Uplakané batole. Máte zkušenost?

marie_nn
24. zář 2022

Ahoj jdu si pro uklidnění, že to někdo zažil a teď má "normální" ditko. Syn byl jako miminko zlatý. Žádný bříško, žádný pláč, krásné se kojil🙂 zlom začal bych řekla kolem jeho půl roku, kdy začala separacka atd. Je na mě hodně závislý doteď. Hlavně, protoze furt kojim. Je mu rok a půl. Ale jde o to že každý den, skoro celý den prostě knoura/pláce. Chvíli je v klidu a pak jak kdyby preplo a furt knoura, chce na ruku a hlavně se furt kojit. Nemůžu si sednou na gauč, hned přiběhne a chce kojit. No ale kdyby nebylo to fňukani. Už toho mám kolikrát dost. Že si říkám, že asi nebude v pohodě už mě napadají různé scénáře okolo různých poruch🥲🥲 ani pořádně nevím jak to vysvětlil, jednou je strašný zlatíčko a pak ho nemůžu položit ani na zem hned řev, záchvat. Někdy si ho nemůžou vzít babičky ani táta, prostě musí být furt u mě. Nejlepší je to asi venku na hřišti tam koukám že je úplný zlato. Ale když se třeba procházíme tak si jde a z ničeho nic přiběhne začne řvát že chce na ruku, ani do kočárku nechce nic. Ještě k tomu on je hooodne hlasitý když zacne😀 fakt strašná siréna. Taky je cíťa na určitý věci. Můj nevlastní táta na něj nemůže promluvit, když jsme u nich musíme být v jiný místnosti. Chtěli jsme ho dát na kolotoč autíčka, chvili klid a pak řev musel ven, ostatní děti ve stejným věku, i mladší úplně v klidku 😶 s plaváním jsne museli skončit kvůli potápění, byli hysteraky. Tohle léto byl jen ve svým malým bazénku, ale jednou jsme byli na koupališti zkusili jít do bazénu, záchvat. A zase tam byli i mladší děti.. Nemůžu ho umýt ve sprchaci, jen ve vaničce. Je toho víc.. Nevím čím by to mohlo být a jestli je to normální 🫢 u doktorky jen hned brečí nemůže na něj
Přemýšlela jsem nadnejaky bachovkama, ale přítel říká že je ti strašná blbost že do něj určitě nic cpát nebudu. Máte někdo zkušenost? nikdo cizí sáhnout, zubarka mu jen otevřela pusinky a byl z toho 10m brek.

marie_nn
autor
24. zář 2022

@marie_nn ještě dodám.. Čištění zubů a stříhání nehtiku provádíme v totálních záchvatech..

vitezove
24. zář 2022

@marie_nn dceři jsou 2 a 2 měsíce a má taky prostě svoje období. Většinou za tím něco je... špatně vyspana, něco ji poleká, bolí ji zub, nudí se... na návštěvě, na výletě atd. je moc hodná. Doma pak bývá občas protivnejsi. Osobně si myslím, že jde o to, že se v tomto věku učí snášet ty emoce a tak. Tak jí to různé litá.

merope
24. zář 2022

@marie_nn Jen pár příkladů (no, možná tě nepotěší, ale snad aspoň uklidní):
- na kolotoč šel syn poprvé nějak "použitelně" tuším v roce a 3/4 - automaticky mi nabídli, že s ním na ten kolotoč můžu i já, seděla jsem vedle něj na podlaze, pak si i slezl z koně či na čem to byl a zbytek jízdy mi seděl na klíně
- samostatně kolotoč až po 2 letech věku (BTW jak poznáš, že jsou to mladší děti, co tam sedí? Syn má 98 cm, 14 kg, 3,5 roku.)
- na koupališti jsme byli v 2,5 roku, absolutní hysterák, ale postupně si zvykl, nicméně hlava do vody neexistuje ani teď
- sprchu absolutně nesnáší, i když se já sprchuji a chce za mnou do vany, tak to, že mu zopakuji, že se jdu jen sprchovat, znamená, že za mnou neleze - co kdyby mu spadla kapka vody na hlavu...
- zubařku máme super, dítě vozí na křesle a podobně a stejně jedna z návštěv byla s brekem

Obrň se trpělivostí, po třetím roce věku už se ledacos mění. Třeba když řeknu, že ho fakt neponesu, tak neječí jak siréna, protože už tak nějak ví, že ho fakt nevezmu a už to umí pomalu zpracovat. Dá se dát něco na dozrávání nervové soustavy - omega, pyridoxin (jeden z vit. B, nadrtit 1 tabletu denně do mlíka).

merope
24. zář 2022

@marie_nn Ke stříhání nehtíků - to nesnáší žádné dítě. My stříhali i vlasy vzadu až ve 3,5 letech (kdy si sám řekl). Ofina před tím (3 a čtvrt) ale vypadala tak, že já násilím držela hlavu, aby se nemohl ani hnout a chlap stříhal - jinak bych měla strach, že mu vypíchne oko, jak se rval. Bylo to neskutečně křivý, ale nelezlo to do očí, tak ok.

jjasmina
25. zář 2022

@marie_nn strihani nehtu jsem prováděla jen u kojení, po odsravu jsem strihala první sebe a pak ji a začala držet. Jinak u nás to bylo dost podobně a po odstavu se spousta věcí zlepšila, u nás zase byla na prsu nonstop v noci, šílenost a odstavila jsem prostě

vitezove
25. zář 2022

@merope našemu dítěti stříhání nehtů nikdy nevadilo, naštěstí. Spíš naopak, vždycky drží a hrozně pozoruje 😀

michaela666
25. zář 2022

@marie_nn K tomu stříhání nehtů. U nás to byl vždycky cirkus. Teď to dělám trochu s divadýlkem a nechá si ostříhat na rukou i nohou úplně v pohodě. Má oblíbenou panenku, kterou tahá všude s sebou. Nejdřív "stříhám" nehty jí a u toho se ptám jestli to chce taky zkusit.
Takhle to dělám se všemi činnostmi, které jsou nové nebo je nesnáší a docela se nám daří.
Nemáte taky nějakou oblíbenou hračku, která potřebuje vyčistit zuby a ostříhat?

merope
25. zář 2022

@vitezove Tomu se říká "jednorožec", ne? Teda syn je teď už v pohodě, jsou mu 3,5 a sice asi nejásá, ale nechá se 🙂. Za poslední rok udělal dost pokrok - tak v 50 procentech případů je bez problémů i čištění zubů 😀.

florida2001
27. zář 2022

@marie_nn jako s kopiraku u nas. mala ma 16 mesicu a jsou dny kdy ji proklinam ale je to hrozne vycerpavajici. porad se po me vesi misim ji nosit a mam z toho zanet slach. vecery se budi. tak nevim a doufam ze nekdo napise ze se to zlepsi. taky mam na mysli nejake poruchy ale porad doufam ze kazde dite je jine a vyviji se a snad to prejde.
jinak taky nechtela u nikoho byt ale uz to resim razantne proste kdyz potrebuju nekam jit reknu ji papa pak ji nekdo misi vzit chvili rve ale jak se vyparim tak zklapne. deti zkousi kam az muzou