Nositko u větších rodičů

mona91
26. pro 2018

Holky prosím jdu si pro rady. Zatím jsme v očekávání ale zvazuju zda pořídit pro mimco nositko. Já i manžel jsme dost ramenati a mohutni i s par kilama navíc. Já jsem hodně horkokrevná a když si vzpomenu jak jsem měla neteř v šátku malem jsme se obě upekly. Tak zvazuju zda vůbec ano či ne nebo jestli to s nositkem je lepší s tím teplem než se šátkem. Nevím i které je vhodnější pro mohutnější postavu, počítám ze tam jsou taky rozdíly. Dekuju za rady zkušenějších.

merope
26. pro 2018

Já nosítko určitě pořizovat chtěla - šátku se trošku bojím, že bych ho špatně uvázala a bydlím v Praze, kde je často praktičtější nosítko než kočár. Vůbec mě nenapadlo, že bychom se mohly "uvařit".

mona91
autor
26. pro 2018

@merope já pravd bych taky radši nositko, neteř je červnova a venku bylo tehdy ani ne takové vedro nějakých 23-25 a fakt nám bylo vedro.... já sundala šátek a total mokré zada a Emik spocena

bartakova_veronika
26. pro 2018

já osobně pořizovala nosítko, měla jsem ho tedy hlavně na venčení našeho psa, ale spocená jsem vůbec nebyla ... koupila jsem si schválně již od narození ale malá byla tak maličká že jsem stejně mohla použít až v půl roce a to tehdy bylo cca květen .. toho šátku jsem se bála, že špatně uvážu atd takže jsem raději volila nosítko ... hlavně takové, aby bylo ergonomické kvůli kyčlím a páteře

martaveg
26. pro 2018

Co se horka tyka, tak to chce vybirat satek s vhodnou primesi, na male prcky je v lete super bambus, na vetsi deti treba merino a hedvabi, kombinace merino hedvabi je vhodna i pak na obleceni pro nosiciho i ditko.. nositka existuji i v letnich verzich, kdy je zadova operka castecne ze sitky (treba Lenka nositko, BeLenka.sk nebo Tula), co se nositka pro vetsi postavu tyka, tak bych asi zvolila nositko na miru a nechat si udelat prodlouzeny bederak a popruhy, vyrobcu je u nas spousta, da se nechat usit nositko ze satku nebo i vhodne latky, nejlepsi je zkusit najit nejakou regionalni nosici skupinku a par nositek si osahat a vyzkouset.. a taky pozor, ne kazde nositko, ktere uvadi "od narozeni" je od narozeni opravdu vhodne, hlavne ruzne novorozenecke vlozky jsou nic moc varianta

mona91
autor
26. pro 2018

@martaveg děkuji, já prave nemám ani tak problém přes břicho jako přes hrudník a přes ramena. Ale dekujinza typy🙂

martaveg
26. pro 2018

@mona91 Delaji se i sirsi verze ramennich popruhu, pak mam taky zkusenost, ze nosici s mohutnejsi horni casti tela maji problem se zapinanim zadove prezky, tak pak muze byt reseni krizeni popruhu.. je toho vazne spousta a kazdemu sedi neco jineho, pokud planujete s manzelem nosit nejak pravidelne, tak vazne doporucuji si dat praci s vyberem, nechat si usit na miru a ne koupit neco v beznem obchode, ono to totiz i cenove vyjde dost podobne a pohodlnost je uuuuplne jinde 🙂 na FB je spousta nosicich skupin, at uz celorepublikovych nebo jen pro konkretni kraj nebo mesto, poradaji se srazy na vyzkouseni satku a nositek, plus vetsina vyrobcu ma i svoji skupinku, kde se da koupit i z druhe ruky za suoer cenu..

bartakova_veronika
26. pro 2018

@mona91 dělají se hodně i se stahovacími popruhy dle osoby ... 🙂 taky mám že si ho přitáhnu podle sebe ... akorát tedy já ho mám na maximum a stále mi je velké :D jsem malá i když ne žádná štíhlá modelka :D ale přesto bych nosítko uvítala ještě výš než ho mám ... pokud řešíte hlavně tuhle věc, je dobré si zajít osobně do prodejny a nosítka vyzkoušet ... určitě vám vyhoví a nechají vám nosítko vyzkoušet na sobě aby vám opravdu sedělo

bartakova_veronika
26. pro 2018

@martaveg my máme právě ten křížený popruh, je super ale jak jsem se zmiňovala na mě i tak velký :D mám pouze 152 cm takže bych uvítala ještě přitáhnutí abych dcerku nosila výš ... bolí mě už teď z toho záda ... když měla váhu 5 kg tak to nebyl problém ale váha 8,5 kg už je na mě hodně znát když mi to přesně nesedí .. takže si myslím že určitě bude sedět lépe s tím kříženým popruhem kde to nebude vadit přes ramena atd ...

