8měsíční dcerka odmítá jogurty, jak jí to zpříjemnit?

makyk
2. led 2014

prosím o radu,moje dcerka 8.měsíců, nechce dlabat jogurty,zkoušela sem jí je osladit ovocnou přesnídávkou,ale ani to ,dostanu do ní tu první lžičku,ale jak zjistí co to je tak jako by chtěla zvracet a dál už do ní nic nedostanu, tak jí místo toho dám ten mléčný dezert od Nestle.Co by ste mi poradily jak jí to zpříjemnit a potřebují ten jogurt?Děkuji za rady 🙂

kytkakvete
2. led 2014

Ono se ty chutě dětí dost mění, zkusila bych to třeba za týden.

laurital
2. led 2014

@makyk Pokud má jinak pestrou stravu, nelámala bych to přes koleno.Zkus jí ho nabídnout později a uvidíš.
Možná jí vadí i kyselost, v tomto ohledu je fajn např. řecký jogurt, choceňský apod.

alpakovo
2. led 2014

moc bych to neřešila, pokud jí třeba sýr nebo mléko... mě jí malý jogurst tak 1 za měsíce a i tak je v pohodě

lucieandrlova
2. led 2014

Nestlé má i jogurty (banán, jahoda). Dcera je jedla dost dlouho a pak si sama řekla o normální jogurty a další. Taky jsme dávali např. Matyldu - tvaroh s jogurtem.

makyk
autor
2. led 2014

mléko teď začnu dávat umělé doteď sme ještě kojily a sýr už může ? a jaký ?pečivo teprv začínáme, žužlá ho,máme zatím jen dva zuby 🙂
Jinak vše ostatní mi papá ,ještě nic neodmítla ,ten jogurt prvně ☹

ofelieee
2. led 2014

potřeba mlíka je hrubá pověra, nač by ho potřebovala? Můj syn má skoro 3, jogurty snědl za život taky tak 3 (bohužel, u babiček) 🙂 a je to pěknej cápek... nejhorší fáma je, že je to třeba kvůli vápníku... toho je mraky v máku, sezamu, oříškách, špenátu... a to ve formě nezpůsobující alergie, zatížení imunity, osteoporózu a kde co ještě... 🙂 jestli navíc chystáš dávat UM, tak ty jsou tak vytuněný, že se vůbec neboj, že by ho mělo málo 🙂

punky
2. led 2014

take nedaveme jogurty ani mleko vapnik je napriklad v lusteninach a je to rozhodne zdravejsi nez mlecne vyrobky 🙂

dana3262
2. led 2014

@makyk chocensky nebo zakysanou smetanu.

katyxq
3. led 2014

prostě bych jí ho nedávala - a jsou mnohem lepší zdroje vápníku než mléko a mléčné výrobky (a pokud je dítě na UM nebo kojené, tak tuplem mléčné výrobky nepotřebuje a už vůbec ne ve formě dezertu, i kdyby se na něm tisíckrát psalo, že je pro děti vhodný, tak není), třeba ryby (můžete už dávno zkoušet), mandle (mandlová pasta, "mléko"), mák (makové "mléko", olej), listovś zelenina, brokolice...
A nevím, co tě vede k rozhodnutí místo kojení dát UM, jen pečlivě zvaž nevýhody tohoto rozhodnutí na zdraví svoje i dítěte.

picasso
3. led 2014

@ofelieee @katyxq s mákem a oříšky a semínky vůbec opatrně. Zanáší se žlučové cesty a mák je i dost tučný (takže na pozdější žlučníkovou koliku jako dělaný )

blahova_andrea
3. led 2014

mě syn přestal jíst jogurty až v roce a půl a nevadí mi to, já je taky nejím 😀 má dost pestrou stravu a UM, tak proč ho nutit.

katyxq
3. led 2014

@picasso na tuky jsou různé názory 😉, já určité tuky naopak považuju za přínosné a obzvlášť pro dítě, navíc takové makové "mléko" nemá víc tuku než UM

llluckaaa
3. led 2014

@makyk Pokud dítě jogurt nechce, tak bych ho nenutila. Možná bych někdy příště zkusila nějaký tučnější nebo kysanou smetanu. A pokud jíte nějaké ovocné přesnídávky, tak bych možná zvolila cestu ředění přesnídávky jogurtem nebo tou smetanou. O mléčných dezertech si nic pozitivního nemyslím 😒
Pokud má člověk jinak pestrou stravu, tak ke svému životu jogurty nepotřebuje 🙂

picasso
3. led 2014

@katyxq no, to ano. Já myslela, že pokud je hodně, tak to není taky zrovna dobré. Jinak jestli je UM tučné, tak mateřské mléko taky. protože jsme s manželem pečlivě sledovali složení UM a MM (a upozorňuji, že to nebylo porovnání výrobcem UM) a jsou téměř stejné (rozdíl v desetinkách). vyjma toho, že MM má vitamíny apod. podle toho, jak se dopuje matka, UM je má dané od výrobce, cukr, tuky jsou stejné 🙂

makyk
autor
3. led 2014

@katyxq umělé dávám ,protože už mi mléko dochází ,už prckovy nestačí ,dnes sem ještě odstříkala a už to byla spíše průhledná voda ☹

makyk
autor
3. led 2014

tak to nebudu hrotit občas zkusím ,když nebude chtí ,nebude chtít 😀 .A co mám tedy zařadit místo odpolední sváči ?
rano mléko odp. svačka ovoc. přesnídávka oběd masozeleninový příkrm odpolední sváču sem dávala doposud mléko ,chtěla sem nahradit tím jogurtem a večer kaše .