Manduca - odkdy jste v ní nosily dítě?

klkrska
4. čer 2015

Ahoj, mám syna a ten mi strašně řve v kočárku, nelíbí se mu tam. Nemůžu si zajít na nákup, na procházku, prostě nikam, pořád jsem je odkázaná na to, až mi ho někdo pohlídá. Venku je krásně a my radši sedíme doma, protože na ten jeho řev nemám nervy ☹ Zvažuji proto koupi nosítka. Malýmu jsou necelé dva měsíce, ale je hodně veliký - 65 cm a skoro 6 kg. Nedrží však ještě hlavičku. Bojím se, že do novorozenecké vložky už je moc velký, je však možné ho v Manduce nosit bez ní, když ještě nedrží hlavičku?

klkrska
autor
4. čer 2015

Ještě bych chtěla upřesnit, že babyvak mám doma a nelíbí se mu v něm, i pro mě není pohodlný. A šátek nechci, nejsem dost šikovná a trpělivá ho vázat...

elen222
4. čer 2015

Já jsem nosila až od cca 4 měsíce, dcera už ale hlavičku držela, tak to ti moc neporadím 🙂

lu777
4. čer 2015

@klkrska nosila jsem v Ergu a to od zhruba 2 měsíců... děti měly okolo 5 kg a měly tam novorozeneckou vložku...
spíš si ale Ergo nebo Manducu nejdřív půjč, ne všechny děti v tom chtějí být... třeba náš starší šátek nebo nosítko miloval, mladší chtěla být na rukou....v Ergu vydržela chvilku

půjčit se dá buď od kamarádky nebo někteří prodejci půjčí... zkus zagooglovat 😉

milmic
4. čer 2015

Asi od 4 měsíců.
Za sebe musím říct, že mi ale šátek přijde nejlepší. Naučit se jeden úvaz není tak složitý a miminko si uvážeš na tělo tak, jak potřebuješ. V manduce mi vždycky ty malinký děti tak jakoby plavaly, nebylo to prostě ono. Na nov. vložku už byly velké, ale do manduky ještě malé. V tom šátku jsem je měla pevně uvázané na tělo, nebylo to tak volné.
Ale vyzkoušej víc nosítek, zkus zajít do Brány k dětem a tam Ti rozhodně dobře poradí. 🙂

veri0007
4. čer 2015

@klkrska ta novorozenecká vložka tam je jen aby tu manduku zmenšila, nemá to vliv na to, že bez ní v manduce dítě musí udržet hlavičku😉 Mi se manduka neosvědčila na úplné miminko, nosím v ní malou až tak od ukončeného třetího měsíce, ale věřím, že ty bys mohla už teď, malý je pěkný kusanec😉 Ale raději si jí ozkoušej jak píše někdo výše. Já třeba teď zjišťuju, že by mi asi více vyhovovalo kibi😉

vercik83
4. čer 2015

Já holku taky nosila v manduce bez tě novorozeneckě vložky, prostě jíbyla malá. Zip jsem rozepla a tak měla oporu hlavy....

klkrska
autor
4. čer 2015

Aha a odkdy jsi ji tam nosila bez té vložky?

vercik83
4. čer 2015

@klkrska nenosila jsem ji pravidelne, ale taky tak cca od 2 měsíců, při narození měla 55cm a 4,2 kg.

klkrska
autor
4. čer 2015

Aha a bylo to v pohodě jo? A držela ti už hlavičku? Tak já to možná zkusím, taky chci jen na občasný nákup a tak, rozhodně ne nějaký dlouhý vycházky...

vercik83
4. čer 2015

Držela trochu, ale jak jsem měla rozepnutej ten zip, tak do pulky tu hlavu zakyval. Ven teda neviděla ale v tom věku ji to byla vcelku šumák, většinou usnula.

lucyp13
4. čer 2015

já mám nosítko Beco gemini a super, dcera má 2 měsíce a cca 4,7 kg, drží už hlavičku takže bez problému. Chce to ale vyzkoušet, mě třeba manduka nesedla...vadí mi ten úvaz na ramena, beco to má na kříž na zádech což mi přijde lepší a rozhodně pohodlnější

naomi6
4. čer 2015

@klkrska Ahoj, já nosila v manduce asi od 4 měsíců, dřív jsem se bála. Doktorka dokonce říkala, že bych měla nosit, až začne sám sedět, ale to jsem teda už nečekala. Hlavně, že držel hlavičku. Byla jsem s ní moc spokojená, líbilo se mu v ní, nosila jsem ho všude. 😉

kasparek_baby
Odpověď byla odstraněná
Zobraz