Nosítko Beco. V čem je lepší než ostatní klokanky?
Ahoj, můžete mi prosím někdo vysvětlit v čem je tohle nosítko lepší než ostatní klokanky? Jaktože ho najednou uznávají i "alternativní" maminky a šátky jdou od pozadí?! Díky anka.
Stručné shrnutí
- Ergonomická nosítka (příklady: Beco, Manduca, Ergo) zajišťují uložení dítěte v sedu s podsazeným zadečkem a nožkami ve tvaru „M/W“ a mají bederní pás pro lepší rozložení váhy nosiče.
- Nosítko Beco se dodává s novorozeneckou vložkou, váží přibližně 560 g a model Butterfly je uváděn výrobcem/uživateli pro nošení až do cca 20 kg; existují i menší modely (Gemini) s odlišným rozpětím hmotnosti.
- Před koupí uživatelé doporučují nosítka vyzkoušet nebo zapůjčit v prodejně či přes eshop (zmíněné prodejny: Swetlex Praha 7, Brána k dětem, babynositka.cz, hracky-vybavicky.cz), protože střih a pohodlí nosítka (Manduca vs. Ergo vs. Beco) sedí různě podle postavy nosiče.
Nejčastější otázky
Q: V čem je rozdíl mezi ergonomickým nosítkem a „klokankou“?
A: Ergonomické nosítko (Beco, Manduca, Ergo) udržuje dítě v sedu s podsazeným zadečkem a širším rozestupem nožiček a má bederní pás, zatímco u mnoha „klokanek“ je mezi nožičkami úzký pruh látky a dítě v nich „visí za rozkrok“, což podle diskuse méně rozkládá zátěž pro nosiče; tvrzení, že Baby Björn „neubližuje“ kyčlím, je v diskuzi prezentováno jako protinázor (označeno jako sporné).
Q: Jaké varianty nosítka Beco existují a pro jaké váhy jsou?
A: Beco Butterfly má v diskusi uvedenou nosnost až do cca 20 kg a obsahuje novorozeneckou vložku; Beco Gemini je uváděn pro rozmezí přibližně 3,5–16 kg; manduca a další značky mají vlastní parametry a některé (Manduca) novorozeneckou vložku rovněž uvádějí jako součást.
Q: Dá se v Becu nosit novorozeně od narození?
A: Novorozenecká vložka Beco je uváděna jako součást a výrobně označená do ~7 kg, v praxi mnoho rodičů nosí od 4–8 týdnů nebo od ~1 měsíce; někteří rodiče doporučují počkat na lepší oporu hlavičky (cca 2–3 měsíce) nebo použít vodorovnější řešení (šátek, babyvak) pro extrémně drobná novorozence — v diskusi jsou obě praktiky zmíněny.
Q: Lze nosit dítě v nosítku Beco čelem ven (do směru chůze)?
A: V Becu děti podle zkušeností nelze nosit čelem dopředu; dítě může v nosítku koukat do strany a ergonomická nosítka obecně obvykle nepodporují dlouhodobé nošení čelem ven.
Q: Jak se nosítko Beco skládá a kolik váží pro přenos v tašce?
A: Beco se v diskusi označuje jako snadno skládací a skladné do tašky; konkrétně byl změřený hmotnostní údaj 560 g.
Q: Kde si mohu nosítko Beco vyzkoušet nebo koupit v ČR?
A: Zmíněné možnosti vyzkoušení/koupě v diskusi: Swetlex (Praha 7), Brána k dětem (Praha, Brno), eshopy/obchody babynositka.cz, hracky-vybavicky.cz, ditevsatku.cz, veletrhy přímo od dovozce; také byly zmiňovány nabídky osobního vyzkoušení na Praze 6 a půjčovny nosítek.
Závěry z diskuze
Shoda
- Ergonomická nosítka (Beco, Manduca, Ergo) se v diskuzi jednoznačně uvádějí jako pohodlnější pro nosiče díky bedernímu pásu a ergonomickému sedu dítěte.
- Doporučuje se nosítko před koupí vyzkoušet nebo si jej půjčit v prodejně či přes e-shop.
- Beco obsahuje novorozeneckou vložku a někteří uživatelé ji používají prvních cca 6–12 týdnů.
