Nespící dítě a já už nemůžu. Měl někdo podobně? Kdy se to zlepšilo?

thekatie
11. srp 2022

Ahoj, mam 10 mesicni miminko. Od porodnice spanek katastrofa.. budi se x krat za noc.. ted to bylo konecne lepsi, budil se tak 3 krat a vstaval kolem sesty, pul sedmy. To trvalo tak dva tydny a ted zase se budi 10 krat za noc. Vstava kolem paty, pul sesty.. a ja uz nemuzu.. strasne me to stve a frustruje..hlavne psychicky.. pres den nejde kolikrat uspat..s tim driv problem nebyl.. ani kdyz rostly zuby. Plus je hyperaktivni a vzteklej.. doma se to neda vydrzet, takze chodime aspon 2x denne ven nebo na navstevy.. prijdu si, ze bezim nekonecnej maraton..a i kdyz ho nekdo pohlida, tak mi to stejne pomuze jenom na chvili.. no zatim je to materska spis za trest a to jsem se na to tolik tesila.. Kdo jste to mel podobne, kdy se to zlepsilo?🙏

thekatie
autor
11. srp 2022

@sinicka no muzu zkusit, jestli mi ve vanicce vydrzi dyl..ale ono ho vsechno bavi chvili🙈.. jinak vodu jsem zkousela, ale budil se jeste vic nez po mliku🤷‍♀️🙈..takze moc jsem ho neoblafla😅

sinicka
11. srp 2022

@thekatie tak to mlíčko zasyti lip a urcite po nem bude spat vic, nez po vodě, ale horko tezko se to odbourava v pozdejsim veku, vliv na zuby atp.. ale vy mate jeste čas 🙂.. jinak doporučuji hracky do vody, pastelky do vany, vodní mlynek. Zkus a pak dej vedet, ze zajimavosti :D

megi89
11. srp 2022

Ono se ti to určitě spraví, držím palce.
Mám syna, ale ten je extrém. Bude mít 4,5r a budí se v noci pořád. 🙄 A sourozence už mu neporidime 🙂, stačí.... Nejsi v tom sama. Drž se 🍀 🙏.

9radka9
12. srp 2022

@thekatie bohužel, měli jsme taky, chodila jsem i k psycholožce ( nepomohlo, jen mě nasrala debilnmi radami jak má dítě spát samo v postýlce), přešlo to po čase když jsem přestala kojit v 20 měsících (chtěla som kojit déle, už to ale nešlo psychicky zvládat), poté se ještě chvilku budila částo (třeba 5 krát) teď se budí pár krát ale více méně už ode mně nic nevyžaduje,vjsou ji 2 roky a 4 měsíce...je to horor, moc mě to mrzí za vás, já jsem si sáhla na dno

9radka9
12. srp 2022

@megi89 taky si říkám, že kdyby měli ostatní dítě které se budí jak to naše, jsou na světě pouze jedináčci 😀

9radka9
12. srp 2022

@sinicka dávala jsem ji vody když chtěla, ale moc už nechtěla, tak už moc o to pití nešlo (ukončila jsem 20 měsících)

9radka9
12. srp 2022

@jjasmina nesnáším spací děti (fór) 😀😀😀

thekatie
autor
13. srp 2022

@megi89 jeeezis, tak to vas lituju a uz snad zacne brzy spat! A dekuju za podporu☀️🙏

thekatie
autor
13. srp 2022

@9radka9 no uz jsem taky premyslela, jestli nevyhledat psychologa.. ale prave..pokud to clovek nezazil, tak to nepochopi.. to vidim i u sebe v okoli.. uff.. stejne jsme my zeny neskutecny, co vsechno zvladnem💪

kapii
13. srp 2022

@thekatie jaké máš zázemí doma? Mě nejvíc pomohlo se domluvit s manželem, že si malého vždycky v neděli na dopoledne vzal a já jsem dospávala, co to šlo. Celou noc začal malý spát až ve dvou a tři čtvrtě letech, ale ke konci už to buzení bylo fajn, třeba jen třikrát za noc. Teď v necelých třech už spí krásně celou noc.

