Šátky na nošení dětí. S jakými máte zkušenost?

anka.
21. kvě 2008

Ahoj, s jakýmy máte zkušenosti (značka) a jaké? A nevíte někdo o kamenné prodejně v Praze, kde by se daly sehnat???

katyxq
3. srp 2014

@kimby https://www.modrykonik.cz/pevny-satek 😉 ... každá šátkařka ti doporučí jiný, nejlepší je si je někde osahat, případně zkusit navázat a podle toho vybrat, na první šátek (a - zatím? - jediný) šátek bych brala 100% bavlnu v žakárpvém nebo diamantovém vzoru

kimby
3. srp 2014

@katyxq já na kurzu šátkování byla, takže osahala jsem si, pamatuji značky, které ano a které naopak ne, ale na tomto jsem se dál zasekla při výběru....

děkuji za odpovědi, hlavně tedy s tím materiálem, potřebuji do začátku nějaký "odraz", když to bude ok, nezůstanu třeba u jednoho 🙂

blandik
4. srp 2014

Prosím, může mi někdo poradit s cenou šátku - chci prodat šátek, velikost 7, je to natibaby, modré vlaštovky, bavlna hedvábí..a netuším o jakou cenu si říct - kupovala jsem před dvěma roky za 1800, již použitý...Prosím o radu nebo o odkaz na nějakou diskuzi, kde by mi mohli pomoci.

jancip
4. srp 2014

@kimby A na jakém kurzu jsi byla? Nám právě v kurzu říkali, že kolébka je vhodná právě pro miminko od narození tak do cca 4m.

kimby
4. srp 2014

@jancip na kurzu šátkování v našem městě.... Jsem teprve začátečník, takže se nebudu pouštět do debaty a přesvědčování, naopak teprve sbírám informace.
Svou prvorozenou jsem nosila od 4. měsíce v Manduce, syna nyní potřebuji i z praktických důvodů nosit už prakticky od narození, proto volím šátek a proto jsem také začala pátrat po informacích+kurz+fóra na toto téma.

Doposud jsem toho načetla poměrně dost a od kolébky se vážně ustupuje a důvod je ten, že nejen, že to není ok na kyčle (nožičky u sebe), tak kolébka je dobrá jen, pokud je bezchybně uvázaná, což začátečník určitě dobře neudělá a pak je to tedy ke škodě než užitku (pro miminko)

Můj kurz vedla: http://www.splynuti.cz/novinky/

kimby
4. srp 2014

@blandik pokud jste na FB, doporučuji - https://www.facebook.com/groups/519840121418990/
po šátku se zapráší 🙂

blandik
4. srp 2014

@kimby - děkuji moc za tip, já potenciální zájemkyni mám (možná a pokud ne, tak využiji odkaz), ale nevím si rady s cenou..

petkasv
5. srp 2014

Holky vložím vám tu sem jednu nosící akci, ráda všechny uvidím, je nutná registrace na www.ditenatele.cz

petkasv
5. srp 2014

ještě leták 😀

petkasv
12. srp 2014

Holky ve spolupráci s Bamboolikem jsme vyhlásili soutěž
https://www.facebook.com/events/419112198226914...

pro 110,125,150 registrovaného na webu tričko pro dítě zdarma 😀 tak šiřte a kdo chcete tak se nezapomeňte registrovat, jo to tričko je dle vl.výběru 🙂

evaamy
1. zář 2014

Ahoj, uvažuji o satkovani a mam dotaz. Neboli vás z toho záda, jestli ano tak po jake době? Satkujete i doma? Napr při úklidu, vaření... Stačí na celé období jeden šátek? Kdy je lepší nositko a kdy šátek? Nosítka se mi moc nelíbí.

konidana
1. zář 2014

@evaamy Ahoj, záda ze šátkování nebolí. Bolí úplně stejně jako když nešátkuješ 🙂 Třeba jako z batohu odpovídající hmotnosti, který neseš odpovídající dobu 🙂 Ano šátkovala jsem i doma, hlavně ze začátku s malinkým miminem. Měla jsem jenom šátek, nosítka se mi nelíbí. Šátek, když není potřeba, složíš téměř i do kapsy. Pokud si vybereš správný šátek, bude stačit na celé období nošení, tzn. dokud dítě uneseš(já do 3let, jednou jsem nesla i nemocnou dcerku ve 4,5letech, ale to mě po těch 5km už fest bolela ramena - no asi jako z 20kg batohu, s tím rozdílem, že šátek jsem nemohla sundat ani na chvíli)

rita13
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
annaluciapetrzel
25. lis 2014

Na doma jsem mela nositko - babyvak, na ven satek - uvaz do kolibky. tedka uz jen manduka, vertikalne vepredu a obcas na zada. je to velmi inidvidualni.

primaska
25. lis 2014

Holky, a je to vůbec zdravé, ty šátky? Naše hypotonické dítě mělo absolutní zákaz být v jiné poloze než na zádech.. ani nesměl mít nakloněnou postel.

