Noční buzení. Co s tím?

pommpomm1
28. zář 2021

Přeji hezký den. Dcerka ,7m jako miminko spala úplně krásně, ale časem se z toho stalo peklo. Usíná kolem 19. hodiny a to už je fakt unavená (dřív chodila spát i dýl, ale nějak se přeorientovala na tu 19. hodinu. V noci se několikrát vzbudí a poslední dobou kolem 3. hodiny ráno se vzbudí úplně a vydrží si hodinu povídat. Zkoušela jsem to ignorovat když jenom povídá aby věděla že se v noci spí, ale pak začne cestovat po postýlce div by jí nezbourala. Začala jsem chodit dřív spát když usíná poměrně bezy, ale stejně se nevyspím. Jsem pak nervní a mrzutá. Už nevím co s tím. Déle ukládat ke spánku nemohu, to by malá nevydržela. Přes den spí většinou tak 3x. Prosím dalo by se s tím něco udělat? Už nemůžu a jsem vyčerpaná .

berta3
28. zář 2021

@pommpomm1 Dobrý den, jsme na tom se spaním stejně. Nevím, zda se s tím dá něco udělat, mám třetího nespavce... Snad se spánek po prvním roce trochu upraví. Nám pomohlo až odstavení od kojení 🍀

pommpomm1
autor
28. zář 2021

@berta3 Od dvou měsíců je malá na UM. Teď sní dva příkrmy denně, většinou nechce ani mléko. Nepřijde mi že by měla v noci hlad, to by asi řvala. Už nemůžu i když jdu spát mnohem dříve než jsem byla zvyklá tak se stejně nevyspím. Hlídání nemám že bych si odpočinula.

luhana
28. zář 2021

@pommpomm1
Take bych rada poradila, ale nevim jak. Mam synka 6m a od narozeni se v noci budi x-krat. Od 4m spi se mnou v posteli. Usina kolem 20 hod. a vstava nekdy ve 4 nekdy 5 a kdyz se hecne, tak spi do 6 hodin. Take se parkrat stalo, ze se vzbudil uprostred noci tak na hodinku a chtel si hrat. Ale u nas to ne i pravidlem. Spis to, ze vstava hodne brzy. Snad to brzy prejde. Preji hodne sil

jjasmina
28. zář 2021

mala od narozeni nespavec, vstavala jsem každou půlhodinu, nezlepšilo se to ani spol spanim. snad to bude u vas jen období, pomohl odstav a ani tak nespi celou noc

i_vet2
28. zář 2021

zkuste na instagramu spanekmiminek, nebo mimispanek, spaneknasichdeti.. poradi vám určitě, to tak nemusí být.. bdělé okno v noci může znamenat třeba že poslední spánek je blízko večernímu, moc spánku přes den..

janina228
28. zář 2021

@pommpomm1 a přes den spí kolik hodin?

ekou
28. zář 2021

Moc rad na tohle neni. Dite mi do 1.roka pekne spalo a pak po narozeninach 3 mesice kazdou noc vstavala v 1 ranu a usla az ve 4h... Takze totalne vsichni nedospani.

j.a.n.i
28. zář 2021

@i_vet2 Nebo to taky muze znamenat naprosto fyziologicky spankovy rytmus, ktery jsme my ale potlacili...

i_vet2
28. zář 2021

@j.a.n.i nechapu, co jsme jako potlacili? ja jsem jen paní poradila pár profilů které se zabývají spánkem a mohou poradit, bdělé okno v noci má svoje duvody 🙂

j.a.n.i
28. zář 2021

@i_vet2 spankovy rytmus, ktery jsme mivali drive

squezy
28. zář 2021

@pommpomm1 Spanek miminka se prostě mění. Už se smeju takovemu tomu "doted spala celou noc a ted ze dne na den se budi". Miminko vam 2 dny dopředu neřekne, že něco bude jinak. Spanek se furt mění, tak to je a většina miminek nespi celou noc. Jsou 2 možnosti-bud se to zase vrátí do spanku celou noc nebo si zvyknes. Ja mam dvojcata, do roku kojena a to bys videla, kolikrát za noc jsme se budili a nikdy jsem s nimi přes den spat nemohla, protože oni spali jedine za jezdiciho kočárku. Když jsem byl fakt unavená, tak jsem si vzpomela na trojcata a vicercata a jela jsem dal 🙂 Ted maji kluci 2,5 roku, vstáváme denně běžne mezi 5 a 6h,přes den už nespi a jo, večer jdu v 21h spat, ale rano se nudím vyspana, protože jsem ráda, že už nemusím k nim vstávat a kojit nebo že neměli noční děsy a bez kriku spali celou noc. Zvyknes si, ver mi 🙂 🙂

rosa106
28. zář 2021

@pommpomm1 Já jsem měla s dcerou jednou období, kdy v noci proste ve tři/čtyři vstala a byla úplně čilá a chtěla si hrát. Bylo jedno v kolik sla spát. Nezbylo mi teda nic jiného než vstát a jít s ni do obýváku. Spolu jsme pak uvarily oběd a nebo něco upekly k snidani. Kolem šesté začala být unavená a tak jsme si šly třeba do osmi/devíti ještě lehnout. Trvalo to třeba měsíc a přešlo to. Vydrž 👍🏻

leniczka23
28. zář 2021

Je to období, přejde to, u nás to trvalo půl roku, většinou za to můžou zuby. V noci byl i 3 hodiny vzhůru, padala jsem na držku,ale.prezili jsme to. Pak to jak mávnutím proutku přešlo. Zkoušela jsem vše, nepomohlo nic😁 držím palce ať to přejde brzy i z vás.

la_amanita
28. zář 2021

Witching Hour, to je normální, i u dospělých. Přejde to.