Nespinkající miminko. Co by pomohlo?

13. čer 2022

Ahoj maminky,

prosím o radu, pokud ji někdo máte. Mám chlapecká, téměř sedm měsíců, ale má silenej problém se spánkem přes den, vydrží i 12hodin, ale ten rev. Rve i třeba čtyři hodiny v kuse. je mi ho strašně líto, když vidím, ze by tak chtěl spinkat, ale nejde to. Usne jedině u prsa, ale je nepremistitelnej, a mít ho opravdu několikrát denně třeba hodinu v kuse na prsu prostě nejde. Máte některá radu, co by mohlo pomoci? Opravdu jsem už velmi vyčerpaná a kolikrát u kojení usínám i během dne. Ještě mám druhé dítě, které mě taky potřebuje, ale nejsem moc schopna

pipi_puncocha
13. čer 2022

Kojit (a tím uspat) v šátku nebo nosítku...? Jízda v autě? Tohle zabíralo u nás.

autor
13. čer 2022

@pipi_puncocha jízda v autě pomáhá, ale s tou cenou benzínu je to teď vyloučené - ale jezdím pracovat, pracuju jako doručovatelka, takže aspoň v tom autě spi, ale pak prijedem dom a porad rev. Když máme volno, tak je rev tak od deseti od rana. Nosítko nepomáhá, sem tam aspoň kočárek

gbp
13. čer 2022

mela sem takovou dceru a protoze k ni druhe ditko nemela, tak sem s ni ty hodiny sedela a ona u toho prsu spala 🤷🏼‍♀️ jestli ted druhe bude chtit taky tak, bude to masakr. nicmene mi slo kojit primo v tom nositku, proste jsem ji navazala tak, aby ji to prso do pusy dostalo a pak tam rovnou usnula. jinak se taky nedala uspat, pak sme ji naucili na skakani na balone, ale odlozit se taky moc nedala, spala treba na nas. obzvlast v obdobi kdy potrebovala 4 spanky za den po dvaceti minutach. dudlik nechce? co zkusit nakojit v leze v posteli, abys s nim pak uz nehybala az usne?

autor
13. čer 2022

@gbp v posteli to jde až večer, nechce být ve své postýlce. Přes den, jen se pohnu, tak brečí. Takže když jsme doma, kolikrát s nim usnu, což se zase nelíbí tomu většímu. Je to masakr, první byl milionovej, tady toho nechce nikdo ani hlídat 🤣 jvubec jsem něco takového nečekala. Kdy to dcerku přešlo?

sylvka
13. čer 2022

Naše Karolína by taky nejradši spala jen u kozy. Když už teda u ní spi,tak ji vytáhnu ( drží strašně silné ) a rychle ji soupnu dudlík a už ji tam nesu ( do postýlky 😁)

autor
13. čer 2022

@sylvka to jsem zkoušela a dudlík letěl obloukem 🤣 to jsem ráda, že nemám takovýho zavislacka sama

gbp
13. čer 2022

jako nemuzu rict, ze preslo. spis se to nejak pretransformovalo s tim, jak uz chtela min spanku pres den. taky kocarem, protoze v nem uplne odmitala byt, ale kdyz jsme presli na sportak, zvykla si a i v nem spala. pak mela zas obdobi, kdy neusnula jinak, takze sme ji porad vozili. pak mela obdobi, kdy jen v nositku, tak sme porad nosili. no opravdove vysvobozeni prislo s jednim spankem za den. ted zas bojujeme, protoze sem ji pred mesicem odstavila. spavala krasne doma v posteli, usnula u kojeni, za 5 minut tuha. ted neni prso, neni spani 😅 ja sem v sestem mesici, takze ucit znovu na kocar ji nechci, v naruci ji neuchovam, tak dlouho nevydrzim, auto neridim, takze to tak nak pytlikujem, jak to vyjde.
nekdy to je tezky, musi se to proste vydrzet. hodne nam pomohlo zruseni postylky. v roce dostala matraci na zem. tam sem mohla lezet s ni a pak se nanapadne odkulit a nebala se, ze by spadla. co bily sum? ten nam taky jeden cas fungoval.