martaveg
27. pro 2018

@bartakova_veronika Bohuzel chicco neni vubec dobre nositko 🙁 nepohodlne pro nosiciho uz u celkem nizke vahy ditete, protoze dite neni ve spravne ergonomicke poloze a vyrazne meni teziste nosiciho, ten to pak kompenzuje neprirozenym postojem, o nevhodnosti noseni celem od nosiciho se snad ani nebudu rozepisovat, o vhodnem ergonomickem noseni se da docist na internetu vsude dost.. na nizsi postavu je vhodne si nechat usit ramenni popruhy se zkracenym polstrovanim, jinak holt nejde dosahnout uplne top nastaveni a dotahnuti.. mne osobne krizeni nevyhovuje, mam rekneme prumernou postavu, preferuji nerostouci nositka z satku, mam jich doma proto i vice ruznych druhu, podle toho jak dcerka rostla, aby nam to vzdy idealne sedelo a bylo co nejpohodlnejsi, takze ani ted v 3,5letech a 17kg neni problem nosit i dve hodinky a nic neboli, chce to opravdu poradne vybirat at je pak noseni radost 🙂

bartakova_veronika
27. pro 2018

@martaveg já s tímto nosítkem jsem spokojená a nejen já ... malá v něm sedí krásně ... a vždy byla ve správní ergonomické poloze .... byla jsem se i poradit od odborníka a v pohodě ... musí si to dotyčná umět dobře nastavit ... správně nastavit stahování podle nožiček .. je pravda že malou jsem tam od narození nenosila protože se mi narodila malinka 42 cm a 2150 gramů takže to nepřipadalo v úvahu a měla jsem jí tam až cca v půl roce ale nebyl nikdy problém ... na těch 10 minut venčení psa nám to bohatě stačilo ... malou déle jak 10 minut v tom nenosím 🙂 je jí 14 měsíců a nošení je bez problému .. s těmi bolestmi zad není vinou nosítka ale mnou .... mám problémy se zády když jsem déle ohnutá s malou když chodí, když něco delší dobu dělám ve stoje atd .. ale jinak nosítko pohodlné a dobře se nastavovalo a zapínalo atd ... 🙂 ale každý má jiný názor na různá nosítka .. do šátku bych jí nikdy třeba já osobně v životě nedala ... bála bych se i že to špatně uvážu a vypadne mi ... nosítko je bezpečnější podle mě než šátek

bartakova_veronika
27. pro 2018

@martaveg jinak nošením čelem nikdy nechci ... mám jí vždy čelem k sobě takže vyzkoušeno obráceně nemám .. malá je ve 14ti měsících maličká a čelem ani stále to nejde ... viděla by leda tak kulové :D čelo má opřené o opěrku hlavy 🙂

martaveg
27. pro 2018

@bartakova_veronika Ja nosim jak v satku tak v nositku v podstate nekolik hodin denne, takze jsem hodne vybirava a musi mi to byt uplne maximalne pohodlne pro konkretni situaci, delku noseni, velikost ditete atd.. chicco je pro mne pocitove extremne nepohodlne, vim ze tento model uz neni takova silena klokanka jake driv vyrabeli, ale je to na muj vkus hodne kompromisni reseni noseni.. ono navic muj trimesicni ma uz skoro 7kg 🙈 takze pro nej uz ted potrebuji nosnejsi veci a dcerka zase mela od mala dlouhe nohy, tak pro ni bylo potreba mit zase nositka s sirsi zadovou operkou..
A co se bezpecnosti tyka, neznam pripad vypadnuteho ditete z satku (satek se jen tak neroztrhne a uzel se pripadne povoluje veeelmi pomalu), ale vim o par pripadech, kdy se prezka na bederaku rozletela a dite proste spodem vypadlo 😟

petrasipkova1
27. pro 2018

Satkuju od narození, nic na tom není, je to super, dite vypadnout nemůže,, to je nesmysl, miminecko je spokojene jako nikdy, hic nám nebyl, naopak v létě jsem malého nemohla dávat do kočárku,tam bylo jak v troubě i ve stínu. Teď na zimu jsem si koupila i nositko Monilu, super doporučuji najít nosící skupinu na Facebooku z okolí a vyzkoušet, od narození doporučuji nosítko Storchenwiege.

