Noční pláč a nespaní u téměř 3letého dítěte. Máte zkušenost? Jak řešit?

serafinovicova
20. čer 2022

Ahoj, už asi tady o tom dost bylo napsáno, ale vše co jsem četla jsou starší články. Moje dcera bude mít za chvíli 3 roky, už asi rok spává sama ve svém pokoji a velké posteli (nebojí se tam a je na to pyšná, že je už velká holka). Problém je ale v tom, že noc co noc pláče ze spaní. Většinou to začne kolem 2hé hodiny ráno a pobrakává až třeba do 5ti než zase třeba do 8hod usne. Dřív se takto budívala na mléko, ale teď už téměř rok v noci mléko nedáváme, ale brečí ze zážitků co měla přes den (občas vážně hlouposti - rozlitý čaj, že už nemá meloun, protože se snědl, stejně tak jako o dva dny později banán a nebo se vylomila pastelka, kterou jsem obratem ořezala a vše bylo ok). Zkoušela jsem čaje na spaní, levandulový rozprašovač do pokoje a nic nezabírá. Nechci ji zase dávat nějaké léky či sirupy, které se podávají i během dne, ale spíš o radu, zda jste to měli také nějak podobně a jak jste to řešili. Předem moc děkuji a přeji příjemný den. Iva

arcabela
20. čer 2022

@serafinovicova Dcera má tři roky čerstvě, má to samé snad od narození. Taky když má nějaké zážitky přes den, tak to pak v noci zpracovává 🙃, někdy úplné drobnosti jako: ulomil se rohlík, spadla mi pastelka, ztratil se balón 🎈.... Pomohl nám čaj od sonnentoru Na kutě 😅. Večer když jí ho dám před spaním tak pak je noc klidná, když zapomenu tak si pak v noci pobrekává.

kerca78
20. čer 2022

@serafinovicova my jsme s tímto ve třech letech taky bojovaly. Zkus homeopaticky sirup Sedalia.

jjasmina
20. čer 2022

@serafinovicova přečíst kapitolu noční děsy, nám se to opakuje a taky pláče, přejde to