thekatie
autor
13. srp 2022

@kapii manzel pomaha, jak umi..treba dneska s malym rano vstal🙏.. ale to bych potrebovala kazdy den😁.. kdyz mel dovolenou, tak to byl uplne jinej zivot.. jsem mela pocit, ze uz to je s malym jednodussi.. no ehm ne😅

veronikav31
14. srp 2022

@thekatie zkus změnit um.nebo co dáváš k večeři?

maxulekapcule
14. srp 2022

Potěším Té, nejsi v tom sama. Syn má téměř 9 měsíců a budí se i 6krat za noc, z toho zvládne kojení klidně hodinu na jedno vzbuzení, tudíž kojim v podstatě celou noc, k tomu chodím do prace, připadám si jak robot. Naštěstí rev se u nás koná jen od šesti do šesti, pak relativně klid. Ani nevíš, jak Tě chápu

krisstina93
14. srp 2022

Ja mám malou u sebe v posteli, jinak bych taky víc uspavala, než spala. Ale kojim, což je hrozná výhoda, ani se nemusím probrat, strčím prso a uspi se sama. Zkoušela jsi bílý šum? Já pouštím déšť, když nemůže zabrat, u toho pak vydrží spát dýl.

lacehea
14. srp 2022

@thekatie vecer uvarit bud odvar s vlocek a umele mleko nebo v 10 mesicich klidne ridkou krupicku. Zacne asi lepe spat.

thekatie
autor
14. srp 2022

@veronikav31 allergy care, ma alergii na mleko a vecer ma kasi.. hlady se nebudi🙂

thekatie
autor
14. srp 2022

@krisstina93 jj, ma usinacka s bilym sumem, ten jede skoro celou noc🙂

veronikav31
14. srp 2022

@thekatie a nemá vic žízeň?občas dětem dělá večer kaše problém,ja dávala kaši ráno k snídani.

jadadee
14. srp 2022

Taky jsme meli krizi.. v tom nejhorším obdobi dve noci za sebou spala s tatinkem a ten mi ji dal az tak kolem 4. rano, abych se zvladla prospat. Tech nekolik noci za sebou mi fakt pomohlo, opravdu jsem uz byla hodne vycerpana. Jinak cca ve dvou letech spala poprve celou noc v kuse,ale ti byla spis vyjimka, obcas se postesti, ale vetsinou se budi alespon jednou za noc na curani/piti..

snailice
14. srp 2022

Obe holky jsou nespaci od narozeni - starsi na tom byla hur, k te jsem vstavala i 15x za noc, k mladsi jen asi 10x 😀 pres den se v postylce spalo jen na max pul hodky a venku v kocaru teda i hodku ci dve - ale za podminky, ze se s kocarem jelo. Jakmile se zastavilo, tak byly potvurky vzhuru 🙈😀 jinak od narozeni se u nas vstava kolem 5:30 - 6:00. Nocni spanek se jim postupne zlepsoval, ale porad to bylo naprd…nejlepsi zlepseni nastalo, kdyz obe kolem tech 15-18 m sly do detske vetsi postele. To se u nas zacalo spat skoro celou noc, max jsem vstavala tak 5x. A jen dodam, ze obe byly od narozeni na UM.

sherryel
14. srp 2022

@thekatie : tak já mám půlroční dvojčata a 2,5letaka a to je pak spánkový deficit 😜😅. Když nemám práci domu ( po nocích ještě pracuji ) . Syn začal dobře spát až po odstavení - dva roky , má sice noční běsy ( buď cestuje po postely nebo sebou hází a brečí a vzteká se ) , ale ty nemá každý den. Někdy je to naprd. Uspat v jednu chvíli tři děti a nemůžete nic dělat ( vařit, pracovat atd ) to je vysloveně zázrak ... Ale na druhou stranu holky jsou zlaté, moc hodné holky...

