Jak z toho ven?

lobella
7. srp 2021

Ahoj vsem. Prosim o nazor ci radu, jak z toho ven nebo zda se to jen musi prezit. Mam holky 2,5 roku a skoro 3 mesice. Od narozeni starsi jsme s manzelem nikde sami nebyli, cas na sebe mame jen vecer po uspani, coz je po 23 hodine. Obe babicky mame blizko (3km a 15km), obema je 53 a jsou doma. Jedna cely den kouka na TV a druha uklizi. Starsi dcera je hodne akcni. Pres den nespi skoro rok, vyzaduje neustalou pozornost. Byla a je hodne kontaktni, do 2 let kojena. Do porodu mladsi bylo vse ok, obcas pozlobila, ale zadne velke drama. Od porodu zacalo klasicke zzivani se a zarleni. Zacala se opet pocuravat, zadrhavat v reci, dela naschvaly, zacala byt agresivni vuci vsem, nejvic vuci mne,kdy me strka, placa, stipe, vrci na me, kdyz neni po jejim. Aby na sebe upotala pozornost, obcas stipe nebo placa mladsi. Cely den se ji takrka venuji,aby nemela pocit odstrceni. Mazlim ji, rikam, jak ji mam rada. Mladsi je stejne kontsktni, spi jen v nositku, jak ji sundam, tev. V kocaru venku jak kdy, ale zadna slava. Navic toho moc nenaspi,,

lobella
autor
7. srp 2021

,, uz take vyzaduje pozornost. Starsi vecer usina kolem 23, mladsi posledni dny az na pulnoc, pricemz se obe na pul 8 rano budi. Chlap od rana do vecera v praci. Jsem uz se vseho psychicky unavena. Mladsi, jak neni na me, breci, starsi neustale vyzaduje pozornost. Varime vecer, abych nemusela s holkama dopo, zvladnu vyprat, ususit pradlo, vyzehlit, obstarat jidlo. Ale utrit prach, umyt koupelnu nebo zachod je nemozne,...leda ve 3 rano? Po porodu mi zustalo povolene bricho a oplacane stehna. Chci to shodit, jidlo upravene mam, ale potrebuji se hybat. Neni kdy. Kdykoliv se vidim v zrcadle, mam jeste vetsi depku. Jsem vystavena, takze po obede casto zboucham kus cokolady (usinam skoro za pochodu), coz si pak vycitam, ze tohle mi nepomuze. Jak z toho kolotoce?

zelenaesmolda
7. srp 2021

@lobella
zmenila bych vecerni rezim protoze mi prijde silene,aby takhle male dite chodilo spat tak pozde

lobella
autor
7. srp 2021

@zelenaesmolda a jak zmenit? Starsi od porodnice usina mezi 22-pulnoc,obcas se povede ulozit treba v pul 22,ale druhy den totez,je total sova po chlapovi, naopak rano treba v 6 ke nevzbuditelna,doslova ji spici oblecu a prenesu do auta, kdyz je treba nekde byt brzy

zelenaesmolda
7. srp 2021

@lobella
co treba ji nenutit primo spat ale s tim,ze musi lezet v postylce?Co se toho uklidu tyce tak ji zkus zapojit,male deti to vetsinou bavi a navic vidi,ze se to nedela samo od sebe.

zelenaesmolda
7. srp 2021

@lobella
Taky bych vic zapojila chlapa,deti jsou i jeho.Mohl by treba jit uspavat tu starsi zatimco ty uspis tu mladsi.Nejakym kilem navic se tedka vubec netrap,nemas na to cas,energii a navic se telo jeste nevzpamatovalo z porodu takze hubnouci snahy jsou ted zbytecne.
Pani na uklid jednou tydne by treba taky pomohla,treba si nejaka duchodkyne nebo maminka na materske rada privydela nejakou tu kacku.
Vyprdla bych se na zehleni,zbytecna prace navic.

