Divoké mimino. Je to normální?

nadajj
27. zář 2023

Dobry den, píší ohledně dcery, 8 tydnů.. je hrozně divoká, pořád mele rukama, nohama, chvíli v klidu nepoleží. Na spaní ji musím svazovat do pliny, aby se sklidnila. I kojeni je s ni takové náročné, mele se u toho, několikrát se i odtáhne od prsa. Že bych si ji položila na sebe, aby v klidu ležela to vůbec, stále se hýbe, protíná, dost zvedá hlavu.. je to, prosím, normální? Lze s tím něco dělat třeba? Děkuji.

michaela666
27. zář 2023

Jestli teď ti přijde divoká, počkej až začne běhat. Neznám mimino, které jenom leží a spí.

1pomnenka
27. zář 2023

Je to normální, nevím, co bys s tím chtěla dělat. Není to panenka, je to dítě.

zmrzlinka
27. zář 2023

Je to normální.Bude hůř....

klokanka31
27. zář 2023

@nadajj Máš živé dítě a ne panenku 😃 Přece bys nechtěla hadrovou panenku co se ani nehne.

veruuu_kubesovic
27. zář 2023

@nadajj naprosto normální kojenec, nebo sis myslela, že porodis a ono 3kg miminko bude "tuctove" čekat co 3h s Pavlovym reflexem, abys měla klid a pohodu...

journals
27. zář 2023

Divoké mimino - ten nadpis mě zaujal a pobavil 😀 tak ona zavinovačka fakt není jen výmysl pro parádu 😉
Za pár měsíců/let změníš na to, co je divoké názor 😂

la_lilloise
27. zář 2023

Tak já nevím, zatím se všichni vysmivaji, ale pokud se ti zda ve nepohode, třeba bych preventivně zasla na fyzio, jestli nemá nějaké blokády. Miminka jsou různý, a v těch 8 tydnech ji opravdu spousta vzhůru leží a v klidu pozoruje (nase druhé). A pak jsou takový vrtichvosti, co se nezastaví, jako třeba nase první. S tou jsem neznala, ze by třeba v klidu usnula na mě. Takže pokud je jinak v pohode, extra neplace, tak proste muze být jen neklidnejsi povaha, a prave napr tu zavinovacku potřebuje pro uklidnění.

nadajj
autor
27. zář 2023

@veruuu_kubesovic nejde mi o můj klid a pohodu, ale o spokojené dítě!

klokanka31
27. zář 2023

@nadajj No a myslíš že máš nespokojené dítě? Pláče u toho?

mama_mila
27. zář 2023

Ve dvou měsících obě děti snad jen fakt spaly nebo jedly (asi mám divné děcka podle komentářů). Jako jasné, ne že by se nerozhlizely, neplakaly, nesmaly se, ale i tak. Jestli ti něco nepřijde ok, tak zkus konzultovat s pediatrem nebo s fyzioterapeutem. Ty cítíš nejlíp, jestli může být něco špatně.
Tady je každý po bitvě generál 😉 a to říkám jako ta, která se nedávno smála, jak to byla s jedním pohoda, nebo s miminem, když je starší ve školce. Ale to ty ještě neznáš, nevíš, cítíš to jinak. To je v pořádku. Držím palce

swan42
27. zář 2023

@michaela666 ja jich znam mraky 🤷‍♀️

atylda
27. zář 2023

Tak přesně toto mi dělal syn a zjistilo se, že má zablokovanou krční páteř. Cvičili jsme půl roku Vojtovku.

helen_h
27. zář 2023

@nadajj Taky jsem nepochopila, jestli se jen mele, nebo u toho dlouho pláče.
Kamarádky druhý syn hodně moc plakal, často i v hodinách během noci, vůbec nevydržel lehnout si na ni, absolutně nechtěl být na bříšku, neexistovalo zkusit nošení v šátku, okamžitě nastal dlouhý a vydatný pláč. Dr. nakonec říkal, že může mít od porodu jakože podrážděnou nervovou soustavu a zlepší se to časem. Pak kolem druhého roku zvlášť ty noční stavy odezněly.

palja
Autor odpověď smazal
Zobraz
exbordelar
27. zář 2023

Tak me to neprijde uplne normalni, aby sebou osmitydenni miminko takto, jak popisujes, silo. Radeji bych to zkonzultovala s dr. Moje decka sebou vrtely, kdyz si potrebovaly prdnout - pak to prislo a byl na chvili klid 😃 Treba to ma tve male taky. Kdyz se bude osivat, zkus mi dat kolinka k brisku a po smeru hodinovych rucicek s nimi krouzit s masirovat jimi brisko. Uvidis, jestli prijde uleva 🙂

palja
27. zář 2023

@nadajj může mít silnější Moorův reflex, měla to starší dcera, neurologicky dozravala pomaleji.

