Dudlík. Jak se ho zbavit u 3 roky a 4 měsíce staré holčičky?

dari86
10. čer 2021

Zdravím..potřebuji Vaše zkušenosti a názory. Mám 3 roky a 4 měsíce starou holčičku. Od září půjde do školky. A je fakt závislá na dudlíku. Venku ho má zakazaný, ale doma a v jesličkách ho má skoro pořád. Četla jsem, že když se dítěti sebere násilím (obzvlášť u tak rozumově vyspělého), tak to může mít následky psychického rázu. Jak by jste šly na to vy? Já prostě o tom sní mluvím a doufám, že sama odloží🙃

ejmate
10. čer 2021

@dari86 Moji dceři teď byly dva a taky se potřebujeme dudlíku zbavit 😅 Od roka ho měla už jen na spaní a teď se zjančila a nechce ho nechat v postýlce a taky ho tahá i doma. Jedna kamarádka pověsila se svým dítětem dudlík na strom a druhý den tam za něj byli sladkosti. Druhá prý zase vysvětlila, že už se dudat nesmí, že by byly křivý zoubky. U další kamarádky dudlík odnesli čerti. No jako první a druhá varianta u nás nepřipadá v úvahu. To by byl řev. Ale nedávno dceři jeden dudlík praskl a ona mi ho přinesla, že ho nechce, že je ble...ještě má jeden, tak přemýšlím, jestli mu trochu nepomůžu a nenastřihnu ho nůžkama přesně tak, jak ji praskl ten první 😁 Stejně to obrečí, ale aspoň ho nebude chtít sama z vlastní vůle a ne proto, že bych ji ho vzala a ona ho pořád hledala 🤷🏿‍♀️

alena138
10. čer 2021

@dari86 u nás domlouvání nepomáhalo. Tak jsem ho ustřihla. Koukala na to, nešlo už jí to pak v pusince udržet. Řekli jsme jí pak, že je rozbitý. Tak pár spaní s ním spala v ruce a pak vůbec už nic. Podařilo se to během pár dní. Asi jsem měla štěstí, když nechtěla koupit nový.

felixfelicis
10. čer 2021

@ejmate u nás v parku jedna maminka pro ostatní taky založila strom Dudlíkovník (jenom ty sladkosti se tam neobjevují🙂 )

hope09
10. čer 2021

Co zkusit Dudlíkovou vílu (přes noc odnese dudlík a místo toho přinese něco jiného) a místo dudlíku pak dát třeba nějakého plyšáka?

jjasmina
10. čer 2021

@dari86 no akoro ve 3,5 letech bych vzala a hotovo, s tou vilou taky dobrý nápad.

95newmommy2020
11. čer 2021

Podle psychologů by se mělo dítě od dudliku odstavit samo. Já myslím, ze to není problém. V těch jeslich ho má asi víc děti, takže proč ne ona. V té školce už nikdo tam nedudá, takže její zájem opadne. A na doma pak postupně taky. Já si pamatuju, i na svůj dudlík. Ještě v 5 jsem s nim určitě spala. A ani předkus, ani křivý zuby a ani kazy jsem neměla.
A to bylo v době, kdy dudu byly poradny koule. Teď už mas ortodonticky.

leniczka23
11. čer 2021

Ve třech letech jsem ho vzala a čus. Téměř ve třech a půl bych se nějakých psychických problémů neobávala, jen ji to řádně vysvětlila, že prostě do školky s ním nesmí. Hele jeden dvě noci a bude to dobrý, ale musíš se odhodlat hlavně ty.😉

zvladarova
11. čer 2021

Moje dcera ma 4roky a dudlík máme stále na usínání, zkoušeli jsme odebrat, ale to by se nevyspali ani sousedi 🤷🏻‍♀️ Tak čekáme až se rozhodne sama

jjasmina
11. čer 2021

@leniczka23 My sice dudel nemáme , ale zase jsem odstavovala od nočního kojení a nejhorší je opravdu se odhodlat a rozhodnout se. Dvě noci a bylo to taky v cajku a já se po roce konečně aspon trochu vyspala 🙂

jjasmina
11. čer 2021

@zvladarova No aby se podařilo, tot sme potkali holčičku a té bylo snad 6-7 a měla dudel v puse 🙂

leniczka23
11. čer 2021

@jjasmina je to tak, dokud jsem já sama totiž nebyla stoprocentně odhodlaná, to dítě to snad cítilo. Jak jsem se rozhodla, že konec slontonohem snáz i z jeho strany.😊

jjasmina
11. čer 2021

@leniczka23 jj je to tak a ono i to kojení je po roce mi přijde jen o zvyku a spíš dudlání . Ale samozřejmě to je už věc názoru zase a spostu lidí by nesouhlasilo, určitě někdo kojí i dlouhodobě.

