Pročůraná plena v noci a už nemůže usnout. Co pomohlo?

emamir
31. kvě 2021

Holky, prosím o radu! Náš 6ti měsíční syn má každou noc pročůranou plenu, má mokré pyžamko, hnízdečko.. Dříve problém nebyl, poslední měsíc je to neúnosné. Zkoušeli jsme změnit pleny, koupila jsem dokonce nějaké pleny na noc, výsledek stejný. Syn spí hezky, celou noc (sem tam kojíme - ale pořád je v polospánku). Poslední týden ho v noci přebaluji, problém však je, že když ho přebaluji, tak se vzbudí a už neumí usnout. Takže třeba hodinu v kuse pláče a já uspávám a uspávám. Nebudu kecat, už jsem dost vyčerpaná a nevyspalá, potřebuji přes den nějak fungovat.

Nemáte některá podobnou zkušenost? Co třeba pomohlo?

amazonkajanik
31. kvě 2021

@emamir jako stávalo se a u nás pomohla změna plen, jak značky, tak i velikosti. Beru jakoby větší. Místo třeba, když má dítě 9kg a pleny jsou do 10kg, tak beru ty, co jsou třeba 10-15kg. A hodně nám vydržely obyč Gaga z Tesca a teď má Bebelino z Penny. Pampers málokdy vydržely celou noc. Ale občas musím přebalit i v noci, ale syn u toho spí ...

keksik002
31. kvě 2021

@emamir u nas fakt pomohla zmena plenky, obzvlast kdyz nektere maji na cislovani vetsi rozdil v kilech.. Brali jsme Fred&Flo maxi, ty maji vetsi rozptyl kilo a sedely i lip 🙂

nazka
31. kvě 2021

@emamir změnila jsem plenky.. Z Dada 3 jsem přešla na Bobilo 4 a super (už je to půl roku)

malenka3
31. kvě 2021

U mě to byl taky signál změnit plíny..na noc mi nejvíc udrží Pampers pants, v noci nepřebaluju.

petulkadodo
31. kvě 2021

@emamir Taky se nám to začalo stávat a pomohlo dát na noc větší plenku stejné značky. Taky v noci nepřebaluju, aby se malý nevzbudil.

zuzroko
31. kvě 2021

Jak všichni píšou, taky to pro mě byl signál dát na spaní o číslo větší plenky, i když váhově měly odpovídat ty co měla a problém byl vyřešen ☺️

lilian2111
31. kvě 2021

Taky jsme měli ten problém, teď dáváme pampers pants a bez problémů.

emamir
autor
31. kvě 2021

Holky, díky. Zkusím tedy o číslo větší, to mě nenapadlo 👍🏼. Změnila jsem jen značku.

vikaleo
31. kvě 2021

@emamir Dobry den, zkuste prebalovat v prvni pulce noci "preventivne" - takze do 01:00, bude to vnimat ale s nejvetsi pravdebodobnosti se vubec nevzbudi, protoze v prvni pulce noci prevlada hluboky spanek. Po 01:00 uz se stridaji faze spanku casteji, vetsinou se jedna o lehky nebo rychly spanek, a to se Vam dite po prebalovani urcite vzbudi a nejspis bude mit problem znovu usnout. proc najednou cura vice, nez pred tim, Vam nereknu, ale vim, ze nase deti take meli takova obdobi, kdy ta jedna plenka na celou noc nestacila.

verunnaj
31. kvě 2021

Prebaluju narychlo v postylce, pak dám mlíko a spí dál, a souhlasim s větší velikosti 🙂

klokanka31
31. kvě 2021

@emamir Já mám dobrý že když malou už chci v noci přebalit, tak jí to nevzbudí 🙂 A zkoušela jsi pleny Bella Happy? My je používáme od narození, teď je jí rok, takže spousta pohybu i ve spaní, a nikdy neprotekla.

jako_mala_holka
31. kvě 2021

Jediné plenky, které nám v noci neprotékají, jsou Monperi pants, přebaluju ji jenom když se vzbudí na mléko, když se nevzbudí, tak plenka krásně vydrží i 12 hodin, to se nám s jinýma nepodařilo... Aktuálně váží necelých 11kg a máme velikost L (do 14kg) 🙂... Večer mívá mezi 17-18h kaši, většinou 200ml pití a pak ještě před spaním 180ml mléka a je to ok, plenkou bych sice ráno mohla někoho zabit 😆, ale neproteče