• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nosítko Manduca. Je nejlepší? Používáte nějaké nosítko?

21. prosince 2016 
Ahoj holky,
včera jsem si vyzkoušela na malém (10 měsíců/ 10kg) nosítko TULA a musím říct, že mě překvapilo, jak dobře se mi s ním chodilo. Takže jsem začala přemýšlet o koupi a ráda bych věděla vaše zkušenosti s podobnými nosítky. Asi nejznámější je Manduca. Je i nejlepší??? Používáte někdo nějaké nosítko??
14. dub 2012 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajik82 máme manducu,je skvělá,může nosit malá i velká osoba,popruhy se dá všecko korigovat.Když mám jen zaplou a mimčo mám ven,netahám popruhy po zemi.Nosíme vzadu i vepředu,nahození je rychlovka,je tam novoroz.vložka,i,když já úplně malé mimčo v tom nenosim,je to vhodné od 3,5kg-20kg.Popruhy se dají dát křížem,bolí pak míň záda,páč že záda nebolí říct nemůžu.Praktická je i kapucka,ta je super
14. dub 2012 v 16:00  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Mám ergonomické nosítko Ergo sport a k tomu i ten jakoby plášť, šla jsem i v dešti... Novorozenecká vložka se ale kupuje zvlášť.
17. dub 2012 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
my take nosime v manduce k nasi plne spokojenosti :slight_smile:
17. dub 2012 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Malého nosíme cca od 3 měsíců doteď (26M) v Manduce a nemůžem si ji vynachválit. Stejné zkušenosti, co píše petja - popruhy se dají snadno posouvat, takže se můžou střídat nosiči; malé dítě je v komfortu s novorozeneckou vložkou, velké taky v pohodě. Nosili jsme ve všech ročních obdobích a pořád vypadá jako nová, nikde se nic netrhá, neodírá... Ještě jsme měli půjčené nějaké nosítko od chicco a to bylo úplně na houby (pořádně nedrželo zádíčka dítěte a mně z něj příšerně bolela záda hned po chvilce nošení).
17. dub 2012 v 18:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj chtěla jsem se zeptat, nemáte někdo Ergo sport, nemůžu totiž nikde najít jak dlouhý je ten bederní pás....nemohl by mi to někdo poměřit prosím? :wink:
8. srp 2012 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nosila jsem v manduce a v satku. Manducu si nemohu vynachvalit, ted ji ma i kamaradka, ktera puvodne chtela BabyBjorn, coz jsem ji nastesti rozmluvila.
8. srp 2012 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Mám Manducu pár dní, ale malý je v ní nadmíru spokojený. Vyhovuje mi, že sedí i mě (150cm) i partnerovi (185cm a + cca 50kg oproti mě)
13. srp 2012 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Nosím v manduce, ale malý si na ni musel nedřív zvyknout, ze začátku v ní moc nechtěl být, měl radši šátek.... teď už ok a spokojenost. Doporučuju zajít si do Brány k dětem kde si můžeš vyzkoušet všechny druhy ergonomických nosítek a uvidíš co ti nejlíp bude sedět :wink:
13. srp 2012 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj, já nosím malého v Beco Butterfly II a jsem velice spokojená. Opravdu se v tom malému líbí, nosím od 6týdnů obsahuje i novorozeneckou vložku, ale syn se vůbec už do ní nevešel, on je z těch velkých miminek. Teď mu je přes tři měsíce a opravdu nosím denně a nemůžu si to vynachválit. Syn je taky spokojený. A navíc já mám 156cm a přítel 189cm a oběma nám sedí dobře.
11. zář 2012 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak jsem přišla na chuť manduce :slight_smile:
3. říj 2013 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “Nevkládejte prosím své kontakty. ”
jednoznačne manduca a som rada, ze som ju aj ja kupila vyhrala v Dtestu bezpečnosti http://www.stream.cz/nejnovejsi/adost/10001659-adost-detska-nositka
12. bře 2014 ve 22:19  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jak ses rozhodla, TULA nebo Manduca?
25. bře 2014 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@25ka tula testovana nebyla.
25. bře 2014 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
niekolko nosítok bolo testovano a medzi nimi manduca (tula asi sa tak dobre nepredava alebo bola na bezpecnost zla)
25. bře 2014 v 19:31  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tula tam nebyla opravdu nejspíš proto, že do testu vybrali jen nejprodávanější nosítka. Je to totiž také ergonomické nosítko zaručující správnou polohu dítka, a v testu byly i nezdravé tradiční klokanky, v nichž dětátkům plandají nožíčky volně dolů...
Z ergonomických nosítek tam opravdu nebyly všechny a neznamená to, že by byly špatné :slight_smile:
25. bře 2014 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Používám manducu, bylo to jedno z mála nosítek, které jsem si mohla vyzkoušet naživo a seděla nám. Jsem spokojená a určitě bych doporučila :slight_smile:
25. bře 2014 ve 23:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@25ka jak psala @plenkacek pro vas jenom dodam kdo byl testovan : http://www.dtest.cz/clanek-3521/test-klokanek-2014?ga_email=1&_fid=ad05
stacilo se podivat na to co bylo testovano - nez psat poplasne " alebo bola na bezpecnost zla"
:slight_smile:
14. kvě 2014 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Manducu mám a malého v ní nosím od cca 3M. I když v něm je ta novorozenecká vložka, tak jsem nejdřív nosila v šátku, protože nic to miminko neobejme tak dobře, jako šátek. Můj muž ale šátek nechtěl, takže nosil občas v manduce od narození a malej v poho. Je fakt, že měl 3740 porodní váhu, u nějakého dvoukiláka by to asi bylo jiné... jinak, co dosáhl cca 8kg, tak už nosím výhradně na zádech, i malému to vyhovuje víc. Používáme kočárek, nosíme jen na výletech, když luxuju (:slight_smile: malej se bojí vysavače) nebo na nějaké vyběhnutí. Teď má přes 10kg a už se prostě hodně pronese. Nosit 20kg si fakt neumím představit. Po dvou hodinách výletu už záda cítím a to jsem fakt trénovaná na chození natěžko, ale 20kg dobrá krosna za celej den se nepronese jako 10kg dítěte v nosítku za pár hodin. To těžiště prostě je nízko...věřím, že nosítka jsou pro děti mnohem lepší než krosničky, ale ať mi nikdo netvrdí (jako tomu je ve skupinkác o nošení na FB), že při trekování nahradí krosničky na nošení - nenahradí. Jde o to těžiště....celodenní tůru v horách s nosítkem a 15kg dítětem třeba si neumím představit....obecně ale Manduka super, u mě první volba, protože jí mělo kolem mě nejvíc kamarádek a neměnila bych
12. lis 2015 v 11:34  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Máme manducu, také jí jen chválím :slight_smile: Všechny klady už tu byli řečené :slight_smile: Já jen doplním tabulku jakou manducu vybrat :slight_smile: Je tam i složení jednotlivých edic, dostupnost a podobně :slight_smile: Je tady http://www.manduca.cz/jak-vybrat-manducu/?menu
31. črc 2016 v 11:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu". Poznámka admina: “reklama”
21. pro 2016 v 10:07 • suzife
Je opravdu fajn nosítko vyzkoušet osobně, my jsme šli oba s partnerem a nejlépe nám sedlo KIBI, to nám půjčili i na pár dnů domů, takže možnost fakt pořádně otestovat. Navíc se nám u něj líbilo, že je nastavitelná zádová opěrka i šířka sedáku, takže "roste s dítětem".
21. pro 2016 v 10:21  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v březnu 2017 (34. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek