Jak dlouhé vlasy můžu vzít strojkem?

lidija1234
18. dub 2023

Prosím o radu🙏potřebovala bych ostříhat syna který se ale nenechá🙈v roce se to podařilo v kadeřnictví a po druhé když jsme šli tak to byl brutální hysterak a nepodařilo se. Už má vlásky docela dlouhé nevím asi 10cm a chtěla bych ho ostříhat ale nenechá se ani od maminky. Tak mě napadlo strojek a četla jsem pár diskuzí že stíhají maminky strojkem. Ale upřímně mám strach jak bude vypadat 😄a hlavně jestli můžu takhle dlouhé vlasy stříhat hnedka strojkem ? Nemůže se třeba zaseknout aby mu to ty vlasy nethalo ? 🤷

lenkalubina
18. dub 2023

Poradila bych vzít to na 1cm...když dáte vyšší nástavec,tak vlasy budou utíkat a bude to vypadat okousane. Nebo risknout opět kadeřnictví. Nebojte, my jsme zvyklé 😉

emillyhk
18. dub 2023

@lidija1234 My bereme syna jenom strojkem, poprvé to měl taky dlouhý. Nebudu ti lhát, první stříhání bylo hrozný, brečel, mě to lámalo srdce, manžel nervy. Ty dlouhý jemný vlásky šly blbě, spíš se to jako pletlo, trvalo to dýl. Teď už to máme celkem vychytané, s pláčem je to tak 50:50.

lidija1234
autor
18. dub 2023

@emillyhk já jsem na plac už celkem imunitní, malej se dost vzteká spíš sebou hodně škube tak mám spíš strach aby se třeba ve vaně o něco nebouchnul a právě aby nevypadal pak jak oskubane kuře 🙈

lidija1234
autor
18. dub 2023

@lenkalubina já.myslim že kadeřník asi neprojde minulý týden jsme byli i doktora a zas hysterak a to se ho pomalu ani nedotkla 😄🙈 mám právě strach jak to bude vypadat 🤷a mohu teda cca 10cm vlasy vzít strojkem na 1cm ? Nebude se to "škubat"?

areh
18. dub 2023

Beru kluky jen strojkem. Poprvé to měli oba dlouhý a jemný. U dlouhých vlasů to jde samostatně hůř.
Občas zabírá, když sedí naproti zrcadlu, ale nejvíc asi když koukají na pohádku na tabletu. To mám za 20 min ostříhaný oba 😉

emillyhk
18. dub 2023

@lidija1234 Stříháme ve vysoké jídelní židličce, já držím ruce, manžel stříhá. Taky má celou dobu nervy, aby sebou syn blbě necuknul, ale je tam ten nástavec, ucho mu neunikne. Snažíme se stříhat hned ráno po snídani (je s ním snazší pořízení než večer), necháme ho nejdřív párkrát strojek zapnout, zkusit na ruce. Pustíme něco v televizi. Když je dobrý den, za 10 minut hotovo 😉 Bereme na 3 mm.

piggy123
18. dub 2023

My máme takový nástavec na stříhání vlasů, který se nasadí na vysavač a vlasy se hned vysávají a není žádný nepořádek. A za 2 minuty je krásně ostříháno souměrně a bez zubů a je to bezpečné a nehrozí žádné zranění ostřím. Vždy jsme zvládli bez řevu prozatím 😎 manžel se takto stříhá doma sám už asi 10 let 😃

lenkalubina
19. dub 2023

@lidija1234 pokud máte dobrý strojek, tak by skubat nemel. Hlavně pomalu

konidana
19. dub 2023

@lenkalubina dá se strojek nějak nabrousit nebo musím koupit nový, když už to spíš žmoulá než stříhá? Dříve bral v pohodě i delší vlasy, třeba 5cm na 1cm ale teď už kluka musím vzít nůžkama co nejvíc, a pak to jen zarovnat strojkem na 1cm. I když jedu ultra pomalu, tak to prostě ty dlouhé nevezme

konidana
19. dub 2023

@lenkalubina a co je dobrý strojek? dáš tip? používají ho dva chlapi, na vlasy a jeden i na vousy

lidija1234
autor
19. dub 2023

Tak jsem vzala strojkem na 2cm a budu muset vzít znovu,ale teda jako děs🙈řval až tak že se pozvracel tak už jsem ho nechala ale má to teda zubaté tak zkusím zítra asi znovu 🤷

konidana
19. dub 2023

@lidija1234 2cm je moc, to jde jeste blbe. Ten 1cm uz to bere lip.

hanka_12345
19. dub 2023

@lidija1234 ja jsem sya bravala do kadernictvi a vzdy řev, musela jsem ho proste drzet a jecel celou dobu pak jsem to zkusila doma a strojkem..bylo mi celkem jedno zda bude nejaky zub..bylo to asi o 80% lepsi...rval ale nechal se a nezdrhal.
Vsak ty vlasky tak rychle rostou, kdyz ti vadi ze to moc pokazis tak si priste prizves profíka :D

hanka_12345
19. dub 2023

@konidana ja to delam strojkem na vousy

konidana
19. dub 2023

@hanka_12345 to ja taky ale stejne nevydrzi (ten strojek) . Ale to je dneska asi normalni ze kazdych par let musis koupit novy☹

kafr
22. dub 2023

@piggy123 to je super, můžeš mi napsat konkrétní typ? Nebo jak to hledat? 😻

piggy123
22. dub 2023

@kafr my to máme fakt už asi 10 let, možná víc 😃 jsem si jistá, že se dneska už daji sehnat lepší a méně hlučné a skladnější nástavce na vysavač. My máme Flowbee

rezza
Autor odpověď smazal
Zobraz
lenkalubina
23. dub 2023

@konidana pokud je nějaký levný,tak vyhodit a koupit nový. Broušení britu od profi strojku mě stálo 1000kc...

lenkalubina
23. dub 2023

@konidana to je těžké...já jsem spokojená s Osterem,ale cena 3-4000...na doma můj chlap používá Philips za asi 1000. A stačí mu to. Jenomže teď jsem se dívala,že přesně ten typ co má už se asi nedělá, tak bude muset zkusit nový
...

lenkalubina
23. dub 2023

@lidija1234 2 cm strojkem jdou blbe. 1cm je fakt lepsi

lenkalubina
23. dub 2023

@hanka_12345 no jeje..kolegyně mela kdysi chlapečka od své zákaznice a pokaždé než přišel chystala naplasti🤣🤣🤣 držela ho babička,teta a ještě jedna kolegyně. Kluk řval jakoby jsme mu u toho rezali ruku🤣 a kolegyně pak lepila svoje prsty,protože byla celá postrihana🤣🤣🤣 a teď už je kluk velký,tak jen vzpomínáme 🥺

lenkalubina
23. dub 2023

@konidana přesně tak. Mela jsem 2 profi (1cca za 3500) a 1 za 800 z Elektra a vydržely stejnou dobu! Teď už je to asi fakt jedno...navíc můj chlap je elektrikář a opravuje vše co jde a u strojku zjistil,že když ho rozebereme,tak už nepůjde dát zpět dohromady! Tak to teď dělají! Kdysi se vyčistil a opravil a jel a teď, kupte si novy😡

hanka_12345
24. dub 2023

@lenkalubina napodobne😅 ano rezaly se u toho nohy, takový řev to byl😀 ale znama co ho strihala u sebe v salonu říkala ze to není až tak zle že chodí i děti ze máma drží hlavu a táta zbytek těla...což jsem byla v šoku že může být hůř