leniczka23
11. čer 2021

@jjasmina naprosto souhlasím, hlavně to buzení v noci je spíš o kontaktu a dudani, než o hladu. Ale jak píšeš, každého vec.😊 Hezký den přeji 🌻🌻🌻

jjasmina
11. čer 2021

@leniczka23 také přeji hezký den 🙂

areh
11. čer 2021

Nám se u dudlíku utrhla savička, tak jsem řekla že je dudlík rozbitý a jiný jsem nedala, ostatní schovala. Druhý den sám dudlík vyhodil do koše. Synovi byly teda necelé 2 roky. Ale večer stačilo říct, že je rozbitý a nevyžadoval ho

amazonkajanik
11. čer 2021

@dari86 ségra u obou dcer nalepila na dudel izolepu a řekla, že je ee. Mamka namacela do citrónu a u druhé ségry to vyřešili čerti, musela jim je odevzdat(měla 3,do pusy a do každé ruky)
u nás naštěstí syn dudel odboural sám,když začal pořádně chodit a to v 15měsících. Prostě jednou usnul bez něj a už si na něj nevzpomnel...

monii007
11. čer 2021

Syn si dudlik prokousl a pak ho sel sam vyhodit. Takze doporucuji prostrihnout, poskodit, aby to dudlani nebylo ono 😉👍 oni jsou moc chytri a dokazi v tomto mhke veku uz pekne diskutovat. Jen si povidat, by bylo myslim na dlouho 😊

keksik002
11. čer 2021

@dari86 syn ma 4,5 a dudinka ma na noc ne v puse ale v ruce :D miminko moje..

pe_tu_ss_ka
12. čer 2021

Nám pomohl malého úraz na začátku dubna. Už měl dudlík jen na spaní, nebo právě když se mu něco stalo. Při tomhle úraze se točil a spadl pusou na hranu stolu. Tak jsme vysvětlili, že už dudlík nemůžeme dát, že má na puse au. Ale věřím, že by ho jinak měl až do teď, i když ho měl jen k usnuti a pak ho během noci nepotřeboval.

luciksima
12. čer 2021

Dceři jsem ho po 3 roce ustřihla špičku a už ho pak sama nechtěla položila ho na poličku občas ho vzala a hned vrátila zpět že je rozbitý.chvilku trvalo než začla bez dudlíka líp spát,ale tím že si ho mohla vzít a viděla,že je rozbity byla podle mě víc klidnější.u syna to bylo bez problémů.ten si během 2 dnů rozkousal 3 dudlíky a bylo hotovo .vyhodil je sám ve 2 letech a pohoda.

milius
12. čer 2021

druhá dcera byla velká závislačka. Skoro do 3 let, venku to zvládala v pohodě, ale jak přišla domů, tak dudel do pusy, na spaní aspoň dva nebo tři. No ale měsíc před narozeninama se dostala do školky a museli jsme to řešit než nastoupí. Takže jsme řekli, že když se dudlíky používají tak dlouho jak je má ona, že se poškodí. Udělala jsem malou dírku a tu každá den zvětšovala, až jsem ustřihla přední část dudlíku a vždycky jsem říkala, že je rozbitý. Tak jsem to postupně dělala se všema a nakonec ho sama vyhodila, že ho nechce! a bylo to bez pláče a úplně v pohodě..

zvladarova
12. čer 2021

@jjasmina nikde jinde nez v posteli u usínání ho nemá tak v tomproblém nevidim, dospěje k tomu sama

teryem
12. čer 2021

@dari86 u nás to proběhlo naprosto skvěle.. Rozkousnul si ho asi ve dvou a půl letech, řek že dudunka je ee a bylo hotovo. Zkusila bych ho trochu poničit aby ji vážně nechutnal a třeba to pochopí a odloží ho sama, už je veliká.

megi89
13. čer 2021

nooo triletak má taky na spaní dudlík, jako Joo, už je dost velký, ale jsem měkka mu ho vzít. ale má ho jen na spaní.