Nosítko pro zvláštní případ - obličejem od matky

vero987nika
27. črc 2021

Ahoj,
Poradil by někdo nějaké nosítko, při kterém se mimčo nemůže praštit do pusinky? Tzn žádné kde je obličejem ke mě. Máme nemocnou a bolavou papuli a nesmí se do ní drcnout. V pátek máme 6 týdnů. Přijde mi že všechna nosítka jsou dělaná právě tak, předpokládám že je to kvůli bezpečnosti hlavičky, takže ani moc nečekám že něco seženem, ale za zeptání nic nedáme že 🙂

adula000
27. črc 2021

@vero987nika žádné takové nosítko není OK, a hlavně 6týdenní mimčo opravdu nemůžeš nosit obličejem od tebe.

mamikry
27. črc 2021

@vero987nika Nejmensi zlo bude asi Tula Explore, ale je od pul roku. Takhle male miminko budes nosit od sebe tezko, kdyz ani nedrzi hlavicku.

betelgeuzz
27. črc 2021

A co zkusit babyvak, nebo šátek s úvazem kolébky? ono to není úplně ergo pro nosiče, ale aspoň něco.

j.a.n.i
27. črc 2021

@adula000 Tak nosit ho tak muzes, ale ne v nositku, jen v ruce v klubicku.

adula000
27. črc 2021

@j.a.n.i no to ano, ale já jsem odpovídala na nosítko, že ho takhle nemůže nosit 🙂

vero987nika
autor
27. črc 2021

@j.a.n.i Jojo, klubíčkujeme pomalu 24/7 😂

emamaira
27. črc 2021

@vero987nika nosítka jsou dělaná směrem k nosiči, aby mělo ergonomickou polohu, tu obličejem ven neuděláš. Něco si o tom najdi, nošení obličejem ven je velmi nevhodné. Co baby vak? Nebo šátek s vhodnym úvazem?

petulkadodo
27. črc 2021

@vero987nika Obličejem dopředu se dá nosit v nosítku Ergobaby. Mrkněte.

adula000
27. črc 2021

@petulkadodo to, že se to dá, ještě neznamená, že to je správně, navíc pochybuji, že je to schválené na 6týdenní miminko

jipe
27. črc 2021

čelem od tebe jsou jen tzv. visítka a ty fakt vhodná nejsou (dítě tam není v ergonomické poloze, nýbrž visí za rozkrok a nemá oporu hlavičky), na nouzovku možná ten babyvak, ale to nebude moc pohodlné pro tebe

cherie24
27. črc 2021

@vero987nika nosit směrem od sebe takhle malé miminko je fakt příšerný nápad. Žádné nosítko dělané na nošení od sebe není ergonomické a opravdu není vhodné pro miminka. Většinou jsou to ještě takzvané vysítka, absolutně nevhodné pro nošení v jakémkoli směru. Pár rodičů jsem takhle viděla a nechápu, že jim to připadalo v pořádku, takhle dítě nechat vyset, vždyť od pohledu je vidět, že je to hodně špatně. Obzvlášť když ani nedrží hlavu. Zkus si představit sebe jak pohodlně by se ti leželo, kdyby sis lehla zády třeba na partnera. U ženské tam dětem křiví záda ještě prsa. Si můžeš takhle na někoho lehnout a schválně jak dlouho ti to bude pohodlné na záda ...

oplatecka
27. črc 2021

Jak už bylo napsáno výše, nosítka, ve kterých se dá nosit čelem ven, nejsou vhodná. A rozhodně ne pro tak malé děťátko. Ve správném ergonomickém nosítku je miminku dobře, cítí se v bezpečí, může se schoulit, když je unavené, navíc je ideálně napolohované. Tohohle ve visítku nedosáhneš ani omylem, spíš bys mohla miminku uškodit. Navíc je velký rozdíl v pohodlnosti i pro nosiče. Z dobře zvoleného ergonomická nosítka tě nebudou bolet záda, váhu mimča skoro neucítíš.

jipe
27. črc 2021

@vero987nika co nějaké to houpátko/lehátko? To by na chvilku neprošlo?

alilali
27. črc 2021

Na Facebooku skupina - nosíme děti. Napiš tam a zeptej se. Ale rovnou říkám, ať se neptas na to jak nosit čelem od tebe, protože takové nosítko (pořádne nosítko) od 6 týdne vážně není, jen tak pro info 🙂

Jinak já pořídila maggion, od narození. Proč ti vadí nosit Mimi čelem k sobě?

alilali
27. črc 2021

Promiň, už to čtu, že má mimino nemocnou pusu.

pexi
27. črc 2021

Za mě bych zkusila šátkový úvaz do kolébky (u nás teda žádný úspěch neměl, ale každé dítě je jiné) nebo zkusila nošení čelem k sobě (můžete zkusit najít půjčovnu nosítek a zjistit, zda by to šlo). Miminko má při něm hlavičku na stranu, tak možná by pusinka nebolela.
Ergonomická nositka se dělají pro děti vždy čelem k rodiči. Hlavním důvodem je, že jinak nelze docílit vhodné polohy pro záda miminka - jinými slovy čelem od rodiče přetěžuje páteř.

konidana
30. črc 2021

@pexi dceru jsem první dva mesice nosila take v satku v kolebce.
@vero987nika doporucuji (uvaz kriz s kapsou) jiny jsem nikdy nepouzivala.