Extra nervní batole. Někdo podobně?

marie_nn
16. led 2023

Prosím některá na podobný vlně? Potřebuju uklidnit 🙄 syn strašnej nervák už od kojence, jako miminko hodňoučkej a zlom nastal tak v půl roce. Ale teď co má za záchvaty..já už nemůžu. Je mu 21m, popravdě mě strašně nebaví rodičovství momentálně, říkám že už nechci druhý dítě jestli tohle mám zažívat znovu. Někdy mám na syna už averzi. Moc ho miluju a vyčítám si že nemůžeme mít krásný vztah máma syn zatím, protože u všeho řve ... něco se mu nelíbí a on sebou hodí na zem začne řvát kopat..je jak siréna..takhle několikrát za den, kvůli čemukoli . Já si říkám že je asi jinej než ostatní děti. S nikým jiným nechce být než semnou, strašnej závislák, takže si ani neodpočinu..

kubesovaadelka
16. led 2023

@marie_nn no,,,, máme zatím rok. Ale kolikrát se dokáže tak vzteknout, že se obávám, co nastane až povyroste. Je celej tatínek, nervák 😁 už celkem chodí a dědeček je naučil postavit na parapet a koukat z okna, takže polovinu dne stojí u topení nebo visí pověšená o topení a řve máma, že chce vysadit na parapet a koukat a nedej bože ji pak sundat dřív než si sama určí. To samý s chozením o židli, má oba druhy choditek a ani jedno nechce, chce tahat židli, která dře o podlahu. Myslím si, že určitě nejsme jediné maminky. Jen tě chci podpořit že v tom určitě nejsi sama.❤️ A vyroste z toho jednou nebuj

emillyhk
16. led 2023

@marie_nn Syn mi tohle dělá tak od roku a půl. Jo, je to náročný, tahle fáze mě taky "nebaví" a jsem z toho neskutečně vyšťavená 🙄 Před pár týdny už jsem měla fakt krizi, byla jsem neustále vzteklá z toho, jak on se 10x za hodinu vzteká kvůli všemu. On to cítil, o to víc se vztekal, no začarovaný kruh. U nás to bylo hodně i tím, že manžel skoro nebyl doma, hlídání prakticky nemáme, byli jsme spolu 24/7, kvůli nemocem jsme nějak moc nechodili ven. Řekla bych, že jsme měli trochu ponorku oba 🙈 Opravdu mi pomohlo, že si manžel o víkendu zařídil volno a převzal tak 90% péče o syna. Jako kdybych mohla odjet na víkend pryč, bylo by to ještě lepší, ale i tohle mi pomohlo a fakt mě to nakoplo. A syn to asi cítí, vzteká se sice pořád často, ale ne celý den v kuse. A já na to hlavně nereaguju jako že mi to dělá naschvál, ale vrátil se mi trochu nadhled 🙏
No a moje mantra je "je to jenom období, je to normální vývojová fáze a jednou to přejde" 👍

cherie24
17. led 2023

@marie_nn ano, moje dcera si dokonce v roce mlátila hlavou o zem 🤦 Je vzteklá neskutečně, vzteká se snad pořád, taky jsem z toho unavená, zoufalá a nešťastná. Má 3 roky. Hrozně jsem se těšila až bude větší, až s ní bude ta rozumná řeč, budeme si hrát a dělat "holčičí věci" a teď si říkám - zlatě když byla miminko. 🙏 Vůbec nevím jak na ní, zkouším všechno možné. Mám mladší roční a už teď je vidět, že je úplně jiná. Je to větší drak, ale celkově na mě reaguje krásně, nevzteká se, vnímá, když na ní houknu, že něco nemá. Teďka jsem začala číst knihu nejsou stejné, celkem to zatím dává smysl. Ale já už toho přečetla o výchově...

aspie83
17. led 2023

@marie_nn starší syn je od narození hyperaktivní urvanej vztekloun... Teď jsou mu skoro čtyři a o moc lepší to není 🙈 navíc umi být pěkně drzej, když má svou naladicku 🙄 když už je v afektu, nemá smysl to s ním extra řešit, ale už se sám přijde často omluvit, když se uklidní... Kliďas holt nikdy nebude, ale snad se s tím naučí trochu pracovat. On má vyhrocený negativní i pozitivní emoce... Navíc je zrychlenej a neudrží pozornost 🙄
Mladšímu jsou dva roky a má sice teď období vzdoru, něco zkouší po starším, ale proti staršímu je to pohodička 😁 je fajn, když aspoň jedno dítě vnímá a nakonec i poslechne, když po něm člověk něco chce 😁
Hlídání žádný nemáme a manžel je celé dny v práci, i víkendy dopoledne... Takže čas pro sebe nemám vůbec a jsem nonstop s dětmi. Občas mám pocit, že se zblázním 🙈

cherie24
17. led 2023

@aspie83 taky si říkám. Malá má sice rok, ale když na ni houknu a řeknu Timi ne nebo a dost, tak ona sama si sedne, udělá na mě Tytyty, říkám ano to je tytyty a ona se otočí a jde jinam. Na starší jsem mohla mluvit, hulákat, že by mě slyšeli i ve vedlejší vesnici a ignor. Zůstalo jí to do teďka. Občas mám pocit, že snad mluvím čínsky na ní. 🤦

merope
17. led 2023

Já prohlašuji, že ideální věkové rozpětí mezi dětmi jsou 2 roky, protože když to "miloučké miminko" přejde do stavu "hysterický ďáblík", je tím pádem žena už těhotná. 😀

@marie_nn Máš zcela standardní dítě. Přeji pevné nervy, časem to přejde... teda u většiny, někomu ty hysterické záchvaty zůstanou až do dospělosti 😀

jannym
17. led 2023

Jako mama dvou hysterickych kousku 4,5 roku a 9 let, mohu zodpovedne prohlasit, ze s vekem se to zlepsuje, ale pokud jsou v modu prednastranosti uz z vyroby, tak dojde pouze k uprave (nebudou tak casto, ale budou - skolacka pravidelne mlati sesitama, hazi botama a lame tuzky, nastesti uz se nevali po zemi a nekouse do lidi okolo sebe)

lenkalubina
17. led 2023

Jeje..moje neteř má 14 měsíců a to máte slyšet a vidět 🙈 hlídala jsem ji a druhou pětiletou. Větší si vytáhla barvy a malá ji je brala. Takže jsme schovali a malá hysterie,řev,že i pavian je proti ní béčko 🙈praskla sebou o podlahu a vztekle kopala nohama..akorát, že já jsem proti tomu imunní 🤣🤣nechali jsme ji tak. Ale dorazila to svagrova,která zrovna přišla a pry" ona tady tak pláče? " 🤣🤣🤣

ellyem
18. led 2023

Nas maly ma rok a pul a je to to stejne. Kdyz nastane takovy jeho hysterak, necham ho a odchazim do jine mistnosti. Az se vyrve, tak prijde. Taky uz to nedavam, ale ujistuju se, ze to je jen obdobi.