margriet
7. srp 2021

@lobella Ten spánek u starší mi přijde strašně málo. Nemůže být akční z únavy? Třeba syn to tak má. Čím víc je unavený, tím větší je třeštidlo. A taky mi tím později usne. Paradox. Jinak se spánkem u nás byly (a někdy ještě pořád jsou) taky problémy. Usínal mezi jedenáctou večer a půlnocí. Nakonec pomohlo nastavit večer pevný řád a teď se daří, že usne mezi devátou a půl desátou. Samozřejmě nedávno mi předvedl i to, že usnul až kolem jedné ráno, ale je to výjimečně.

lobella
autor
7. srp 2021

@zelenaesmolda usina s nami ve velke posteli, kdyz jdeme s ni driv, akorat skace po posteli, beha po byte a proste nevydrzi ani minutu v klidu....jinak chlap se zapojuje, vecer chysta veceri, o vikendu vari a obcas vezme starsi ven, ale je v praci hodne casove vytizeny

barmil
7. srp 2021

@lobella poprosit babicku, at přijede, prdnout ji mimino do kočárku, druhou s hračkami a šup ven. Ty se vykasli na úklid, dej si nohy nahoru, cti si, dej si vanu, spi.. Cokoli, abys mela sílu na další dny.

lobella
autor
7. srp 2021

@zelenaesmolda jinak do uklidu starsi zapojuju, driv ji to bavilo, ted uz ne, ale tak dokud byla jen starsi, tak jsem si poklidila v pihode, ted jeste s mimcem, co je permanentne na ruce to jde blbe no, o pani na uklid jsme premysleli, ale moc se nam to nelibi, ja jsem navic na uklid dost puntickar, tak mam nejake predstavy

lobella
autor
7. srp 2021

@barmil babicky nehlidaji, tvrdi, ze nemaji cas, moje mamka hlida jen v nejvyssi nouzi (lekar a chlap hlidat nemuze) a je to hodka max dve

barmil
7. srp 2021

@lobella a tak zkusit paní na úklid, nebo na hlídání? Můžeš být doma, abys tam hned nenechala dite s nekym cizím, ale odlehci Ti. Třeba může poklidit, co Ty nestíhás, nebo naopak zabavit starší, kdyz Ti usne mladší, vzít ji ven a Ty budeš mít čas pro sebe..

zelenaesmolda
7. srp 2021

@lobella
podle me to chce vetsi duslednost,nedovolit ji skakat po posteli apod.Zaroven ji ale vysvetlit,ze jsi unavena a potrebujes,aby uz v klidu lezela.Tedka byl v Nevychove fajn webinar a mimo jine tam rikali,ze neni dobre detem rikat takove to obecne "to se nedela" ale adresovat to primo,treba "potrebuju,aby sis sla lehnout,jsem unavena."
Deti spis vyhovi tobe nez nejakemu obecnemu "musu"
Nebude to asi jednoduche,par noci treba bude rev ale pokud na tom budes trvat a neustoupis tak pochopi,ze proste v urcitou hodinu se jde do postele a nejede pres to vlak.

lobella
autor
7. srp 2021

@barmil jsou to super napady, ale neumim si predstavit dat deti nekomu cizimu na hlidani, starsi by mela jit od zari do skolky, tak verim, ze ona se tam vyblbne a mne se odlehci

zelenaesmolda
7. srp 2021

@lobella
Navic jestli jde v zari do skolky tak nebude moct chodit spat takhle pozde,byla by brutalne unavena.Mas teda nejvyssi cas to zacit rovnat.