thekatie
autor
15. srp 2022

@veronikav31 nene, zkousela jsem i dat maso zeleninu nebo jenom um a vysledek stejny🙈

tynka9
15. srp 2022

@sinicka u prvního jsem odstavovala v roce a ten šel na UM. U mladší v roce a půl, ta um nechtěla, ale vypila flašku plnotučného. U obou se spánek zlepšil do měsíce hodně výrazně. Starší začal spát celou noc a spi dobře do teď (4,5), mladší má období, kdy spí trochu hůř, ale taky je to o 100% lepší od odstavu. U mě to možná s tím odstavcem bylo trochu jednodušší, protože jsem byla už zase znovu těhotná. Pro zajímavost třetího jsem musela odstavit ve 3 měsících a ten spí ze všech nejlíp. Na mliko se jako malý budil 1-2x, teď ani to ne, občas se kroutí a jde ke mě do postele, ale většinou hezky zabere. Občas nějaké horší noci jsou, ale většinou za to můžou zuby 🤭

veronikav31
15. srp 2022

@thekatie a přes den spí jak?

sinicka
15. srp 2022

@tynka9 ja dalsi kojit dele jak 6 mes nebudu.. presne z techto duvodu a podobnych zkusenosti.

tynka9
15. srp 2022

@sinicka ono každé má svoje a to nekojení ti krásný spánek nezaručí (viz autorka). Kojení je pohodlnější, co si budeme povídat. Nemusíš s sebou tahat výbavu na přípravu UM na každý výlet, návštevu, ten kontakt s miminkem je také hezký, UM leze pěkně do peněz, hledání toho správného UM může být taky dobrá bojovka. Na druhou stranu snadněji se pak řeší hlídání, v noci může zaskočit manžel.. každé má své pro i proti.

tehulinka91
15. srp 2022

@thekatie u staršího se to zlepšilo až po prvním roce. Mladší ten se budí teď tak 6x za noc a přes den spánku moc nedá. Co zkusit změnit matraci? To mělo na staršího velký vliv.

sinicka
15. srp 2022

@tynka9 já mám odkojeno 2,5 roku.. samozrejme nedelam si iluze a kdo vi, treba mi ted bude po psychicke strance lepe, nema smysl nic moc planovat predem. nocni kojeni a spánek byly super, ale ja uz nechci mit v posteli zadne deti.. miluju deti nadevsecko na svete, ale nejak jsem dospela do stadia, kdy nechci upozaďovat sebe ani partnera, sexualni zivot atp…

lucie_nj
15. srp 2022

Když jsem jen kojila nebo odsavala, tak jsem to měla hodně podobně.. malá rvala a rvala, já na těsném pokraji zhroucení. Manžel chodil do práce, v noci toho taky prd naspal a pak donesl pixlu Nutrilonu. Byla jsem zoufalá, zkusili jsme to.. tu noc se malá vzbudila jen 2x, pokaždé dostala UM a to bylo poprvé, co jsem se od porodu poprvé celkem dobře vyspala. Pak jsme najeli na režim mix UM a kojení a konečně jsem si miminko začala užívat.

exbordelar
15. srp 2022

Ahoj, soucitim a chapu. Taky jsem mela male nespavce, presne co popisujes. Kdyz jsem chtela mit volny vecer, tak jsem litala i kazde tri minuty. Uz jsem nenavidela ten zvuk chuvicky. Peklo vsech pekel, byla jsem psychicky na dne 😅
Ale tenkrat jsem si jeste neumela rict o pomoc a myslela jsem si, ze to musim vsechno zvladnout + vzornou peci o domactnost + byt skvela milenka + zabavna matka atd atd. Myslela jsem si, ze musim mit vsechno dokonale a vsechno zvladat, jinak budu zavrhnuta jako neschopny zenska, co nic nedokaze. Zpetne ted, kdyz uz jsou deti velke a uz nekolik let spim celou noc, si myslim, ze ten stres se promitnul do spanku tech deti. Oni proste maji neskutecne radary a extremne vstrebavaji a kopiruji emoce matky. A pak uz je to zacarovnany kruh. Co bych ti mohla poradit, tak je to - nechej si co nejvice pomahat ve vsem, co jde a pak - tohle obdobi nebude navzdy, prejde to a pak na to budes vzpominat jako na mlhu 🙂 drz se ❤️