Prořvané uspávání. Nemáte radu pro vyčerpané rodiče?

lucuska666
30. pro 2020

Dobrý večer,
chtěla bych poprosit o radu. Máme skoro 6ti měsíčního syna. Vždy jsme uspáváli v posteli v náručí a malý do pul hodiny spal. Posledních pár večerů jakmile ho chceme uspat, začne dělat mosty a rve jak tur. Jakmile ho však odlozime začne si hrát, usmívá se a přetáčí se. Ale po chvíli ho i to přestane bavit a mečí. Když ho zase vezmeme do náruče,opět přijde rev. A takto je to vždy 2 hodiny, pak odpadne nejspíš vyčerpáním. Je jedno jestli ho začneme uspávat po 2 hodinach bdění nebo po 4, skončí to úplně stejně, takže malou únavou to určitě nebude. Vyrvavaci metoda pro mě není řešení,ale už jsme o ni v zoufalství taky uvažovali. Noci se poslední dobou také zhorsily. Mysleli jsme na zoubky, ale dásně nemá vůbec natekle a chladivé gely nepomahaji. Nemáte nějakou radu pro vyčerpané rodiče?

honatko092
30. pro 2020

A jak Vám spí přes den? Není přetažený? Malý toto taky dělal, nevychytali jsme dobu uspávání a pak dětem najede nová energie 🤪

lucuska666
autor
30. pro 2020

No ještě spí 3x...2x tak 1 -2 a jednou max hodinku, ale to ho kdyžtak budime nejdéle v 5. Jednou během posledních dní jsme také zkusili dat ho spát jen 2x, ale jediný výsledek byl, ze byl vzhůru 6 hodin a z toho 2 prorval ☹️ a za jak dlouho si Vás malý zvykl na nový režim??

honatko092
30. pro 2020

@lucuska666 No, já mám skoro 5 měsíční miminko, takže spánkový režim je jednou takový a jednou jiný...tak to nevypadá na přetaženost. Snad se najde někdo, kdo poradí...

llenka1
30. pro 2020

Nie moje deti akonáhle prišiel nejaký skok bo vývoji... preradenie, sed, najnovšie začal môj mladší stat... vždy prišli zmeny spánku. A momentálne už asi mesiac uspavam večer v nositku, cez deň zaspí v pohode sám. U nás to pomáha... nemôže nikam.ujst cíti že som s ním a väčšinou do 20 minút spí a vyklopim do postielky.

marelle
30. pro 2020

@lucuska666 já mám roční dcerku a bojujeme spíš s uspáváním přes den, kdy nechce usnout u kojení, odchází.. řeším to tak, že uspím v RS šátku a po chvilce přendám do postele 😊 je to pak v pohodě a v klidu 😊

lucuska666
autor
30. pro 2020

Šátek máme, ale byl v něm jen párkrát, nějak mi nepřijde, ze by se v něm uklidnil, spíš se po chvíli snaží odtáhnout a musím ho rozvázat. Navic se i trochu se i bojím správného uvázání 😔

moonulka
30. pro 2020

Jak už bylo řečeno, může to být vývojem. Vyvíjí se a mění i spánek, dceři se velice zhoršilo noční spaní, když se naučila otáčet na břicho před 5m, předtím chodívala mezi 8-9, pak najednou neusnula dřív jak o půlnoci. A když usnula třeba v 10, tak byla za půl hodinky vzhůru a řádila třeba do 2 🙈 A i se jednu dobu budila často, třeba po 10 minutách od usnutí, za noc třeba i 15x. 🤦‍♀️Teď má 7 měsíců a když ji večer netlačí prdy, chodí kolem 22 a vzbudí se asi 2x, přesně vlastně nevím.
Nezačali jste třeba teď s příkrmy? Může ho bolet břicho. Jinak bych zkusila víc metod uspávání, zpívat, hladit, poplácávat po plíně, skákat na balóně, jestli kojíte, tak uspat na prsu. U nás se toho vystřídalo už spoustu.
Šátek je super vychytávka, právě kolem 6m jsem malou i na noc musela uspat v šátku, to bylo šílené, prso vůbec nechtěla. Ale já teda nosím denně. Na YT je spousta pěkných videí, kde je hezky úvaz vysvětlený. Klidně napište zprávu, můžu zkusit poradit 😊