autor
14. čer 2022

@gbp ten máme od miminka, zabíral asi tři dny 🤣 u nás pomáhá být jen u mě, jenže to fakt moc nejde, musim občas uklidiit, uvařit, najíst se a nebo osprchovat 🤣 asi nezbývá než čekat, až z toho vyroste

maggiele
14. čer 2022

Ahojky,zkus mu pořídit hacku. Můj syn byl taky plačtivejsi a rád by spal na mě,ale to nešlo. Zabrala nám hacka (hojdavak),moc rád v ni spal. Držím palce ať je líp🙂

jjasmina
14. čer 2022

To je jak moje a druhé neporizuju 😃rada snad není, zkusila bych ho hodit na Um, u nás nezabíralo nic prso a prso, společné spaní. V 7 mes spala jen se mnou ajen u prsa teda

kubesovaadelka
14. čer 2022

Měli jsme to podobné, ale hned na začátku u novorozence,, měla jsem sice dost mléka ale hladového. Koupila jsem UM Nutrilon a hned spala spokojeneji. Spala mi u prsu,prsa už bolavý ale ona pořád sála, protože měla hlad, pořádně nespinkala a tak byla podrážděná a hladová, uplakaná. Jinak nám pomáhá na zklidnění pračka, sušička, pustit sprchu😂❤️ nebuj, nejsi první ani poslední, chce to zkoušet

autor
14. čer 2022

@maggiele děkuji 🙂

autor
14. čer 2022

@jjasmina no to jsem přesně říkala taky, ze kdyby takovej byl první, tak do druhýho nejdu 🤣 na um jsem zkousela, ale odmítá láhev, musim ho dokrmovat pomocí cévky, ale už mi pomalu bere na milost příkrmy aspoň

autor
14. čer 2022

@kubesovaadelka to jsou fakt miláčci 😅

kubesovaadelka
14. čer 2022

Ještě mě napadlo, pokud tedy máš hladové mlíčko a malý je hladový a od tebe nechce um tak buď změnit tvar savičky, nebo stejně jako u nás ať ho ze začátku krmí někdo jiný pokud může... U nás to bylo tak, že pokud jsem ze začátku dávala UM já tak nechtěla, proč taky, když mohla mít kozu. Tak začal dávat přítel a dopoledne babička. To byla výhra, vím že spousta maminek si tohle dovolit nemůže, ale za zkoušku nic nedáš pokud máš možnost, ať to zkusí někdo jiný. Jak u nás malá zjistila, že po flasce není hladová tak zvládla spát mnohem dýl. Teď ji poslední krmení večer dám o 30ml víc jak přes den a vzbudí se maximálně jednou za noc na krmení spí od 7-pul osmé až do půl 5 max čtvrt na 6 s jednou přestávkou na mlíko. Jako druhá rada, která taky udělá své, kterou mi radili všichni a za kterou bych v danej moment vždy fackovala( ale něco na tom je, věř mi) je dát se do klidu. Malá taky hodně pláče a taky jsem už někdy na nervy ale většinu času se snažím být v klidu, miminka to vycítí že si nervní u toho ach bože kdy zase začne řvát a na jak dlouho apod. Teď se na ni směju když pláče, přitulim si ji k sobě a říkám jí no jooo zakřič si, servi mě apod. A nebo je přetaženy. Když se malá začne tahat za ucho tak už klidnim aktivitu, začne si mnout oči, zivat a už uspávám. Jak už je přeražený tak to nejde usnout a je protivny..❤️❤️

