Roční dítě. Jsou vaši drobečci taky neposední?

klokanka31
23. kvě 2021

Jsou vaši roční drobečci taky neposední? Naše malá oslavila rok tenhle týden, a je jak z divokých vajec ☺ všude musí být, všude všechno vytahuje, ze stolku mi vyhazuje časopisy, z obalů nám vytahuje DVD, teď v klidu vypustila z klece králíka...☺ nechápu kde se to v ní bere ☺

bara88
23. kvě 2021

ano,je to normální,děti nebudou sedět tam kde je posadíš

andelka
23. kvě 2021

Totéž bude dělat ještě dva roky poté. Obrn nervy. Je to normální.

merope
23. kvě 2021

@andelka Jojo, jen se změní výška, kam se dostane a naučí se otevírat dveře 😀.

jako_mala_holka
23. kvě 2021

Malé bude rok za tři týdny a cca to tak je 😄 někdy mám docela nervy, i když vím, že je to normální 😁

klokanka31
autor
23. kvě 2021

@andelka Já z toho nejsem na nervy, jen mě udivuje jak jí některé věci můžou napadnout ☺ a hlavně jak třeba mohla otevřít tu klec, když s tím mám někdy problém i já 🤔

jako_mala_holka
23. kvě 2021

@klokanka31 jako je dobrá, že otevře klec, to naše ještě neumí 😄😄😄

klokanka31
autor
23. kvě 2021

@jako_mala_holka Buď ráda ☺

jako_mala_holka
23. kvě 2021

@klokanka31 asi jo 😅

veru181
23. kvě 2021

Králík má u nás taky úspěch 😀 Myslím, že okoukal, jak klec zavíráme 😀

klokanka31
autor
23. kvě 2021

@veru181 Jo, oni děti okoukávají a pak napodobují ☺

jjasmina
23. kvě 2021

@klokanka31 jo a bude hůř nejspíš 🙂jak já říkám, dělají po čem h...o

merope
24. kvě 2021

@klokanka31 Jako já říkám, že děti v tomto věku netřeba nic učit, ani "dobrý den". Prostě to stačí jen dělat. Posledně průvodčí ve vlaku prošel kolem, můj drobek měl v té době necelé 2 roky, ale měřil kolem 85 cm (necelých 10 kilo, prostě drobeček nevypadající na 2 roky) a na průvodčího: "Dobrý den", ještě tak neuměle. Průvodčí se zarazil, rozhlídl, jak kdyby na něj sáhl duch a prý: "On mi řekl ´dobrý den?´" Tak jsem odvětila, že je to dosti možné a pravděpodobné, že to on takhle lidi zdraví - bydlíme v bytovkách a nemáme výtah, takže na chodbách pořád někoho potkáváme a zdravíme 🙂. Prostě i tohle okouká sám od sebe a dělá. Včera všem doma hlásil: "Dobrou noc!"

klokanka31
autor
24. kvě 2021

@merope Podobně mimo byli moji rodiče, když byli na návštěvě. Malá si přitáhla z koupelny hadřík, začala z poličky pod televizí vytahovat dvd, a pak tím hadříkem jezdila sem tam, pak dvd naházela zpátky (všelijak, ale do poličky se trefila ☺), pak ještě "přejela" koberec, a hadřík hodila do koše. Naši na ni zírali co to dělá, že to vypadá jako by uklízela. No a když si tak uvědomím, že mě od narození vidí téměř denně jak takhle utírám prach, tak mě asi napodobuje nebo co ☺

merope
24. kvě 2021

@klokanka31 Přesně tak - oni potřebují dělat přesně to, co dělá maminka / tatínek / ostatní děti kolem. Neuměle, ne vždy jim to jde, ale snaží se neskutečně. Můj drobek zásadně nosí všude batoh nebo kabelku. A dneska se hádal s babičkou, že máma nemá boty, táta nenosí boty, on taky nechce boty 😀.

klokanka31
autor
24. kvě 2021

@merope A je to hrozně sladký jak se u toho děti tváří hrozně důležitě ☺

klokanka31
autor
24. kvě 2021

@merope A s těma botama má pravdu, co by je nosil když vy ne 😂

merope
24. kvě 2021

@klokanka31 No, já si to myslím taky, ale vysvětluj to babičce 😀.