lobella
autor
7. srp 2021

Holky ja jsem nejvic vystavena z chovani te starsi... Vcera prochazka, doma, ze chce ven, pak se mi ji podari vykopat po skoro hodine (odmita se strojit, poklidit hracky), venku mi po par minutach vketi do silnice, prestoze vi, ze do silnice nesmi, po par metrech si sedne uprostred prechodu na zem a a odmita prejit silnici, takze ji vezmu na ruku, druhou tlacim kocar, po par metrech hodi plysaka na zem a holinkama od blata po nem slape...pak je 100m klid, nez zavola tata, ze jede driv domu, chce jot tedy zpet dom za tatou, rikam, ok, pujdem za tatou a ona si sedne a rve, ze chce tatu, ale zaroven jit odmita🤦takze se vracime dom a ona celou cestu hystericky rve, ze chce tatinka,....jeste 2 mesic zoet to byla fajn holka, se kterou se dalo diskuzi dojit ke spokojenosti obou, ted rano rozlepi oci a ja jsem co pul hodiny na masli a vytocena, v jednu chvilku segru pusinkuje a najednou ji z niceho nic kousne....proc??? Po obede jsem ze vseho vyrizena, sezeru cokoladu, vecer se podivam do zrcadla, k vycerpani ze dne se prida deprese z povoleneho pupku, kdyz konecne pred pulnoci obe usnout, pokecame s chlapem a ten chce sex....jako coze to chce? Kdyz uz k necemu dojde, po akci on usne a vzbudi se mladsi na kojeni, za 2-3 hodky sw budi starsi se revem, takze jdu k ni, uklidnim ji, opet usinam, opet kojeni a najednou je 7,mladsi vstava, usina na pul 9 a vstava starsi a jede dalsi kolecko🙈🙈🙈🙄

lobella
autor
7. srp 2021

@zelenaesmolda skolka prijima deti do pul 9,coz je ideal cas, bude ji vozit chlap, vstava na 8 do prace, takze dcera vstane ve svych 8 rano a pojede do skolky

zelenaesmolda
7. srp 2021

@lobella
Podle me castecne zarli na mladsiho sourozence a chce si vynutit pozornost.
Ale taky mi prijde,ze ma moc povolene mantinely.
Nechces se obliknout?Capnu a obliknu te.
Vleti mi do cesty?Na tohle je super batuzek s voditkem.
Hodis plysaka na zem?Budu trvat na tom,abys ho zvedla a priste uz ho ven nevezmu kdyz se k nemu neumis chovat.
Zavola tata a madam chce domu?Ano,ale az po prochazce na kterou chtela jit.

lobella
autor
7. srp 2021

@zelenaesmolda
@zelenaesmolda to ja ji obliknu, ale je to spis rvacka, kdyz mechce, utika, schovava se, kope, atd, s tim vracenim dom jsem souhlasila, byt jsem uz byla ko a rada, ze na to nebudu vse sama, navic kdyz chlap se vrati v 5 odpo z prace, je to svatek, normalne chodi na 8 vecer

izzylka
7. srp 2021

Jako teď mě tu sežerete, ale občas je jedna naprdel lepší, než půlhodinové domlouvání 🙈
To dítě ti vyloženě skáče po hlavě, dělá si co chce 🙈 chodit spát tak pozdě? Tak to těžko...prostě lehnout a ležet. Můj syn je taky mazec, ale máme pravidla, co se prostě dodržují...spát se chodí v určitý čas a je mi jedno, že on mi řiká, že není unavený, protože stejně pak do 10 minut usne....uklidí po sobě, jinak hračky uklidim já a už je nedostane, nají se, když je jídlo na stole a když ne, jídlo nedostane a ani nic dobrého kdyby chtěl. Chce jít ven? Tak jdeme ven, ale rozhodně se nevracíme po 10 minutách...atd...v některých věcech prostě neustoupim a občas na zadek prostě dostane 🤔 já si po hlavě skákat nenechám a nějaké domluvy jsou často uplně k ničemu 🤦🏻‍♀️

margriet
7. srp 2021

@lobella A zkoušela jsi třeba přístup, že když se nechce starší oblíkat, tak oukej, zůstaň si doma a my jdeme s mladší ven samy? A opravdu se jít obout a nachystat ke dveřím. Nebo třeba ten plyšák na zemi. Vzít ho a že ho jdeš teda dát pryč, nějakému jinému dítěti, co si ho bude vážit? Případně když si nechce uklidit hračky, tak dobře, já je tedy vyhodím, když je nechceš… On je to teď takový věk, že to dítě prostě zkouší, co si ještě může dovolit a co už mu neprojde.

zelenaesmolda
7. srp 2021

@lobella
kopla by me jednou a byl my sekec mazec.Ac nejsem priznivce fyzickych trestu tak ublizovat si proste nenecham.A je uplne jedno proc jsi s navratem domu souhlasila protoze ty duvody ona nechape,chape jenom to,ze dosahla sveho.