vero987nika
27. zář 2023

někdy mi přijde že jsou tady v těch fórech žravý kobylky a ne ženy ... já bych to zmínila u pediatra a natočila třeba video, buďto ti řekne že je to normální a nebo vás pošle třeba na neurologii. takhle z popisu těžko usuzovat, ale teda moje děti se ani jedno v 8mi týdnech takhle hodně nešilo, resp ne tak jak si z popisu představuji

bigbig
27. zář 2023

Vy jste tady fakt pani chytrý a prostě musíte si do zakladatelky kopnout že co by chtěla a děti jsou takový. Hele ne. Ano, děti nejsou panenky, ale mají se chovat přiměřeně.
Zakladatelko pravděpodobně to bude v pořádku ale pokud si nejsi jistá, řeš s doktorem nebo fyzio. Já ti rozumím, u druhého dítěte jsem taky řešila, přišlo mi že jako by měl neklidné svaly, obzvlášť jedna strana těla byla ultra neklidná, pořád mlátil rukou při ležení, při kojení se mu pořád klepala noha, jakoby to nedokázal zastavit. Zároveň se neustále při kojení dusil a to opravdu fest. Na nic se ale nepřišlo a s věkem se to znormalizovalo. I když u kojení s sebou mlel pořád. Teď je to hodně živej a akční kluk.

te_reza
27. zář 2023

Já o holce nevěděla první tři měsíce. Když už byla vzhůru, tak koukala a neklidná byla, když měla zaražený prdy.

kleio
27. zář 2023

Mě tedy nepříjde úplně standardní, že se miminko nevyklidní ani při kojení. Může to mít běžné příčiny jako nepohodlí z tlačení bříška, jasně, ale popsala bych to doktorce, za zeptání nic nedáš 😉

fifinka2020
27. zář 2023

@nadajj Mrkněte na osteodynamiku - malá se zase neustále vztekala v jedné poloze a měla zablokovany krk, on ten porod jim kolikrát dá zabrat! A pak mě ještě napadá, jestli nemůže mít alergii na kravskou bílkovinu. Dcera měla slabou a právě se to projevovalo i tím, že se pořád kroutila a skrundalo ji v bříšku...

beruka2023
27. zář 2023

Muze byt hyperaktivni anebo adhd, moje starsi dcera take byla velmi divoke miminko, navic hrozne rychle, po ctyrech lozila ve 4 mesicich, v 9 behala atd..stejne bezy mluvila, nikdy moc nespala, takze toho vic stihala😀 je divoka stale, rekla bych hranicne, ze je jeste normalni😀 je narocna, ale skvela, vyzaduje hodne pohybu, je neunavna

exbordelar
27. zář 2023

@beruka2023 hustyy! Ja mam teda taky akcni deti, ale tohle je jinej level 👌🏻😵 Kolik ji je ted?

beruka2023
27. zář 2023

@exbordelar ma 4, nejhorsi to bylo asi do 2,5 let, pak se o neco zklidnila, ale divoka je porad:-P

denny27
3. říj 2023

@la_lilloise snad jediný normální komentář.🙏🙏🙏
Pokud má tazatelka pochybnosti, ať zajde k lékaři.

denny27
Autor odpověď smazal
Zobraz
helach
3. říj 2023

@nadajj Nechápu tu většinu komentářů. Jestli je nespokojená a extrémně dráždiva, může mít zdravotní problém. Určitě to prober s lékařem,natoc to na video. Může vás poslat na neurologii, fyzioterapii. Můžou to být i prdy apod. Těžko říct, když neznáme kontext. Jaký byl porod? Nemůže jít o KISS syndrom?

martinka0209
3. říj 2023

Třeba ji trápí prdíky,mam tří měsíční dceru a to je akční dítě,občas se od prsa odtahuje,v postýlce se točí jako hodinky,na břichu se snaží posunout a strká pod sebe kolínka ( to dělala ještě dřív a nepásla ještě koníčky),takhle mi utekla kousek s deky,když ji mám na sobě odtahuje se a chce se koukat,jinak mi usne krásně i bez zavinovačky,ona se dokáže ze zavinovačky vykopat i když ji to dost utáhnu,podle mě vaše dítě potřebuje mít ruce u sebe ,takže pro miminko je pohodlnější zavinovačka ,každé dítě je jiné