Jídelníček v osmi měsících. Můžu dát už chleba s lučinou?

hanydve
27. říj 2021

Maminecky! Náš prcek ukončeny osmi měsíc. Jedná se mi o jeho jídelníček. V noci co dvě hodiny kojím. Naposledy ráno v šest. Poté spí do osmi. Kolem deváté dávám UM, protože když dám presnidavku, za hodinu řve že má hlad. Jenže po UM většinou kolem desáté usne a spí do oběda. Oběd většinou maso a zelenina. Hodku dvě po obědě kojím. Pak svaca většinou prwsnidavka nebo zase kojo. Večeře kaše a druhá večeře buď UM nebo kojo. Můžu mu dát na svačinu třeba už chleba s lucinou? I když jakmile mu nechám v příkrmu trochu nerozmixovaneho tak to nechce. To samé, že do něj přes den nedostanu skoro ani čaj, vodu nic. Když s napije po jídle, zvrací. Začarovaný kruh.

jjasmina
27. říj 2021

@hanydve k čemu to Um když kojite? Jinak teda u nás v 8 mes už jelo ke snídani pečivo, na svačinu ovoce, k obědu polévka + hl chod, pak spala, svačina jogurt, večer klasicka večeře, v 8 mes spala 2x denně dopoledne a odpol, přes den se kojila 2x denně na uspani, v noci skoro nonstop. V 8 mes pila už vidu, čaj akorát to chtělo najít správný hrnek s pitkem, klasickou láhev se savickiu mi nikdy nevzala

jjasmina
27. říj 2021

@hanydve j8nak chleba s Lucinou klidně můžete, mě mala v 8mes jedla skoro všechno už

katule1990
27. říj 2021

@hanydve Chleba s lučinou dávám od 9. měsíce, ale asi by se nic nestalo zkoušet už od 8. A co na svačinu zkusit místo přesnídávky bílý jogurt nebo nemléčnou kaši s ovocem? Odmítání kousků i pití je v tomhle věku asi dost běžný, u nás to samý. Kousky zkoušej pomalu zase později, vodu nebo čaj nabízej v průběhu dne, ale když se přes den kojí a ještě má UM, vůbec bych neřešila, že toho moc nevypije, má toho dost v mlíku. Jinak si myslím, že UM je úplně zbytečný.

hanydve
autor
27. říj 2021

@jjasmina UM dávám, protože ráno, když by chtěl kojit, tak po té noci fakt nic není a to samé večer. Přijde mi, že ho to více zasytí a nemá tak rychle hlad. Asi blbá úvaha, já vím. Takže dáváš klasický rohlík a třeba chleba Šumavu? Se ptám jak tatar, já vím, jen v tom nějak neumím chodit a přijde mi, že jsme se už delší dobu nehli z místa s tím jídlem.

hanydve
autor
27. říj 2021

@katule1990 bílý jogurt jsem zkoušela dát activii a holandii, nechtěl mi ji. Hned mi jogurt vyvrátil. Bohužel. UM mu dávám, protože mi přijde, že je po něm více zasyceny, protože mi přijde, že mlíčko přes den moc už nemám. Kor ráno po té noci, kdy pije skoro pořád.

jjasmina
27. říj 2021

@hanydve přesně tak, klidně dám chleba, rohlík. Jestli ste ještě pečivo nedávala, dejte pozuzlat rohlik, aby se spolu seznamili ❤️🙂

jjasmina
27. říj 2021

@hanydve hele a za mě pokud se čím vickojila, tím min chtěla jist, tak zo kojení nebo um bych klidně rusila

hanydve
autor
27. říj 2021

@jjasmina tak já začnu kojo trochu odbourávat a dávat více jídla. Nebo respektive nové svacinky atd. Díky moc za radu. 🙏🌷

martt
27. říj 2021

Ja jsem měla ditka plně na UM. Ale cca na těch 8 měsících jsem ráno davala třeba ten chleba s lučinou, a k tomu ovocný čaj i když mi ho moc nechtěl pít. Během dopoledne jsem dávala buď nějaké ovoce nebo UM. Pak oběd a na svačinu bud jogurt nebo UM. A pak UM na noc. Možná v tvém případě bych přes den jen kojila a UM dávala jen na noc. Je pravda , když ho pak trápily cca na 9 měsících zuby , tak byl pár dní plně na UM protoze jist nechtel. Ale je pravda , ze oba dva synové se mi rozjedli až kolem toho 11-12 měsíce.

jjasmina
27. říj 2021

@hanydve tak já nechtěla kojit extra dlouho😃jinak hlavně se toho nebát, ať ochutnava, co chce ❤️ u nás bílé jogurty, presnidavky a kaše malá nejedla

katule1990
27. říj 2021

@hanydve A co ty nemléčný kaše? Ty by zasytily dost. Jogurt zkus teda až zase později, to už třeba vadit nebude. Jestli tě to uklidní, tak já jsem teď dokrmila roční dítě a kousky vařené mrkve mi cedil mezi zubama, vyndával rukama a tvářil se, jak kdybych mu tam dala hřebíky 🙄😂. Jo a to pečivo já dávám jen chleba (takovou tu klasiku a la Šumava), rohlík jsem zatím nedala vůbec, chleba je výživově lepší 🙂

areh
27. říj 2021

@hanydve na snídani jsem dávala obilné kaše, před dopo spánkem kojení, pak oběd, před odpo spánkem kojení, svačina - bílý jogurt s ovocem, ovoce, zelenina nebo jsem začínala pečené (mám ráda fb Recepty od Katriony, má nesladké pečení i pro takovýhle prcky), večer pak polévka, rizoto nebo třeba zbytek od oběda

ajja87
27. říj 2021

@hanydve ty joo, to je jako bych to psala já... Jen s tim rozdílem, že nedávám um, ale kojím... Takze se necham taky inspirovat

j83
28. říj 2021

Lučinu klidně, pečivo jsem dávala později a nejprve jen chleba. Když dítě pije dost mléka, nemá pak potřebu tolik jíst. Nevidim ale důvod kvůli tomu kojení omezovat, má dost výživy z mléka. Každé dítě je jiné. Syn třeba kolem roku skoro mliko nechtěl, jídlo miloval, když se trochu nabažil, nebo mu nechutnalo, dal si mliko. Kolem 8., 9. měsíce míval k svačině ovoce nebo zeleninu, případně hummus, lučinu a podobně

malinkovamichaela
29. říj 2021

To mě můj skoro 8 měsíční syn nechce jist ze lžičky vůbec nic když se k němu přiblížim že lžičkou tak zatne dasnicky a nepustí a když už se dostanu dovnitř tak to hned vyplivne jdrm na UM a ještě dávám ty kašovite mléka ochucená dám mu to do flašky s větší dírkou v dudliku a saje a vypije to vždy celé