anetka1701
30. pro 2020

Kolem 6m se u všech mých dětí spaní změnilo. Do toho půl roku absolutně kontaktní, spinkali v náručí, v posteli - kdekoliv bylo teplo rodiče 🙂 Cca. v půl roce obrat o 360. Já osobně jsem tohle řešila tak, že jsem je dala do postýlky a sedla si k nim s knížkou. Nechala jsem je být, ať se zabaví, hrají si, usínají... Pouštěli jsme usínáčka/kolotoč, já byla "přítomna", ale nijak extra jsem se nevěnovala - jen občas pohladila, utěšila, podala dudlíka... Občas si hráli, občas zkusili zabrečet, ale já to moc neřešila a nechala je být. Po pár týdnech začali usínat sami - jen s kolotočem/usínáčkem. Nikdy jsem nenechala dítě vybrečet samotné v postýlce, ale zase jsem moc neřešila když fňukalo zatímco mělo spinkat - hladit, houpat s postýlkou - klidně. Ale nezvedat 🙂

lucuska666
autor
30. pro 2020

@moonulka bohužel už od porodnice nekojim, takže s příkrmy jsme začali už před 2 měsíci. Bříško to nejspíš není, kdyby ho něco bolelo tak rve i když ho položíme, ale on se začne rechtat 😤 jinak uspáváme právě hlazením,povídáním pohádek, placaním po plíne, zpěv moc nemusí 😁ale nic z toho teď nezabírá 😔 asi zkusím zítra ten šátek... Za to nic nedám 😊

martt
31. pro 2020

@lucuska666 Já jsem u syna od těch 6 měsích měla taková období, že nechtěl spát a řval jako tur. Nám pomohlo uspavat v kočáru. Takže já jsem pak měla kočár jeden přímo na doma. A vecer, když už se to nedalo vydržet soupla jsem ho tam a vozidla než usnul. Většinou do pár minut spal.

cilkat
31. pro 2020

Obávám se, že vás nepotesim, ale u nás jsou prostě období, kdy nechce spát. Prostě jak nastane "uspávací rituál", řev a snaha utéct. Obvykle hledám alternativní způsob, jak uspat (kojim, problém bývá postel, takže používám třeba teplou vanu, která ho "zvlacmi" a pak sednout na gauč a usne tam.) Za pár dní to zas přejde.

krupka3
31. pro 2020

Nase 6m uplne totez, a zatim se to zhorsuje a zhorsuje. Zub ji leze, ale tim to podle me neni, to poznam, kdyz ma den, kdy ji to boli. Pres den ji neuspime jinak nez v nositku a i vecerni uspavani je boj a casto odpadne az kolem 22hod. Vidim, ze se ted hodne aktivne rozviji, snazi se zacit plazit a do sikmeho sedu, tak to pripisuji tomu. Ale uz mi to taky leze krkem.

puhelin
31. pro 2020

@krupka3 Ja jsem v tu dobu musela deti skoro primacknout, aby mi u kojeni usnuly. Bylo to o nervy 🙂 Nove ziskana schopnost se nejlepe trenuje tesne pred usnutim, prece 🙂

krupka3
31. pro 2020

@puhelin Ano, a za sileneho revu. Zname.

lucuska666
autor
1. led 2021

Nám dneska přestal usínat v posteli i přes den, jediný způsob jak ho uspat je v kočáře a to jen venku. Což je teď v zimě hlavně večer moc příjemné...🙄 Včera jsme zkusili šátek a nic, máme moc velkého zvědavce a kouká všude okolo,není zvyklý v něm spát....tak uvidíme jak večer zabere a jestli ho zvládnem přendat bez vzbuzení...🤔

nita1984
1. led 2021

@lucuska666 syn měl něco podobného. Zjistila jsem, že musí být dostatečnou dobu venku. Ideálně tak 3-4 hodiny denně. Pak spí 18-5 s jedním mlékem v noci. Jak venku nejsme uspávání i noční spaní na prd.