Sporné názory
- „Klokanka“ (např. Baby Björn) škodí kyčlím kvůli visící pozici dítěte vs. v diskuzi je uvedeno, že někteří lékaři-ortopedi považují Baby Björn za bezpečný (protiargument).
- Vhodný čas/váha pro nošení novorozence v Becu: někteří nosí od 2–6 týdnů s vložkou, jiní doporučují počkat až dítě lépe drží hlavičku (cca 2–3 měsíce) nebo použít šátek/babyvak.
- Výběr mezi Manduca, Ergo a Beco jako „lepší“ podle postavy nosiče: některé zkušenosti uvádějí, že Manduca sedí lépe plnoštíhlejším maminkám, Ergo/Beco lépe hubenějším — není jednotný názor.
Otevřené otázky
- Jaký je přesný výrobní limit nosnosti jednotlivých modelů Beco (Butterfly vs. Gemini) vzhledem k nejednotným údajům zmíněným v diskuzi (20 kg vs. 27 kg někde citováno)?
- Do jaké míry ovlivní konkrétní velikost a tvar dítěte komfort a bezpečnost nošení v jednotlivých modelech (praktické měření „kdy je vložka už těsná“)?
- Které konkrétní modely nosících bund (např. Mamabutterfly) mají nejlepší střih pro nošení na zádech a vpředu v zimním období?
Zmíněné značky a firmy
Beco, Manduca, Ergo, Alpino, Patapum, Baby Björn, Lakme, Medley, Mimishop, Swetlex, Brána k dětem, babynositka.cz, hracky-vybavicky.cz, ditevsatku.cz, brouczech.cz, mimibazar.cz
Zmíněné produkty a metody
Beco Butterfly, Beco Gemini, Beco novorozenecká vložka, Manduca (s vložkou), Tuli (mai tai), Baby Björn (klokanka), Alpino, nosící šátek, babyvak, nosící bunda Mamabutterfly, skládání nosítka do kabely, nošení na břiše, nošení na zádech, nošení na boku, ergonomický sed „M/W“
Místa a osoby
Praha, Brno, Praha 7, Praha 6, Praha 4, Blaník
@sarinecka61 taky máme paige 😉 mají ho třeba i na bráně k dětem 😉 stačí zadat do vyhledávače, vyjede ti toho spousta 😉
http://www.babynositka.cz/produkty/categories/n...
http://www.branakdetem.cz/beco-paige.htm
http://www.obchudekzprirody.cz/beco-ergonomicke...
http://www.ditevsatku.cz/shop/beco/beco-paige/
http://www.brouczech.cz/obchod/ergonositka/beco...
@ikarkulka
A vypadá i ve skutečnosti tak hezky jako na obrázcích? 🙂 Nevíc, co se nám narodí, tak sem si říkala, že by mohlo být pro holčičku i pro kluka 😉
@sarinecka61 podle mého ano https://www.modrykonik.cz/fotoblog/ikarkulka/al... 🙂
@ikarkulka
Jéé, děkuju 🙂 Fakt vypadá moc hezky. Tak jdu projíždět všechny odkazy co ste mi tu hodily + ještě tyhle http://www.zbozi.cz/items/?r=hint&itemType=new&...
a nebo ještě je hezké i Beco Baby TYLER, ale paige asi vede 😉
@sarinecka61 když jsem kupovala paige, tak to bylo pár dní před tím, než dali do obchodů ty barevnější verze - tu novou kolekci. tak jsem chvíli litovala, že jsem pár dní nepočkala (jenže kdo to mohl tušit), ale pak jsem si řekla, že jsem stejně vybrala nejlíp, hodí se jak pro holku tak pro kluka a hodí se i ke všemu oblečení. kdybych nosila víc, tak bych si třeba pořídila ještě jedno barevné, na střídačku, ale na to naše občasné nošení to nemá cenu.
my máme doma ivory, taky je unisex, ale jak jsem koukala, tak už se snad ani neprodává 😨
@sarinecka61 beco já nádherné i ve skutečnosti, já mám tohle http://www.babycarriers168.com/images/product-b...
a jsem ráda, že při nákupu jsem měla na výběr jenom asi ze tří, protože jinak bych fakt nevěděla. Snad bych na syna koupila i tohle http://www.babyslingsandcarriers.com/pdt_beco/b... 😀 😀 😀 , je nádherné
ahojte, taky zvažuji koupi nosítka a zatím vyhrává Beco 🙂 Jen jsem trošku zmatená... mohl by mi někdo vysvětlit, jaký je rozdíl mezi Butterfly a Gemini... tuším že Tuli je mai tai... 😅
Jinak ze vzorů se mi moc líbí Carnival, Ginger a taky to grace... ale to už bohužel neprodávají, tak nevím jestli se mi povede ho někde sehnat ....
