Uspávání dvouleťačky. Máte rady?

elis101
1. led 2022

Zdravím všechny,

chtěla bych poprosit o nějaké rady ohledně uspávání dcery , které budou 12.1 dva roky.

Abych to zkrátila, od samého začátku bylo spaní peklo. Respektive naše dítě nikdy nespalo. V noci ny to teda asi mohlo být větší peklo, zato přes den ani ťuk i kdybych se přeskočila...takze tak...

Nyní jsem asi před 14 dny ukončila kojení na spánek v noci a v noci do rána. Už mi při uspávání visela na prsu i hodinu a půl a bylo to únavné. Ovšem teď bojujeme z uspáváním a já už fakt nevím co dělat.

Mala vstava brzy, kolem sesté a jsou dve varianty:

1) nespí celý den, někdy to celkem jde a pak teda rychle usne po osmé. Vetsinou je ale unavená kolem páté a nevrlá a zalomí to kolem vecere a to je špatně

Jenže druhá varianta je peklem pro nás

2) udoláme ji po obědě, což trvá i přes hodinu, pak spí, jenže pak ji večer udoláváme třeba do 11ti, jako dnes a to je fakt peklo

Každý den jsme venku, snažíme se aby měla vybití, nic na ni neplatí. Když usne v jedenáct, fakt už nemám sílu jít cokoli dělat a pres den samozřejmě clovek nic neudělá.

Nejaké uspávací rady a metody?
(Jinak malá spí s námi v posteli, po obědě zvládne svou posýlku, ale to jen díky tomu, že jí většinou udoláme v náručí) už si i říkám holt ji naučit spolu s usínáním i na vlastní postýlku, ale to peklo si ani nechci představovat. Už jsem za ty dva roky k smrti unavená...

Díky za cokoli!

apajda
2. led 2022

@elis101 Když odpo usne, jak dlouho spí?

izzylka
2. led 2022

Syn tou dobou přes den už nespal...ze začátku to bylo težší, protože byl už k večeru unavený a protivný, ale stačilo ho zabavit a vydržet...po cca 7-14 dnech se to zlepšilo. Chodil spát večer kolem 7 a ráno vstával mezi 5-6..což byla výhra, protože když šel spát později, vstával ještě dřív 🤣 teď je mu 5 a konečně ráno vydrží spát do 6-7 🥳 ale mě to ranní vstávání nějak nevadí, už jsem si zvykla 🤣

elis101
autor
2. led 2022

@apajda když usne, tak pak spí královsky. Hoďku, hoďku a půl a to je asi ten problém, proč pak spát nechce, jenže když ji chci probudit dřív, je nevrlá a nepoužitelná 🙄

elis101
autor
2. led 2022

@izzylka asi by mi taky vyhovovalo, kdyby teda nespala a usla pak treba v osm vecer, ale zatim to uplne nedava...leda teda jako vy, prozit krusnych 14 dni a ,,donutit" ji. Vstavani rano mi taky nevadi, teda po tom, co jsem ji ukecala, ze 4:3 rano neni...byla jsem vzdycky zvykla vstavat v 6,takze to by bylo ok...jeste jsem si i rekla, kdyby drzela do sedmi, ze bych si privstavala a neco ztihla...

izzylka
2. led 2022

@elis101 zkus ji dávat spát v 7 🤔 vydrž tak týden a uvidíš. Jako ono to má něco do sebe to brzké spaní 😂 večer máme s mužem uplně parádní klid pro sebe 😅

merope
2. led 2022

Má jediná rada - začít chodit spát s ní a to, co bys jinak dělala večer, dělat ráno. Nic časově efektivnějšího jsem nenašla.

sary576
24. bře 2022

Hezký den,
navazuji na konverzaci, náš teď už 2,5 syn od svých 2 let přes noc také spát nechce. Zkoušeli jsme dvě varianty, ani jedna nefunguje. Od svého okolí slyším, že je to jenom fáze, že to přejde, ale my takto fungujeme (nefungujeme) už půl roku.

1) Jde spát po obědě, spí cca 1 hodinu, tím pádem ale večer usne nejdříve v 11 a je vzhůru už ve 4, leží v posteli, nebo si tam natahá hračky a hraje si tam. Takto vydrží asi dvě hodiny než znovu usne. To je tedy kolem 6 a vstává pak v 8.

2) Nejde spát po obědě, usne tedy až večer kolem 8 a vstává v noci už ve 2 a následuje zase ten samý rituál, dvě-tři hodiny nespánku, potom vytuhne a spí do rána.

Obě varianty mu nevadí, je schopný vydržet celý den bez spánku, ale když si odpoledne lehne, tak za 15 minut spí....má svůj pokojíček od mala a spí ve své posteli, přes den má výdej energie obrovský, vždycky byl akční.
Podle tabulek by měl spát cca 13 hodin denně, což nemá šanci nikde naspat. Já mám pocit, že já už funguju jenom ze setrvačnosti, do toho všeho chodím ještě 3x týdně do práce, takže už jsem úplně vyřízená :-/

elis101
autor
9. dub 2022

@merope to je pro me asi nerealne. V sedm osm vecer neusnu, leda prastit kladivem...

Zacali jsme to zkouset tak, ze spi po obede alespon onden, nebo snazime se o to. Je to prisernej boj nekdy...ale mame alespon castecny uspech

merope
9. dub 2022

@elis101 A proč v sedm-osm večer? My chodíme spát prostě v deset. Malý vstává kolem osmé (záleží taky zda a jak spí po obědě, pokud dlouho, někdy chodíme spát mezi desátou a půlnocí).