margriet
7. srp 2021

@izzylka Máme to doma podobně. A manžel je ještě tvrdší než já. Obzvlášť u některých dětí s velkým temperamentem je to prostě potřeba 🤷‍♀️

barmil
7. srp 2021

@lobella starší si dělá, co chce a skáče Ti po hlavě. Nastav režim. A nepolev, protože teď tím trois Ty, miminko trpí tím, že Ty jsi ko a manžel je odsunuty uplne. Prostě vždy ve stejnou dobu vstávat snídaně, procházka, obed, spánek a budit, jako ve školce, pak zas ven, domů, večeře, koupat, spat. A furt dokola. A neustoupit. Ve školce to taky nebude podle ní. Děti se mají přizpůsobit rodině, ne rodina jim. Ty jsi dospěla a mas určovat, co kdy a jak. Ne skolkac.
Jinak když se takhle vztekle chovala dcera, vždycky jsem rekla fuj, co to je za holku, s tou se bavit nebudu, az přijde (jméno), at jde za mnou. A odešla jsem. Samozřejmě to nejde na přechodu.. Kdyz neměla publikum, nebylo proc se vztekat a za chvíli přišla a byl klid.

zelenaesmolda
7. srp 2021

@barmil
souhlasim s tim rezimem ale nelibi se mi to reseni situace,zavani to citovym vydiranim.
Zkus si predstavit sebe,ze zuris a manzel ti rekne tohle a odejde.Myslim,ze bys zurila jeste vic.

barmil
7. srp 2021

@zelenaesmolda na ni nic jiného nezabiralo, mluvit se s ní nedalo, fyzické tresty nevedu, flakla sebou na zem a jecela, prohybala se. Když nebylo publikum, přestala.
Obecně se i ve vztahu doporučuje neřešit věci v afektu, že má jeden odejít, samozřejmě s tím, že se vrátí, a věc se má řešit potom, az opadnou emoce. Tak se předchází tomu, že na sebe lidi začnou řvát hnusny a x let starý křivdy a od origo problémů přejdou uplne jinam a z jedné prkotiny je mega hádka, uplne zbytecne. My tohle právě s manželem děláme, kdyz je jeden nasr.. a už to nevidí s odstupem, ale je moc emotivní, tak já jdu třeba behat, nebo jde manzel na pivo a probereme to až za 2h. Naštvaný spat nechodíme, ale prostě to odlozime.

zmrzlinka
7. srp 2021

@lobella starší nastavit mantinely.Nedovolit aby Ti skakala po hlavě.Mame obě děti hodně kontaktní,ale takhle nevyvadeji.
Ber to jako období , které přejde a bude líp.Vykašli se na hubnutí,na úklid a odpočívej....bude líp 💙

lobella
autor
7. srp 2021

@izzylka tak ma zadek dostsva takrka denne, k nicemu to nevede, jen je na me agresivnejsi, s jidlem to mame stejne, mame pravidla, ale kdyz ji ulozim v 9 a ona do 11 stejne lita u stropu, tak k cemu?

lv
7. srp 2021

Jde do obdobi vzdoru+zarleni k tomu. To je obvykle na 6mesicu, pak uz je lip. Decko mam sovu, tak vim, ze to nejde moc posunout, to vecerni spaní. Hele nech si uklizet, alespon. Nezehli, co nemusis. Na prechodu drapnout a odnest, jak jsi to udelala. Nechce se oblict, dobre, ven se nejde.

zelenaesmolda
7. srp 2021

@lobella
mlaceni po zadku jeste nic nevyresilo,diteti akorat ukazes,ze se spory resi nasilim.
Proste ji to litani do stropu nedovol.Muze si treba pustit pohadku,prohlizet knizku,manezl ji muze cist ale proste bude v posteli.Neustoupila bych.

lobella
autor
7. srp 2021

@margriet toto vse uz jsme zkouseli, u toho oblikani....kolikrat ooravdu odejdu, zamknu a dupu po schodech a vetsinou me ma na salamu a hraje, v lepsim pripade zacne brecet a oblekne se, sle situace den co den stejne