@rozinkaaa gemini je pro děti od 3,5 do 16 kg
butterfly je až do 20 kg
do butterfly je speciální novorozenecká vložka (v ceně), kterou musíš do nosítka připnout, pokud v něm chceš nosit úplně malé miminko.
do gemini tuto vložku nepotřebuješ, je už tak udělané.
gemini má širší ten pruh mezi nožičkami.
osobně si myslím, že se víc vyplatí klasické butterfly, je do více kg a ta novorozenecká vložka je naprosto dostačující. my v něm taky nosili novorozence a žádný problém.
ještě u gemini můžeš nosit i na boku, což u butterfly nejde 😉
@rozinkaaa ahoj, našla jsem tenhle inzerát,http://detsky-bazar.hyperinzerce.cz/nositka-klo...
ale nevím jestli je ještě aktuální a jestli bys vůbec chtěla po někom 🙂 , každopádně ginger nebo carnival je taky super 😎
my máme taky beco a je super 😉 . Ono je asi docela problém sehnat použité. Já kupovala teda nové a uvidíme jestli ho ještě využiju 😉 ale lni jsme ho nosila hodně když Tomík nesnášel být v kočáru 😝
@rozinkaaa tady je jedno beco v bazaru (ale asi se ti nebude líbit vzor) a pak je tam jedno tuli 😉
https://www.modrykonik.cz/bazar/?q=beco&search=...
jj, díky, ale zkusím počkat jestli se neobjeví něco z těch "mých" vzorů... 😉 Kdyžtak koupím nové 😉
Mě by asi nevadilo ani použité, ale plánujeme určitě i druhé mimčo pokud se časem zadaří, takže ty 3 tisíce za nové klidně dám. Myslím že se určitě využije 😉
Asi budu nakupovat tady hracky-miminka.cz, líbí se mi tam ještě zavinovačka. Zakládala jsem kvůli ní i diskuzi jestli ji náhodou někdo nemá (abych nekupovala zajíce v pytli 🙂 ), ale zatím nic ☹ ...že bych to vzala najednou
Nosítko by se mi teda taky hodilo, co jsem viděla, tak to má docela dost lidí. Dívala jsem se na internetu a zalíbilo se mi to Beco. Jen nevím, jestli je to dobrý si je kupovat přes internet, přece jen, když je vidím a můžu si to osahat, tak je to lepší. Nebo dá se to koupit asi i někde v obchodě, že? Nevíte kde?
Dá se koupit třeba v Bráně k dětem (Praha, Brno), potom přímo od dovozce na veletrzích.
Kdyby někdo chtěl použité, tak to naše teď prodávám - vzor Avery. K osahání a případně osobnímu odběru v Praze 4.
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=47660737&tab=2
Je tak děkuji moc. To sem ráda, že je někdo, kdo to má vyzkoušené. A proč je vlastně prodáváš? Malý už vyrostlo nebo s tím nejsi spokojená? 🙂
@gabriela_x Měli jsme ho jen na třetí dítě, ty předchozí byly šátkové, tohle šátek odmítalo. V nosítku byl spokojený. Teď naopak čtvrté dítě není nosítkové, ale šátkové, takže nosítko jde dál do světa, než aby se tu na něj zbytečně prášilo.
@cammelia Aha, tak to potom jo. Teda ty máš čtyři děti? To tě obdivuju. Jak to zvládáš? Já mám zatím jedno a bohatě mi to stačí. Určitě bych chtěla ještě aspoň jedno, aby naše malá nebyla jedináček. Ale chtěla bych počkat až trochu povyroste. Nedovedu si představit, že bych se teď měla starat o další mimčo.


http://www.babynositka.cz/produkty/
@sarinecka61 já jsem kupovala tady.. 😉