bartakova_veronika
28. pro 2018

@martaveg tak jasné, pokud to člověk používá několik hodin denně tak je to něco jiného ... já jsem jí učit na nosítko nechtěla takže já to používala opravdu jen zřídka když jsem potřebovala venčit psa a s malou byla sama doma .. teď už se náš pes naučil krásně chodit do výtahu i s kočárkem takže nosítko nepoužívám vůbec 🙂 tohle nosítko je do 9 kg ... ale teeedy 7 kg ve 3 měsících :D to mi příjde docela dost :D malá má 14 měsíců a má 8,5 kg :D sestra má 2 měsíce a má 4,5 kg ... dcerka má také dlouhé nohy ale vpohodě se v ní nosilo .. ale také je fakt že u nás je rozdíl hodně ve váze .... jiné děti ve 14ti měsících by už v něm být nemohli protože by dávno těch 9 kg asi měli ... my jsme měli problém i s autosedačkou .. máme koupenou od 9 kg a ještě nedávno byla ve vajíčku ... jenomže jak má dlouhé nohy a ve vajíčku už v autě zkroucené tak jsme si řekli že půl kila už není tak velký rozdíl tak jsme jí do nové autosedačky už posadili .. a i fyzioterapeutka nám řekla, že už to není takový rozdíl, že krásně sedí atd tak půl kila už se ztratí ...

bartakova_veronika
28. pro 2018

@martaveg jinak já v nosítku dcerku stejně podpírala hlavičku i zadeček takže by mě z toho nemohla vypadnout ... já tedy se nesetkala že by se přezka rozletěla .. to měli asi špatně připnuté a nebo měli dítko v nosítku, které neodpovídalo maximální váhu jinak si to neumím představit

bartakova_veronika
28. pro 2018

@petrasipkova1 a co máte za kočárek že měl v kočárku strašný hic? to neznám a slyším poprvé 🙂 malá se mi v kočárku nepekla a hlavně jsem jí dávala slunečník nebo stínítko aby jí tam sluníčko do kočárku nesvítilo a tím pádem neměla teplo 🙂 bylo jí v kočárku fajn a nikdy zpocená nebyla 🙂

petrasipkova1
29. pro 2018

@bartakova_veronika Letos to byl fakt mazec, i ve stínu silenej hic a skoro od jara do září 😊 mám roan marita a i coo peak air, v obou teplota šplhala neuvěřitelně a hlavně tam bylo nedýchatelný vzduch.

martaveg
29. pro 2018

@bartakova_veronika Prezky jsou z plastu, to je holt ten nejhorsi material nachylny na prasknuti 😕 ja se snazim prezky vzdy pravidelne kontrolovat, protoze nositko mi bezne lezi nekde pohozene a muze na nej nekdo slapnout, neco polozit atd.. plus mam radsi prezku jistenou gumickou, takze i kdyvy selhala prezka, tak bederak se hned nerozjede.. satek je v tomhle fakt bezpecnejsi 🙂 ale vsechno ma svoje vyhody i nevyhody, proto toho mam doma tolik 🙈😀

bartakova_veronika
29. pro 2018

@petrasipkova1 tak takové kočárky neznám ... já mám tacco acoustics a vedro v něm nebylo 🙂 v létě byla malá ještě v hlubokém kočárku a pohoda 🙂 až někdy kolem konce srpna až září jsem jí dávala do sporťáku ... někdy těsně před rokem ... ona by se do hlubokého vešla ještě pomalu teď ale v 10 - 11 měsících už tam být nechtěla :D

no_title
15. led 2019

Ahoj, doporučila bych určitě spíš nosítko než šátek, protože v šátku je prostě větší teplo a jestli píšeš, že ti to vadí... Za seba bych doporučila asi kokon větrací, vzhledem k tomu, že je pro tebe důležité, abyste se nepekli. Používá se od 4 měsíců do 3 let, je rostoucí. My jsme si ho teď pořídili a je bezva, mnohem pohodlnější než Manduca 🙂 http://www.kokon-nositka.cz/Nositka-4-m-3-leta-...

mona91
autor
15. led 2019

@no_title děkuji za typ 🙂