katyxq
26. lis 2014

@primaska pokud se váže správně, mohou se nosit i hypotonické děti (že to někteří lékaři, fyzioterapeuti nevědí, je jiná věc, poloha rovně na zádech je pro malé miminko nepřirozená) - http://vbavlnce.blogspot.cz/2013/06/biologicke-... a třeba http://vbavlnce.blogspot.cz/2014/10/detske-kycl...

primaska
26. lis 2014

@katyxq To je na mě moc dlouhý čtení 😀 a navíc už se nás to netýká. Každopádně jsem ale přesvědčená, že to není vhodné pro každé dítě.. a určitě ne pro hypotonika. Měla jste někdy v ruce hypotonické dítě?

primaska
26. lis 2014

@katyxq Šátkování je dneska ohromná móda tak jako třeba látkování. Nijak to neodsuzuju ani nepropaguju, je mi to naprosto jedno. Ale nemělo by tu zaznít to, co píšete, že "v šátku se může nosit hypotonické dítě".. Nechci vás chytat za slovo, ono není nosit jako nosit.. každopádně, podle mého názoru a názoru mé špičkové fyzioterapeutky, dlohodobé denní nošení ve vertikální poloze hypotonikovi hodně škodí. Jak jsem se ptala výše.. držela jste někdy v ruce hypotonické miminko? Takové hypotonické miminko se vám hroutí při jakékoli jiné než vodorovné poloze.. zatěžuje záda a přetěžuje svaly, které nemá..

katyxq
26. lis 2014

@primaska však píšu - nosit se může, pokud se váže správně (tzv. ergonomická poloha, dostatečně dotažený šátek - pak se nemá miminko jak hroutit a přrozené se mu posilují svaly, je poznat, že s tím nemáš zkušenosti). Je zásadní rozdíl nést svisle miminko na rukách, to správně zrovna není, a uvázat ho pořádně do šátku 😉." Tolik info od dětské fyzioterapeutky. Samozřejmě ne celý den, ale neznám nikoho, kdo by celý den nosil i zdravé dítě.

primaska
26. lis 2014

@katyxq Zkušenost s tím nemám, protože pro hypotonické dítě je to naprosto nevhodné, proto jsem to ani nezjištovala. Dítě uvázané v šátku nemá možnost pohybu, nemá možnost posilovat svaly, což je pro hypotonika to nejdůležitější..

primaska
26. lis 2014

@katyxq Chovala jste někdy hypotonické miminko? Anebo ještě lépe.. chovala jste někdy hypotonické novorozeně? Protože pak zase vidím já, že s tím nemáte pražádné zkušenosti..

katyxq
26. lis 2014

@primaska víš co, zeptala jsi se, dostala odpoveď, že se ti nelíbí nebo si ji ani nechceš přečíst, jaksi není můj problém. Hypotonické miminko jsem v ruce neměla, ale té dětské fyzioterapeutce věřím. Pokud tě tohle téma nezajímá nebo máš na nošení negativní názor, tak nechápu, proč jsi se tu ptala 😉.

primaska
26. lis 2014

@katyxq Takže nevíte, co je hypotonik.. tím se vše vysvětluje..

katyxq
26. lis 2014

@primaska ale ta dětská fyzio ano - a ne jedno, čili kdybych měla hypotonické dítě, bude se řídit podle ní

latkovkybrno
26. lis 2014

@primaska
@katyxq Měla jsem v ruce mockrát hypotonické dítě, naši nejbližší přátelé mají takového syna, teď mu budou v lednu 3 roky a v šátku i manduce byl často. Vše vždy konzultovali k jejich ortopedem a není problém.

katyxq
26. lis 2014

@latkovkybrno 🙂 - jinak ta dětska fyzio, kterou jsem zmiňovala je @eficenka

primaska
26. lis 2014

@latkovkybrno ..s ortopedem? No nic.. je to případ od případu. Jak říkám, my nešátkovali, neměli jsme to povolené..

latkovkybrno
26. lis 2014

@primaska A ano, dítě v šátku nemá možnost pohybu, to zase je pravda a děti by v tom šátku neměli být třeba hodiny, jako některé zdravé děti, když maminka doma něco dělá apod. Nicméně hypotonik, který není v šátku, tak neznamená, že má dost pohybu. Naši přátelé s ním musí hodně cvičit, chodit ven, plavat apod a stejně je jako z gumy, takže když byl občas v šátku nebo na rukou (hrozně moc rád se první dva roky nosil, jinak řval) tak to až tak nevadí. Všeho s mírou 😉 !

latkovkybrno
26. lis 2014

@primaska Ano, chodili na ortopedii za docentem Paulem do Brna, jestli to nepletu. Ten jim toto řekl a chodí tam stále. Musí mít speciální boty mimo jiné, chodit začal velmi pozdě, měl přes 2 roky atd.

aneta16
26. lis 2014

Elevill Zara - spokojenost velká