uz o vsech uvazovala...nakonec se mi to zuzilo na manducu a beco, ale to je docela dost drahy...a pak jsem (pres kamaradku, ktera je ohromne spokojena) narazila na tato ergo nositka: http://babytuli.com/collections/ergonomic-carriers Je to stejny princip jako beco, ale o dost levnejsi...a hezky jsou taky...tak co vy na to? Podotykam, ze zatim nosim v satku, ale hodilo by se mi neco, s cim se v urcitych situacich nebudu muset vazat 😉

ant
22. říj 2010

nosítka tuli jsou moc krásná a kvalitní, během několika dnů budou skladem (jsme vyhradnimi dovozci). co se tyka rozdilu mezi becem a tuli, tak beco ma mezi nosemcem a rodicem latku, tkera umoznuje prendavat ditko z jednoho na druheho bez nutnosti ditko vytahovat (a umoznuje to i snadnejsi toceni na zada). tuli jsou certifikovana nositka vyrabena v evrope. ptejte se co vas zajima .-))

smazicka
6. kvě 2017

Holky,co byste řekly na toto nosítko?
http://zirafa-shop.cz/detail/klokanky-nositka/w...

nikuu
6. kvě 2017

@smazicka
Toto ne ☹ sice píšou ergonomicke, ale už na první pohled je vidět, že to je špatně. Nozky vůbec nejsou ve spravne pozici a to že se může nosit i čelem dopředu je úplná blbost.

andelka
6. kvě 2017

@smazicka v žádném případě. Není to nosítko,natož ergonomické,ale klokanka jak píšou v názvu, visitko, seditko..Od 3 měsíců prý,no to ani náhodou není vhodné.

brokovich
6. kvě 2017

@smazicka Zakladni info o ergonomickem noseni: Nozicky ditete ve tvaru do pismene M, podsazeny zadecek, kolinka vyse nez zadecek, nikdy nenosit celem od sebe, nositko bez jakychkoliv výztuží. Tzn. toto nositko urcite ne. Pokud nesplnuje tyto pozadavky, rika se temto vyrobkum visitka, protoze v nich dite de facto visi za rozkrok. Vhodna nositka napr. Kibi, Manduca, Tula apod.nebo tzv. mei tai, tj. nositko bez prezek, je ze satku a zavazuji se cipy latky. A nebo satek. Urcite je dobre nositko vyzkouset. Pridejte se na fb do nejake skupiny napr. Nosime deti, tam najdete i odkaz na regionalni nosici skupinku, kde vam maminky poradi a nechaji vam treba na srazu i vyzkouset sva nositka /satky. 😉

brokovich
6. kvě 2017

@smazicka Zapomnela jsem dodat, ze latka nositka musi sahat diteti od kolinka ke kolinku. Btw z nabidky daneho eshopu neni vhodne na noseni deti vubec nic. Zkuste treba satkomanii nebo isatky.

smazicka
8. kvě 2017

Holky, děkuji moc za odpovědi a hlavně za rady.

smazicka
8. kvě 2017

Holky a co říkáte na toto ergonomické nosítko?

andelka
8. kvě 2017

@smazicka to mi přijde ok. Zadeček níž než kolínka,dost široké mezi koleny, měkké..

smazicka
8. kvě 2017

Pak jsem se ještě dívala na nosítko Donkey Mei Tai, které se uvazuje. Není na přesky.

andelka
8. kvě 2017

@smazicka já jsem kdysi zkoušela bondolino,ale necítila jsem takovou jistotu jako u přezek,a manipulace s dlouhými konci mi přišla nic moc.

smazicka
8. kvě 2017

Právě také nevím, jak bych to uvazování zvládala.

smazicka
10. kvě 2017

A co tato nosítka? Nevím, pro které se rozhodnout.