autor
14. čer 2022

@kubesovaadelka děkuji 🙂

autor
14. čer 2022

@kubesovaadelka na tom s těma nervikama něco bude

kubesovaadelka
14. čer 2022

Určitě beruško ❤️ zkus, uvidíš a informuj😊

amenophus
17. čer 2022

Tohle me teda desi! Mam stejny problem se svoji 4mesicni, ale furt doufam, ze ji to prejde! Obcas zabere v satku, ale jen za chuze, takze ze bych u toho povesila pradlo, umyla nadobi nebo nedejboze uvarila, to nehrozi. A taky mam starsi dite, kterymu se musim venovat. Zrovna jsem koupila hacku, prvni dite v ni spavalo krasne, jen jsme ji pak poslali dal. Tak doufam ze zabere i na tuhle (ale nedelam si moc nadeje, prvni spavala i v kocarku). Jestli ne tak uz mi asi jebne. Potrebuju zacit obcas pracovat, ale zatim nezvladam ani zakladni chod domacnosti, natoz k tomu jeste vytvaret hodnoty :(

leninka800
17. čer 2022

Taky jsme meli. Chlapecka...nespici dite proste. V postylce sam neexistovalo, porad chtel byt na prsu, nepremistitelnej a porad rval 😀 Jak jsem to prezila uz ani nevim. Me potom ruply nervy a prestala jsem kojit. S UM se trosku uklidnil, ale sam neumi byt do ted. Ma 3 roky spi s nama v posteli. Vecer taky sam neusina to musime jit vsichni s nim 😀 Po obede taky musim jit s nim. Sam nikde neusne. Ted cekam druhy tak jsem zvedava jak to budu delat 😀 Ale poridila jsem si hojdavak tak na nej spoleham. Vsichni jsou s nim hrozne spokojeni. Tak si ho treba zkus taky pujcit treba to zabere. Preji hodne nervu 🙂)

sylvka
17. čer 2022

Ahoj holky,tak.po včerejší noci,kdy byla vzhůru co hodinu 😡jsem ji večer dala kaší od Sunaru a když pominul,že byla vzhůru od půl desátý hodinu,tak vstávala v noci jen jednou.cili předpokládám,že má hlad.pane bože,ať už ji jsou aspoň dva roky a je z ní trošku člověk 🙏🙏🙏🙏🙏

lcn162
17. čer 2022

Taky jsem to tak měla s druhým. Možná cítil tu nervozitu, že mě chce i starší. Naštěstí spal v kočárku, nositku, šátku... Nebo jsem si lehla s ním, uspala ho kojenim a pak vstala (a pak šla uspat starší 🤪). Ale třeba ten náš si to vybral jako mimino, ale tak od 3 je schopný usnout úplně sám a přijde k nám do postele tak 1x za 2-3 týdny, za to jeho skoro 7-mi letá sestra by chtěla uspávat pořád a přijde k nám téměř každou noc. A to jako mimino byla na spaní zlatá (i když jsme ji taky museli uspávat)

eithelwing
17. čer 2022

U nas byly obě deti takové. Starší měla rada dudlik a usinala v naruci, přemisťování bylo fakt něco. 🤦😄
Syn byl zase prsomil. Kojila jsem vleže, spal se mnou v posteli.
Plus je tedy oba trapil zablokovany krk.
Nejhorsi to bylo tak do roku. Nevim, co je to hezke miminkovske obdobi, znam jen rev a rev.

Ted ma mladsi dva roky a mnohem lepší. Nespi celou noc, ale nekojim a potrebujeme nanejvýš mou nebo manzelovu pritomnost k usnuti, takze jsem i nahraditelna. 🙏

autor
19. čer 2022

@amenophus no mě to rikej, já pracovat musim, protože jinak by jsme přišli o bydlení, ale nechtějí vidět, jak to vypadá doma 🙈

autor
19. čer 2022

@leninka800 to by bylo super, jenže já to nemám kam dát 🤣

autor
19. čer 2022

@lcn162 no ten můj starší byl taky úžasnej jako mimco, za to teďka... Tak je mám v posteli oba.... Ještě že nemám chlapa, nevim, kam bych si ho dala 🤣