Uspávání. Co byste poradili?

nadajj
11. lis 2023

Prosím o radu.. dcera 3,5 měsíce, uspavám ji téměř od narození v zavinovačce, je hrozně divoká, pořad mele rukama, nohama, což ji samozřejmě ruší od spánku a budí se. Posledních několik dni je před večerním spaním úplně hysterická.. strašně sebou mele, hází hlavou, jak je v zavinovačce, je vždy cele spocená, někdy uspávám až 2 hodiny, snažím se chovat, zpívat, ale je to boj.. nemáte, prosim, nějaký tip, čím ji zklidnit? Děkuji.

klokanka31
11. lis 2023

@nadajj Zkusit uspávat jinak (ne v zabalovačce)?

kubesovaadelka
11. lis 2023

@nadajj u nás platilo pravidlo, co zabíralo včera, nemusí zabírat dnes. První půl rok jsem vyzkoušela tolik metod na uspávání, večer od 16 hod koliky jako blázen a mohla jsem se na hlavu stavět, nosítko, šátek, zavinovačku nesnášela, ačkoliv taky byla divoká a často se budila tím, že ji třeba cukaly ruce apod. Jednu chvíli večer zabíralo to, že jsem si ji vzala do náruče, zabalila do deky,na hlavu bavlněnou čepicku, ještě nás obě zakryla peřinou a houškala pod otevřeným oknem dokořán (to byl únor, březen, proto i ta čepička a tolik vrstev) pak zase zabíral velký péřový polštář, dokola ze smotané deky udělat mantinely, něco jako hnízdečko, nohy pod koleny podložit a tam si libovala, na to že to bylo neodkladné dítě, které bezemne vlastně do teď (22mesicu) neusne, tak na perovem polštáři se jí dařilo. Když už jsem byla opravdu jooo zoufalá, dala jsem viburcol čípek (homeopatika) ale předtím jsem si zkusila taky cca 2 hodiny uspávání. Chce to zkoušet, zkoušet a zkoušet, být trpělivá a zachovat klid ♥️

ukki
12. lis 2023

@nadajj já jsem v jednu chvíli uspávala tak, že jsem s malou v náručí chodila po zahradě. Opravdu co zabíralo včera nemusí dnes platit a bude trvat třeba týden než na něco přijdete a každé dítě je jiné a zabírá na něj něco jiného, takže vám nikdo nic zaručeného neporadí, pouze obrnit se trpělivostí a zkoušet cokoliv co vás napadne 🤷

andreacantu
25. lis 2023

@nadajj u nas se vyzkouseni snad vsechno od zavinovacky satku hojdani na rukou nosice kocarku …. kazdou chvili bylo neco . Pak se to zlomilo a sama v postylce (ted mi uz i rekne at jdu pryc…). Vydrzet zkouset a az si budes myslet ze jsi to zvladla tak se to zmeni a bude to jinak.